گزارش عملکرد لژیون هفتم، کمک راهنما همسفر فخری شهبازی
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 11:07 | نویسنده این مطلب : همسفر: سارا | ( نظرات )

به نام خالق یکتا

عملکرد لژیون هفتم همسفران٬لژیون کمک راهنما همسفر فخری شهبازی

موضوع:پرسش و پاسخ و سی دی شکستن

 وقتی شرایط بحرانی برای ما پیش می آید و غمگین هستیم روی تصویر ذهنمان تصاویر مثبت را نگاه کنیم در واقع نیمه پر لیوان را ببینیم به داشته هایمان توجه داشته باشیم و قدر چیزهایی که داریم را داشته باشیم .....


ابتدا در مورد سوالات همسفران بحث و گفتگو شد:

سوال:ترک لذت، لذتش از خود لذت بیشتر است یعنی چه؟

همسفرمریم: در وادی چهاردهم می گوید کسانی که حالشان خراب است دو راه بیشتر ندارند یا به نیروهای الهی بپیوندند تا با تزکیه و پالایش حالشان خوب شود و یا به سمت ضد ارزشها بروند تا ضدارزشها آنها را به اعماق تاریکیها ببرد بنابراین انجام ندادن ضد ارزشها یعنی حرکت در صراط مستقبیم که لذتش بیشتر است.

همسفرزهره م: من بیماری قند دارم و نباید شیرینی بخورم ولی چشمهایم را می بندم و شیرینی را می خورم در نتیجه قندم بالا می رود و حالم بد می شود در صورتیکه نخوردن شیرینی و ترک آن برای سلامتی من بیشتر ارزش دارد.

کمک راهنما همسفرفخری: ترک لذت لذتش بالاتر است مثل ماه رمضان که ما از سحر تا افطار چیزی نمی خوریم در نتیجه آن چای داغ که افطار می خوریم و روزه خودمون را باز می کنیم چقدر برای ما لذت بخش است و یا دوری از ضد ارزشها مثل غیبت نکردن، دروغ نگفتن،قضاوت بیجا نکردن،تجسس نکردن.و انجام ندادن ضد ارزشهای دیگر باعث می شود حس خودمان خوب باشد سطح انرژی ما بالا برود و نیروهای مثبت درون ما بیشتر شود درنتیجه آرامش بیشتری داریم.

سوال: چرا ما در جلسات کنگره شمع روشن می کنیم؟

همسفرمریم:ما به کنگره آمده ایم که از تاریکیها به سمت روشناییها حرکت کنیم و ما با سه مؤلفه صوت و نور و حس ارتباط برقرار می کنیم صوت که همان کلام ما و مشارکتهایمان است و حس هم یعنی مثبت باشیم و حس خوب بودن داشته باشیم و نور شمع هم که نشانه روشنایی است.

همسفرمحبوبه: چون کنگره مکان مقدسی است نور شمع نشانه مقدس بودن و پاک بودن و روشن بودن این مکان مقدس است.

کمک راهنما همسفر فخری:ما در وادی دوم یاد گرفتیم از ذرات جرقه می توانیم به روشنایی وسیع برسیم و طبق آیه قرآن "الله ولی الذین آمنو یخرجهم من الظلمات الی نور" اگر خداوند بخواهد انسان را از تاریکی خارج کند و به سمت روشنایی ببرد اول ذره ای از نور را به او نشان می دهد و همچنین در وادی دهم گفته شده نور در هستی فرمان می دهد و خداوند نور آسمانها و زمین است پس شمع هم سمبل نور خداوند است و ما به نشانه خداوند شمع روشن می کنیم نور شمع سمبل روشنایی و نشان دادن مسیر راه و حرکت ماست وقتی ما می خواهیم از تاریکیها خارج شویم نیاز به یک راه داریم و آن شمع نوری است که راه را به ما نشان می دهد به همین علت در جلسات کنگره 60 شمع روشن می کنیم.

در مورد سی دی شکستن همسفر زهره اینگونه توضیح دادند: انسان به مرحله ای می رسد که شکسته می شود یعنی شرایط زندگی و مشکلاتی که برای انسان به وجود می آید انسان می شکند و درهم فرو می ریزد و خیلی ناراحت می شود که وظیفه ما این است که به او کمک کنیم نه اینکه او  را سرزنش کنیم و  باعث شویم وضعیت او بدتر شود مثلاً وقتی مسافر من هنوز مصرف کننده بود من خودم و خانواده ام خیلی ناراحت بودیم ولی اطرافیان به جای اینکه ما را دلداری بدهند می گفتند طلاق بگیر و  خودت را راحت کن که اینقدر غصه نخوری و ما را بیشتر ناامید می کردند.

همسفر محبوبه: وقتی یک نفر به مرحله شکستن می رسد رفتار و اخلاقش عوض می شود که ما از این رفتار او دو تا برداشت می توانیم بکنیم یکی اینکه بگوییم این شخص انسان پلیدی است و فکرهای منفی در موردش بکنیم و یا اینکه به صورت واقع بینانه رفتار کنیم و زاویه دیدمان را نسبت به طرف عوض کنیم و طرف را درک کنیم که این شخص حال خوبی ندارد و او  را ببخشیم اگر ببخشیم نشانه آگاهی و فهم ماست و اگر نبخشیم نشانه جهل و منیت ماست.

 استاد سردار می فرمایند: وقتی شکستی و غصه و ناراحتی داری صبر داشته باش٬غم نخور با صبوری مشکلاتت حل می شود ناامید نباش٬ بددلی نکن٬ دوباره وضعیتت خوب می شود. وقتی شرایط بحرانی برای ما پیش می آید و غمگین هستیم روی تصویر ذهنمان تصاویر مثبت را نگاه کنیم در واقع نیمه پر لیوان را ببینیم به داشته هایمان توجه داشته باشیم و قدر چیزهایی که داریم را داشته باشیم به تلاش و کوشش خودمان ادامه دهیم گذر زمان باعث حل شدن مشکلات می شود و هر چه انسان شکسته شود بیشتر صیقل پیدا می کند مثلاً یک گردنبند طلا یا یک گوشواره مراحل مختلفی را گذرانده تا به این زیبایی درآمده است از معدن استخراج شده بعد ذوب شده و ناخالصی هایش گرفته شده تبدیل به شمش شده و اینقدر چکش خورده و در کوره رفته و آمده و صیقل داده شده تا تبدیل به یک گردنبند گرانقدر شده انسان هم همینطور است باید سختیهای زندگی را پشت سر بگذارد و مشکلاتش را حل کند تا صیقل داده شود و انسانی که ظلمت زندگی خودش را به روشنایی تبدل می کند یک کیمیاگر است ما هم اگر بتوانیم با تلاش و کوشش و تفکر و تعقل ظلمت و تاریکیهای درون خودمان را به نور تبدیل کنیم یک کیمیاگر هستیم.

در مورد حلقه های حیات فرمودند که زمانی که ما از مادر متولد می شویم تا وقتی که بمیریم حلقه های متعددی را پشت سر می گذاریم یکی حلقه کودکی و نوجوانی هست که خام است و باید ازش مراقبت و نگهداری کنیم و درست تربیتش کنیم حلقه دوم از جوانی تا میانسالی است که غرور جوانی دارد و این دوره زندگی پر از هیجان است و آرزوهای زیادی دارد جهل و ناآگاهی دارد ولی در حلقه سوم که از میانسالی تا پیری است در انسان یک تحولی به وجود می آید که ما باید با تزکیه و پالایش اهداف عالی را طی کنیم . حلقه سوم از چهل سالگی به بعد است که یکی از وظایف ما در حلقه سوم باید به اولادمان رسیدگی کنیم و  آنها را تربیت کنیم و پرورش دهیم و حمایتشان کنیم. مرحله سوم انسانها باید به فکر ساختن توشه برای جهان دیگر باشند و حواسمان باشد تحت القائات نیروی منفی قرار نگیریم و اگر مرحله سوم را خیلی خوب و درست انجام دهیم می توانیم در مرحله حلقه سوم وارد حلقه چهارم بشویم مثل انسانهای سه بعدی، ولی اگر در حلقه سوم اسیر نیروهای منفی شویم در بُعد دیگر دچار مشکلات عدیده ای می شویم . در زندگی شکست و پیروزی مهم نیست ما باید امتحان بدهیم و با تلاش و کوشش از ظلمت خارج شویم.

همسفر فخری: بعضی وقتها سختیها و مشکلات زندگی اینقدر به ما فشار می آورد که احساس می کنیم هیچ راه دیگری وجود ندارد و غصه می خوریم که چرا از این راه نتوانستیم مشکلمان را حل کنیم و دچار ناامیدی می شویم ولی باید بدانیم که خداوند گر زحکمت ببندد دری، زرحمت بگشاید درِ دیگری. یعنی وقتی من دچار معضل و یا شکستی می شوم فقط نگاهم به همان راهی است که برایم نتیجه ای نداشته و اطرافم را نگاه نمی کنم که بتوانم راه دیگری پیدا کنم مطمئناً خداوند یک راه بهتری در مسیر من گذاشته پس ناامید نشوم و دنبال راه حل بگردم، بعضی وقتها شخصی که در کنار ما هست ممکن است بهم ریخته باشد و دچار بحران و آشوب شده باشد اینجا وظیفه ما این است که او را دلداری بدهیم وقتی مسافر حالش خوب نیست و بهم ریخته است همسفر باید همراه و همیار او باشد٬ غُر نزند٬ گله و شکایت نکند٬ از مسافرش حمایت کند٬ به مسافرش امید بده و با عشق و ایمان به کنگره بیاید و بداند که بعد از سیاهی شب خورشید باز هم طلوع خواهد کرد و بعد از هر سختی آسانی است و انسانها در کنار سختیها ساخته می شوند.

منبع : وب لژیون کمک راهنما همسفر فخری راهنمای لژیون هفتم

مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فرزانه چهارشنبه 31 خرداد 1396 00:25
باسلام وخدا قوت به خانم فخری بسیار عای ومفید بود وتشکر از رهجویان خوبتان
همسفر آزاده سه شنبه 30 خرداد 1396 12:32
خداقوت خدمت خانم فخری عزیز
بسیار بهره بردم
همسفر فهیمه سه شنبه 30 خرداد 1396 08:40
باتشكر از راهنمای محترم خانم فخری و رهجوهای مشاركت كننده لژیون هفتم بسیار استفاده كردم
همسفر دوشنبه 29 خرداد 1396 08:19
بسیارعالی بود
موفق باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic