خلاصه سی دی فرمان الهی
چهارشنبه 28 تیر 1396 ساعت 17:32 | نویسنده این مطلب : همسفر:فهیمه | ( نظرات )

 به نام خالق هستی بخش

خلاصه سی دی فرمان الهی

سه  عاملی که در زندگی ما انسانها نقش دارد : ا- خواست   2- تقدیر   3- فرمان الهی  

تقدیر مانند تیری است که از کمان رها شده و ما نمی توانیم در آن دخیل باشیم اما می توانیم با اختیار خود تقدیرمان یا همان نتیجه اعمالی که انجام داده ایم را بپذیریم و یا نپذیریم. آنگاه در فرمان الهی راه نیکو تری برای ما فراهم می شود.

 

هنوز انسان تعریفی واقعی برای بعضی از واژه ها چون روح و نفس ندارد و هنوز نمی داند که زندگی جبر است یا اختیار و یا هر دوی اینها و هنوز بر سر این مسائل بین علما اختلاف می باشد. بعضی از انسانها همه زندگی را بخت و شانس می دانند و برخی دیگر عامل بدبختی خود را خدا می دانند و برخی دیگر هم به هیچ کدام از اینها اعتقادی ندارند و فقط خودشان را قبول دارند.

سه  عاملی که در زندگی ما انسانها نقش دارد : ا- خواست   2- تقدیر   3- فرمان الهی  

خواست انسان که مشخص است و همان نیاز و خواسته‌ٔ وی از امورات زندگی است.

تقدیر نیز نوعی نامه ی پیشین اعمال است که  بر مبنای کارها و خمیر مایه ی ما تعیین می گردد. یعنی به نوعی نتیجه عملکرد ما در زندگی است. هر گاه طبق قوانین الهی زندگی کنیم سیستم الهی کاملا هوشمندانه است و ما مستقیما نتیجه عملی که انجام می دهیم را دریافت می کنیم.

تقدیر مانند تیری است که از کمان رها شده و ما نمی توانیم در آن دخیل باشیم اما می توانیم با اختیار خود تقدیرمان یا همان نتیجه اعمالی که انجام داده ایم را بپذیریم و یا نپذیریم. آنگاه در فرمان الهی راه نیکو تری برای ما فراهم می شود. ما فکر می کنیم قضا و قدر حتما باید از نوع عالی باشد اما قضا و قدر نقطه هایی به فرمان نهاده اند که در آن اگر با چشم بینائی دیگر نظر بیندازیم خواهیم دید که آنها همه برای این است که رنج حاصل از آن اتفاقات را با بالاترین غنیمت ها نمی شود مقایسه  نمائیم.

تقدیر مانند تیری است که بر مبنای سیستم هوشمند هستی از کمان رها شده تا به هدف بر خورد کند. در این میان ما دارای اختیار هستیم و می توانیم برای رسیدن به خواسته های خود تلاش کنیم و سختی ها را پشت سر بگذاریم تا فرمان های صادر شده را با عملکرد درست در مورد خودمان نیکوتر کنیم.

نفس حرکت دهنده ی جسم است. فرشتگان مرگ،  موقع مرگ نفس انسان را تحویل می گیرند. پس هنگامی که نفس از جسم جدا شد دیگر جسم قادر به هیچ کاری نیست و اگر آن نفس حرکت دهنده ی آن جسم استوار نباشد می شود نفس اماره و اگر استوار باشد نفس لوامه و در مراحل بالاتر نفس مطمئنه.

مرگ خود آغاز دیگری است که ما در هنگام مرگ به این واقعیت پی می بریم و در آنجا در می یابیم که چه پشت سر گذاشته ایم و در کوله پشتی خود چه خواهیم داشت.

در بدو ورود به مرحله بعد زندگی نامه اعمال ما بر ما آشکار می شود. برای درست انتخاب کردن راه زندگی باید در افکار خود تجدید نظر کنیم و نیکو فکر کنیم و نیکو عمل کنیم.

فرمان الهی مانند یک سیستم است که همواره در حال پردازش و عملکرد منظم است و در زندگی تمام کارهای ما بازتاب مستقیم دارد چون عملکرد ما در تقدیر و فرمان الهی تاثیر دارد. پس مواظب رفتار و کردارمان باشیم چون همین اعمال ما است که  سرنوشت ما را تعیین می کند.  

همسفر الهام از لژیون خانم مرضیه کیانی، لژیون سوم

نگارش متن : همسفر فهیمه

 

مرتبط با: متن یا خلاصه سی دی های اموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 1 مرداد 1396 12:37
ممنون وسپاس از استاد بزرگوارم خانم مرضیه بابت تمامی زحمات بی دریغ ایشون برای ما ....
وممنون از تمامی شما عزیزان .
خداقوت خدمت خانم فهیمه عزیز
همسفرفاطمه پنجشنبه 29 تیر 1396 11:27
ممنون از خانم الهام خداقوت خدمت خانم فهیمه عزیز.
همسفر مرضیه پنجشنبه 29 تیر 1396 09:31
سپاس وخدا قوت خدمت خانم الهام عزیز وخانم فهیمه عزیز
همسفر مرضیه پنجشنبه 29 تیر 1396 09:31
سپاس وخدا قوت خدمت خانم الهام عزیز وخانم فهیمه عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات