هر ماه یک سوال
شنبه 24 تیر 1396 ساعت 09:07 | نویسنده این مطلب : همسفر فاطمه ق | ( نظرات )

به نام خدای دانا و توانا

هر ماه یک سوال

سوال این ماه: آمدن به کنگره تا کی ؟ تا کجا؟ 

برای پاسخ به این سوال به ادامه مطلب مراجعه کنید...کمک راهنما همسفر مرضیه کیانی : 

از نظر من تا جایی که به آرامش برسیم، تا وقتی که قوانین بازی را یاد بگیریم و بتوانیم عملی کنیم. البته در این میان افرادی خاص هستند، که تا زمانی که توان دارند و لازم باشد در کنگره می مانند. اما برای سایر افراد بستگی به خواسته ی فرد دارد. اگر فرد بداند که چه می خواهد تا زمانی که بتواند و برای کنگره و در واقع برای خودش مثمر ثمر باشد به کنگره می آید.

البته همه می دانیم که هم برای سفر اولی، هم سفر دومی و هم کمک راهنما محدودیت زمانی داریم و اگر درست نقشمان را ایفا نکنیم به راحتی این صندلی را در هر نقشی که باشیم از دست می دهیم. پس در کل اگر بخواهیم بدانیم تا کی و تا کجا باید به کنگره بیاییم باید هدفمان را مشخص کنیم و تمام تلاشمان را در راستای رسیدن به هدفمان به کار ببریم.

کمک راهنما همسفر زهرا جابرزاده :  

تا کی ؟ تا وقتی که بگویند نیا و نمی توانی بیایی.

تا کجا ؟ تا رسیدن به نفس مطمئنه ، تا خدا، تا بی نیازی، تا وادی چهاردهم، تا آسمان، تا بی نهایت، تا ابد. 

کمک راهنما همسفر سمیرا : 

تا وقتی راهنما باشم و راهنما بمانم. با کوله باری از معرفت، شناخت و آگاهی. تا وقتی خودم را سرور و آقای کسی ندانم و منیت و غرور نداشته باشم و یادم نرود که روزی خودم با حال خراب وارد کنگره شدم و کسی بود دستم را با مهربانی بگیرد و راه را نشانم دهد.

تا وقتی که به من اجازه بدهند در کنگره خدمت می کنم، دوست دارم در تمام جایگاههای کنگره خدمت کنم و آموزش بگیرم .تا برسم به جایی که رسیدن به خالق باشد، یعنی همان سفر سوم.

تا جایی که بتوانم امید دهنده باشم برای نا امیدان، راهنما باشم برای همسفرانی که یاری می خواهند در وقت ترس و هراس، تا جایی که راهنمای کسانی باشم که امیدی به زندگی و درمان ندارند. تا کجا؟ تا جایی که شنونده خوبی باشم برای کسانی که در راه مانده اند. تا جایی که بتوانم لبخند شادی را بر لبهای خانواده ای بنشانم و پیوند محبت را در خانواده ای مستحکم کنم .

تا جایی که دیگر سیاهی و تاریکی نبینم و خوبیها را ببینم. تا کجا، تا جایی که در صراط مستقیم باشم و غیر از آموزشهای کنگره، مطلب دیگری را آموزش ندهم و خدمتم عاشقانه، صادقانه و خالصانه باشد و شاکر خداوند باشم که لیاقت خدمت به بندگانش را به من داد.

آقای امین در سی دی کوه می فرمایند: اگر برای خود جایگاه٬ به آن جایگاه برسیم، هیچ وقت سود نخواهد داشت. در کارها پیش نماز باید محبت باشد. اگر جایگاه شما پیش نماز باشد، کلاهمان پس معرکه است و به اشتباه رفته ایم. پس در هر مقطع و هر جایگاهی محبت باید سرلوحه ی کار هایمان باشد. محبت همان دادن آب به زمینهای تشنه است.

دل سپردن از تو باشد             عهد و پیمانش زمن

قبله ام سوی تو باشد             دین و ایمانش زمن

 کمک راهنما همسفر فاطمه خادم الحسینی :  

 من فاطمه تا وقتی یا زمانی که در گیر حاشیه نشوم و حرمت و قوانین را اجرا کرده و سر پیچی نکنم و خواسته و هدفم از کنگره آمدن برای خودم مشخص باشد، تا زمان رسیدن به هدف می توانم یک کنگره ای باشم و از آموزش های کنگره استفاده کنم و بازیگر بودن در کنگره هم خیلی مهم است، چرا که تماشاچیان زمان محدودی در مکان خاص خواهند بود.

کمک راهنما همسفر سارا نجاران :

 با توجه به آموزش های کنگره و شناخت نسبت به انسان، انسانها دارای اختیار هستند و هر فرد برای انجام هر کاری خود تصمیم می گیرد و سوال این ماه کاملا شخصی است یعنی ممکن است جوابها متفاوت باشد و بستگی دارد افراد تا چه حد کنگره را درک کرده باشند و خواسته، هدف و مسیرشان مشخص شده باشد. 

شاید کنگره برای خیلی از ماها جایی باشد که همیشه به دنبالش می گشتیم و هیچ گاه نخواهیم رهایش کنیم. پس قدرش را بدانیم و با توجه به وادی دهم مواظب تغییر صفات در درون خود باشیم.

من در کنگره فهمیدم هدف از خلقت انسان آموزش و خدمت است. تا قبل از به کنگره آمدن در تاریکی ها به سر می بردیم و اگر آموزش وخدمتی هم انجام می دادیم فقط برای فخر فروشی، خود نمایی و منافع شخصی بود ولی هم اکنون می دانم  همه مخلوق خداوند هستند و از آموزش و خدمت لذت می برم. میدانم همه تواناییها به صورت بالقوه در همه انسانها وجود دارد. انسان بد نداریم و انسانها اگر اشتباهی مرتکب می شوند از روی جهل و نادانی است و من هر چه پیش می روم بیشتر به این موضوع که اول ندانی را بدان تا بدانی را بدانی، بیشتر پی می برم. هر چه پیش می روم به نادانی خود آگاهتر می شوم و برای دانستن بیشتر تلاش می کنم .

پس برای من وصل بودن به کنگره 60 و استفاده از آموزش های آن که آموزش های الهی است و از کلام الله شریف است، یک نیاز است و می دانم که تزکیه و پالایش زمان نیاز دارد و نزدیک شدن به فرمان عقل هم سخت و هم سهل است. نیاز به تزکیه و پالایش دارم تا بتوانم به مکانی برسم که از آنجا انشعاب یافته ام.

تهیه کننده: همسفر فاطمه ق                                                                                                           

 

مرتبط با: مشارکت های مکتوب، هر ماه یک سوال،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرتنها یکشنبه 1 مرداد 1396 01:16
سپاس...درکل جواب خانم جابرزاده بهترین بود...مرسی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات