خلاصه سی دی خدا
شنبه 4 شهریور 1396 ساعت 11:23 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام قادر یکتا

خلاصه سی دی خدا

بارها من گفته‌ام به تصور ما٬ برای ما حقیقت آن چیزی است که به نفع ماست٬ راستی٬ آن چیزی است که به نفع ماست٬ خدا چیزی است که ما را حمایت کند و به نفع ما باشد و اگر چیزی به ضرر ما باشد آن موقع خدا٬ خدا نیست....


خیلی برمی‌خوریم به انسان‌هایی که می‌گویند من دنبال حقیقت هستم٬ من دنبال خدا هستم. یک روزی در کنگره بودم یکی از بچه‌ها آمد پیش من گفت: مهندس من فقط شما را دوست دارم و هر چه بگویی انجام می‌دهم گفتم: تو فقط خودت را دوست داری من را دوست نداری. داری یک گریزگاه پیدا می‌کنی٬ گفت: چرا؟ گفتم: تو وقتی پدر یک خانواده را دوست داری فرزندانش را هم دوست داری٬ تو نمی‌توانی بگویی من دایی را دوست دارم اما بچه‌های دایی را دوست ندارم٬ تو نمی‌توانی بگویی من تو را دوست دارم ولی کنگره را دوست ندارم.

کنگره چیزی است که من به وجود آوردم٬ کنگره سیستم من است٬ اگر کنگره آسیب ببیند من آسیب می‌بینم. چگونه است که تو من را دوست داری اما دیده‌بانان٬ راهنمایان٬ مرزبانان٬ نگهبانان را دوست نداری؟ پس این حرف٬ حرف درستی نیست.

حالا می‌رسیم به خداوند بعضی‌ها می‌گویند ما خدا را دوست داریم و ما دنبال حقیقت هستیم. ما اول باید بدانیم منظور از خدا چه هست؟ منظور از حقیقت چه هست؟ مرحله بعدی خدا و حقیقتی که دنبالش هستی کجاست؟ بعدش که مشخص شد چی هست٬ کجا هست٬ حالا تو از آن‌ها چه می‌خواهی؟ آیا آن خداوند مهم است یا آن چیزی که تو ازش می‌خواهی مهم است؟

ممکن است تو آن چیزی را که می‌خواهی٬ اگر شیطان هم به تو بدهد تو فوری پیرو شیطان هستی. برای نمونه شما می‌گویید من منتظر هستم که بیاید (امام زمان) عدالت را برقرار کند تو از ایشان چه می‌خواهی اگر قرار شد که بیاید عدالت را برقرار کند اولین کسی که گردن بزند تو هستی آن موقع چه می‌گویی؟

بارها من گفته‌ام به تصور ما٬ برای ما حقیقت آن چیزی است که به نفع ماست٬ راستی٬ آن چیزی است که به نفع ماست٬ خدا چیزی است که ما را حمایت کند و به نفع ما باشد و اگر چیزی به ضرر ما باشد آن موقع خدا٬ خدا نیست.

یعنی وقتی ندانی خداوند چی هست و ندانی که کی هست و ندانی کجا هست اگر آن خواسته‌های تو را به‌جا نیاورد تو مخالفش می‌شوی مانند خیلی آدم‌ها که نذر می‌کنند و نذرشان برآورده نمی‌شود و برعکس با خداوند لج می‌کنند.

گاهی می‌گوییم گرگی که من را شیر دهد میش من است. حالا هر کس آن خواستهٔ ما را برآورده کند٬ آن خدای ماست. به دلیل این‌که ما نفهمیدیم خداوند کی هست و کجا هست. آیا خانه خداوند در مکه است؟ یا خداوند در اینجا هم هست؟

صدبار از این خانه به آن خانه برفتی٬ یک‌بار از این بام به آن بام نرفتی.

صد مرتبه ازاینجا به خانه خدا می‌روی بسیار خوب برو٬ اما یک‌بار هم به سراغ همسایه بغلی‌ات که هزارتا مشکل دارد نرفتی.

پس درک خدا مسئله بسیار مهمی است. قل هو الله احد بگو خداوند یگانه است٬ بی‌نیاز است٬ زاده نشده٬ نمی‌زاید٬ ما از این‌ها چه می‌فهمیم تو اگر ندانی کجاست چگونه می‌خواهی بروی طرفش؟ اینجا وقتی می‌خواهیم بدانیم کجا هست یک‌راه دارد. خداوند برای ما دستور کار گذاشته٬ یک صراط مستقیم برای ما قائل شده٬ گفته اگر می‌خواهی با من ملاقات کنید و به هدف برسید این راه شماست و آن راه صراط مستقیم است.

در این مزرعه که اربابش خداوند است هرکدام از ما یک مسئولیتی داریم. عبد بودن یعنی بنده بودن. بنده بودن یعنی هر چیزی در این هستی دارد کار می‌کند. از یک پشه دارد کار می‌کند٬ مگس هم دارد کار می‌کند٬ ماهی و نهنگ هم دارند کار می‌کنند٬ ‍پس همه دارند خدمت می‌کنند. انسان هم عبد است باید ببینی چی تولید می‌کنی؟ چی کار می‌کنی؟ چه کمکی داری در این مسیر انجام می‌دهی؟ آن مهم است. آن کمک هم باید در صراط مستقیم باشد؛ یعنی دروغ نگویی٬ دزدی نکنی٬ فساد نکنی و... این درمجموع چیزی است که شما باید به آن عمل کنی. ما هنوز به آن ادراک و آن عقل و آگاهی نرسیدیم که واقعاً از روی ایمان و از روی قلب خداوند را بپرستیم.

اگر ما کنگره را دوست داریم باید همه قسمت‌هایش را دوست داشته باشیم٬ راهنما٬ ایجنت٬ مرزبان گروه اوتی٬ گروه نشریات. ‌پس وقتی‌که واقعاً خداوند را دوست داری باید تمام موجودات هستی را دوست داشته باشی تو نمی‌توانی که خدا را دوست داشته باشی اما از تمام موجودات هستی بدت بیاید.

جالب این است که ما هر چه به‌مراتب بالاتر٬ می‌رسیم می‌بینیم که خداوند عظیم‌تر و بزرگ‌تر است و ما کمتر می‌دانیم. این‌طور نیست که ما هر چه بیشتر بدانیم خداوند را بیشتر می‌شناسیم٬ نه؟

گاهی اوقات برخی موضوعات آن‌قدر عظمت دارد که ما هر چه دانشمان را بالا می‌بریم تازه می‌فهمیم که نمی‌دانیم.

۸۴/۰۵/۰۷

«آنچه را در مسائل به درون می‌برد و سبب تفکرات است ایرادی نیست اما به جهت مسائلی که خود می‌دانید که باعث حزن و اندوه شما می‌باشد پرهیز بنمائید زیرا من این عمل را خود تجربه نمودم و من را به آنچه بایستی بپردازم دور می‌نمود.»

ذهن ما دروازه ندارد که درش را ببندیم٬ کرکره ندارد که آن را بکشیم یا یک چاه نیست که درش را ببندیم یا پنجره نیست که پرده را بکشیم. جلوی ذهن را سدکردن خیلی مشکل است٬ باید به یک سری مسائل برسیم. وادی اول به ما می‌گوید که ما باید یاد بگیریم به چه چیز فکر کنیم و به چه چیز فکر نکنیم. یک سری مسائل هست که باعث رنجش ما می‌شود٬ باعث درد و حزن ما می‌شود و هیچ منافعی هم برای ما ندارد.

انسانی هست عزیزش را از دست می‌دهد مراسم هفته و چهلمی هست غمگین می‌شود٬ ساعت‌ها به آن فکر می‌کند قبول است تا یک‌زمانی این کارها را انجام می‌دهد ولی اگر قرار باشد دائماً به آن فکر کند باعث رنجش و عذابش می‌شود. یعنی آن چیزهایی که باعث اندوه ما می‌شود از آن‌ها پرهیز کنیم اجازه ندهیم دیگر وارد ذهن ما شود.

چیز دیگری که باعث حزن و اندوه ما می‌شود منفی نگری است٬ منفی نگاه کردن به مسائل است. ما نمی‌توانیم هر چه را دیدیم فوری آنالیز کنیم. مشکل ما همین است که ما هر چه را می‌بینیم فوری آنالیز می‌کنیم. فوری بررسی‌اش می‌کنیم و فوری نتیجه می‌گیریم.

نمی‌دانید چقدر دعواها و مکافات‌ها بین اعضای خانواده‌ها پیش می‌آید به خاطر اینکه پدر می‌رود موبایل دختر را نگاه می‌کند٬ همسر می‌رود موبایل شوهر را نگاه می‌کند٬ شوهر می‌رود موبایل همسر را می‌بیند. نگاه کردن و مداخله کردن در این کارها جز رنج و عذاب هیچ‌چیزی نیست٬ جز بدبینی چیزی نیست. ما اجازه نداریم برویم سر موبایل دیگران حتی اگر همسر ما باشد. این‌ها همه در اثر جهل و نادانی است٬ در اثر عدم نگهداری حریم هرکسی است. هرکسی حریم دارد ما نمی‌توانیم وارد حریمش شویم. اگر وارد حریمش شویم باعث حزن و اندوه خودت می‌شود. خداوند بیخود نمی‌گوید تجسس نکنید.

تمام آن‌هایی که روی بچه‌هایشان چنین تجسسی کردند بدترین بچه‌ها تربیت شدند. چون آن‌ها را روی لج و لج بازی انداختند. شما باید آن‌قدر به همسرت نزدیک باشی که نیازی به تجسس نباشد. یکی گفت مردم به ریشم می‌خندند گفت حتماً ریش تو خنده‌دار است که به ریش تو می‌خندند. اگر به تو اعتماد نمی‌کند حتماً یک کاری کردی که به تو اعتماد نمی‌کند. مقصر خود ما هستیم. اگر تو صادق و سالم باشی و دوستش داشته باشی مطمئن باش آن‌هم تو را دوست دارد. باید فرزندت آن‌قدر به تو نزدیک باشد که بیاید به تو بگوید پدر این‌طوری شد٬ آن طوری شد٬ پدر چه‌کار کنم و... تو باید به همسرت اعتماد داشته باشی یا داری یا نداری باید مشخص کنی٬ دائماً نخواهی کیفش را بگردی و ...پس یکی از مسائل ما این است که آن مسائلی که باعث حزن و اندوه ما می‌شوند را جلوی‌شان را بگیریم.

«خوشحال هستیم که در نوشتارها به مطالبی رسیده و درک می‌نمایید و به دیگر سخن وارد عمل در مسائل شده‌اید. البته بعضی از کارها نیاز به زمان دارد که کاملاً درست بشود و دقت را به جهت بسیاری از مسائلی که لازم به احیا می‌باشد بگذارید و برای عمل از نیروهای حاضر یاری بجویید ولی با دقت»

وقتی وارد عمل می‌شویم بعضی کارها زمان می‌برد این نیست که هر کاری داریم سریع انجام شود عجله نکنیم. وقتی می‌خواهی کاری انجام دهی باید از نیروهایی که دارید یاری بجویید٬باید اعتماد کنید٬ باید نترسید. باید افراد را یک بررسی بکنید بعد اعتماد کنید.

«می‌دانیم که دشواری‌ها همیشه وجود دارد حال که از یک مقطعی عبور می‌نمایید خود کاملاً احساس می‌کنید.»

 هیچ زمانی نیست که ما به یک مقطعی برسیم اما دشواری وجود نداشته باشد خیالتان راحت‌ِ راحت.

«ما همه اعضای مثلث همیشه تأکیدمان بر این بوده است که خاندان خود را یاری و حمایت بنمایید. خود می‌دانید که اگر آبی از جویبارها روان نباشد به دشت آب نمی‌رسد و دچار خشکی می‌شود. حال اگر شما تشخیص می‌دهید که جویبارها هستند و راه را هم می‌دانید درصدد این گفتارها که گفتیم باشید و در آینده به دست خود شما و کمک دیگرانی که می‌توانند به اهداف شما به‌طور عقلی و قانونی کمکی بنمایند برای پیشبرد این کشف وارد عمل شوید که نیروهای عظیم و مشتاق به کار خود رسیدگی بنمایند و نیروهای بی‌عمل هم در تزکیهٔ خود به فکر فرو خواهند رفت و یا خود از دایره دور خواهند شد و این راهی است که فراغتی بیابید تا سایر نوشتارها را انجام بدهید.»

«ما همه در حال گذراندن امتحان هستیم. پس اگر گاهی وقت‌ها نمره کم بیاوریم مقصر معلم است یا خودمان؟ اگر مطالب را در اختیار کلاس اولی قرار دهید حال‌آنکه بایستی هر کاری را دست کسی می‌دهیم که سواد و درک مفاهیم آن را داشته باشد؛ و اگر مثلاً خوب را خوب‌تر ببیند خوب است اما اگر خوب را بدتر تفسیر کند دیگر همه‌چیز جابجا می‌شود. گاهی انسان شنوندهٔ خوب است٬ گاهی بینندهٔ خوب و گاهی نویسندهٔ خوب و اگر در این میان خللی ایجاد شود خود می‌دانید که چگونه عمل می‌شود. از همهٔ این‌ها مهم‌تر کتابی است که بایستی نوشته و چاپ شود و همهٔ این کارها٬ وقفه در انجام‌ها ایجاد می‌کند. بایستی هم کار و هم عمل شما حساب‌شده باشد تا ایرادها و اشکالات برطرف گردد. اگر یک آیه از قرآن بخوانید به تفسیر واقعی برسد خود می‌دانید که چه‌کار عظیمی است و بدان آنچه بخواهی در راه الهی باشد برایت خواهد رسید.»

با احترام هم‌سفر زهره

 

 

مرتبط با: متن یا خلاصه سی دی های اموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرالهه سه شنبه 7 شهریور 1396 00:47
ممنون خدا قوت
سارا دوشنبه 6 شهریور 1396 11:21
خیلی زیاد ممنونم
سارا دوشنبه 6 شهریور 1396 11:08
خیلی زیاد ممنونم
سارا دوشنبه 6 شهریور 1396 09:50
خیلی زیاد ممنونم
همسفرحکمت دوشنبه 6 شهریور 1396 01:46
سی دی بسیازیباست وباتشکرازخانم زهره ی عزیزبرایتان بهترینهاراآرزومی کنم
.همسفر مهری یکشنبه 5 شهریور 1396 17:36
باسپاس فراوان از کمک راهنمای گلم خانم زهره بسیار زیبا وخلاصه ومفید بود امیدوارم. همییشه سلامت باشید وشادوموفق3459
همسفر حدیث یکشنبه 5 شهریور 1396 10:30
از سرکار خانم زهره کمال تشکر را دارم عالی بود.ممنونم
همسفر زهره شنبه 4 شهریور 1396 23:28
باسپاس فراوان خدمت کمک راهنمای عزیزم خانم زهره.سیدی بسیار زیبایی بود.وشما خیلی مطالب راخوانانوشته بودید. وخیلی آموزنده بود .اول از آقای مهندس تشکرمیکنم با این مطالب مفیدشان. وبعدهم ازشماخانم زهره عزیز تشکرمیکنم که هم درلژیون وهم در وبلاگ اینقدر فعال هستید.ارزوی جایگاههای بالاتری برای شمامیکنم.
همسفر فرزانه شنبه 4 شهریور 1396 20:13
با سلام وخدا قوت دستمریزاد خانم زهره بسیار روان ومفید بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic