مشارکت های مکتوب همسفران
پنجشنبه 25 خرداد 1396 ساعت 00:29 | نویسنده این مطلب : همسفر رویا | ( نظرات )

به نام خدای سمیع و بصیر٬ خطا پوش بخشنده بی نظیر

مشارکت های مکتوب لژیون یازدهم همسفران

در باب دستور جلسه هفتگی : وادی دهم و تأثیر آن روی من

                          

اگر در پست ترین و پایین ترین جایگاه انسانی خود قرار دارد نباید از لطف و رحمت  خداوند ناامید باشد، چون خداوند فرصت جبران را به انسان داده است. پس باید امیدوار باشد و از سکون بیرون آید....


سلام دوستان هاجر هستم یک همسفر

همانطور که از اسم وادی مشخص است صفت یا ویژگی گذشته در انسان نمی تواند بطور دائم وجود داشته و صادق باشد چرا که انسان موجودی جاری و در حال حرکت است و این جاری بودن نه فقط در مورد انسان ها، بلکه در کل هستی و کائنات مصداق دارد. اگر خوب به پدیده های جهان بنگریم می بینیم که شب و روز، چرخش افلاک ،تغییر فصل ها ، حرکت رودخانه ها و چگونگی پیدایش باران و به ثمر نشستن درختان و گیاهان همه و همه ،بیانگر نوعی جاری بودن و تغییر یافتن است و این می تواند برای ما نوعی پند باشد؛ که از جهان اطراف خود می توان مسائل زیادی را آموخت از جمله تغییر کردن و جاری شدن. ما برای اینکه حس سالم داشته باشیم باید آموزش سالم  ببینیم و تجربه مفید و سالم بدست آوریم .

سلام دوستان حورا هستم یک همسفر

صفت گذشته درانسان صادق نیست چون جاری است. این جمله حاکی از این است که هیچ  انسانی مجبور نیست صفتهای بد گذشته را  در خودش محفوظ نگه دارد، بلکه می تواند تغییر کند. البته به شرطی که خودش بخواهد و اگر اقدام کند، رحمت خداوند هم شامل حال آن فرد می شود. البته این موضوع شامل صفات ارزشی و خوب هم می شود که اگر این صفات تقویت نشوند و انسان به خود غره  شود به درجات پایین سقوط میکند و به قعر تاریکی می رود. سه مؤلفه ؛نور ، صوت و حس در جهان هستی و کل کائنات وجود دارد که اگر این سه مؤلفه وجود نداشت نظم و نظام کل جهان هستی و کائنات دچار اشکال می شد. اگر نور نبود نمی توانستیم زیبایی های هستی را ببینیم، اگر صوت نبود نمی توانستیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم و حس که اولین شروع به کار گیری قوه عقل است . حس انسان تحت تاثیر نور و صوت است و به وسیله نور و صوت تغییر میکند. برای تغییر صفت گذشته باید حس انسان تغییر کند که این فقط با تزکیه و پالایش امکان پذیر است. برای تزکیه اولین قدم تفکر سالم است .تفکر سالم٬ ایمان سالم٬ به وجود می آورد و از ایمان سالم عمل سالم نمایان می شود و وقتی عمل سالم شد حس سالم و سپس به عقل سالم دست پیدا میکنیم. از عقل سالم به عشق سالم می رسیم. وقتی انسان به عشق سالم رسید، همه چیز و همه کس را بدون هیچ توقع و چشم داشتی دوست خواهد داشت. در جهان هستی هیچ چیزی بدون دلیل  بوجود نیامده است و خداوند هر موجودی را با حکمت خلق کرده است و همه چیز به هم مربوط است.

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر

انسان مجموعه ای از رذائل و فضائل است و انسان صفات خوب و صفات بد در درونش نهفته است. انسان نباید به خود غره شود، چون اگر این اتفاق بیفتد، همان موقع زمان سقوط انسان است. ما می توانیم از پایین ترین نقطه تاریکی به بالاترین نقطه روشنایی برسیم. ما یکبار فرصت زندگی کردن در این جهان را داریم و باید به نحو احسنت از این فرصتی که خداوند در اختیار ما قراد داده است استفاده کنیم. ما نمی توانیم نیروهای بازداردنده و تخربیی را حذف کنیم چون این نیروها مکمل هستند، مثلا اگر ضد ارزشی انجام دادیم این یک تجربه برای آینده می شود که این ضد ارزش را انجام ندهیم و این صفت را  تبدیل به یک صفت ارزشمند کنیم .

سلام دوستان اعظم هستم یک همسفر

همه موجودات و انسان دارای صفاتی هستند که در انسان ها این صفات قابل تغییر است. انسان می تواند صفات خوب خود را تبدیل به صفات بد و برعکس صفات بد خود را تبدیل به صفات خوب کند .و در صراط مستقیم قرار بگیرد و جاری بودن انسان یعنی قابل تغییر بودن. انسان باید سعی و تلاش کند که صفات خوب را در خود حفظ کند که این فقط با تزکیه و پالایش امکان پذیر است. ایمان تجلی نور خداوند در انسان است.  ما با قرار گرفتن در صراط مستقیم به مقام انسانی خود نزدیک می شویم . ما باید خواسته داشته باشیم و در جهت خواسته هایمان حرکت کنیم و اگر در زندگی با مشکلی مواجه شدیم، نباید ناامید شویم و باید از مشکلات زندگی درس بگیریم و تجربه کسب کنیم.

سلام دوستان ناهید هستم یک همسفر

موضوعی که در این وادی مطرح شده است اینکه من به گذشته نگاهی بیندازم و عملکرد خودم را در گذشته و اکنون مورد بررسی قرار دهم و ببینم در کجا قرار دارم. آیا به طرف روشنایی در حرکتم، یا برعکس به طرف تاریکی . من باید سعی در جبران خطا و بیرون آمدن از تاریکی داشته باشم، تا به لطف خداوند به تعادل نزدیک شوم و بتوانم زندگی آرام  و سالمی داشته باشم. ما مدام باید کارهایمان را در زندگی روزمره بررسی کنیم و با قدرت اختیاری که خداوند به ما داده است شروع به حرکت کنیم، تا بتوانیم صفت گذشته خودمان را  تغییر دهیم و تنها راه تغییر کردن در انسان تزکیه و پالایش  است. اولین قدم برای تزکیه و پالایش تفکر سالم است و بعد از طی کردن مراحل ایمان ، عمل ، حس و عقل سالم به عشق سالم می رسیم و عشق سالم یعنی اینکه در کنگره با جان و دل به حرف راهنما گوش دهیم . من در کنگره یاد گرفتم که باید خودم را بشناسم و در درجه اول خودم را دوست داشته باشم تا بتوانم دیگران را دوست داشته باشم .

سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر

وادی دهم مانند شمشیر دولبه است . هم هشدار دهنده است، هم امید به بازگشت می دهد. یعنی اینکه اگر انسان در جایگاه والا و ارزشمندی قرار دارد نباید به جایگاه خود غره شود و در همان حال هم باید در حال تزکیه و پالایش باشد. چون انسان پایان ناپذیراست و سیر تکاملی انسان همیشه وجود دارد . نمی توان گفت  انسان در این مرحله به تکامل رسیده است و همه چیز تمام شده است . بلکه باید درنظر داشت سیر تکاملی انسان ادامه دار است و با پشت سرگذاشتن یک مرحله وارد مرحله  دیگری می شود و از طرف دیگر اگر در پست ترین و پایین ترین جایگاه انسانی خود قرار دارد نباید از لطف و رحمت  خداوند ناامید باشد، چون خداوند فرصت جبران را به انسان داده است. پس باید امیدوار باشد و از سکون بیرون آید و به طرف نور حرکت خود را شروع کند و با انجام دادن به اعمال ارزشمند و قرارگرفتن در راه درست و  صراط مستقیم جایگاه خود را ارتقاء بخشد. تمام موجودات بر اساس نظام خلقت سیر تکاملی خود را به خوبی و درستی طی می کنند، اما انسان با داشتن قدرت اختیار و وجود نیروهای اهریمنی در مسیر انسان ، ضعیف عمل می کند و نمی تواند به خوبی عمل کند . در اینجا نکته ای که قابل توجه و اهمیت است این موضوع است که انسان باید نقاط ضعف و قوت خود را در جهت  مهار نیروهای اهریمنی بشناسد و با تزکیه و پالایش جایگاه خود را روز به روز ارتقاء بخشد . 

با احترام همسفران لژیون یازدهم

نگارش متن:همسفر رویا 

 

مرتبط با: مشارکت های مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر شهناز جمعه 26 خرداد 1396 12:40
سلام وخداقوت خدمت تمام خدمتگزاران سایت کنگره60،موفق وسرافرازباشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic