برداشت از سی دی بند محکم تر
سه شنبه 7 شهریور 1396 ساعت 13:39 | نویسنده این مطلب : همسفر فاطمه ج | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

برداشت از سی دی بند محکم تر

به قلم همسفر زهرا


ما بر آن هستیم که درخت نخل خانه خویش را به خوشه های رطب آباد کنیم و از شهد آن شربتی بسازیم همه از آن سیراب شوند و در  دراز  مدت بر ذهن بسیاری از انسان ها باقی بماند...

آقای مهندس می فرمایند که تمام عقب افتادگی ها و پریشان احوالی انسانها در این است که هدف را با وسیله اشتباه گرفتند برای مثال ما به کلیسا می رویم  تا چیزی را پیدا کنیم و به آگاهی و دانش برسیم و یا به خانه خدا می رویم تا یک درسی بگیریم و پالایش شویم و اگر فکر کنیم که با رفتن به اینگونه مکان ها به اهدافمان می رسیم سخت در اشتباه هستیم. اگر به زیارت برویم  و فساد کنیم و یا به کلیسا برویم و رشوه بگیریم و... هیچ نتیجه ای در بر ندارد و می شود یک بند، بعضی اوقات رفتن به این مکان ها برای انسان حجاب می شود که بعضی از حقیقت ها را نبینیم.

خداوند وقتی انسان را خلق کرد او را موجودی اختیاردار آفرید که بتواند به یک مکان صلح، آرامش، آگاهی و یک مدینه فاضله ای برسد. بعضی اوقات خیلی چیزها جلوی انسان قرار می گیرد و مثل یک بند یا طناب نمی گذارد انسان دست و پا بزند برای مثال عوض کردن مبلمان خانه و یا وسایل دیگر که همه اش به خاطر چشم و هم چشمی ها است و نه تنها ارزشی ندارد بلکه مرتب به خودمان سیلی می زنیم که صورتمان را سرخ نگه داریم و اگر فکر کنیم  که اینها برای ما آبرو می آورد سخت در اشتباهیم.

مردم خانه ما آیند برای سفره باز نه در باز ، وقتی سفره رنگین می اندازیم ارتباط اطرافیان با ما قطع می شود و با خودش  فکر می کند که من توانایی ارتباط با این آدم  را ندارم  و جواب سفره رنگین او را ندارم بدهم  پس باید هم هدف را تشخیص دهیم و هم وسیله را مشخص کنیم.

موضوع دیگر٬ یادگیری و انسان شدن است که می خواهد کاری کند که این موجود به یک درجه از فهم، شعور، تفکر و اندیشه برسد. مهندس در ادامه می فرمایند: وظیفه راهنما در کنگره رساندن شاگرد به رهایی است و موقعی  که به شاگرد می گوید که 3 روز سقوط آزاد٬ برود راهنما هم می داند که آن موقع شاگرد سختی می کشد ولی راهنما برای کم و زیاد کردن مواد یا حضور و غیاب و سقوط آزاد قصد اذیت شاگرد را ندارد بلکه یک حکمتی دارد و آن حکمت رهایی و آزادی است. در سیستم خداوند هم همین طور است که تمام  هدف رسیدن به بیداری و رسیدن به صلح و آرامش است که خداوند در درون ما قرار داده و هستی یکسری قوانین قانونمند دارد که باید  مورد استفاده قرار دهیم. اگر قوانین را درست در نظر بگیریم به یک تعادل و آرامش می رسیم ولی اگر بر عکس این باشد دچار بحران و مشکل می شویم.

خداوند همه چیز را در اختیار بنده قرار داده و می فرماید  خودت انتخاب کن، پس ما باید یکی هدف را با وسیله اشتباه نگیریم و یکی دیگر هم خداوند خودش برایمان برنامه ریزی کرده که ما انجام دهیم.

محبت و آموختن مطالبی است که جنبه زمینی و آسمانی دارد که در کارهایمان توفیق حاصل می شود و باید همیشه همه چیز نتیجه داشته باشد .

حال این سوال پیش می آید که برای چی باید آموختن و محبت باشد؟

چون بند های محبت و آموختن هم در زمین و هم در سماء باعث می شود در کارهایمان توفیق حاصل کنیم و به خواسته هایمان برسیم و خداوند هم به خواسته های انسان ها حرمت می گذارد ولی اگر من بگویم که به خداوند محبت دارم  ولی از دوست، برادر، خواهر و... کینه و نفرت دارم من آدم دروغ گویی هستم چون هنوز محبت را پیدا نکردم.

ما بر آن هستیم که درخت نخل خانه خویش را به خوشه های رطب آباد کنیم و از شهد آن شربتی بسازیم همه از آن سیراب شوند و در  دراز  مدت بر ذهن بسیاری از انسان ها باقی بماند.

منظور از «خانهٔ دل» در این جمله دل است که بعضی از انسان ها دل هاشان رطب شیرین می دهد ولی بعضی از انسان ها دل هاشان میوه تلخ و زهر آگین، تند و تیز و تلخ دارد و بیشترین زهرش هم به وجود خودش می ریزد، ولی بعضی از انسان ها دل هایشان میوه شیرین می دهد به همه سلام می کنند،کینه و حسادت ندارند،بدبینی ندارند و همه را دوست دارند.این ها میوه هایی است که در دل این انسان ها دارد و اگر خانه دلمان را روشن کنیم به خانه خدا نور تابنده ای می دهیم.

 آقای مهندس در ادامه فرمودند:

«هر کس به زیارت گل رود خود خود را می بیند و هرکس به زیارت دل رود خدا را می بیند.» یعنی خداوند در دلهاست باید به زیارت دل ها برویم تا خداوند را رویت کنیم، باید در محبت، عشق و ایمان وجود داشته باشد. برای مثال نباید مانند شن هایی باشیم که در بیابان هستند و همیشه سرگردانند باید مانند شن هایی باشیم نزدیک دریا هستند تا به دریا برسند و منظور از این مثال این است که از درد، رنج، سختی، سرگردانی و بلاتکلیفی رها شویم  تا شب بتوانیم  آسوده بخوابیم و از تلاش در راه حق هیچ وقت ناامید نشویم و خیال نکنیم که اگر کمی در این راه آمده ایم خداوند همه چیز را در اختیارمان  قرار می دهد و قطعا به ما می دهد ولی در دراز مدت و خیال نکنیم اگر موانعی سر راهمان قرار می دهد یعنی ما را نمی بیند و یا دوستمان ندارد اصلا این طور نیست باید صبر داشته باشیم ،باید جسم  و روحمان هر دو با هم موازی باشند و اگر در هر یک ایرادی باشد در دیگری انعکاس خوبی باقی نمی گذارد، با صبر ،تحمل و در صراط مستقیم بودن می توان جسم و روح را پالایش کرد.

با احترام همسفر زهرا اکبری

تایپ:همسفر فاطمه ج

مرتبط با: برداشت از سی دی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرحکمت چهارشنبه 8 شهریور 1396 00:47
بسیارعالی بودومطالب خیلی زیباوآموزنده است سپاس فراوان ازخانم زهرای عزیز وخداقوت خدمت فاطمه ی عزیزوگلم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات