گزارش عملکرد لژیون بیستم، کمک راهنما همسفر شهلا شیخ
یکشنبه 19 شهریور 1396 ساعت 18:29 | نویسنده این مطلب : همسفر: سارا | ( نظرات )

به نام آنکه جان را فکرت آموخت

عملكرد لژیون بیستم همسفران؛ كمك راهنما همسفر شهلا شیخ

موضوع: وادی اول


برای پیدا شدن یا به وجود آمدن اولین قدم یک فکر است یعنی چه؟ هر انسانی صاحب فکر است، اما افکار انسان ها متفاوت است. من معتقدم که گاه انسان ها مانند جویبارند و گاه مانند مرداب، گاه افکار، راکد است و گاه در جریان......

در وادی اول گفته می شود با تفکر ساختارها آغاز می گردد و یا گفته می شود که چگونه همه چیز پیدا می شود؟ یا چگونه همه چیز خلق می شود؟

برای پیدا شدن یا به وجود آمدن اولین قدم یک فکر است یعنی چه؟ هر انسانی صاحب فکر است، اما افکار انسان ها متفاوت است. من معتقدم که گاه انسان ها مانند جویبارند و گاه مانند مرداب، گاه افکار، راکد است و گاه در جریان. اگر من احساسات وحسم باز باشد در جوش و خروش باشم مثل یک رود زلال در جریانم آن موقع است که تفکر می کنم حرکت می کنم و به فرمان عقل نزدیک می شوم و حتی می بخشم مثل رود که برای گیاهان اطراف مفید است. ولی وقتی مرداب و گنداب باشیم ماهی های درونمان می میرند، سلول ها از بین می روند و اگر تفکر وجود نداشته باشدهمیشه در حال بلعیدن نیروهای منفی هستیم و آن وقت دیگر خواسته ها معلوم نیستند پس دو راه وجود دارد یا در جریان باشیم در جهت مثبت و تفکر مثبت و یا بی حس و بی حرکت و بی جریان باشیم.

تفکر فکری است که روی آن تمرکز کنیم و یک هدف را دنبال کنیم مثال این که بخواهیم لباسی را بدهیم به یک خیاط بدوزد اول باید فکر کنیم برای چه مجلسی، چه رنگی و به چه خیاطی بدهیم بدوزد. تفکر در دو جهت مثبت و منفی است. تفکری که در جهت مثبت و ارزشی صورت بگیرد تعقل نام دارد و به فرمان عقل نزدیکتر است حتی یک مصرف کننده مواد مخدر هم برای تهیه مواد خود فکر می کند که کی و از کجا مواد تهیه کند پس اولین کار برای پیدا شدن و خلق شدن تفکر و تجسم است. ما برای رسیدن به هر تصمیمی که می گیریم باید ابتدا تصویر آن را در ذهن خود مصور کنیم بعد فکر کنیم که چطور حرکت کنیم که به آن تصویر برسیم. در ابتدای ورودمان به کنگره هدف ما فقط رهایی مسافرمان بوده و بعد متوجه شدیم که ما هم باید حرکت کنیم و ضد ارزشهای خودمان را بشناسیم و با قرار گرفتن در لژیون فهمیدیم که باید در مورد صورت مسئله اعتیاد خیلی چیزها بدانیم چرا که ما بخاطر فکر غلط و راههای غلط سالها راه را اشتباه رفتیم که این باعث شد که در سه ضلع جسم، روان و جهان بینی تخریب هایی وارد شود. در کنگره می گویند همسفر مثال یک پرستار است که باید در زمینه بیماری اعتیاد اطلاعات کسب کند و با در نظر گرفتن صبر و زمان به دانایی برسد و قدم به قدم با مسافر حرکت کند، اعتیاد را بشناسد و بداند که چه تخریب هایی در اثر استفاده از مواد مخدر در جسم یک فرد مصرف کننده بوجود آمده است.

 با حرکت ما سه نیروی القاء، احیاء و تحرک به کمک ما می آیند. القاء به معنی انتقال اطلاعات و آگاهی چه مثبت چه منفی بستگی به حرکت ما دارد.

سوال: چرا بعضی وقت ها ما القاء ها را دریافت نمی کنیم یا متوجه آن نمی شویم؟

جواب: شاید از دانایی خوبی برخوردار نیستیم و هنوز حس های ما بسته است نسبت به آن موضوع که نمی توانیم دریافت کنیم.

مثلث القاء – احیاء – تحرک ارتباط مستقیم با جهان بینی، جسم و روان ما دارد. وقتی ما از دانایی بالایی برخوردار شویم، نسبت به هر موضوع و جهان بینی خود را در جهت درست تقویت کنیم، آن موقع است که حس های ما پالایش می شود. آن موقع متوجه القاء هم می شویم و وقتی شروع می کنیم به آموزش گرفتن، تغییر دیدگاه می دهیم و تبدیل می شویم.

احیاء یعنی کمک به انسان ها، زنده شدن و حیات که کار کمک راهنماها احیاء مسافران و همسفران است.

تحرک هم به معنی حرکت است که تمام موجودات حتی هستی و همه جامدات در حال حرکت هستند.

با احترام کمک راهنما همسفر شهلا شیخ

تایپ: همسفر سارا

مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 21 شهریور 1396 14:57
ممنون از خانم شهلا بابت مطالب آموزنده ودلنشین تان درموردوادی اول وخداقوت خدمت خانم سارا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات