گزارش جلسه عمومی روز پنج شنبه مورخ ۹۶/۰۳/۱۸
جمعه 19 خرداد 1396 ساعت 02:21 | نویسنده این مطلب : همسفر اعظم | ( نظرات )

به نام خالق زیباییها

روز پنج شنبه ۹۶/۰۳/۱۸جلسه سوم از دور سیزدهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان به نگهبانی موقت مسافر محمد حسین،استادی مسافر علی جمالی و دبیری موقت مسافر اسماعیل با دستور جلسه اول،"که چی؟"و دستور جلسه دوم،"جشن اولین سالروز رهایی مسافر مجتبی" راس ساعت 17 و 30 دقیقه شروع به کار نمود.


نگاهی دیگر به این سوال هست که ناشی از جهان بینی مثبت است و با آمدن به کنگره و آموزش گرفتن خودت را پیدا می کنی و از سردر گمی بیرون می آیی و آنوقت می گویی مواد مصرف کنم که چی؟

سخنان استاد:

دستور جلسه این هفته از دو کلمه تشکیل شده و یک سوال است که هر کسی از خودش باید بپرسد و این سوال در مورد همه ابعاد زندگی ماست از کوچکترین مورد تا بزرگترین آن و گاهی انسان فکر نمیکند که این سوال در ذهنش شکل گرفته که آن کار را انجام داده است. سوال که چی ؟ سوال عقل است که می پرسد کاری را که می خواهی انجام دهی یا ندهی٬ دلایلت چیست؟اگر عقل به نتیجه نرسد فرمان انجام کار را صادر نمی کند ولی اگر به نتیجه برسد فرمان انجام صادر می شود. در اصل که چی؟ پرداختن به دستاوردی ناشی از انجام دادن یک موضوع و یا انجام ندادن آن به انسان بر می گردد.

شاید در کارهای ساده مانند راه رفتن ، مسواک زدن و.....این سوالات به خودی خود در ذهن شکل میگیرد و عقل جواب قانع کننده ای برای آن دارد ولی در موضوعات بزرگ زندگی هم نقش دارد و شاید همه ما بارها این سوال را از خودمان پرسیده ایم که چی؟چرا به دنیا آمده ام ؟ هدف از هستی چیست ؟ چرا باید کار کرد ؟و .....

وقتی این سوالات مطرح می شود اگر دسته بندی کنیم در دو دیدگاه می توانیم آن سوال را مطرح کنیم که ناشی از جهان بینی ماست. گاهی سوال که چی ؟ ناشی از جهان بینی تاریک و سیاه است مثل زمان سوء مصرف و یا زمانی که انسان در تاریکی قرار دارد مثل اینکه برای چه به دنیا آمده ام ؟ چرا مواد مصرف نکنم  ؟ و .....که نشان دهنده پوچی و بی هدفی و ناامیدی است و ناشی از این است که انسان خودش و هدفش را گم کرده است و اعتیاد دلیل مضاعف برای گم کردن خود و هدف فرد است و این دست سوالات را مطرح میکند که بیشتر در عمق تاریکی فرو رود و من هم در دوران سوء مصرف همیشه این سوالات برایم پیش می آمد که مواد مصرف نکنم که چی؟ ولی نگاهی دیگر به این سوال هست که ناشی از جهان بینی مثبت است و با آمدن به کنگره و آموزش گرفتن خودت را پیدا می کنی و از سردر گمی بیرون می آیی و آنوقت می گویی مواد مصرف کنم که چی؟

و اینجا وقتی که سوال می کنی که برای چه به دنیا آمده ام برایش جواب داری و می دانی که چرا باید حرکت کنی.  بنابراین این سوال در دو دیدگاه مطرح می شود یکی دیدگاه افیونی و یا جهان بینی غلط که سوال میکنی برای حرکت نکردن و فرو رفتن بیشتر در تاریکی و آن ناشی از محرومیت هایی است که به واسطه تاریکی ها ما متحمل می شویم و وقتی که ما وارد کنگره می شویم نه تنها در حیطه درمان بلکه در اینکه هدف از خلقت چیست آنجا خودمان را پیدا می کنیم و وقتی که در وادی دوم می گوید جهت بیهودگی نیستیم متوجه می شویم که می توانیم برای خانواده و جامعه مفید باشیم و نگاهت عوض می شود.

دیروز آقای مهندس یک مثلثی را برای سوال که چی؟ مطرح کردند به نام فاعل، موضوع و ضلع سوم نتیجه که نتیجه بر اساس میزان جهان بینی ما مشخص می شود .

وقتی که ما در سفر دوم هستیم یک سری مسائل روزمره زندگی وجود دارد که شاید دچار روزمرگی شویم و برای اینکه دچار سر در گمی نشویم سعی میکنیم یک خدمتی را در کنگره انجام دهیم که در این موقع سوال که چی ؟ خیلی نقش دارد و بدانیم که در هر جایگاهی که در حال خدمت هستیم برای چه آن کار را انجام می دهیم باید بدانیم که خدمت می کنیم که در وادی تاریکی نیفتیم و دیگر اینکه یک حرکتی انجام دهیم و باید مواظب باشیم که خدمتمان به خیانت تبدیل نشود .

و اما دستور جلسه دوم جشن تولد یک سال رهایی مسافر مجتبی

 فکر میکنم که اکثرا ایشان را بشناسید چون یکی از خدمتگزاران خوب کنگره است. خدمتش را از سفر اول شروع کرد با تخریب تریاک،شیره و متادون وارد کنگره شد و مثل همه ما در ابتدا حالش خوب نبود و یک سری مشکلات عدیده داشت. در سفر اول در لژیون آقای صلواتی بود که من در همن جا به آقای صلواتی تبریک عرض میکنم و 4 الی 5 ماه بود که به کنگره می امد که به من معرفی شد برای خدمت در وبلاگ شعبه و ارتباط ما از همان جا شروع شد .

سفر خیلی خوبی داشت و به رهایی رسید و خیلی خوب خدمت کرد و در وبلاگ شعبه فعال بود بعد از اینکه آقای صلواتی مرخصی رفت به لژیون من آمد و سفر دوم را در این لژیون شروع کرد. حقیقتا خدمتگزار خوبی است و برای وبلاگ بسیار کمک کننده بود و هنوز هم در حال خدمت است خدمت کردن در این حیطه واقعا ظرفیت می خواهد چون هیچ کجا دیده نمی شود و تشویقی هم در کار نیست و کسانی که در این حیطه فعالیت کرده اند اکثرا کمک راهنمایی قبول شده اند مجتبی هم در آزمون راهنمایی تازه واردین قبول شد و در آزمون کمک راهنمایی هم حتما قبول خواهد شد و به یاری خداوند تولد سه سال رهایی اش را با شال کمک راهنمایی جشن می گیریم خوشحالم از اینکه یک نفر دیگر هم از وادی اعتیاد خارج شده است .

به مجتبی و همسفرانش تبریک می گویم و همچنین به راهنمای همسفرش و همه خدمتگزاران کنگره تیریک می گویم در راس به آقای مهندس و خانواده محترمش تیریک می گویم و امیدوارم که مجتبی هیچ گاه از کنگره دور نشود و همیشه در حال خدمت باشد هم برای خودش و هم برای دیگران.

پس از سخنان استاد و مشارکتهای مسافران و همسفران اولین سالروز رهایی مسافر مجتبی  را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

اعلام سفر مسافر مجتبی :

آنتی ایکس مصرفی : تریاک٬شیره٬متادون٬الکلمدت تخریب :۱۳ سالمدت سفر : 11 ماه و ۴ روزروش درمان : DST همراه با داروی OT-  نام راهنما:آقای علی جمالی - مدت رهایی : یک سال و دو ماه و دو روز- رشته ورزشی:والیبال

آرزوی مسافر مجتبی:آرزو می کنم که انشاا.. سقف هیچ خانواده ای به خاطر اعتیاد فرو نریزد.

آرزوی همسفر نگار :من هم آرزو می کنم که همیشه سایه پدرم بالای سرم باشد.

سخنان مسافر مجتبی:

قبل از هر چیز خداوند را شاکرم که توفیق لمس این جایگاه را به من داد و از همه مسافران و همسفرانی که در جشن ما شرکت کردند صمیمانه تشکر می کنم و امیدوارم خداوند توفیق دهد تا در رهایی و تولد تک تک شما جبران کنم . تخریب من با الکل تقریبا از دوران دبیرستان شروع شد و دو سه سال طول کشید تا مصرف تریاک هم به آن اضافه شد،تقریبا یک سال بود که مصرف تریاک داشتم که یک بار ترک کردم ،دقیقا روزی که نگار دخترم به دنیا آمد من قصد کردم که دیگر مصرف نکنم و آن روز با خودم گفتم که دیگر حتی دخترم سیگار کشیدن من را هم نمی بیند ولی دیری نپایید و بعد از دو سه ماه دوباره برگشت خوردم .

من شاید بیش از این که مصرف کرده باشم ،ترک مواد کردم ،حدود ده سال مصرف تریاک داشتم و بیش از هفده یا هجده بار ترک کردم و هر راهی که بود را من رفتم مانند سقوط ازاد، متادون درمانی و داروهای ماهواره ای و حتی سم زدایی و همیشه دنبال درمان و ترک اعتیاد می گشتم اما آن راه را پیدا نکردم .خداوند را شکر می کنم که کنگره را بر سر راه من قرار داد و با چنین مکان مقدس و امنی آشنا شدم و بلاخره کنگره من را به نتیجه رساند.

امیدوارم خداوند توفیق بدهد تا در ادامه راه بتوانم از آموزش های کنگره بهره مند بشوم. از جناب آقای مهندس تشکر می کنم که چنین بستری را فراهم کرده اند بزرگ مرد زندگی من و چهره ماندگار زندگی من و همچنین از مادر معنوی کنگره خانم آنی تشکر می کنم و خدا را شکر می کنم که استاد به این بزرگی بر سر راه من قرار داد، آقای جمالی نه تنها در راه درمان اعتیاد به من کمک کرد بلکه استاد و راهنمای زندگی من هم هستند .

من سه چهار  ماه سفر بودم در سفر اول که قصد رفتن از کنگره را داشتم چون با تخریب متادون وارد شده بودم فکر می کردم دیگر او تی هم جواب نمی دهد و سفر خوبی نداشتم و آقای جمالی به من لطف کردند و  به  من اجازه دادند که من در کنار ایشان در وبلاگ شعبه خدمت کنم و آموزش بگیرم و دیگر یادم رفت که دارم سفر می کنم و اتوماتیک وار سفرم تمام شد و فقط به خاطر برکت وجود ایشان بود و در سفر دوم هم خیلی اذیتشان کردم و شاید ساعت ها وقتشان را گرفتم و ایشان با صبر من را راهنمایی کردند ،از صمیم قلب از ایشان تشکر می کنم و با توجه به احترام زیادی که برای همه کمک راهنمایان قائلم ولی آقای جمالی واقعا من را درک کردند و من همین الان هم اگر بخواهم کاری در زندگی ام انجام دهم به عنوان یک بزرگ تر با ایشان مشورت می کنم و ایشان پدرانه من را راهنمایی می کنند.

از همسفر بزرگوارم سپاس گزارم ،توفیق نشد که در کنارم باشند ولی خیلی لطف کردند که در جلسه حضور پیدا کردند. از ایجنت محترم شعبه ،آقای امینی تشکر می کنم ،از آقای حکیمی بسیار سپاس گزارم و همچنین از مرزبانان دوره قبل صمیمانه تشکر می کنم و انشالله که هر جا هستند خداوند توفیقشان بدهد ،آقا مهدی صدیقی از کسانی بودند که وجودشان به عنوان یک مرزبان در کنگره خیلی به من کمک کرد ،از تک تک مرزبانان این دوره تشکر می کنم و از آقای شوشتری که حضور پدرانه شان در سفر اولم همیشه محسوس بود سپاسگزاری می کنم ،از راهنمای درمان سیگارم اقای زادافشار ، از بزرگوارانی که در وبلاگ شعبه خدمت می کند و من در کنارشان اموزش می گیرم ،از  بخش او تی و بخش نشریات و مسئولین پارک ورزشی شهدای شهرداری تشکر می کنم .

از بچه های لژیون که از تک تک آنها آموزش می گیرم و همه کمک راهنمایان شعبه و از راهنمای همسفرم سرکارخانم خاطره که واقعا مثل دو فرشته با آقای جمالی در کنار زندگی ما بودند و زندگی به هم ریخته ما را سر و سامان دادند با آموزش هایشان و خدا را شاکرم که این دو فرشته را در کنار ما قرار داد و تشکر آخرم از کسی است که هم همسفرم بود ٬هم پدرم بود و هم مادرم بود،سنگ صبورم بود ،رفیق تنهایی هایم بود ،خیلی کوچک بود ولی بزرگوارگونه کنار من بود،از دختر عزیزم نگار تشکر می کنم .همچنین از مرزبانان گروه خانواده و سرکار خانم داودی و همه شما عزیزان تشکر می کنم.


سخنان همسفر نگار:

من هم از اقای مهندس ،خانم انی تشکر می کنم . تشکر ویژه از آقای جمالی و خانم خاطره و کلیه اعضای کنگره 60 دارم.


ضمنا تعدادی از مسافرانی که روز چهارشنبه گل رهایی از دستان پر مهر و عطوفت اقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:

نویسنده:همسفر اعظم و همسفر آزاده

عکاس:مسافر  حمید

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مهدی شنبه 20 خرداد 1396 18:42
تبریک به مجتبی عزیز و خانواده محترمشان و راهنمای بزرگوارشان اقای جمالی
متاسفانه نشد حضور پیدا کنم اما این گزارش گویای همه چیز بود
خدا قوت خدمت خانم اعظم خانم ازاده و مسافر حمید
مسافر مهدی شنبه 20 خرداد 1396 12:13
تبریک به مجتبی عزیز و خانواده محترمشان و راهنمای بزرگوارشان اقای جمالی
متاسفانه نشد حضور پیدا کنم اما این گزارش گویای همه چیز بود
خدا قوت خدمت خانم اعظم خانم ازاده و مسافر حمید
مسافر شکرالله جمعه 19 خرداد 1396 18:40
تبریک مجدد خدمت آقا مجتبی ،همسفر محترم و راهنمای بزرگوار
خداقوت خدمت تهیه کنندگان این گزارش زیبا
همسفرشهناز جمعه 19 خرداد 1396 18:16
سلام وخداقوت خدمت خانم آزاده وخانم اعظم وآقای حمید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic