کارگاه آموزشی خصوصی همسفران؛ دوشنبه ۹۶/۰۲/۱۸
سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 ساعت 00:10 | نویسنده این مطلب : همسفر : محبوبه | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه ۹۶/۰۲/۱۸جلسه هفتم از دور دوازدهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه شیخ بهایی به نگهبانی همسفر مهین ،استادی همسفر خاطره و دبیری همسفر زهره با دستور جلسه کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر؛ راس ساعت ۱۶ شروع به کار کرد.

آقای مهندس هم با از خود گذشتگی تمام،تجربیات خود را در اختیار همه گذاشتند و تمامی کلمات این کتاب از اعماق وجود ایشان نشات گرفته و انچه از دل بر آید،بر دل هم می نشیند.برای همین است که عاشق این کتاب هستیم.

 ازخداوند سلامتی و طول عمرباعزت برای آقای مهندس دژاکام نویسنده کتاب با ارزش ۶۰ درجه خواهانیم.


خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا به کسانی که در آزمون کمک راهنمایی شرکت کردند،خدا قوت عرض می کنم. این کارشان بسیار باارزش است زیرا خیلی ها هم بودند که شرایط امتحان راداشتند ولی جرات شرکت کردن در امتحان رانداشتند. شاید هم خیلی برایشان اهمیتی نداشته است. ولی این عزیزان براین باور بودند که اگر به یک آرامش نسبی رسیده اند، باید به دیگران هم آرامش ببخشند تا خودشان هم آموزش بیشتری بگیرند. در واقع امتحان؛محکی است تا بدانم از این سفره الهی(کنگره60)که بازشده من چقدر برداشت کرده ام وچه قدرلذت برده ام.ان شاالله هر وقت که زمان مناسب برسد وشرایط لازم فراهم شود،حتما هرکه خواهان باشد به این خدمت دست پیدا میکند.آمار 3000 نفر نشان می دهد که چقدر عاشق خدمت هستند وآن هم خدمت وعشق بلا عوض.

دستور جلسه امروز درمورد مادر نشریات کنگره60،کتاب 60درجه می باشد.این کتاب بسیار باارزش و برای درمان کلیدی است.اکثر جزوات ،سی دی ها و کتاب عشق از کتاب 60درجه گرفته شده است. کلید تمام مشکلات مسافران وهمسفران برای درمان بیماری اعتیاد و ...دراین کتاب نهفته شده است. محال است کسی کتاب رانخواند و یا حوصله خواندن آن را نداشته باشد وانتظار داشته باشد به رهایی وآرامش برسد ویا اینکه مشکلاتش حل شود!!!

کنگره این نیست که بیایم یک آموزشی راببینم ویا مطلبی را فقط بخوانم، باید یک به یک را عملی کنم. اکثر کتابها به غیر از معدودی (کتب آسمانی)، حالت تک بعدی دارند ولی کتاب 60درجه، از سه قدرت خیلی قوی مثل کلام وصوت وتصویر برخوردار است وانسان را در سه جهت جسم،روان وجهان بینی مورد بحث وکاوش قرار می دهد واگر انسان روی این سه بعد با کمک کتاب 60درجه کار کند، به آرامش وتعادل میرسد.

کتاب 60درجه را آقای مهندس از بهمن ماه 1376 با الهاماتی که از اساتید خود می گرفت، شروع به نوشتن کرد.ایشان با الهامات،به نقطه تفکری رسیدند که ابتدا شروع به زمانبندی ومنظم کردن مصرف مواد خود همزمان با فرا رسیدن ماه رمضان در آن سال کردند و تمام توضیحات وتجربیات ومشکلات خود را  در این کتاب برای ما به نگارش در آوردند.با اینکه اصلا نمی دانستند بعدا چه اتفاقاتی می افتد،فقط از اساتید خود فرمانبرداری کردند و همه موارد را در طول یازده ماه سفر و چند ماه بعد،نوشتند.البته اساتید آقای مهندس چون می دانستند که درآینده چه اتفاقی می افتد،دستور نوشتن را به اقای مهندس دادند.

کتاب شصت درجه؛دایرة المعارف درمان اعتیاد است و تمام مشکلات مسافر وهمسفر در زمینه درمان اعتیاد در آن قرار دارد.در مورد اساتید آقای مهندس هم که می پرسند،ایشان می گویند:مهم این نیست که چه کسی می گوید،مهم این است که چه گفته می شود وبه پیامها باید خوب دقت کنید.

آقای مهندس هم با از خود گذشتگی تمام،تجربیات خود را در اختیار همه گذاشتند وتمامی کلمات این کتاب از اعماق وجود ایشان نشات گرفته وانچه از دل بر آید،بر دل هم می نشیند.برای همین است که عاشق این کتاب هستیم.این کتاب تماما  تجربیات آقای مهندس است وعلمی که با تجربه بدست بیاید،سندی است بدون نقص.حدود بیست سال از نگارش این کتاب گذشته وبه چاپ ۲۸ رسیده وهنوز مطالب کوچکترین تغییری نکرده است.

نکته دیگر این که من سعی کنم فقط حمل کننده کتب و جزوات نباشم،باید مطالب آن را درک کنم و عملی کنم.در این کتاب چهارده  تصویر وجود دارد که دو تصویر روی جلد وبقیه داخل کتاب و نشانگر روش دی اس تی است.تصویر روی جلد هم با آن همه تناقض و اسم الله بالای آن نشان می دهد که همه اینها در وجود انسان است و انسان با اختیاری که دارد، تعیین میکند کدام یک از اینها باشد. تصویر صفحه آخر هم که عقاب دارد دو برداشت می شود 1-عقاب به منظور قدرت مطلق.2-عقاب درون انسان. یک تصویری هم که در صفحه 70کتاب است،برداشت من این است که ماشین و راننده، نشانگر جسم وروان مسافر است  و با اینکه ماشین قراضه وجاده ای یخ بندان در پیش رو دارد ولی هیچ کس به او کمک نمی کند. پس من همسفر نباید به بهانه دلسوزی ویا کمک در سفر مسافر وحل مشکلات شخصی او دخالت کنم. مشکلات او در مسیر ،باعث آموزش او است. من همسفر باید با افکار و رفتارم، مراقب باشم شیشه ماشین مسافر گل آلود نشود و مسافر مسیر را بدرستی طی کند.

اگر ما متد دی اس تی را خوب درک کنیم،می توانیم در تمام امور و در حل مشکلاتی از قبیل رژیم غذایی،درمان بسیاری از بیماریها ویا دور شدن از ضد ارزشها،از آن کمک بگیریم.

اگر خوب تفکر کنیم به این می رسیم که آگر آقای مهندس نبود،اگر کنگره وآموزشهایش نبود،روش دی اس تی نبود،الان ما کجا بودیم!!نا کجا آباد!!! با چه حالی و با پرداخت چه هزینه های هنگفتی بلا تکلیف همچنان در سردرگمی قرار داشتیم و شکر به خاطر همه این نعمتها که خداوند در اختیار ما گذاشته است.امیدوارم بتوانیم در این میسر آموزش ببینیم وخدمت کنیم،خدمت کنیم،خدمت کنیم... درپایان ازخداوند سلامتی وطول عمرباعزت برای آقای مهندس دژاکام نویسنده کتاب باارزش شصت درجه خواهانیم.

نویسنده:همسفر محبوبه

تصویرگر:همسفر فهیمه

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یک مسافرم دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 01:25
خداقوت خدمت همسفران فعال و خدمت گزار .
خداقوت خدمت کمک راهنما خانم خاطره.
مطالب خیلی جامع و کامل بود .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic