گفت و گو با مرزبانان گروه خانواده
جمعه 24 شهریور 1396 ساعت 02:04 | نویسنده این مطلب : همسفر آزاده | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

 گفت‌وگو با مرزبانان گروه خانواده

به مناسبت هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان، مصاحبه‌ای با مرزبانان گروه خانواده شعبه شیخ بهایی ترتیب داده‌ایم:


فکر می‌کنم همیشه باید مثل گروه‌های نظامی که در حال رژه رفتن هستند، همراه هم و هماهنگ باهم حرکت کنند، چون یکدست صدا ندارد....
الآن می‌بینم که جایگاه مرزبانی هم سخت و هم لذت‌بخش است و آموزش بالایی دارد، مخصوصاً این‌که نقطه تحمل را بالا می‌برد..


لطفاً طبق رسم کنگره خودتان را معرفی کنید؟

سلام دوستان زهرا هستم هم‌سفر اسماعیل، ما هم بعد از بیست سال تخریب وارد کنگره شدیم و آنتی ایکس مصرفی مسافرم تریاک، شیره، قرص و الکل بود به روش دی اس تی، همراه با داروی شفابخش اوتی، مدت دوازده ماه باراهنمایی‌های خردمندانه آقای اعتباریان و خانم کاظمیان سفر کردیم و شکر خدا، امروز دو سال و هفت ماه است که آزاد و رها هستیم.


خانم زهرای عزیز شما برای بار دوم کاندید خدمت در این جایگاه شدید، انگیزه شما از قبول دوباره این خدمت چه بود؟

وقتی متوجه شدم کنگره به مرزبان‌ها اجازه داده که دو دوره متوالی در این جایگاه مقدس خدمت کنند، ایمان داشتم که خیروبرکت‌های زیای در این فرصت بزرگ آموزش هست و امروز خدا را شکر می‌کنم که این جایگاه مقدس به من اجازه داد نحوهٔ اجرای قوانین زیبای کنگره را در محضر اساتید بزرگوارم (خانم داودی و خانم مرجان عزیز و ایجنت محترم شعبه آقای امینی) یاد بگیرم و قطعاً پایان این نقطه سرآغاز خط دیگری است...


  آیا در دوره جدید، تغییری درروند کار و خدمت خود ارائه داده‌اید؟(با توجه به تجربیاتی که از دوره قبل دارید؟)

سعی می‌کنم کوتاهی‌های دوره قبل را جبران کنم و از تجربیات آن دوره استفاده کنم و چون کار کنگره بر مبنای عقل و ایمان و محبت هست، فکر می‌کنم همه این کارها باید حول این سه محور باشد.


به نظر شما کمک راهنمایان و مرزبانان چگونه می‌توانند به ارتقاء سطح آموزشی کنگره کمک کنند؟

فکر می‌کنم همیشه باید مثل گروه‌های نظامی که در حال رژه رفتن هستند، همراه هم و هماهنگ باهم حرکت کنند، چون یکدست صدا ندارد.


اگر کمک راهنمایان از شما درخواستی داشته باشند که مغایر با اصول و حرمت‌های کنگره باشد، با توجه به جایگاه مهم کمک راهنما و خدمات ایشان به شما، عکس‌العمل شما چیست؟

اکثراً خودشان عاشق کنگره هستند و چنین درخواستی ندارند، اگر هم داشته باشند فقط به دلیل عدم آگاهی آن‌ها از برخی قوانین است، در چنین شرایطی ما فقط آن‌ها را از قوانین جدید آگاه می‌کنیم.


 سخت‌ترین و شیرین‌ترین لحظه خدمت شما تاکنون؟

سخت‌ترین لحظات: زمانی که می‌بینم اعضای کنگره قوانین و حرمت‌ها را رعایت نمی‌کنند.

شیرین‌ترین لحظات: تولدها، رهایی‌ها و لحظاتی که دیده‌بانان عزیز در شعبه حضور دارند.


 توقع شما از کمک راهنمایان شعبه چیست؟

همیشه در چهارچوب قوانین کنگره حرکت کنند، تا جایی که رعایت اصول و قوانین برای ره‌جوها بسیار بااهمیت باشد.


میزان همکاری کمک راهنمایان با شما تا چه میزان است؟

خدا را شکر همکاری خوبی دارند، من از همه این عزیزان تشکر می‌کنم و آرزوی بهترین‌ها را برای این عزیزان دارم.


  کلام آخر؟

آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت برای آقای مهندس و خانواده محترمشان و تشکر از مسافر خوبم که به من اجازه دادند در کنگره حضورداشته باشم و تشکر از کمک راهنماهای خوبمان که مطالب کنگره را عاشقانه به ما انتقال دادند، با آرزوی سربلندی و موفقیت برای شما و همه خدمتگزاران کنگره 60.


لطفاً طبق رسم کنگره خودتان را معرفی نمایید؟

سلام دوستان زهرا هستم هم‌سفر؛ مسافر من با یازده سال تخریب آنتی ایکس تریاک وارد کنگره شدند، به روش دی اس تی و همراه با داروی اوتی، یازده ماه و بیست روز سفر کردند و در حال حاضر چهار سال و دو ماه است که آزاد و رها هستند، راهنمای مسافرم آقای امید معتمدی و راهنمای خوب خودم خانم لیلا مرادی و در ادامه بیست سال تخریب سیگار داشتند که باراهنمایی آقای محمد داودی به روش دی اس تی و به همراه آدامس نیکولایف یازده ماه و بیست روز سفر کردند و در حال حاضر دو سال و دو ماه است که آزاد و رها هستند، رشته ورزشی خودم و مسافرم بدمینتون و والیبال.

 

دلیل  و خواسته درونی شما از قرار گرفتن در این جایگاه چه بود؟

زمانی که وارد کنگره شدم اصلاً شرایط روحی خوبی نداشتنم، به خاطر کار و مشغله‌ای که داشتم حتی نمی‌توانستم به خدمت کردن فکر کنم، سعی می‌کردم که مطیع کمک راهنمایم باشم، هرگونه صحبتی که در لژیون می‌شد تا جایی که می‌توانستم اجرا می‌کردم، از نوشتن سی دی، حفظ کردن پیام، امتحان از وادی‌ها، مشارکت در لژیون و...و روزبه‌روز حال روحی‌ام بهتر می‌شد، دوست داشتم یک خدمتی در کنگره بگیرم ولی بازهم نمی‌توانستم، حتی نتوانستم خودم را برای امتحان کمک راهنمایی آماده کنم، بعد از مدتی که مشغله کاری‌ام برطرف شد، تصمیم گرفتم که دین خودم را به کنگره بپردازم، در انتخابات مرزبانی شرکت گردم و شکر خدا لیاقت خدمت هم شامل حال من شد و الآن هم مشغول خدمت به هم‌سفران عزیز هستم.

 

 تاکنون خدمت در جایگاه مرزبانی را چگونه ارزیابی کرده‌اید؟(آیا آن‌گونه که تصور می‌کردید بوده؟)

وقتی‌که مسافرم مرزبان شعبه شدند، من به کنگره نمی‌آمدم و از زمانی که خدمت خودشان را شروع کردند من همیشه به ایشان ایراد می‌گرفتم که چرا شما این‌قدر زود به شعبه می‌روید و شب‌ها این‌قدر دیر به خانه می‌آیید؟ و همیشه با یک جواب روبه‌رو می‌شدم «من یک مسئولیتی در کنگره بر عهده‌ام هست و باید تا هر موقعی که لازم باشد در کنگره باشم» و خدا خواست که خودم هم در این جایگاه قرار بگیرم و الآن می‌بینم که جایگاه مرزبانی هم سخت و هم لذت‌بخش است و آموزش بالایی دارد، مخصوصاً این‌که نقطه تحمل را بالا می‌برد و برای من که نقطه تحمل پایینی داشتم خیلی لازم بود، در ضمن این را هم بگویم که من بارها از مسافرم در این مورد عذرخواهی کرده‌ام.

اگر کمک راهنمایتان و یا اسیستانت از شما درخواستی بکنند که مطابق با اصول و حرمت‌ها نباشد، واکنش شما چیست؟

هر مرزبانی که در انتخابات قبول می‌شود، باید یک مراسم پیمان هم اجرا کند و من نیز در مقابل قدرت مطلق پیمان بستم که به مدت چهارده ماه به‌عنوان حافظ حرمت و اصول و قوانین کنگره 60 باشم و به‌عنوان یک الگو سعی کنم که بدون نقص عمل کنم، بنابراین اگر کمک راهنمای من و یا اسیستانت محترم، از من چنین درخواستی بکنند قبول نمی‌کنم و صد در صد هم مطمئن هستم که آن‌ها نیز مطابق با حرمت‌های کنگره عمل می‌کنند.


  توقع شما از کمک راهنمایان شعبه چیست؟

این‌که قوانین و حرمت‌های کنگره را رعایت کنند و در آموزش آن به ره‌جوها تأکید کنند.


 خواسته شما از سفر اولی‌ها و سفر دومی‌ها چیست؟

از سفر اولی‌های محترم خواهش می‌کنم که در درجه اول به کنگره و کمک راهنمایشان اعتماد کنند و جلسات آموزشی را سروقت و بانظم و دقیق بیایند و برای خوب شدن حال خودشان به کنگره بیایند و کاری با مسافر خودشان نداشته باشند، گوش کردن و عمل کردن به صحبت‌های راهنما و سی‌دی‌ها برای آرامش خودشان خیلی مؤثر است و اما سفر دومی‌ها تا جایی که برایشان امکان دارد خدمت بگیرند، حالا این می‌تواند یک پیام حفظ کردن باشد یا یک مشارکت یا چیدن صندلی‌ها و یا حتی نظافت کنگره.


  از دیدگاه شما برای داشتن یک سفر خوب، هم‌سفری که وارد کنگره می‌شود چه‌کارهایی باید انجام دهد؟

گوش‌به‌فرمان و مطیع کمک راهنمایشان باشند و مطمئن باشند که این حاصل تجربه خود راهنما است که در اختیارشان قرار می‌دهد، بانظم در کنگره حضورداشته باشند و در مقابل عکس‌العمل‌های مسافرشان هم صبر و سکوت را پیشه کنند.


  کلام آخر؟

از شما خیلی تشکر می‌کنم که این وقت را در اختیار من قراردادید، از کمک راهنمای عزیزم خانم لیلا مرادی بسیار سپاسگزارم که انگیزه خدمت کردن در کنگره را در من ایجاد کردند و از مسافر عزیزم تشکر می‌کنم که پشتیبان و مشوق اصلی من بودند، از آقای مهندس و خانواده محترمشان کمال تشکر را دارم و از خداوند برای همه عزیزانی که به هر نوعی به کنگره خدمت می‌کنند بهترین آرزوها را دارم.

 

از طرف کمک راهنمایان و اعضای شعبه شیخ بهایی این هفته زیبا را خدمت شما دو عزیز و سرکار خانم داودی و آقای امینی  تبریک و شادباش عرض می‌نماییم و قدردان زحمات بی‌وقفه و عاشقانه شما می‌باشیم، ممنون و سپاسگزار بابت وقتی‌که در اختیار ما قراردادید.

تهیه‌کننده: هم‌سفر آزاده

 

مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مهتاب سه شنبه 28 شهریور 1396 18:56
مرزبانان محترم گروه خانواده از مطالب آموزنده شما عزیزان بسیارلذت بردم و برایتان آرزوی موفقیت و شادکامی می نمایمپیروز باشید
خانم آزاده عزیزم خدا قوت
همسفر محبوبه شعبه میر داماد یکشنبه 26 شهریور 1396 23:20
ضمن عرض تبریک خدمت آقای امینی،خانم داوودی ومرزبانان محترم شعبه شیخ بهایی خصوصا در قسمت همسفران.ممنون از گزارش آموزنده شما خانم زهرا وخانم زهرا وتشکراز خانم آزاده عزیز.
همسفر محبوبه شعبه میر داماد یکشنبه 26 شهریور 1396 23:20
ضمن عرض تبریک خدمت آقای امینی،خانم داوودی ومرزبانان محترم شعبه شیخ بهایی خصوصا در قسمت همسفران.ممنون از گزارش آموزنده شما خانم زهرا وخانم زهرا وتشکراز خانم آزاده عزیز.
همسفر سمیرا یکشنبه 26 شهریور 1396 21:33
تبریک خدمت مرزبانان محترم شعبه بهترینها را برای شما دوعزیز از خداوند خواستارم.
با تشکر از خانم آزاده
همسفر سارا یکشنبه 26 شهریور 1396 17:16
دستمریزاد خانم آزاده عزیزم، بسیار عالی بود، سپاس و خداقوت
تبریک تبریک تبریک به شما هر دو عزیز مرزبان که اینطور عاشقانه و خالصانه خدمت می کنید، سپاسگزار تمام خدمات بی دریغ شما هستم
بهترین ها و جایگاه های بالاتر را برای شمااز خداوند منان خواستارم
جوان و جاودانه باشید..
همسفرفاطمه جمعه 24 شهریور 1396 20:08
گزارش بسیار زیبایی بود این هفته رو خدمت مرزبانان عزیز که عشق به خدمت به وضوح در چهره شان دیده میشودتبریک عرض میکنم همچنین خدمت خانم داوودی وآقای امینی گرامی.خداقوت خدمت خانم آزاده عزیز
همسفر جمعه 24 شهریور 1396 18:23
باعرض تبریک ویژه به شمادوعزیزبامحبت وخدمتگزار
موفق وپیروزباشید
خداقوت خدمت خانم آزاده
همسفرسولماز- نمایندگی ابن سینا جمعه 24 شهریور 1396 15:16
رمز برد وپیروزی روشن است:
بدون عشق به مردم، نمی توان به انها خدمت کرد و انها را مدیریت کرد.
هفته ایجنت و مرزبان و اسیستانت مبارک.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic