خلاصه سی دی خدا و انسان
چهارشنبه 29 شهریور 1396 ساعت 12:00 | نویسنده این مطلب : همسفر:فهیمه | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

خلاصه سی دی خدا و انسان

پس از خواندن خلاصه سی دی خدا و انسان  می توانید به سوالات زیر پاسخگو باشید....

1-      نظر آقای مهندس در مورد صور آشکار و صور پنهان انسان چیست؟

2-      چگونه می توانیم بگوئیم ایمان تجلی نور خداوند در انسان است؟

3-      معنی عروج چیست؟

4-      چنانچه خداوند را طبق فرموده خودشان صدا کنیم چه موقع اجابت خواهند کرد؟


 

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است .  مطالب بسیار پر مفهومی در این پیام نهفته است که امیدوارم با تفکر به این مطالب برسید. در مورد بحث خدا و انسان ما نمی توانیم به آن مفهوم کامل و جامع برسیم ولی تا یک حدودی مشخص می کنیم اما بیشتر چیزی که مد نظر ماست این است که ما حریمها را بدانیم. یعنی بدانیم خداوند در چه چهار چوبی با ما در رابطه است. بعضی مسائل در زندگی است که به خداوند مربوط نیست ولی ما به خداوند ارتباط می دهیم و چون انجام نمی گیرد ما به ستیز بلند می شویم چون ما به کاربرد خداوند در زندگی اطلاع نداریم و ما بعضی از مسئولیتهای خودمان را بر گردن خداوند می اندازیم وبعد انجام نمی گیرد پس نذر و نیاز می کنیم و در آخر به نتیجه نمی رسیم و سپس شروع می کنیم به نقطه معکوس حرکت کردن و کفر گفتن .

تعابیری که می توانیم از خداوند بکنیم اینستکه:

تعریف اول : خداوند ضد ندارد اگر ضد داشت ما می توانستیم خیلی سریع او را بشناسیم اینکه بگوئیم شیطان ضد خداوند است اینطور نیست شیطان مخلوق خداوند است. ولی در جهت معکوس حرکت می کند. چیزی نیست که هم وزن خداوند باشد. تعاریفی که از خداوند داریم باید ببینیم در کتب آسمانی خودش چه گفته است:الله نورالسماوات والارض( خداوند نور آسمانها و زمین است). در کنگره تعریفی که از نور داریم اینستکه نور حکم فرماندهی در کائنات را دارد. صوت حکم ارسال و انتقال اطلاعات را دارد. و حس چیزی است که بوسیله آن نورو صوت را درک می کنیم

تعریف دوم: قل هوالله احد. احد یعنی چیزی که همتا و مشابه ندارد.

تعریف سوم: خدا بی نیاز است و تعریف چهارم: خداوند زائیده نشده و نزائیده است . این تعریف از خداوند در قرآن آمده است. به اولین مطلبی که بر می خوریم انسان شامل دو بخش است 1- صور پنهان 2- صور آشکار در مورد صور پنهان خداوند می فرماید: من انسان را آفریدم از یک نفس واحده. یعنی یک نفس واحد وجود داشت.

در مورد صور آشکار: خلق الانسان من طین یا خلق الانسان من صلصال کالفخار  که من انسان را از خاک یا از گلی مثل گل کوزه گری آفریدم. در مورد صور آشکار نه تنها انسان از گل آفریده شده بلکه حیوانات و جمادات هم از گل آفریده شدند به این مفهوم که عناصری که در خاک وجود دارد در کالبد فیزیکی ما هم وجود دارد. در قرآن آن قسمت که می فرماید خلق الانسان من صلصال کالفخار و خلق الجان من مارج من ناریعنی انسان را از گل کوزه گری خلق کردیم و جان را آفریدیم از شعله های درخشنده و در جای دیگر می فرماید که ما انسان را از آتش مسموم آفریدیم. یکسری معتقد بودند  که جان اسم جمع جن است و جن موجودی است که با آن اشنا هستید و معتقد ند که خداوند گفته انسان را از خاک آفریدیم و جن را از آتش. من نمی گویم غلط است اما نظر خودم را می گویم ( جن به مفهوم پنهان بودن و پوشیده بودن است ) به نظر من منظور اینستکه صور پنهان را از آتش و صور آشکار را از خاک آفریدیم یعنی صور پنهان انسان از ناری است که هنوز تبدیل به نور نشده است یعنی هنوز به تکامل نرسیده و پالایش نیافته و در طول حلقه های حیات باید نا خالصی های نار گرفته شود.

خوب حالا این نا خالصی ها چیست؟ تمام صفات ضد ارزشیو هر چه این صفات از انسان دور شود تبدیل به انسانهای نورانی می شوند و به همین دلیل می گوئیم ایمان تجلی نور خداوند است  در انسان.

صور پنهان انسان همان چیزی است که در خواب مشاهده می کنید یعنی هیبتش همان انسان است ولی ذرات تشکیل دهنده اش  خاک و گل نیست. و ذرات تشکیل دهنده ی پیکره های دیگر انسان از چیزی است که آن جهانهای آفرینش بر مبنای آن ساخته شده اند و باید در این چرخه ها در حرکت باشد. در هر چرخه ای می رود وارد چرخه دیگر می شود که صورت تمثیل همان هفت آسمان است که باید طی کند تا به مرحله عروج برسد و عروج یعنی تبدیل شدن نار به نور.

خداوند برای انسان هزینه بسیار زیادی پرداخت کرده . خداوند به انسان اختیار را تفویض کرده در صورتیکه فرشتگان می گویند آیا موجودی خلق می کنی که در زمین خونریزی کند  و خداوند می فرماید: من می دانم آنچه شما نمی دانید و این همین مسئله اختیار است. در قرآن خداوند در مورد مسئله اختیار خیلی توضیح داده در دو جا بعد از خلقت، خداوند به خودش  احسنت گفته و در جاهای دیگر هم توصیفات وحشتناکی داریم : ا- انسان نسبت به رب خود ناسپاس است 2- انسان رب خودش را پنهان میکند 3- انسان موجودی است که ظلم می کند و جهل دارد 4- انسان موجودی حریص است 5- انسان موجودی است زیانکار. مگر آنهائیکه ایمان آوردند و آرامش دارند و عمل سالم انجام می دهند و به حق وصبر و مهربانی دیگران را توصیه می کنند. غیر از اینها بفیه شامل توضیحاتی که ذکر کردیم هستند.

انسان هیچ چیز نیست مگر آنکه خودش سعی و کوشش کند. یعنی خداوند چون اختیار به انسان داد مسئولیت کارهایش را هم به خودش واگذار کرد. هرمصیبتی که به شما برخورد کرد چیزی هست که خودتون با دستان خودتون مهیا کردید.البته درک این مسئله سنگین است.

خداوند سرنوشت هیچ قومی را عوض نمی کند  مگر خودشان خواسته های خودشان را عوض کنند. در این مطالب رابطه خدا و انسان مشخص شده است . و بعد از همه اینها خداوند فرموده : مرا صدا کنید تا اجابت کنم شما را. حالا چه موقع خداوند پاسخ می دهد ؟ موقعی که ما در همان راستا حرکت کنیم. (در واقع در مسیر صراط مستقیم حرکت کنیم)

پس 1- ما باید حرکت کنیم 2- خودمان مسئولیت کارهایمان را بپذیریم 3- آن موقع توکل به خدا کنیم. تمامی ما که درک کردیم باید مسئولیت کارمان را بپذیریم توانستیم به درمان اعتیاد برسیم. واین را باید بدانیم خداوند ولی انسانهاست که آنها را هدایت می کند و نوری یا راهی را می فرستد برای نجات انسانها. و مشکلات ما لعنت خداوند نیست بلکه رحمت خداوند است و ما با حل مشکلات پی در پی یاد می گیریم چگونه حرکت کنیم.

 

همسفر ریحانه از لژیون پنجم، لژیون خانم فرخنده

نگارش: همسفر فهیمه

 

مرتبط با: متن یا خلاصه سی دی های اموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن لژیون 3 آقای علی کاظمی چهارشنبه 5 مهر 1396 07:00
با سلام وخدا قوت بسیار عالی بود واستفاده بردم . سپاس
اکرم یکشنبه 2 مهر 1396 21:15
باعرض ادب وخداقوت خدمت خانم ریحانه وفهیمه عزیزبسیار زیبا وآموزنده بود
همسفر فاطمه یکشنبه 2 مهر 1396 10:05
احسنت و خدا قوت ،بسیار عالی بود
همسفرحکمت جمعه 31 شهریور 1396 10:08
عرض سپاس وخداقوت خدمت خانم ریحانه بابت مطالب زیباوآموزنده وخداقوت خدمت همسفرفهیمه
مجید ترک پور پنجشنبه 30 شهریور 1396 11:21
خسته نباشید و خدا قوت خدمت همسفر خانم ریحانه و همسفر خانم فهبمه و کمک راهنمای محترم همسفر خانم فرخنده

مسافر مجید ت
همسفرافسانه پنجشنبه 30 شهریور 1396 02:35
سلام خدا قوت خدمت کمک راهنمای گرامی خانم فرخنده همسفر محترم خانم فهیمه وریحانه عزیز بسیار عالی .زیبا بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات