کارگاه آموزشی خصوصی مسافران؛ یکشنبه 96/4/25
یکشنبه 25 تیر 1396 ساعت 23:38 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

به نام پروردگار مهربان 

روز یکشنبه 25 تیر ماه 1396 جلسه دوازدهم از دور سیزدهم کارگاه  آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان به استادی کمک راهنما  مسافر محمدرضا نگهبانی مسافر پیام و دبیری مسافر مجید با دستور جلسه:"وادی یازدهم و تاثیر آن روی من"  رأس ساعت17  دقیقه آغاز به کار  نمود.


در زندگی هم برای اینکه بتوانیم به تعادل برسیم ، احتیاج به منابع اطلاعاتی صحیح در مسیر دانایی داریم .


دستور جلسه امروز چشمه های جوشان و رودهای خروشان همه به بحر اقیانوس میرسند ، میباشد ولی به شرطی که در مسیر مستقیم باشد و اگر در مسیر اشتباه باشد به باتلاق میرسد .
ما از طبیعت درس میگیریم و طبیعت معلم خوبی برای ما است


برای اینکه چشمه جوشان باشیم  ، ۳مسئله را باید رعایت کنیم اول اینکه احتیاج به منابع آبی داریم در زندگی هم برای اینکه بتوانیم به تعادل برسیم ، احتیاج به منابع اطلاعاتی صحیح در مسیر دانایی داریم . مساله دوم اختلاف پتانسیل است که باید از حد بالاتر باشد تا جاری شود و در زندگی ما هم اختلاف پتانسیل همان حرکت کردن و تغییر جایگاه است و ما اگر وقتی وارد کنگره میشویم حرکت کنیم و از جایگاه قبلی به جایگاه جدید حرکت کنیم و در مسیر درست قرار بگیریم به چشمه جوشان تبدیل میشویم.


مسئله سوم خروجی است ، هر چشمه ای خروجی داشته باشد ،  زلال میشود و اگر خروجی نداشته باشد آبی که درون آن جمع میشود میگندد ، و با داشتن خروجی بعد از مدتی همان آب زلال و پاک میشود .
ما در کنگره ۳نوع چشمه داریم : اول افرادی که وارد کنگره میشوند و در مسیر دانایی و صراط مستقیم قرار میگیرند و حرکت میکنند اینگونه افراد حتما به بحر اقیانوس میرسند


افرادی که بعد از مدتی  به دلیل اینکه حرکت ندارند و پایبند به قوانین نیستند با یک مانع کوچک از حرکت می ایستند و هیچ موقع به بحر اقیانوس نمی رسند . دسته سوم افرادی هستند که حرکت دارند ولی به جای اینکه در مسیر درست حرکت کنند در مسیر اشتباه حرکت میکنند این افراد هرگز به چشمه جوشان تبدیل نمیشوند و به باتلاق میرسند و ما اگر در مسیر مستقیم و درست حرکت نکنیم غیر ممکن است به حال خوش دست پیدا کنیم و حس های خودمان که در مسیر غلط بوده و پر از افکار منفی ، تنفر ، غیبت ، تهمت ، کینه و ... بوده را با حرکت در مسیر درست  زلال و پاک کنیم و در مسیر مستقیم حرکت کنیم تا به چشمه جوشان تبدیل شویم.

در ادامه لوح تقدیر از طرف بنیان کنگره60 مهندس حسین دژاکام  به اعضاء  لژیون مالی نمایندگی شیخ بهایی ، آقای مهدی صدیقی و آقای علیرضا صادقی تحویل داده شد.
گل رهایی


نشان رهاییخدمتگذاران
نویسنده مسافر مجید
تنظیم و عکاس:مسافر مصطفی
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: