متن سی دی حرمت از مهندس دژاکام
شنبه 31 تیر 1396 ساعت 10:40 | نویسنده این مطلب : مسافر محمدجعفر | ( نظرات )

((بنام قدرت مطلق الله))

متن سی دی حرمت از مهندس دژاکامباید صحبت کردن را یاد بگیریم . حتی با انسانهای مختلف به گونه های مختلف باید صحبت کنیم . نباید بگوئیم ظاهر و باطنمان یکی است و با همه یک جور حرف می زنیم . با پدر باید یک جور حرف زد و با رفیق جور دیگر . جوری که با همکلاسی ات صحبت می کنی که نمی توانی با استاد و معلمت هم همان جور حرف بزنی ! جوری که با همسرت صحبت می کنی که نمی توانی با زن مردم هم همانجور حرف بزنی !

حرمت از حریم می آید . هر چیزی یک حریمی دارد . وقتی یک چیزی حریم دارد ، یعنی حرمت دارد یعنی شما نمی توانید به حریم آن نزدیک شوید . مثلاً جاده یا رودخانه حریم دارد . شما نمی توانید کنار رودخانه ، خانه بسازید . البته انسانهایی هستند که به حریم رودخانه ها تجاوز می کنند و بعد از مدتی خشکسالی ، یک مرتبه سیل می آید و همه چیز را خراب می کند و می برد .

کنگره هم یک حرمت و حریمی دارد که ما وارد آن نمی توانیم بشویم . ما در کنگره 60 ، نه نیروی انتظامی داریم ، نه قوه قضائیه و نه پلیس . یک مصرف کننده ، یک خانواده و طایفه و محله را بهم می ریزد ، ولی در بعضی شعبات کنگره پانصد تا هفتصد نفر مصرف کننده وجود دارد ، ولی چنین اتفاقی نمی افتد ، در پارک طالقانی تمام خانواده ها در امنیت کامل هستند ، هیچ دعوایی نمی شود، کسی به کسی اهانت نمی کند ، پس باید یک چیزی وجود داشته باشد که نظم را برقرار کند ؟ ما کاری کرده ایم که در کنگره 60 افراد فقط کار خودشان را انجام بدهند و فقط به درمان برسند . لَا یَسْمَعُونَ فِیهَا لَغْوًا وَلَا تَأْثِیمًا . إِلَّا قِیلًا سَلَامًا سَلَامًا . در بهشت های برین ، هیچ سخن لغو و بیهوده ای نیست ، وقتی بهشتیان بهم می رسند ، فقط سلام و سلام علیکم . ما می خواهیم در کنگره 60 اینگونه شود و وقتی افراد به هم میرسند فقط سلام و سلام علیکم بگویند .

در کنگره 60 افراد باهم رابطه مالی و تجاری نمی توانند برقرار کنند، چون این باعث اختلافشان می شود و دیگر سلاماً سلاما وجود ندارد.

در کنگره 60 دروغ گفتن ممنوع است ، وقتی رهجویی با راهنما کار می کند و راهنمایش از او می پرسد ، چه چیزی مصرف می کنی ؟ رهجو بایستی راستش را بگوید . ما وقتی با یکدیگر روابط اجراء نکنیم ، دیگر هیچ اختلافی پیش نمی آید. باید رابطه ما مثل ستونهای مسجد یا معبد باشد . ستون های زیر سقف اگر خیلی بهم نزدیک باشند ، سقف پایین می ریزد ، اگر خیلی هم از هم دور بشوند ، باز هم سقف پایین می ریزد . باید حریم و حرمت و اندازه این ستونها را نگه داریم . برای همین دروغ گفتن ممنوع است ، البته نیازی هم به دروغ گفتن پیدا نمی کنیم چون رابطه ای با هم نداریم . یک موقع هست که یک پولی از کسی می گیریم بعد نداریم بدهیم مجبوریم دروغ بگوئیم ولی شما وقتی رابطه ای برقرار نکنید ، هیچ خرده حسابی هم با هم ندارید و آنوقت است که صلح برقرار است . هر نوشتار در کنگره یکبار خوانده می شود ولی حرمت کنگره 60 دو بار خوانده می شود و این نشان از اهمیت آن دارد .

علیه شخصی سرزنش کردن : ما در کنگره پشت سر هیچ کسی حرف نمی زنیم و سرزنش نمی کنیم . هرکس با فردی مشکل دارد به خودش بگوید . مستمع صاحب سخن را بر سر ذوق آورد . وقتی شخصی پشت سر کسی غیبت و بدگویی می کند ، بستگی به عکس العمل شما دارد که ادامه دهد یا نه . اگر شما بگویید به به بگو ، شخص هم ادامه می دهد .

حرف یکدیگر را قطع کردن : اینکه می گوئیم میان حرفت شِکَر و وسط حرف دیگران می پریم یک اخلاق زشت و بد و زننده ای است و اصلاً نباید حرف یکدیگر را قطع کنیم . وقتی هم حرف می زنیم به اندازه حرف بزنیم و به طرف مقابل هم فرصت حرف زدن بدهیم .

الفاظ ناشایست بیان کردن : ما نباید حرف زشت بهم بزنیم . گاهی اوقات طنز و خندیدن خوب است ، ولی اصولاً شوخی کردن شخصیت انسانها را پایین می آورد . اگر شاگرد شما یک جوک برای شما فرستاد و شما شروع به خندیدن کردید ، شروع به ارسال جک های بدتر می کند و بعد از آن دیگر حرف شما را گوش نمی کند و شما را تحویل نمی گیرد . باید بین استاد و شاگرد یک حریم و دیوار باشد اگر این دیوار خراب شد دیگر هیچی نمی ماند.

باید صحبت کردن را یاد بگیریم . حتی با انسانهای مختلف به گونه های مختلف باید صحبت کنیم . نباید بگوئیم ظاهر و باطنمان یکی است و با همه یک جور حرف می زنیم . با پدر باید یک جور حرف زد و با رفیق جور دیگر . جوری که با همکلاسی ات صحبت می کنی که نمی توانی با استاد و معلمت هم همان جور حرف بزنی ! جوری که با همسرت صحبت می کنی که نمی توانی با زن مردم هم همانجور حرف بزنی ! هر سخن جایی و هر نکته مکانی (مقامی) دارد . در زبان فارسی ، فقط انسانهایی که با هم خیلی دوست و صمیمی هستند ، می توانند از ضمیر مفرد استفاده کنند . آدم به یک مقام بالاتر نمی تواند بگوید : من به تو گفتم یا غذا نمی خوری . باید بگوید : من به شما گفتم . شما غذا نمی خورید ؟ بزرگترها باید جوری صحبت کنند که کوچکترها یاد بگیرند . هر انسانی خودش با کردار و رفتارش حریم خودش را مشخص می کند یعنی شما با بیان و رفتارتان اجازه می دهید که دیگران چقدر به شما نزدیک شوند و وارد حریم شما بشوند . وقتی شما شوخی می کنید ، باید انتظار شوخی کردن را داشته باشید . وقتی می خواهید ، لطیفه یا طنزی بگویید ، نباید هیچ قومی (تُرک ، لُر ، کرد و ...) را مسخره کنید چون این هم مصداق الفاظ ناشایست است .

بدون اطلاع و هماهنگی، هرگونه پولی را دریافت و پرداخت کردن و یا هرگونه وجهی را تحت عنوان قرض یا وام به هر شخصیت حقیقی یا حقوقی پرداخت کردن : کنگره هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد . بدون هماهنگی هیچ پولی را نمی توانید به کسی بدهید . شخص آمده پیش من و گفته که فلانی پنج میلیون تومان پول من را خورده ، من هم گفتم خوب کاری کرده ، تو نبایستی به او در کنگره پولی میدادی .

از لباس و پوشش مناسب استفاده کردن : در کنگره 60 آقایان هم بایستی از لباس و پوشش مناسب استفاده کنند . در کنگره نمی توانی دکمه های پیراهنت را باز بگذاری و یک گردنبند داخل گردنت بیندازی و یا تسبیح در دستت بگیری . آقایان بایستی کفش تمیز ، لباس تمیز و سفید و وضعیت ظاهری عادی و ساده داشته باشند . وقتی ظاهر عادی نداشته باشند ، مثل مصرف کننده ها یا ساقیها می شوی .

تلفن دادن و تلفن گرفتن در کنگره ممنوع است . تلفن دادن در کنگره مشکل ایجاد می کند . چون ممکن است زنگ بزنند به خانه شخص و این کار ممکن است باعث اختلاف در خانواده اش شود چون ممکن است خانواده اش ندانند که او مصرف کننده بوده و یا به کنگره می آید . یا هرگونه ارتباطی بیرون از کنگره برقرار نمودن مثل ارتباطات و تفریحات و مسافرتها و مهمانی های خانوادگی یا بین راهنما و رهجو . اینها همگی از موارد ضد ارزشی تلقی می شود .

مراقبت از کیف و لوازم شخصی بر عهده خودمان است . مالَت را سفت بگیر و همسایه ات را دزد نکن . درست است همه اعضای کنگره انسانهای صالح و خوبی هستند ولی شاید یک غریبه یا تازه وارد ، وارد کنگره شد و ما باید مراقبت باشیم . کسی که نتواند از کیف یا موبایل خودش مراقبت کند ، چطور میخواهد از زندگی اش مراقبت کند ؟

بعضی ها هستند که تمام مدارک مهمشان مثل شناسنامه ، کارت ملی ، کارت بانکی و ... در کیفشان است ، چرا این کار را انجام می دهید ؟ بگونه ای عمل کنید که اگر کیفتان را دزدیدند یا جاگذاشتید ، تمام مدارکتان را از دست نداده باشید . شما برای محل کارتان و ماشینتان و خانه تان حتماً یک کلید یدک داشته باشید . یک کنگره ای باید همه اینها را پیش بینی کند .

اینها در مجموع حرمت های کنگره 60 است که اگر ما رعایت کنیم ، با هیچ کس مشکلی نداریم .

ما بحث سیاسی نمی کنیم ، ما فقط روی نقاطی که در آن مشترک هستیم کار می کنیم ، ما اینجا آمده ایم که فقط اعتیادمان را درمان کنیم . پس ما نه آبی هستیم نه قرمز ، نه راست و نه چپ . چون با هرکدام کار کنیم بقیه دشمنمان می شوند . هر کس با هر مسلک و مرام و آئینی برای ما قابل احترام است . ما به دنبال سرزمینی هستیم که در آن آرامش و آسایش وجود داشته باشد .

مسئله بعدی ، داد و ستد در شرکت های هرمی است که به کلی ممنوع است . در کنگره 60 ، شرکت هرمی و تشکیل گروه نداریم . ما از این کارهای اقتصادی نمی کنیم . ما کاری به مشروع بودن یا غیر مشروع بودن آن نداریم ، اصلاً بهیچ عنوان نمی توانیم شرکت های هرمی تشکیل بدهیم . هیچکس نباید کنگره 60 و اعضای آن را یک مسئله و دست آویز برای تجارت و داد و ستد قرار دهد .

من اگر عصاره سیب را به بچه ها دادم ، بخاطر این بود که بچه ها درمان شوند ، من صرفاً بخاطر منافع مالی این کار را نکردم .

مسئله بعدی : همانطور که در مراسمات تولد پاکت می گذاریم اگر خدای ناکرده اتفاقی برای اعضای کنگره می افتد برای مراسم ختم و هفته و ... گُل نبرید ، پول گل را بگذارید داخل پاکت و به صاحب عزا بدهید . نترسید و پروا نکنید ، نگوئید بد است و زشت است ، خیلی هم خوب است چون صاحب عزا داغدار هست و کلی هزینه هم کرده و کلی هزینه هم پیش رو دارد . مخصوصاً مرگهای ناگهانی یا بیمارستانها . حتی در مراسمات عقد و عروسی هم سعی کنید پول بگذارید نه اینکه پتو و زودپز و دیگر وسایل بخرید.

تهیه کننده : مسافر محمدجعفر

رهجوی آقای علی جمالی

مرتبط با: متن یا خلاصه سی دی های اموزشی،

برچسب‌ها: سی دی حرمت،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسعودجمالی سه شنبه 10 مرداد 1396 03:20
میتونم.فردا در کنگره شرکت کنم من دروازه تهران هستم آدرس نزدیکترین مکانو میخوام.ممنون
مدیر وبلاگ پاسخ داد:
ادرس و تلفن در صفحه وبلاگ مو جود میباشد.
مسعودجمالی سه شنبه 10 مرداد 1396 03:18
سلام میخواهم در کنگره شرکت کنم نیاز ب همیاری دارم و اشنایی با کنگره و مکان کلاسها.ممنون از شما دوستان عزیز
مدیر وبلاگ پاسخ داد:
آقا مسعود سلام جلسات کنگره روزهای یکشنبه و سه شنبه و پنج شنبه از ساعت 17 الی 20/15 دایر میباشد شما می توانید برای مشاوره در روز و ساعت ذکر شده تشریف بیاورید.
مسافر مجتبی.17شیخ بهایی دوشنبه 9 مرداد 1396 23:12
درود و دستمریزاد آقا محمد.بسیار روان و جذاب
فرشته یکشنبه 8 مرداد 1396 02:46
خدا قوت وممنون بسیار استفاده کردم،باید این سی دی را کنفرانس میدادم ولی شرایط گوش دادنش را نداشتم
همسفر فرزانه جمعه 6 مرداد 1396 14:52
با سلام وخدا قوت بسیار عالی وپر بار ومفید بود با سپاس فراوان
همسفر سارا چهارشنبه 4 مرداد 1396 10:16
خداقوت و سپاس فراوان از شما مسافر محمد جعفر که هر هفته با سرعت عمل سی دی هفتگی را در خدمت عزیزان کنگره قرار می دهید
شاد و پیروز باشید..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic