در باب دستور جلسه هفتگی: وادی یازدهم و تاثیر آن روی من
چهارشنبه 21 تیر 1396 ساعت 04:05 | نویسنده این مطلب : همسفر فاطمه ق | ( نظرات )

به نامش و یاریش

در باب دستور جلسه هفتگی: وادی یازدهم و تاثیر آن روی من

به قلم کمک راهنما همسفر فاطمه قاسمی

اگر می خواهم چشمه جوشان باشم باید 10 دقیقه قبل از شروع جلسه سر کلاس حاضر باشم. باید سی دی ها را گوش بدهم، بنویسم و عمل کنم٬....

با خواندن این وادی بهتر است تکلیف خود را مشخص کنیم می خواهیم چشمه ی جوشان و رود خروشان باشیم یا مرداب و فاضلاب ! 

 

چشمه های جوشان و رود های خروشان، همه به بحر واقیانوس می رسند .

دستور جلسه این هفته در کنگره 60 وادی یازدهم و تاثیر آن روی من است. همیشه این بخش دستور جلسه که از تاثیر وادی یا بهتر است بگوئیم برداشت هر فردی از وادی صحبت می کند؛ برای من جذاب تر بوده و مرا بیشتر به تفکر وا می دارد و چه قدر خوب است که برای هر یک از نوشتارها، سی دی ها و متون آموزشی کنگره که استفاده می کنیم، این سوال را از خودمان بپرسیم که چه تاثیری روی من داشته یا چه چیزی از آن برداشت کرده ام !

طبیعتا برداشت افراد از وادی براساس تفکر، جهان بینی و احساساتشان با یکدیگر متفاوت می باشد. برای اینکه بتوانیم برداشت درست و کاملی از وادی داشته باشیم ابتدا باید به نوشتار خود وادی یازدهم مراجعه کنیم. مسائلی که در وادی به آن اشاره شده بسیار زیبا و آموزنده می باشند که هر کس خود باید آن را بخواند و درک کند تا بتواند عمل کند. سخن خودم را از عنوان یا تیتر وادی شروع می کنم چرا که عنوان وادی ها خلاصه ای بسیار فشرده یا چکیده ی وادی  ها می باشند.

در انتهای تیتر وادی از کلمه بحر و اقیانوس استفاده شده که تمثیلی است از آرامش، صلح، سلامتی، رهایی، خواسته یا هدف. در وادی گفته شده که انسان برای رسیدن به این بحر و اقیانوس در زندگی باید همچون چشمه جوشان و یا همچون رودی خروشان باشد، چون همه ی رودهای خروشان و چشمه های جوشان به بحر و اقیانوس می رسند یا به عبارتی همه ی انسانهایی که همچون چشمه جوشان و چون رود خروشان باشند به آرامش و سلامتی یا خواسته و هدف خود می رسند.

در وادی دو ویژگی برای انسان مطرح شده که بتواند مثل چشمه جوشان باشد.

یکی قدم نهادن در راه دانش یا منابع اطلاعاتی صحیح در مسیر دانایی یا همان جهان بینی صحیح و

دیگری خدمت کردن و تغییر جایگاه دادن.

چشمه ی زاینده در طبیعت به منابع آب متصل است، یعنی منابع آبی آنقدر باید زیاد شود که از دل زمین بیرون بزنند و تبدیل به چشمه بشوند. در انسان هم همین گونه است. زمانی که به منابع اطلاعاتی و دانایی نزدیک شویم ظرف ما پر و سرریز می شود و تبدیل به چشمه می شویم که در کنگره به این منابع اطلاعاتی وصل می شویم. دانایی یا منابع اطلاعاتی برای انسان این است که بتواند درست زندگی کند، مردم دار باشد و از ضد ارزش ها فاصله بگیرد٬ دروغ نگوید، دزدی نکند، خیانت نکند، پیمان شکنی، قضاوت، تجسس، غیبت و... نکند٬ مهربان باشد٬ مواد مخدر مصرف نکند و قوانین و فرامین الهی را اجرا کند.  

اگر به چشمه نگاه کنیم شرط بیرون آمدن آب پاک و زلال و جوشیدن چشمه، اختلاف ارتفاع یا اختلاف پتانسیل منبع آب بادهانه چشمه است. در انسان زمانی این اختلاف پتانسیل ایجاد می شود که جایگاه خود را از نظر بیرونی و درونی تفییر بدهد و صعود نماید. مثل فردی دیپلمه که در دانشگاه قبول می شود، یا ورزشکاری که قهرمان می شود، بیماری که پس از سالها به درمان می رسد، معتادی که پس از ورود به کنگره مسافر می شود، در جلسه گوش می کند و مشارکت می کند و پس طی طول درمان به رهایی می رسد، همسفر یا مسافری که استاد، دبیر، نگهبان یا کمک راهنما می شود و...این تغییر جایگاه در او انرژی ایجاد می نماید. تغییر جایگاه هم می تواند در جهت ارزش ها باشد و هم در جهت ضد ارزش ها که البته اگر در مسیر ضد ارزش به دست بیاید، انسان تبدیل به چشمه ای گل آلود خواهد شد.

خیلی پیشتر ها که هنوز کنگره را نمی شناختم به تقدیر و سرنوشت خیلی اعتقاد داشتم و همیشه فکر می کردم همه چیز از پیش تعیین شده است و انسان نمی تواند آنچه برایش نوشته شده را تغییر دهد ولی اینجا یاد گرفتم که انسان می تواند با حرکت خود جایگاه خود را تغییر بدهد. یاد گرفتم که انسان برای رسیدن به خواسته هایش باید همچون رود باشد که از موانع پروا ندارد و با تلاش از دره ها و سنگها عبور می کند. انسان می تواند با خواست خود و تفکر سالم و اختیار خود، مسیرش را انتخاب کند و به آرامش و سلامتی دست پیدا کند.

یکی دیگر از تاثیرات این وادی بر من این بود که آموختم اگر جوشان و خروشان نباشم و از حرکت متوقف شوم سقوط می کنم و تبدیل به مرداب و گنداب خواهم شد. اگر می خواهم چشمه جوشان باشم باید 10 دقیقه قبل از شروع جلسه سر کلاس حاضر باشم. باید سی دی ها را گوش بدهم، بنویسم و عمل کنم٬ به جایگاهها احترام بگذارم ٬ باید آموزش بگیرم و برای خدمت خالصانه تلاش کنم٬ باید حرمت کنگره و اعضا را حفظ کنم٬ باید تسلیم باشم و چشم بگویم. در کنگره فقط چشمه های جوشان تبدیل به رود شده و به درمان، رهایی و آرامش می رسند.

در پایان با خواندن این وادی بهتر است تکلیف خود را مشخص کنیم می خواهیم چشمه ی جوشان و رود خروشان باشیم یا مرداب و فاضلاب ! 

 

  با احترام – کمک راهنما همسفر فاطمه قاسمی  

 

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی، مقالات و دل نوشته ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر محبوبه شنبه 24 تیر 1396 19:21
خانم فاطمه عزیزم مثل همیشه آموزش گرفتم،ممنونم
همسفر مانا جمعه 23 تیر 1396 13:59
عالی بود استفاده کردم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic