مشارکت های مکتوب همسفران
پنجشنبه 19 مرداد 1396 ساعت 13:18 | نویسنده این مطلب : همسفر رویا | ( نظرات )

به نام خداوند رنگین کمان                    خداوند بخشنده مهربان

مشارکت های مکتوب  لژیون نوزدهم همسفران، لژیون کمک راهنما همسفر سمیرا 

در باب دستور جلسه هفتگی :وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من 

اگر هر کاری را که شروع کردیم به سرانجام نرسانیم ،نمی توانیم کار دیگری را آغاز نماییم و مدام از این شاخه به آن شاخه می پریم و با این کار فقط زمان را از دست می دهیم .مانند سفر اولی هایی که بد سفر می کنند و برای کار خود توجیه می آورند . باید گام به گام پیش بروند تا به نتیجه برسند .وادی سیزده ما را امیدوار به ادامه موفقیت آمیز زندگی می نماید و به ما می فهماند که آغازهای بی شماری در انتظار ماست . پس این سرا ، سرای توقف ، رکود و سکون ، یاس و نا امیدی نیست .

سلام دوستان سمیرا هستم یک همسفر

وادی سیزده می خواهد به من همسفربگوید اگر من در هر مسیری که هستم اگر بفهمم این مسیر ، مسیر خوبی نیست می توانم یک نقطه بگذارم و مسیرم راتغییر بدهم.

همه زندگی به رفتار ما بستگی دارد. عشق، عقل و ایمان اگر خوب کار کند بر سیستم خمر ما تاثیر می گذارد و برعکس. تمام بیماریها را ما خودمان دعوت می کنیم اگر از عشق و عقل و ایمان به درستی و کامل استفاده کنیم خمر ما هم خوب کار می کند  و می شویم انسان.

اگر هر کاری را که شروع کردیم به سرانجام نرسانیم ،نمی توانیم کار دیگری را آغاز نماییم و مدام از این شاخه به آن شاخه می پریم و با این کار فقط زمان را از دست می دهیم .مانند سفر اولی هایی که بد سفر می کنند و برای کار خود توجیه می آورند . باید گام به گام پیش بروند تا به نتیجه برسند .وادی سیزده ما را امیدوار به ادامه موفقیت آمیز زندگی می نماید و به ما می فهماند که آغازهای بی شماری در انتظار ماست . پس این سرا ، سرای توقف ، رکود و سکون ، یاس و نا امیدی نیست .

در وادی 13 در مورد انسانهای تک بعدی ، دو بعدی و سه بعدی توضیحاتی داده است.

 انسانهای تک بعدی :که در وادی مثال  میمون دارند که میمون از لحاظ غریزی و جنسی بسیار فعال و در کارها ی روزمره کوشا. اما چون قدرت تفکر و تعقل ندارند به مشکل برخورد می کند . افرادی که در وادی اعتیاد دارند مشکل و صورت مسئله را می دانند اما چون تفکر ندارند نمی توانند از آن خارج شوند مثل همان میمون که دستش در سوراخ درخت است و موزی که شکارچی قرار داده در دستش. اما دستش را باز نمی کند تا رها شود چرا که قوه تفکر ندارد .

اسان دو بعدی: به رهایی درکنگره ایمان دارند و صفت بارزشان ایمان است پس با آرامش پیش می روند تا به درمان برسند همه را دوست دارند. اطلاعاتشان به روز است به حواس پنجگانه درونی آگاه هستند.

انسانهای سه بعدی : اگر هر چیزی بلد باشد به روی خود نمی آورد چون هر چه جلوتر برود و دریچه های بیشتری به رویش باز می شود می داند که در مقابل دانایی فعلی اش هیچ است با 11 حس و 7 پیکره که برای سیستم عقل مطالب را جمع آوری می کند.

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر

برداشت من از وادی سیزده این بود که انسانی که دارای عقل، عشق، و ایمان سالم باشد هیچ گاه کارهای ضد ارزشی انجام نمی دهد که بخواهد کسی را ناراحت کند و همیشه از تفکر و اندیشه سالم و خوب خودش بهره می برد .

هیچ وقت یاس و ناامیدی، ترس ، پریشانی به درون خودش راه نمی دهد. ما باید همیشه با عشق زندگی کنیم و اگر عاشق باشیم همیشه از زندگی خودت لذت خواهی برد .مهم اینکه بایدبرای علم زیاد همیشه در کاوش باشیم اگر علم زیاد داشته باشیم و به دیگران هم علم خود را آموختیم کار ارزش دار انجام داده ایم . ولی اگر علم داشته باشیم و کسی از علم اما استفاده نکرد همان بهتر که چیزی بلد نباشیم . پس اگر عقل، عشق، ایمان سالم نداشته باشیم همیشه در رنج و عذاب هستیم پس اگر این سه اصل باشد ما همیشه به بهترین نحو زندگی می کنیم و هرگز دچار مشکل نمی شویم. پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است و این موضوع تا ابدیت ادامه دارد.

سلام دوستان مهری هستم یک همسفر

پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است من به این نتیجه می رسم که برای ساختن و پدید آوردن چیزی ابتدا باید تصویر در مورد آن چیز باشد سپس تصویری از تصویرشان پدیدار می شود سپس به مرحله پدید آمدن و ساختن می رسد.

در تمام گیتی همه اجزا در کنار هم مجموعه ای را تشکیل می دهند مثل جوی های روان به هم می پیوندند و رودها ی خروشان را تشکیل می دهند و بهره اش نصیب انسانها می شود و همه این اجزا خواسته انسان را تشکیل می دهد.

همه این اهداف از تصویر به تصویر از تصویر به مرحله ساختن می رسد و این ساختن اگر فرد نادان باشد از آن بنا ،ساختار ویران و در پی ویران کردن آن است و اگر بنا از آن فرد داناو عاقل باشد در پی بنای آن هستند .

همیشه آخر هر کار انجام کار دیگری بوده و  هست و همیشه خواهد بود برای رهاشدن باید سه مرحله را پشت سر گذاشته و بگذاریم .

1- تغییر : به یکباره اتفاق نمی افتد و ذره ذره و کم کم ممکن است . 2- تبدیل : از شخصی با افکار و گذشته مخرب به فردی عاقل و با تفکر تبدیل شد 3- ترخیص : با تغییر و تبدیل به مرحله ترخیص میرسد.

سلام دوستان زینت هستم یک همسفر

پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است .

عقل، عشق، ایمان و خمر او به مرحله لازم رسیده است همه هستی را دوست دارد. همه موجودات را دوست دارد هیچ گاه ادعای سه بعدی بودن را ندارند. هیچ گاه نمی گوید من از دیگران بیشتر می فهم ادعای واهی ندارد. رفتارهای عجیب وغریب از خود بروز نمی دهد. در دخمه های عجیب و غریب زندگی نمی کند درمیان انسان ها و با انسان هاست. معمولی زندگی می کند. چون می داند که هنوز چیزی نمی داند. چون انسان هر چه بیشتر بداند متوجه می شود که چقدر نمی داند و نیک می داند که پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است می داند میلیون ها میلیون خط هایی وجود دارند که او هنوز فرصت نکرده است که شروع نماید و در نهایت می داند، می فهمد و درک می کند که آنچه باور است و یا وجود دارد محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است. البته مصرف کنندگان مواد مخرب و روان گردان که با مصرف این گونه مواد به خیال خودشان ظاهرا سه بعدی، چهار بعدی و پنج بعدی می شوند را به حساب نیاورید که این موضوع یک شوخی تلخ شیطانی است که آخرش به تیمارستان و زندان و یا خودکشی ختم می گردد و این را بدانید که: جهان آرامگاهی است که اگر در پی دغدغه های دیگرنباشی به کهکشان های اطراف نیز سفر میکنی و خلقت را ، هستی را، نیرو و قدرت و انرژی های بی انتها را، چون رشته های انوار مشاهده خواهد نمود اما بایستی آرامش و آسایش اندیشه مهیا شود انسان همیشه در جستجوی تازه هاست هیچ چیز کهنه نمی شود فقط چهره عوض میکنند مانند لباس هایی که ما به رنگ های مختلف بر تن می کنیم. فصل ها را بنگر بهار ، تابستان ، پاییز ، زمستان  طبیعت در ابعاد خودش این گونه تعویض تن دارد.

بنی آدم اعضای یکدیگرند            که درآفرینش زیک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار       دگر عضو ها را نماند قرار


با احترام اعضای لژیون نوزدهم همسفران
نویسنده: همسفر رویا
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سارا یکشنبه 22 مرداد 1396 16:02
بسیار عالی بود
خداقوت و سپاس از خانم سمیرای عزیز و اعضای فعال لژیون ایشان
خانم رویای عزیز سپاس و خداقوت
جاودانه باشید..
همسفرحکمت شنبه 21 مرداد 1396 01:27
بسیارزیباودلنشین بودازمشارکت های آموزنده وپرمحتوایتان بسیارلذت بردم وچه زیباوادی سیزدهم راباز نمودید ازهمه ی عزیزان بابت مشارکت هایشان سپاسگزارم سخنی که ازدل برآید لاجراًبردل نشیند
همسفر زهرا(ب) جمعه 20 مرداد 1396 22:14
درود بر خانم سمیرا ورهجوهای خوبشون ،،،بسیار آموزنده بود!
همسفر زهرا(ب) جمعه 20 مرداد 1396 22:14
درود بر خانم سمیرا ورهجوهای خوبشون ،،،بسیار آموزنده بود!
همسفر مرضیه جمعه 20 مرداد 1396 22:13
سپاس وخداقوت خدمت خانم سمیرای عزیز واعضاءلژیون بسیار لذت بردیم از صحبتهای همه عزیزان وخداقوت خدمت خانم رویا عزیز موفق وپیروز باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو