عملکرد لژیون هشتم هم‌سفران
یکشنبه 4 تیر 1396 ساعت 16:06 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )
به نام خالق یکتا

عملکرد لژیون هشتم هم‌سفران٬لژیون کمک راهنما هم‌سفر زهره توکلی

موضوع:نکاتی از سی دی کاروان و پرسش و پاسخ

سیستم کائنات خیلی خسیس است٬ سیستم کائنات مقتصد است. هر چیزی را به هرکسی نمی‌دهد. قانون هستی این است که ما اگر تلاش نکنیم، زحمت نکشیم به چیزی نمی‌رسیم.

چرا سیستم کائنات مقتصد است؟......


هر انسانی در هر سطحی و در هر جایگاهی اگر بخواهد موفق شود باید در سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی به تعادل رسیده باشد.این مثلث فقط مختص درمان اعتیاد نیست. اگر می‌خواهی یک فوتبالیست خوبی باشی باید از یک جسم سالم، روان سالم و جهان‌بینی سالمی برخوردار باشی.اگر می‌خواهی یک هم‌سفر خوبی باشی باید جسم و روان وجهان بینی سالمی داشته باشی.

 جسم انسان مثل سوار و روان مثل سوارکار است. آقای مهندس می‌فرمایند که بعد از تفکر کردن بر روی جهان‌بینی به این نتیجه رسیدم که جهان‌بینی آن فضایی است که سوار و سوارکار در آن حرکت می‌کنند و این فضا بسیار مهم است .این فضا را هرکسی با تفکر و اندیشه خودش برای خودش می‌سازد.... انسانی که به ناامیدی رسیده٬ انسانی که علت بدبختی‌اش را مسافرش می‌داند٬ انسانی که علت ناآرامی‌اش را دیگران می‌داند، فضایی  یخبندان پر از مانع، پر از میخ، پر از گودال و... را برای خود ساخته است. این‌ها را با تفکر خودم ساختم وقتی در این فضا حرکت می‌کنم انگار دارم در جهنم زندگی می‌کنم چون:

جهنم اصلی را انسان‌هایی تجربه می‌کنند که حالشان خراب است و علت حال خرابی‌شان را در دیگران جستجو می‌کنند.اما باید بدانیم که علت بدبختی ما خودمان هستیم، اگر امروز از زندگی‌ام لذت نمی‌برم و در فضایی زندگی می‌کنم که پر از دغدغه و مشکلات است خودم آن را با تفکر و اندیشه خودم ساختم.

گاهی سؤال می‌کنیم که با وجود اینکه من این‌قدر دارم تلاش می‌کنم و سختی می‌کشم  چرا به نتیجه نمی‌رسم چرا حالم خوب نمی‌شود؟

به خاطر اینکه۱- گاهی راه غلط است یعنی راهی را که برای حل مشکلم انتخاب کرده‌ام اشتباه است. نشانه‌اش هم این است که هرچقدر بیشتر تلاش می‌کنم هرچقدر بیشتر سختی می‌کشم حالم بدتر می‌شود و مشکلاتم بیشتر می‌شود و از هدفم دورتر می‌شوم. مثال شخصی است که می‌خواهد به تبریز برود ولی از جاده قم می‌رود و هر چه در آن جاده تلاش می‌کند و بیشتر جلو می‌رود از تبریز بیشتر دور می‌شود. پس شرط اول برای رسیدن به هدف٬ انتخاب مسیر درست است. همیشه سختی کشیدن ما٬ زحمت کشیدن ما مهم نیست بلکه مهم این است که سختی کشیدن ما در جهت هدف باشد.

۲-گاهی برداشت‌های ما غلط است، این خیلی مهم است که من با چه برداشتی در این مسیر دارم حرکت می‌کنم، گاهی باورهای غلط ما مانع از رسیدن ما می‌شود. مثلاً کسی که ملکه ذهنش شده که مسافرش یا اطرافیانش باعث بدبختی‌اش شده‌اند و نمی‌پذیرد که خودش باعث بدبختی خودش است اگر ماهها و سالها هم تلاش کند هیچ‌وقت به نتیجه نمی‌رسد چون با یک برداشت غلط  دارد حرکت می‌کند و ممکن است راه درستی انتخاب کرده باشد ولی با برداشت غلط به نتیجه نمی‌رسد.

۳-گاهی استاد و راهنما یا آموزش‌های ما غلط است.

پس زمانی می‌توانید در این مسیر درست حرکت کنید و تلاشتان نتیجه دار شود که راه درستی انتخاب کنید، برداشت درستی داشته باشید و استاد و راهنمای خوبی داشته باشید که بتواند شمارا درست راهنمایی کند.

سیستم کائنات خیلی خسیس است٬ سیستم کائنات مقتصد است. هر چیزی را به هرکسی نمی‌دهد. قانون هستی این است که ما اگر تلاش نکنیم، زحمت نکشیم به چیزی نمی‌رسیم.

چرا سیستم کائنات مقتصد است؟

به خاطر اینکه دوست دارد ما تلاش کنیم و صفت کسب کنیم، برای اینکه دوست دارد ما چیز یاد بگیریم.اگر سیستم کائنات همین‌جوری ٬همه‌چیز را در اختیار ما قرار می‌داد ما هم هیچ تلاشی برای به دست آوردن نمی‌کردیم پس هیچ‌چیزی هم نمی‌آموختیم.

 دو علتی که باعث حرکت ما می‌شود:۱-خواسته قوی داشته باشیم و با تمام وجود بخواهیم به چیزی برسیم و درنتیجه درجهت آن حرکت می‌کنیم2- مشکلات ما، مشکلاتی که ما را اذیت می‌کنند باعث می‌شوند که ما حرکت کنیم و با حرکتمان بیاموزیم.

انسان‌هایی که فکرمی کنند خیلی می‌فهمند و می‌گویند خوش به حال کسانی که نمی‌فهمند و از زندگی لذت می‌برند و با خود می‌گویند چون ما می‌دانیم رنج می‌بریم.باید بدانند که امکان ندارد کسی بفهمد و رنج ببرد. انسانی که می‌فهمد زندگی‌اش سراسر لذت است. اگر یکجایی اذیت می‌شویم بدانیم که نمی‌فهمیم، دانش ما در آن قضیه کم است،نمی‌توانیم راه را پیدا کنیم،باید دانایی  و آگاهی‌مان را بالا ببریم تا بدانیم چگونه رفتار کنیم که اذیت نشویم.

چرا وقتی در صراط مستقیم قرار می‌گیریم انگار مشکلات ما بیشتر می‌شود؟

چون شما همه ویژگی‌های مثبت را دارید و در صراط مستقیم هستید خیال نکنید که همه‌چیز باید بر وفق مرادتان باشد اصلاً این‌طور نیست کسانی که در صراط مستقیم هستند مشکلات برایشان بیشتر است. چون این افراد هدفشان خوب بودن و خوب شدن است و مشکلات هم برای ساخته‌شدن ما در مسیر ما قرار می‌گیرند. وقتی نیت می‌کنیم کار خوب کنیم و خدمت کنیم آن‌قدر مشکلات برایمان  به وجود می‌آید که مجبور شویم آن خدمت را پس زنیم. نیروهای منفی کسی را مورد هدف قرار می‌دهند که در صراط مستقیم است. کسی که در مسیر ضد ارزش‌هاست که خودش مسیر را دارد اشتباه می‌رود خودش یار شیطان هست و نیروهای بازدارنده جلوی راه کسانی که در صراط مستقیم هست قرار می‌گیرند.

نقل‌قول :  یک نفر از شاگردان عالمی می‌بیند که  شیطان ریسمان محکمی را می‌برد. از شیطان پرسید این ریسمان را برای چه کسی می‌بری گفت :این ریسمان را برای استاد تو می‌برم . شاگرد می‌گوید پس اگر این ریسمان محکم را برای استاد من که پرهیزگار و عالم هست می‌بری پس برای من چه می‌آوری؟ شیطان گفت برای تو هیچ‌چیز نمی‌آورم چون تو خودت در راه اشتباه قرار داری !!

 حال اگر که گاهی مسافر یا اطرافیانم به‌عنوان نیروی بازدارنده جلوی من قرار می‌گیرد باید بدانم به چه دلیلی قرارگرفته حواسم باشد، عکس‌العمل من خیلی مهم است. آقای امین می‌گویند نقش نیروهای بازدارنده بر اساس درجه تکاملی ما متفاوت است. که در سی دی جهان‌بینی 1و2 گفته می‌شود. نیروهای بازدارنده برای بعضی‌ها نقش نیروی بازدارنده٬ برای برخی نیروی تخریبی و برای برخی نقش نیروهای مکمل رادارند. نیروی بازدارنده مثل این است که ما در جاده‌ای با ماشین حرکت می‌کنیم و باد از جهت مخالف می‌وزد که باعث می‌شود ما حرکت نکنیم این نیروی بازدارنده است که سرعت ما را می‌گیرد. اینجا بستگی به دانایی من دارد که من چه‌کار کنم. بعضی افراد سرعت ماشین را زیاد می‌کنند که بخواهند بر او غلبه پیدا  کنند درصورتی‌که اشتباه است که باعث سقوط در دره می‌شود .چون قطعاً نیروی بازدارنده قدرتش بیشتر است.اما یک سری افراد این نیروی باد را تبدیل به یک نیروی حرکتی می‌کنند و از نیروی باد در جهت سرعت خودشان استفاده می‌کنند.

پس وقتی به ما مشکلی می‌رسد بسته به درجه دانایی‌ام من انتخاب می‌کنم ، هم می‌توانم نیروی بازدارنده را تبدیل به نیروی تخریبی کنم و هم می‌توانم به‌عنوان نیروی مکمل از آن استفاده کنم. اصلاً برنامه‌ریزی خلقت این‌جور بوده که نیروهای بازدارنده باید باشند تا ما به‌عنوان نیروی مکمل از آن‌ها استفاده کنیم . باید آن مسافر در سر راه من قرار بگیرد و اذیت کند و این بستگی به دانایی من دارد که بخواهم جهت کامل کردن خودم از آن استفاده کنم، یا داغون کردن خودم. عین اعتیاد که در زندگی خیلی از ما رخ داد خیلی اعتیاد برایشان نیروی تخریبی و نیروی بازدارنده شد و خودشان را داغون کردند بعضی‌ها هم مثل ما کنگره‌ای‌ها، البته بسته به برداشتمان از کنگره باعث شد که از اعتیاد برای کامل کردن خودمان استفاده کنیم، برای کسب صفات ارزشی استفاده کنیم. اگر کسی به کنگره می‌آید چه در سفر اول  یا سفر دوم و حال خوش به دست می‌آورد به خاطر این است که صفت کسب کرده است.اصلاً ما به این جهان می‌آییم که صفت کسب کنیم صبر من ،سکوت من است که با من، به آن دنیا می‌آید .گذشت و بخشش من ،با من به آن دنیا می‌آید نامهربانی، حسادت من، به آن دنیا می‌آید. نفس من، یعنی خواسته و من با نفسم به آن دنیا می‌روم و نفس من این صفات را کسب می‌کند.

وقتی مشکلات بر سر راه ما قرار می‌گیرند انسان‌ها سه جور عمل می‌کنند:۱- یک دسته ناامید می‌شوند و قدرت آن‌ها گرفته می‌شود و  می‌گویند که مشکلات لعنت خداوند است و به شانس و اقبال ربط می‌دهند (اسمش را هم گذشت و صبر می‌گذارند) درصورتی‌که آن‌ها نیروی بازدارنده را به‌عنوان نیروی تخریبی استفاده می‌کنند.۲-دسته دیگر افرادی هستند که سریعاً و بدون تفکر٬ شروع می‌کنند به جنگیدن با مشکل و شمشیر را از رو می‌بندند.یعنی داد و بیداد می کنند٬ اعتراض می کنند٬ بی‌تابی می‌کنند و مشکلشان را به همه می‌گویند. اینجا نیروی بازدارنده آماده است  که از انسان  بی‌تفکر درجهت خواسته‌های خودش استفاده کند . منتظر این است که بدون تفکر دست‌به‌کاری بزنیم .کسی که سطح دانایی‌اش پایین باشد می‌خواهد با مشکل بجنگد مثل وقتی‌که در کویر هستیم و طوفان شن می‌آید اگر آرام نباشیم و به این‌طرف وان طرف برویم باعث می‌شود که مسیر اصلی را گم کنیم . ۳-دسته سوم کسانی هستند که موقع بروز مشکل٬ آرام هستند مشکل را می‌پذیرند٬ تفکر می‌کنند و به دنبال راه‌حل می‌گردند.چون امید دارند و می‌دانند که هر چیزی کلیدی دارد و این‌ها همان کسانی هستند که از نیروی بازدارنده(مشکل) به‌عنوان نیروی مکمل استفاده می‌کنند.

حال ببینیم ما جز کدام دسته هستیم؟ 

شاید راه  اول و دوم کوتاه‌ترین و آسان‌ترین راه باشد ولی ما در کنگره یاد گرفتیم که همیشه کوتاه‌ترین راه بهترین راه  نیست.

نویسنده:همسفر الهه کاشی


مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 12 تیر 1396 02:43
سرکار خانم زهره والهه عزیز ممنونم که مطالب را کامل وجامع می گذارید وخانم زهره عزیز من به شما افتخار می کنم.از شما ممنونم به خاطر اینکه تمام مطالب را جامع وکامل عملی کرده اید.
محسن پنجشنبه 8 تیر 1396 08:30
عرض خدا قوت خدمت خانم زهره
و عرض تبریک خدمت رهجوهای ایشون چون از نعمت داشتن استاد خوب برخوردار هستند
محمدجعفر چهارشنبه 7 تیر 1396 11:13
مثل همیشه بسیار جامع و کامل.
خدا قوت خدمت خدمت شما.
مسافر حمید سه شنبه 6 تیر 1396 17:13
خدا قوت بسیار آموزنده بود.
همسفر زهره سه شنبه 6 تیر 1396 00:48
عیدسعیدفطررا به همه اعضای کنگره 60 تبریک می گویم. خدا قوت خدمت تمام خدمت گزاران کنگره 60. وسرکارخانم زهره کمک راهنمای عزیزم. .وخسته نباشید خدمت هم لژیونی عزیزم خانم الهه.تمام مطالب خیلی زیبا بیان شده بود.
سه شنبه 6 تیر 1396 00:27
خدا قوت به همه خدمت گزاران کنگره 60. وسرکار خانم زهره کمک راهنمای عزیزم. عیدسعبد فطر را به همه ی اعضای کنگره 60 تبریک میگویم. وخسته نباشید خدمت هم لژیونی عزیزم خانم الهه.
همسفر سارا یکشنبه 4 تیر 1396 20:03
بسیـــــار عالی و تاثیرگذار بود
خداقوت و سپاس از خانم الهه عزیز و خانم زهره عزیز
شاد و پاینده باشید..
همسفر فهیمه یکشنبه 4 تیر 1396 19:22
خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم خانم زهره بابت همه آموزشهای مفیدشان و تشکر از خانم الهه بابت ثبت گزارش
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو