گزارش جلسه عمومی روز پنج شنبه مورخ ۹۶/۰۳/۱۱
جمعه 12 خرداد 1396 ساعت 13:43 | نویسنده این مطلب : همسفر فخری | ( نظرات )

به نام خالق زیباییها

روز پنج شنبه 11/3/96 جلسه دوم از دور سیزدهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان به نگهبانی مسافر علی،استادی مسافر منصور  ولیخانی و دبیری موقت مسافر علی با دستور جلسه اول،"سیگار "و دستور جلسه دوم،"جشن دومین سالروز رهایی مسافر محمدحسین آرندیان" راس ساعت 17 و 30دقیقه شروع به کار نمود.

عوارض پنهانی که در سیگار وجود دارد در مواد مخدر نیست. وابستگی سیگار  دو و نیم برابر بیشتر از هروئین است.

سخنان استاد:

خدا را شکر امروز توفیقی نصیبم شد که در این شعبه حضور پیدا کنم. لحظه لحظه حضور در کنگره60شکر گزاری دارد که خداوند حیات دوباره به ما داد تا بتوانیم در جلسه حضور پیدا کنیم.

ماه مبارک رمضان را خدمت مسافران و همسفران تبریک می گویم امیدوارم بتوانیم از برکات این ماه عزیز کمال استفاده را ببریم، پیامبر فرموده اند: اگر بنده خدا می دانست ماه مبارک رمضان چیست و چه برکتی دارد دوست می داشت تمام سال رمضان باشد.

دستور جلسه اول سیگار است و دوستان قدیمی یادشان هست که در جلسات عمومی و جلسات خصوصی مسافران یا در لژیونها بیشتر افراد سیگار مصرف می کردند و حتی آقای مهندس هم که به اصفهان آمده بودند سیگار را پشت سیگار روشن می کردند و تا موقعی که خود آقای مهندس سیگار مصرف می کردند ما را امر و نهی نکردند تا اینکه اتفاقی برای آقای مهندس افتاد و در سال90 مشکل قلبی برای ایشان به وجود آمد و در ببمارستان به آقای مهندس گفتند مشکل قلبی ایشان از عوارض سیگار است . من فکر می کنم همه این مسائل که اتفاق افتاد حکمتی داشت که مصرف سیگار در بین مسافران و همسفران به روش دی اس تی  درمان شود. وقتی آقای مهندس بستری شدند خودشان توضیح می دهند از بین گزینه های متفاوت برای درمان، نیکوتین خوراکی را با روش دی اس تی انتخاب کردند و در15  آذر ماه سال 91بعد از یازده ماه آخرین قطعه را در جلسه عمومی خوردند و رهایی خودشان را از مصرف سیگار اعلام نمودند.

 در این زمینه یکی از اشخاصی که آقای مهندس را حمایت می کردند آقای ویلیام وایت بود که روش درمان تدریجی سیگار به نام  ایشان به ثبت رسید و این قافله و قطار همینطور ادامه پیدا کرد تا اینکه در حال حاضر هفته ای 10الی 20نفر رهایی سیگار داریم. چون این هفته، هفته مبارزه با دخانیات است استادی در این مورد صحبت می کرد خیلی جالب بود استاد می گفت روزانه در کشور ما 164نفر بر اثر مصرف سیگار از بین می روند. اگر یک هواپیما سقوط کند  و 164 نفر فوت کنند همه دنبال مقصر می گردند ولی روزانه 164 نفر می میرند و  هیچکس هم دنبال مقصر نمی گردد!!!  

بسیاری از بیماریها در اثر عوارض دخانیات به وجود می آید مثل سرطان ریه و یا حتی ایست قلبی و ... همچنین طبق آمار بهداشت جهانی سالانه 250 هزار نفر بر اثر اوردوز و  استفاده مواد مخدر از دنیا می روند و 17 میلیون هم در اثر مصرف سیگار از بین میروند و این عظمت کار را نشان می دهد. پس نتیجه می گیریم تمام فیلترهایی که کنگره برای ما گذاشته است  که خدمتگزاران باید وارد لژیون شوند و به درمان برسند به علت این است که من جزو این 17میلیون فوتی نباشم چند سال دیگر زنده باشم و بتوانم به خودم و خانواده ام و اطرافیانم خدمت کنم .

درمان سیگار کار سختی است ولی با روش دی اس تی و نیکوتین خوراکی امکانپذیر است. در مورد سیگار 4000 سم وجود دارد که واقعا برای بدن مضر است که در سی دی سیگار به طور کامل توضیح داده شده حتما سی دی را گوش بدهید. آقای زارع می گفتند عوارض پنهانی که در سیگار وجود دارد در مواد مخدر نیست. وابستگی سیگار  دو و نیم برابر بیشتر از هروئین است.درمان سیگار در قسمت خانمها سخت تر است چون آقایان از نظر جسمی قویتر هستند. عوارض جسمی در خانمها بیشتر است. خداوند به همه ما توفیق بدهد تا بتوانیم این راه را ادامه دهیم و به افراد سیگاری کمک کنیم تا درمان شوند.

دستورجلسه دوم: جشن دومین سالروز رهایی مسافر محمدحسین

واقعاٌ دستور جلسات با فردی که تولد دارد تطابق زیادی دارد محمدحسین عزیز با تخریب 35 سال مصرف سیگار و 25 سال مصرف مواد مخدر وارد کنگره شد روزانه دو پاکت سیگار می کشید. واقعاٌ حال خیلی بدی داشت. دو دقیقه به دو دقیقه می رفت سیگار می کشید. ولی خیلی جالب بود نیامده بود دور خودش تاب بخورد واقعا برای درمان آمده بود خیلی زود به کنگره  وصل شد و سفرش را شروع کرد. خیلی دقیق بود به قول آقای مهندس ما از پشت پرده افراد خبر نداریم نمی دانیم این شخص خوب می شود یا نمی شود. ولی محمدحسین برای درمان آمده بود. خصوصیات بارز مثبت زیادی داشت٬ منظم بود٬ همه جلسات را می آمد٬ دبیر لژیون بود خیلی دقیق سفر را شروع کرد و خیلی دقیق هم سفرایکس را تمام کرد. حدود پنج ماه بعد وارد لژیون سیگار شد و سیگارش را هم درمان کرد خیلی خوب مطالعه کرد و به درجه کمک راهنمایی رسید. در ورزش خدمت می کند و در قسمت اوتی خدمت می کند و  هم راهنمای لژیون درمان اعتیاد هست و هم راهنمای لژیون ویلیام وایت را دارد. همین نظم و مسئولیت پذیری ایشان بود که باعث شد به جایگاههای بالاتری برسد و این افتخاری است برای یک راهنما که رهجویش به این جایگاهها برسد. انشاا.. خداوند توفیق بدهد که همه به درجه کمک راهنمایی برسند و بتوانند در این حیات گره ای را باز کنند من این روز زیبا را خدمت بنیان کنگره آقای مهندس و خانواده محترمشان و همه مسافران و همسفران شعبه شیخ بهایی تبریک می گویم.  پس از سخنان استاد و مشارکتهای مسافران و همسفران دومین سالروز رهایی مسافر محمدحسین  را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

اعلام سفر مسافر محمد حسین :

آنتی ایکس مصرفی : تریاک- مدت تخریب : 25 سال- مدت سفر : 11 ماه- روش درمان : DST همراه با داروی OT-مدت رهایی : 2 سال و 14 روز

اعلام سفر سیگار :مدت سفر : 10 ماه- روش درمان : DST- داروی درمان : نیکوتین خوراکی- مدت رهایی : 1 سال و 10 ماه و 7 روز

آرزوی مسافر محمد حسین :

آرزو میکنم آکادمی کنگره 60 هر چه زودتر برقرار شود و هیچگاه درب کنگره برای کسانی که می خواهند وارد این سیستم شوند بسته نباشد.

آرزوی همسفر رضوان :

آرزو میکنم هیچ پدر و مادری شرمنده فرزندش نباشد.

سخنان مسافر محمد حسین:

یوسف گمگشته باز آید به کنعان غم مخور             کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور

ای دل غم دیده حالت به شود دل بد مکن             این سر شوریده باز آید به سامان غم مخور

چرخ گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت                 دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور

در ابتدا ماه مبارک رمضان را خدمت تمام اعضای کنگره 60 تبریک و تهنیت عرض میکنم و امیدوارم از فیوضات این ماه به خوبی بهره مند شویم و از ماه رمضان الهام بگیریم.

در سال 68 اولین بار در جشن رهایی آزادگان وارد این چرخه شدم و مرتب مشغول مصرف مواد بودم . انسان زمانی که شری به او می رسد گاهی اوقات آن شر باعث منافع زیادی برایش می شود. همانطور که در وادی دوم می گوید ما تاریکی ها را تجربه می کنیم برای درک کردن عظمت روشنایی ها .زمانی که انسان در تاریکیها فرو رفت باید از گذر گاههای سخت عبور کند و گذر گاههای سخت همین سختیهای سفر اول است که یک مسافر متحمل می شود. زمانی که این گذر گاههای سخت را یکی یکی رد می کند آنوقت انسانی کار آزموده خواهد شد.

خیلی از افراد در سفر اول مشکلات عدیده ای برایشان پیش می آید ولی آن مشکلات گاهی باعث بهتر شدن سفرشان نیز خواهد شد.

من ترکهای زیادی را تجربه کردم که سخت ترین آنها ترک فوق سریع با سم زدایی بود که من را  به بیمارستان بردند بیهوشم کردند و 24 ساعت تحت نظر بودم با هزینه بسیار بالا وقتی که به هوش آمدم حالم خیلی بد بود و در نهایت دوباره برای بهتر شدن حالم مصرف مواد را شروع کردم. و بزرگترین جنایتی که پزشکان انجام دادند همین سم زدایی بود .

به هر حال توسط یکی از دوستانم با کنگره آَشنا شدم او راه را به من نشان داد ولی خودش نیامد امیدوارم او هم وارد کنگره شود و به درمان برسد. وقتی که وارد کنگره شدم ظرفیت تکمیل بود ولی با تلاش خواستم و پذیرش شدم .

از زمانی که وارد کنگره شدم و سفرم را شروع کردم هر چه به من گفتند دقیقا انجام دادم و به نطر من رمز موفقیت در کنگره برای کسی که می خواهد درمان شود این است که هر چه یه او می گویند همان را انجام دهد و در ابتدا بداند که هیچ چیر نمیداند. برای درمان سیگار نیز همینطور  نباید هیچ گاه لژیون را ترک کرد و باید گوش به فرمان راهنما باشید.

در کنگره هر خدمتی که به فرد داده می شود فرمانش صادر شده و شخص باید بپذیرد. چون خدمت در کنگره با جاهای دیگر فرق دارد به خاطر عشق و علاقه فرد و خدمت بلاعوض مواد شبه افیونی بدن را فعال میکند .

در سفر اول یکبار به من گفتند چایی را شما بده و من انجام دادم زمانی که کتری چایی را بین افراد پخش کردم مثل این بود که ده گرم تریاک کشیده باشم و دیگر هیچ گاه آن خدمت را رها نکردم .

در آخر از جناب آقای مهندس دژاکام این مرد فرهیخته و دانشمند که این بستر را برایمان فراهم کردند که افراد در راه مانده به مقصد اصلی باز گردند تشکر میکنم. از سرکار خانم آنی مادر کنگره60 تشکر میکنم. از راهنمای عزیزم که هم در قسمت مواد و هم سیگار راهنمایم بودند تشکر میکنم و از ایشان درسهای بزرگی گرفتم از راهنمای همسفرم سر کار خانم داوودی تشکر میکنم از برادران هم لژیونی ، ایجنت شعبه، و همه خدمتگزاران کنگره تشکر میکنم و همچنین از همسفرم تشکر میکنم که خیلی اذیتش کردم و امیدوارم بتوانم جبران کنم.

سخنان همسفر رضوان:

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است. خدا را شکر میکنم که من هم در این جایگاه قرار گرفتم و آرزو میکنم که همه سفر اولی ها این جایگاه را لمس کنند .زمان مصرف مسافرم واقعا دوران تاریک و بدی بود. از خداوند می خواهم که سفر اولی ها بتوانند سفر خوبی را تجربه کنند و نور را وراد زندگی شان کنند. من تازه دو سه سال است که معنی زندگی را می فهمم خیلی خوشحالم که با کنگره آشنا شدیم و به آرامش رسیدیم.

من روزهای خوب و بد زیادی داشتم ولی روزهای خوب زندگی ام هم همراه با تاریکی بود. یکی از روز های خوب زندگیم روز عقد دخترم بود خیلی خوشحال بودم ولی هر لحظه که یادم می آمد که همسرم یک مصرف کننده است حالم خراب می شد مثل یک قطره زهر در یک ظرف عسل بود و تمام شادی ام خراب می شد.

مسافرم سفر بسیار خوبی داشت و من خیالم راحت بود. از آقای مهندس دژاکام تشکر میکنم و همینطور از سرکار خانم آنی . از آقای ولیخانی تشکر میکنم که زحمات زیادی برای مسافرم کشیدند تا به رهایی برسد و از راهنمای خوبم خانم داوودی تشکر میکنم که با حرفهایشان مرا به آرامش رساندند.

ضمنا تعدادی از مسافرانی که روز چهارشنبه گل رهایی از دستان پر مهر و عطوفت اقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:


نویسنده:همسفر فخری و همسفر اعظم

تصویرگر:مسافر مجتبی

ارسال تصاویر:مسافرمحسن

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: