مشارکت های مکتوب همسفران
چهارشنبه 7 تیر 1396 ساعت 23:51 | نویسنده این مطلب : همسفر رویا | ( نظرات )

به نام خداوند سبحان

مشارکت های مکتوب لژیون پانزدهم همسفران٬ لژیون کمک راهنما همسفر شهناز عابدینی

در باب ستور جلسه هفتگی : شیشه و تخریب آن روی من

نئشگی حاصل ازمصرف این ماده مخدر تقریباً شبیه به هیچ ماده مخدر دیگری نیست و عوارض  سنگین و خطرناک دارد. فکر می کنند بسیار پیشرفت کرده اند و انسان دانایی هستند هرگز خود را معتاد نمی دانند و اگر به آنها گفته شود به جای شیشه تریاک مصرف کنند آنرا بی کلاس میدانند.....


سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر

شیشه یا همان آیس و کریستال حدود سال 1383 به صورت مواد مصرفی واردکشور ایران شد. در گذشته در جنگ جهانی دوم٬ هیتلر برای اینکه از انرژی سربازان به صورت کامل استفاده کند به سربازان آمفتالین به صورت خواراکی می داد. سربازان پس از خوردن آن به شدت پر انرژی و برای چند روز متوالی بدون خستگی می جنگیدند. حتی نقل شده است که برخی سربازان بر روی اقیانوسی راه می رفتند و ... بعدها از شیشه به عنوان ماده لاغری در اروپا استفاده می شد و بسیاری از پزشکان اروپایی آمفتالین را به صورت دارو به بیماران که خواستار لاغری بودند می دادند که پس از چند سال و فهمیدن اینکه آمفتالین اعتیاد آور است تجویز آن را ممنوع کردند. در حال حاضر در کشورمان هم افراد سود جو  مصرف شیشه را برای کسانی که خواستار لاغر شدن هستند پیشنهاد می کنند. تا جایی که چند سال پیش در رسانه اعلام شد هیچ داروی لاغری شیمیایی وجود ندارد مگر آن که در آن شیشه به کار رفته باشد. مصرف کنندگان شیشه بسیار کم اشتها و شاید چند روزی چیزی نمی خورند.

تجربه شخصی من  در این مورد : چند سال پیش که مسافرم شروع به مصرف کرده بود٬ من نمی دانستم تا جاییکه وزنش که 112کیلو بود به 91 کیلو  رسید و بسیار لاغر شد. یکی دیگر از اثرات شیشه بد بینی این افراد است . و به همه چیز شک دارند و جوری وانمود می کنند که انگار همه چیز می دانند و آن ها از یک نگاه می فهمند طرف مقابلشان چه چیزی در ذهنش می گذرد. تجربه شخصی من دراین مورد هم این است که در اسفند سال 1391 من و خواهرم و مادرم دم در خانه بودیم که یکی از ماشین های دوره گرد از جلوی خانه رد شد شوهرم دوید دنبالش و از ماشین آوردش پایین و کتکش زد و حتی آینه بغل ماشین را هم زد و شکست و بهانه اش هم این بودکه  ازجلوی ماشین که  رد شد به شماها بد نگاه کرد ما گفتیم نه و او میگفت من چیزهایی را می بینم که شما نمی بینید ....

یکی دیگر از اثرات سو مصرف شیشه در رابطه با مسائل جنسی است که پس از مصرف٬ نیاز جنسی شان به شدت زیاد می شود افرادی که شیشه مصرف  می کنند به هیچ قاعده واصولی پایبند نیستند .

یکی دیگر از اثرات مصرف شیشه شخص مصرف کننده پس از مصرف تا چند روز نمی تواند به هیچ عنوان بخوابد و وقتی به اصطلاح نشئگی اش تمام شد روز ها به خواب می رود.

تجربه شخصی من این است که 3 سال پیش که شوهرم شروع به مصرف کرده بود شغلش جوری بود که شب ها سرکار می رفت و روزها باید می خوابید اما روزها ساعت 11 می آمد خانه لباس عوض می کرد و می رفت شاید 4 روز کلا نمی خوابید اما وقتی که می خوابید اصلاً چیزی را نمی فهمید، حتی غذا هم نمی خورد. وقتی که می خواستم بیدارش کنم به اسامی مختلف من را صدا می زد و یا چیزهای  خیلی بی ربطی می گفت و در خواب حرف می زد  و من خیلی می ترسیدم .

یکی دیگر از اثرات مصرف شیشه اعتماد به نفس کاذب است. به طوری که در ابتدای مصرف در زمینه شغلی شان بسیار پیشرفت می کنند. اما نمی دانند این پیشرفت یک توهم بیشتر نیست و بعد از چندماه  دچار افسردگی شده و در کارشان پس رفت میکنند. تجربه من در این باره نیز این است که همسرم در ابتدا مصرف روزی 1 میلیون در آمد داشت اما  الان 2 سال است که هیچ در آمدی ندارد .

من در این نوشتار سعی کردم تمام چیزهایی که تجربه کرده را به صورت خلاصه بنویسم چون تجربیات شیشه روی زندگی من آنقدر زیاد بوده است که در قالب یک نوشتار قابل بیان نیست. امیدوارم تمام گرفتاران به خصوص گرفتاران به شیشه نجات پیدا کنند و رها شوند.

سلام دوستان زینب هستم یک همسفر

شیشه چیست و ترکیبات آن چیست ؟

شکل ظاهری شیشه شبیه خرده شیشه است یا تکه های کوچک یخ. اما بیشتر بصورت دانه های ریز است.  این ماده در آمریکا و اروپا به نام آیس شناخته می شد و مهمترین ترکیب این ماده مخدر آمفتالین است . سابقه تولید و مصرف آن به جنگ جهانی دوم می رسد درآن زمان به عنوان داروی موثر در رفع افسردگی سربازان یا نیروهای که قرار بود  چند شبانه روز بطور پیوسته بیدار بمانند و سطح انرژی بالایی داشته باشند استفاده می شد. که با گذشت زمان و مشخص شدن عوارض خطرناک آن به عنوان دارو کنار گذاشته شد. اولین و مهمترین ماده مخدری که از آمفتالین بدست آمد قرص اکستازی بود که در پارتی ها به عنوان ماده انرژی زا مصرف میشود.

تأثیر شیشه روی جسم و نحوه مصرف

یکی ازانواع مواد شبه افیونی یا واسطه های شیمیایی سیستم عصبی که شدیداً بر اثر مصرف شیشه آسیب می بیند و تولید آن را دچار اختلال می کند سروتونین است که مستقیما در خلق و خوی ما اثر می گذارد. این ماده مخدر آمفتالین با تاثیر بر مراکز لذت مغز سبب اماس سرعت و لذت می شود و بصورت دود حاصل از سوختن ، استنشاق یا تزریق  مصرف می شود و ابزار مخصوص دارد که آن پایپ (pipe) گفته می شود و معمولا جوان ها را به خود جذب میکند چراکه به آنها احساس انرژی ،تخلیه احساسات ، آزادی ، هوشمندی ، صلاحیت و قدرت میدهد . آمفتالین دارویی است محرک و سرکوب کننده اشتها و برای درمان نارکوپسی (میل شدید به خواب ) و اختلال تمرکز حواس و پیش فعالی کاربرد دارد .این دارو با تأثیر بر مغز و اعصاب سبب افزایش تولید برخی مواد شیمیایی در بدن می شود که باعث بالا رفتن ضربان قلب ، فشار خون و کاهش اشتها می شود.

آثار پس از مصرف

نئشگی حاصل ازمصرف این ماده مخدر تقریباً شبیه به هیچ ماده مخدر دیگری نیست و عوارض  سنگین و خطرناک دارد. مصرف کنندگان این ماده  دردفعات مصرف گاه تا 72 ساعت نمی خوابند در این مدت سطح انرژی بسیار بالا ، توهم شدید و خیره شدن به یک نقطه خاص برای چندین ساعت و همین طور رفتارهای بی پروا از حالات نشئگی این ماده محسوب می شود. پس از٬ از بین رفتن اثر این ماده شخص طوری احساس خستگی  و کوفتگی میکند که ممکن است حدود48 ساعت بصورت پیوسته خواب باشد و پس از بیداری سردرد های شدید ، بی قراری ، لرزش و حرکات غیر عادی اعضای بدن را دارد .مصرف کنند گان شیشه برای از بین بردن این حالات معمولا دوباره مصرف می کنند .عوارض مصرف شیشه بقدری وحشتناک است که هروئین و قوی ترین ماده مخدر سنتی در مقابل آن بسیار ضعیف هستند . مصرف کنند گان شیشه در حالت خماری دست به حرکات جنون آمیزی می زنند که شاید از دیوانگان زنجیری هم سر نزند.

عوارض مصرف شیشه طولانی

از مهمترین عوارض طولانی مدت مصرف شیشه که معمولاً کمتر از 6 ماه اثر مصرف خودش را نشان می دهد اختلالات شدید در عملکرد دریچه پروستات است که معمولا ادرار و اسپرم با هم خارج می شود . آسیب های شدید کبدی ، جوش ها ی صورت ، ایجاد عفونت در دستگاه گوارش خصوصاً روده ، کوچک شدن بیضه ها به  همراه درد شدید و تضعیف قوای جنسی از دیگر عوارض این ماده خطرناک است.

توهمات شیشه به گونه ای است که بیان آن ساده نیست شیشه ای ها پس از گذشت مدتی بدبین می شوند و همه را دشمن خود می دانند. مخصوصاً همسر و فرزند را .فکر میکنند همه اشتباه می گویند و فقط اوست که درست می گوید و فکر می کنند بسیار پیشرفت کرده اند و انسان دانایی هستند هرگز خود را معتاد نمی دانند و اگر به آنها گفته شود به جای شیشه تریاک مصرف کنند آنرا بی کلاس میدانند.

مصرف کنندگان شیشه چه علائمی و نشانه هایی دارند ؟

خیلی از انسانها فکر می کنند علائم شروع اعتیاد در اشخاص همیشه با افت کاری همراه است در حالیکه اغلب موارد آغاز اعتیاد با متغیراتی همراه است که در فکر ما مثبت به نظر می رسد. یعنی ممکن است زمانی شخصی را بلافاصله پس از مصرف شیشه می بیند او دارای انرژی زیادی است و حتی از نظر ظاهری هم هیچ گونه تغییری نداشته باشد ولی این تغییرات  به مرور زمان منفی می شود و شیشه اثر واقعی اش  رانشان میدهد برای مثال دانش آموزی که پیش تر رأس ساعت 10 شب می خوابیده است. حالا یک هفته است که شب ها تا صبح درس می خواند بدون هیچ خستگی اما روزها در مدرسه چرت می زند. یا دختر جوانی که بدون رژیم گرفتن در حال لاغر شدن است.

 با این حال چند دلیل بارز برای اعتیاد به شیشه وجود دارد که عبارتند از: 1- نامنظم شدن ساعات خواب و بیداری 2- تغییر  رفتار ناگهانی و بی علت 3- گشاد شدن شدید مردمک های چشم 4- خونریزی یا خشکی یا پوسته پوسته شدن لب ها و بینی 5- بد بو شدن دهان 6- پوسیدگی و ریختن سریع دندانها 7- کاهش شدید وزن و بی اشتهایی مرضی 8- ظهور مشکلات مزمن بینی یا سینوسها 9-  افت تحصیلی یا پیشرفت غیر منتظره 10- تغییر ناگهانی جمع دوستان از افراد معمولی به معتادان مواد مخدر یا توزیع کنند گان آن .

شیشه از مواد مخدر صنعتی بسیار خطرناک است که گفته می شود حتی با  یک بار کشیدن آن فرد معتاد می شود بسیاری از شیشه ای ها می گویند چون شیشه مرفین ندارد پس اعتیاد ندارد. این نگرش که فقط در مواد مرفین دار یا مواد برگرفته از خانواده تریاک اعتیاد آور هستند و بقیه مواد که صنعتی هستند مرفین ندارد اعتیاد آور نیستند دنیا را گمراه کرده است. از دیدگاه کنگره 60 که نتیجه تحقیقات علمی و مشاهدات و تجربه های عینی است هرماده ای که مصرف آن انسان را  از تعادل طبیعی خارج کند مستقیماً روی سیستم تولید کننده مواد شبه افیونی و ضد درد و نوروترانسمیترها در سیستم عصبی اثر می گذارد و باعث تخریب آن می شود. طیف ترکیبات شبه افیونی که در جسم انسان تولید می شود بقدری گسترده و ناشناخته است که به غلط تصور می شود فقط مرفین و مشتقات آن بر روی آن اثر می گذارد. هر چند همین موضوع را هم بسیاری نمی دانند. اما تحقیقات کاربردی کنگره 60 با قدرت و اطمینان این موضوع را ثابت کرده که کلیه موادی که انسان را از تعادل طبیعی خارج می کند شامل هروئین ، تریاک ، شیره ، الکل ، حشیش ، کراک ، شیشه ، اکستازی قرص های خواب آور و آرام بخش و ضدافسردگی حتی بروفن و استامینوفن که بدون تجویز پزشک مصرف گردد نیز مستقیماً روی این سیستم اثر میگذارد و باعث تخریب می گردد . ازدیدگاه کنگره 60 ،شیشه یک ماده بسیار قوی و خطرناک است و اعتیاد آن در مقایسه با مواد مخدرشناخته شده نظیر تریاک و هروئین بسیار سنگین تر و خطرناک تر است و به اعتقاد کنگره 60 هر نوع اعتیادی قابل درمان است.

با احترام٬همسفران لژیون پانزدهم٬لژیون همسفر شهناز عابدینی

نگارش متن: همسفر رویا

 

مرتبط با: مشارکت های مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سارا یکشنبه 11 تیر 1396 10:20
خداقوت وسپاس از همسفران لژیون پانزدهم و راهنمای عزیز لژیون خانم شهناز
از مشارکت شما بهره مند شدم
خداقوت و سپاس از خانم رویا عزیز
شاد و پیروز باشید..
همسفر شهناز پنجشنبه 8 تیر 1396 22:52
سلام وخداقوت خدمت خانم رویا،آرزوی بهترینهارابرات دارم
همسفرفاطمه پنجشنبه 8 تیر 1396 20:11
خیلی ممنون از هم لژیونی های عزیزم بابت این مشارکت کامل امیدوارم که تمامی مصرف کنندگان شیشه راه کنگره رو پیداکنند وبه درمان برسندوآرامش به خانواده هایشان برگردد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic