سی دی هفتگی نتیجه
شنبه 24 تیر 1396 ساعت 00:03 | نویسنده این مطلب : مسافر محمدجعفر | ( نظرات )

((بنام قدرت مطلق الله))

سی دی هفتگی نتیجه از مهندس دژاکامخوشبختی به پولدار بودن و خوش تیپ بودن نیست ، خوشبختی آن زمانی است که انسان بتواند از نظر جسم و روان و جهان بینی به تعادل برسد . اگر انسان از نظر جسم ، روان و جهان بینی به تعادل برسد مرحله ای است که دیگر نمی خواهد دنبال پول برود و پول خودش می آید و لازم نیست که دنبال پول برود . چون اگر اینها درست بشود شخص به یک تفکری میرسد که خودش قادر است با تفکر و اندیشه خودش حتی مسائل مالی خودش را به راحتی حل کند .

از سال 75 که من شروع به سفر کردم تا الان که حدود 20 سال می گذرد ، تمرکز من روی این مسئله بوده که مصرف کنندگان مواد مخدر در قسمت جسم , روان و جهان بینی شان تخریب ایجاد شده و برای اینکه ما یک فرد مصرف کننده را بازسازی کنیم باید هم در قسمت جسم ، هم روان و هم در قسمت تفکر ، اندیشه و جهان بینی شخص این اصلاحات و بازسازی را به انجام برسانیم .

ولی امروز الحق به این نتیجه رسیدم که مثلث جسم , روان و جهان بینی برای تمام انسانها جزء واجبات و ضروریات است و انسانها در هر منصب و مقام و شغلی که باشند اگر نتوانند در این مثلث تعادل ایجاد کنند انسانهای به هم ریخته  و بی تعادل و مشکل داری هستند . 

بشر آنقدر در بحر تفکرات خاص خود فرو رفته که حتی جسمش را فراموش کرده است و فقط این تفکر را دارد که از جسم برای لذت جوئی است .

اگر تبلیغات ماهواره ای را ببینید متوجه می شوید که انسانها به سمت و سویی کشیده شده اند که اصلاً هیچ تفکری روی جسم خود نمی کنند که از یک جسم سالم برخوردار باشند  و دائماً در فکر زیبایی و اصلاح صورت ، دماغ و دور سایز کمر و افزایش قد و اینجور چیزها هستند .  ولی بیماری یبوست دارد و اصلاً براش مهم نیست . و نمی داند که این بیماری به جسم خسارت وارد می کند و این همان ، به جسم نپرداختن است . داروهائی که به درد این بیماری بخورد وجود ندارد و من مجبور شدم برای یکسری قسمتها یک چیزی را بوجود بیاورم مثلاً برای درمان اعتیاد از تریاک و شربت OT استفاده کردم و اصلا هم برای کسی قابل باور نیست و هنوز هم در جهان برای کسی قابل باور نیست یا برای مشکل یبوست یا کبد چرب که اکثراً گرفتار آن هستند ، عصاره سرکه سیب را درست کردم که قبلاً دارو و چیزی نبود که این مشکل را حل کند.

بدنها فقیر و اکثراً بیمار هستند و همه بدنها کمبود و فقر مواد غذائی دارند . فقر مواد غذائی نه اینکه نان گیرشان نیاید ، یعنی اینکه از غذاهای مغذی و دارای ویتامینها و املاح معدنی و کای استفاده نمی کنند و از غذاهای نامناسب مانند ماکارونی ، لازانیا ، سوسیس و پیتزا بیشتر استفاده می کنند .

مثلاً همین محلول سرکه سیب را که در اختیار اعضا قرار دادیم یکسری اعلام کردند که کبد چرب ، نقرص و بیرون روی و بیماریهای پوستی و مشکلات دیگری که داشتند اکثراً با این محلول برطرف شده است ، این ماده شاهکار نمی کند بلکه بدنها فقیر هستند و کمبود پتاسیم و املاح و منیزیم ، کلسیم ، آهن ، ویتامینها و انواع و اقسام مواد معدنی و کانی دارند . اکثراً خوابشان نامرتب و نامیزان است و این بیخوابی به بدن فشار می آورد و منجر به انواع سکته ها و بیماریها می شود . دو بیماری مادر تمام بیماریهاست : 1- بیخوابی 2- یبوست . که متاسفانه بشر امروزی اکثراً گرفتار آن هستند و همه از فقر مواد غذائی است . از میوه ها خیلی کم استفاده می کنیم ، از سبزیجات استفاده نمی کنیم ، تمام میوه ها و سبزیجات و گوشت را فریزر می کنیم و تبدیل به یکسری آشغال می کنیم و بعد آنها را می خوریم .  برای همین انواع و اقسام بیماریها را داریم .

پس ما باید در دیدگاه خود به قسمت جسم و سلامتی توجه بیشتری بکنیم و همین طور به جهان بینی و دیدگاه خود توجه کنیم .

جهان بینی در سطح جهانی بیمار است , ما تعدادی مصرف کننده هستیم ولی یاد گرفتیم وقتی صحبت می کنیم حرف همدیگر را قطع نکنیم و نمی کنیم . آدمهای بیرون در شخصیتهای بسیار بالا حرف می زنند و در حرف همدیگر می روند و حرف همدیگر را قطع می کنند . در سطحهای کلان به همدیگر توهین می کنند و همدیگر را متهم به دروغگوئی و فساد می کنند . خوب معنی این کار چیست ؟

در سطح جهانی همه به دنبال آن افکار و وعده هایی می روندکه ظاهری و فریبنده است و آن را می پذیرند که این مربوط به جهان بینی افراد است و تا این جهان بینی درست نشود هیچ چیز درست نمی شود .

حرف نهایی من این است که شما نمی توانید انسانها را فقط با جهان بینی درست کنید و این امکان پذیر نیست . مانند گروه معتادان گمنام  که فقط با جهان بینی می خواهند فرد را درمان کنند و این امکان پذیر نیست ، برای همین موفق نبودند و با شکست مواجه می شوند .

افرادی هم که میخواهند فقط جسم را با ورزش کردن و انواع و اقسام آمپولها و هورمونها پرورش بدهند ، درست نیست چون جسم احتیاج به تغذیه و حرکتهای دیگر هم دارد .

پس وقتی انسان ، جسم و جهان بینی را درست کرد ، روان هم درست می شود .

پس جسم , روان و جهان بینی مال تمام انسانهای روی زمین است . خوشبختی به پولدار بودن و خوش تیپ بودن نیست ، خوشبختی آن زمانی است که انسان بتواند از نظر جسم و روان و جهان بینی به تعادل برسد . اگر انسان از نظر جسم ، روان و جهان بینی به تعادل برسد مرحله ای است که دیگر نمی خواهد دنبال پول برود و پول خودش می آید و لازم نیست که دنبال پول برود . چون اگر اینها درست بشود شخص به یک تفکری میرسد که خودش قادر است با تفکر و اندیشه خودش حتی مسائل مالی خودش را به راحتی حل کند .

ما هر چیزی را که میخواهیم به آن برسیم یک مکانیزم و مقدمات و پله هایی دارد مثلاً دانشگاه که می خواهیم واحد بگیریم می گویند این پیش نیازها را دارد .

برای اینکه به مرحله ای برسیم که جسم ، روان و جهان بینی سالمی داشته باشیم یکسری خواسته داریم و اولین چیزی که در خواسته های ما نقش بسیار مهم و اساسی را بازی می کند حس است .

گفتیم حس اولین نیروی است قوه عقل را راه اندازی می کند ، چون حس گیرنده است و تا مطالب را با چشم و گوش نگیریم اصلاً عقل نمی تواند کاری بکند .

جالب اینجاست که اگر دقت کنیم می بینیم که حس اولین نیروی است که قوه عشق را هم بکار می اندازد ، حس اولین نیروی است که قوه ایمان را هم راه اندازی می کند . پس حس ، هم عقل ، هم عشق و هم ایمان را راه اندازی می کند .

پس حس یکی از مسائل بسیار مهم و بارز ما است و ما هر کاری بخواهیم انجام دهیم ، اولین مسئله و مقوله برای ما این است که باید حس آن کار را پیدا کنیم و اگر حس نباشد هیچ کاری نمی توانید بکنید مثلاً اگر بخواهید یک روز سر کلاس شرکت کنید باید حس آن کار را داشته باشید یا اگر کسی را دوست دارید باید نسبت به او حس دوستی داشته باشید .

حضرت مولانا می فرمایند : آب کم جو ، تشنگی آور بدست

یعنی نمی خواهد دنبال آب بگردی ، تو تشنه بشو وقتی تشنه شدی آب پیدا و مهیا می شود

ما باید حس را تبدیل به حسِ سالم کنیم و اگر حس ناسالم باشد ما به نتیجه نمی رسیم .

حس سالم چه موقعی است ؟

همان طور که در وادی عشق (وادی چهاردهم) در داستان فستیوال مطرح کردم ، وقتی صدای طبل خرس و شیپور زرافه و سر و صدای دیگر موجودات باشد ، شما دیگر صدای بلبل و پروانه و صداهای ظریف را نمی شنوید .

یعنی وقتی افکار و احساس انسان خیلی آلوده است و فقط در یک نقطه ای متمرکز شده ، تشخیص نمی دهد و نمی تواند حس را درست دریافت کند .

مثل الآن که من دارم برای شما صحبت می کنم و صدای من ضبط می شود ، اینجا باید سکوت باشد تا صدای من ضبط شود و هر کس هم گوش کند می شنود , ولی فرض کنید اینجا صدای یک موتور سیکلت باشد یا صدای بازار مسگرها و آهنگرها یا صحبتها و داد و بیداد دیگران ، حالا چه کسی متوجه می شود ؟ پس اگر ما  بخواهیم  حسمان کامل باشد (البته کامل نمی توانیم ولی نزدیک به حس کامل می توانیم باشیم ) ، حس ما باید سالم باشد و وقتی سالم باشد دریافت می کنیم  و اگر حس ما پر از کینه ، نفرت ، انتقام و ... باشد و هزار و یک فکر داشته باشیم ، پس حس ما کامل نیست .

پس برای خواستن هر چیزی باید حستان سالم و کامل باشد

اگر یک نفر را دوست دارید باید حستان نسبت به او حس پاکی باشد و حستان آلوده و دارای پیچیدگی نباشد و حستان او را برای خودش بخواهد و افکار و اندیشه و مقیاسهای دیگری درونش نباشد  میگوئیم حس سالم است .

اگر حس شما نسبت به راهنما سالم باشد راهنما را اذیت نمی کنید متقابلاً  اگر راهنما حسش نسبت به رهجو سالم باشد کمتر شاگردش را اذیت می کند .

اگر می خواهیم در کنگره درمان اعتیاد کنیم ، اول باید حسمان نسبت به درمان و محیط و جو و فضا ، خوب و پاک و سالم باشد و بخواهیم درمان بشویم و حس خوبی داشته باشیم تا به درمان برسیم ، ولی وقتی یک نفر را به زور داخل کمپ می کنند ، حسش درست نیست و به هم ریخته است و خیلی مشکل است از آنجا سالم درآید ، به محض اینکه از آنجا خارج شد اولین کاری را که می کند میرود مواد میزند .

وقتی حس را گرفت ، باید تبدیل به خواست شود و روی خواسته اش باید محکم و پا برجا باشد .

مثلاً لژیون میزنی ، تا سه چهار ماه یک رهجو هم نمی آید ، بعدا یک شاگرد می آید و شش ماه یک شاگرد داری ، اینجا چون خواست شما قوی است پایداری می کنی و اگر خواستت قوی نباشد میگویی من نمی خواهم چون کسی نیامده . پس در هر کار و خواسته ای که داریم ، یکسری مشکلات و سختیها وجود دارد که مانع خواست ما است . تا آنجا که من تجربه کرده ام هر کاری که میخواهی انجام دهی اول جواب نمی دهد و باید سختیهای آن را طی کنی.

پس مرحله اول حس است ، مرحله دوم خواست است و مرحله سوم می شود حرکت . حسش بوجود آمده ، خواستش هم قوی و محکم بوده حالا نوبت حرکت است و باید حرکت کنی . تازه وقتی که حرکت میکنی ، با مسائل متعدد مواجه می شوی و انواع و اقسام مشکلات و مسائل ممکن است سر راه تو قرار بگیرد .

پس بعد از حرکت ما باید به نتیجه برسیم .

همیشه در نظر داشته باشید ممکن است همیشه شما به نتیجه بالایی برسید ولی گاهی اوقات اگر حتی به 30 یا 40 درصد نتیجه هم برسید برنده هستید .

پس ما یک مسیر داریم : 1- حس 2- خواست 3- حرکت 4- رسیدن به نتیجه .

البته برای اینکه حس پیدا شود ، احتیاج به جاذبه هم دارد ،  یعنی اگر شما می خواهید که قاضی یا پزشک شوید و یا هر شغل یا کار دیگر ، باید آن کار برای شما یک جاذبه داشته باشد .

برای همین است که انسانها متفاوت هستند و همه انسانها از یکی خوششان نمی آید یا از میان این همه شغل از یک شغل خوشش می آید ، از میان این همه خواننده یا ساز یا ورزش از یک خواننده یا ساز یا ورزش خوشش می آید . پس بر مبنای جاذبه است که انسان نسبت به چیزی یا کسی حس پیدا می کند . 

ما هم باید یک جاذبه ای داشته باشیم تا کسی از ما خوشش بیاید ، مثلا شما گاهی اوقات زبان تلخی دارید و برخوردهای بدی دارید و لباس نامناسب می پوشی و بدنت بوی عرق می دهد ، خوب اینجا چه حسی می خواهی بوجود بیاوری و کدام جاذبه را داری ؟ دافعه داری .

مثلاً یک گل محمدی ، بو و عطر خودش را دارد و وقتی استشمام می کنید بطرف گل می روید ولی اگر در جایی پِهِن ریخته باشند ، آنهم بو دارد و هر کس رد می شود جلوی دماغش را می گیرد و از آن فاصله می گیرد .

انسانها دوست دارند به یکی متکی باشند که دارای قدرت باشد ، هر خانمی دوست دارد به مردی پایبند باشد که آن مرد دارای قدرت باشد و دارای توان باشد و مهم نیست پولدار یا بی پول باشد یا خوشکل و قد بلند باشد ، مهم این است که بتواند به او اعتماد کند و بتواند در یک شرایطی ازش پشتیبانی کند و در کل این را میخواهد و بالعکس . یا رهجو دوست دارد استادش قدرت داشته باشد و حرفش برو باشد ، نمی خواهد استادش بی توان و کم توان باشد ، حتی  پدر و مادرش . بچه در کودکی  قویترین مرد دنیا براش پدرش است و مهمترین زن دنیا براش مادرش است و این تفکر در قدیم در بچه ها بود .

باید رهجو به راهنمایش اعتماد داشته باشد تا تولیداتش بالا برود و این کار را برای خود رهجو باید انجام دهید که به مقدار کافی در دسترس باشید ، خشم زیاد و یا بی محلی زیاد به درد نمی خورد و ما به این مجموعه جاذبه میگوییم .

پس برای اینکه حس را بوجود بیاوریم باید آن موضوع که سایه است یک جاذبه ای داشته باشد و رهجو آن راهنمایی را که برایش جذابتر است را انتخاب می کند و این خیلی مهم است .

سخنان استاد و شاگرد در تاریخ 1375/07/05 :

استاد : امید ما همه اتکا به قدرت مطلق می باشد . اتکای ما در هر بُعدی به اوست .

اتکای ما در هر بُعدی که باشد به خداوند است . اگر شما میخواهی یک آموزشی بدهید یا از دینی بخواهید طرفداریی کنید یا یک تکلیف به رهجو بدهید ، باید آن آموزش یا دین یا تکلیف جاذبه داشته باشد ، میخواهی روزه بگیری روزه باید یک جاذبه داشته باشد و ما این جاذبه را باید بوجود بیاوریم و این جاذبه را با کمربند و شلاق و کتک نمی شود  بوجود آورد .

روش DST  جذاب است و جذابیت دارد ، برای همین داوطلب خیلی زیادتر دارد که از این روش استفاده کنند ولی سقوط آزاد جذابیت ندارد .

ما هم خوب هستیم و از آنچه می گذرد گویی زایش دیگری است. از سکوت و خلأ ، به حرکت و جنبش می رسیم و باز با ادامه و فعالیتهای مختلف ، همانطوری که قبلا اشاره شد و از شروع یک نقطه و ادامه آن با تمامی آنچه عمل نموده ایم یک قطع بسیار کوتاه و وصل دوباره و ادامه آن یعنی نقطه دیگری می باشد .

ما اول نبودیم و در سکوت و خلأ بودیم و در جهان هستی البته وجود نداشتیم ولی در جهان نیستی بودیم و می آییم و وارد هستی میشویم و وقتی وارد هستی شدیم همانطوری که اشاره شد از یک نقطه ، شروع می کنیم به زندگی کردن و حرکت کردن و فعالیتها و آموزشهای متعدد . این ، وجود انسان را بیان می کند که انسان به حلقه هستی می آید و باز از حلقه هستی به نیستی می رود . در سکوت و خلأ بودیم و به حرکت و جنبش در زمین و جهان هستی می رسیم و فعالیت و جنبش می کنیم . از یک نقطه تولد شروع می کنیم و ادامه آن با تمام آنچه عمل کردیم ، یک قطع بسیار کوتاه که مرگ اتفاق می افتد و وصل دوباره و ادامه آن در حیاتهای بعدی .

تهیه کننده : مسافر محمدجعفر

رهجوی آقای علی جمالی

مرتبط با: متن یا خلاصه سی دی های اموزشی،

برچسب‌ها: نتیجه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سارا یکشنبه 25 تیر 1396 12:17
بسیار عالی بود استفاده کردم
سپاس و خداقوت خدمت شما مسافر محمد جعفر
شاد و پیروز باشید..
همسفر شهلا شنبه 24 تیر 1396 20:17
خدا قوت بسیار عالی وممنون اززحمات شما
همسفرلیلا.ازشعبه سلمان فارسی شنبه 24 تیر 1396 19:54
خداقوت،سخنان مهندس بسیار زیبا بود مثل همیشه،ازنوشتارکامل شماهم بسیارمتشکرم
مسافر هادی لژیون یکم شنبه 24 تیر 1396 08:59
خداقوت خدمت همه خدمتگذاران نمایندگی شیخ بهایی اصفهان بویژه استاد گرانقدر جناب علی اقا جمالی و مسافر محمد جعفر بابت خدمات و نگارش مطالب زیباشون
از طرف مسافر هادی جلالی رهجوی راهنمای محترم جناب اقای مجید شیروی لژیون یکم نمایندگی سهروردی اصفهان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو