کارگاه آموزشی خصوصی همسفران ؛دوشنبه 96/6/13
دوشنبه 13 شهریور 1396 ساعت 22:46 | نویسنده این مطلب : همسفر : الهام | ( نظرات )

به نام اولین عاشق که اوست

روز دوشنبه 96/6/13 جلسه هفتم از دور سیزدهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه شیخ بهایی با نگهبانی همسفر سارا و استادی همسفر ریحانه و دبیری همسفر مهتاب با دستور جلسه "وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من "رأس ساعت 16 آغاز به کار کرد.

عشق تنها سرمایه ای است که انسان هر چقدر ببخشد، زیاد و زیادتر می شود....

خلاصه سخنان استاد :

 از اینکه در جمع همسفران شعبه شیخ بهایی هستم خوشحال هستم و از نگهبان عزیز و دبیر محترم تشکر و سپاس گزاری می کنم که مسئولیت جلسه را به من واگذار نمودند.

 سخن گفتن از عشق هم سهل است و هم سخت ،امیدوارم خداوند این لیاقت و توان را به من بدهد تا بتوانم در مورد وادی چهاردهم که عشق و محبت است،سخن بگویم. ما چهارده وادی در کنگره داریم و چهارده وادی آموزش و درس انسانیت است و برای اینکه به تکامل برسیم باید سیر این چهارده وادی را طی کنیم،از وادی اول به وادی چهاردهم می رسیم و از وادی چهاردهم به وادی اول بر می گردیم و هر کدام از این وادی ها را بتوانیم به نقطه ی عمل برسانیم در آن لحظه است که به آرامش می رسیم و تک تک ما به دنبال این آرامش هستیم. وقتی انسان به چیزی علاقه دارد و با تمام وجودش به آن باور داشته باشد، محبت شکل می گیرد مثل کنگره،آقای مهندس،کمک راهنماها،مرزبانان و ... چون باور قلبی داریم پس به همه آنها عشق و محبت می ورزیم.

خداوند اضداد را به وجود آورد که انسانها به تکامل برسند و از خواب غفلت بیدار شوند و هر قدر انسان به عقل و آگاهی نزدیکتر بشود اضداد کم رنگ تر می شوند.هر چقدر اضداد کم رنگ تر شوند امواج عشق همدیگر را جذب می کنند مثل کنگره 60 که زشت و زیبا، غنی و فقیر، باسواد و بی سواد همه را به یک چشم نگاه می کند.

جایگاه عشق در انسان قلب است، کسی را دوست داشته باشیم دستمان را روی قلب خود می گذاریم و اگر ناراحت از دست دادن عزیزی باشیم باز هم دست روی قلب خود می گذاریم. عشق یعنی گذشتن از خویش مثل مادر، مادر ها از همه ی وجودشان و حتی جانشان می گذرند به خاطر فرزندانشان. ما عشق واقعی را در مادران خود و در مادر بودن می بینیم. یا عشقی که کمک راهنماهای عزیز در کنگره دارند که از وقت خود می گذرند  و شاید با وجود مشکلاتی که ممکن است هر کدام در زندگی شخصی خود داشته باشند عاشقانه و خالصانه برای راهنمایی رهجوهای خود به کنگره می آیند.

 عشق به جسم و به حرف و به لمس نیست، عشق حد و حدود ندارد، عشق بی نهایت است و نمی توانیم برای آن نهایتی قائل شویم. یکی از ابزار عشق ، گذشتن است، گذشتن از خود، گذشتن از دیگرانی که در حق ما ظلم کردند. کسانی که می بخشند چیزهای زیادی به دست می آورند که یکی از آنها دانایی است و همین دانایی است که باعث می شود انسان بتواند عشق را لمس کندو چیز دیگری که به دست می آورند این است که به جهان درون خود اشراف پیدا می کنند و خودشان را بهتر می شناسند. ما اگر بخواهیم خدای خود را بشناسیم باید اول خودمان را بشناسیم ، کسی که می بخشد و گذشت می کند و به درون خود احاطه پیدا می کند و حتما می تواند در کنارش خداوند را هم بشناسد. هنگامی که خداوند را  شناختیم باید سپاس گذار قدرت مطلق باشیم. سپاس گذار برای همه ی چیزهایی که خالق در اختیار ما  قرار داده است و آن زمان است که عشق در انسان تبلور پیدا می کند.

عشق تنها سرمایه ای است که انسان هر چقدر ببخشد، زیاد و زیادتر می شود. در سی دی گره عشق، آقای امین می فرمایند: عشق مثل انفجار باروت است، هم می توان از باروت برای شکافتن صخره ای در کوه برای باز کردن راه استفاده کرد و هم می توان از باروت در جنگ ها برای کشتن انسان های بی گناه استفاده کرد. عشق هم به این گونه است من می توانم از عشق برای خدمت کردن به انسانها استفاده کنم و یا اینکه از عشق جور دیگری استفاده کنم و آن عشق را به نفرت تبدیل کنم. در وادی گفته شده : کائنات جولان گاه عشق، مخلوقین الهی منزلگاه هستندو محبت اسباب و نشانه آن است. اگر ما به کائنات و هستی نگاه کنیم، موج عشق را با تمام وجودمان می بینیم، در مخلوقات خداوند موج عشق را می بینیم.

برای داشتن عشق واقعی باید افکار و اندیشه و رفتار خود را عوض کنیم، باید فرق نگاه در ما به وجود بیاید، باید تصفیه و پالایش انجام بدهیم. همین کاری که هم اکنون در کنگره انجام می شود.  دستهایی که کمک می کنند مقدس تر از لبهایی هستند که دعا می کنند. پله های رسیدن به عشق خالق، عشق بلا عوض به مخلوقین اوست. و در پایان امیدوارم  که تک تک ما نسبت به هم عشق بورزیم و همدیگر را دوست داشته باشیم و همیشه به یکدیگر عشق بدهیم.  

گزیده ای از مشارکتهای همسفران

خداوند عشق را در قالب القا و الهام در وجود همه انسانها دمیده، پس ریشه همه انسانها عشق است و ارسالاتی که در کائنات اتفاق می افتد ارسالات عشق است که  زنجیره های عشق را لحظه به لحظه محکم تر می کنند زیرا ذرات عشق همان صفات خداوند هستند که در قالب روح در ما نهادینه شده و زمانی که انسان بتواند این صفات را از قوه به فعل دربیاورد به وادی چهارده و انسان بودن نزدیک شده و به مرحله توحید دست یافته است. کنگره هم روی پایه های عشق استوار است عشقی که حاصل شناخت و آگاهی باشد پس یک همسفر در کنگره باید با آگاهی و شناخت سختی ها و مشکلات را به محبت تبدیل کند و هر کاری که انجام می دهد نیتش خدا باشد چون عاشق را حساب با عشق است با معشوق چه حساب دارد.

یک سلام، یک لبخد باعث جذب محبت می شود زمانی که به یک نفر محبت می کنیم این محبت دقیقاً به خود ما بر می گردد پایه های اصلی عشق و محبت دو چیز است یکی شناخت و آگاهی و دیگری کارکرد سیستم ایکس است ما اگر بخواهیم کسی را دوست داشته باشیم و یا کسی ما را دوست داشته باشد باید از راهش وارد شویم و انسانی که حس کند هیچ کس او را دوست ندارد در نتیجه وجودش پُر از کینه و نفرت و ضد ارزشها می شود یعنی نیاز انسان است که دیگران هم او را دوست داشته باشند که با کسب معرفت و دانایی این اتفاق می افتد و موضوع مهم دیگر کارکرد سیستم ایکس است اگر عشق باشد باید در بدن سالم باشد انسانی که بیماری جسمی و روانی دارد به هیچ وجه نمی تواند عشق بورزد و یا محبت کسی را دریافت کند انسانی که سیستم خمر درونیش کار نمی کند نمی تواند انسان عاشقی باشد.

ما نمی دانیم خدا کجاست هر جایی که توانستیم عاشق باشیم یعنی یواش یواش داریم به خدا نزدیک می شویم.

   

تایپ:همسفر الهام

عکاس:همسفر فهیمه

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سارا چهارشنبه 22 شهریور 1396 13:05
بسیار عالی بود
خداقوت و سپاس از خانم ریحانه عزیز بابت قبول زحمت برای استادی وادی چهاردهم
خداقوت و سپاس از الهام عزیزم و فهیمه عزیز
به پاکی دریاها ژرف باشید..
همسفر مرضیه شنبه 18 شهریور 1396 10:18
خداقوت وسپاس خدمت خانم ریحانه،نگهبان ودبیر جلسه خدا قوت ویژه خدمت همسفر الهام وفهیمه عزیز
همسفر آزاده چهارشنبه 15 شهریور 1396 15:18
سپاس فراوان از خانم ریحانه عزیز بابت استادی دلنشین و تشکر از خانم ها الهام و فهیمه عزیز برای این گزارش خوب و زیبا
همسفر سه شنبه 14 شهریور 1396 16:56
خداقوت به همه خدمتگزاران
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو