در باب دستور جلسه هفتگی: هفته راهنما
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 ساعت 13:38 | نویسنده این مطلب : همسفر فاطمه ج | ( نظرات )

به نام خالق زیبایی

در باب دستور جلسه هفتگی: هفته راهنما

به قلم كمك راهنما همسفر سمیرا جعفری

 اینها فرشتگانی هستند که آمده اند زندگی ها را نجات بدهند. آن قدر عاشق خدمت کردن هستند که زودتر از همه می آیند و دیرتر می روند و تمام آموزشهایی را که  دیده اند به ما منتقل می کنند....
او عاشق است، عاشق کمک کردن به دیگران، عاشق رهایی مصرف کنندگان، عاشق کمک به انسانهای دربند، وقتی این موضوع با علم و آموزش در آمیزد جایگاهی به وجود می آید که شاید در هیچ مکان دیگری نتوان آنرا تجربه کرد.... 


انسان های مورد لطف خداوند، توفیق خدمت به مخلوقین او را پیدا می کنند.

هفته راهنما را خدمت بنیان کنگره 60 مهندس دژاکام، خانم آنی، استاد جهان بینی آقای امین، خانم کماندار، خانم شانی و تمامی راهنمایان و کمک راهنمایان کنگره60 تبریک عرض می کنم و خواستار بهترینها برای این عزیزان هستم.

در کنگره60 به کسی راهنما گفته می شود که در گذشته مصرف کننده مواد مخدر بوده و پس از رسیدن به رهایی و درمان قطعی در آزمون فنی و جهان بینی کمک راهنمایی، نمره قبولی را کسب نموده و در ادامه با اخذ نمره انظباط از مرزبانان و تاییدیه از تربیت بدنی کنگره 60 و کنگره دیده بانان و همچنین انجام پیمان کمک راهنمایی موفق به دریافت شال کمک راهنمایی می شوند .شال این عزیزان نارنجی می باشد. رنگ نارنجی رنگ توانمندی رهبری است یعنی شخص بتواند رهبری کند. در کنگره با ارزش ترین خدمت کمک راهنمایی است چرا که ارتباط مستقیم با رهجو دارد و این بسیار لذت بخش است که بتواند به کسی کمک کند، هر کس یک نفس را احیاء کند یک جامعه را احیاء کرده است. راهنمایی یعنی نشان دادن راه، تدریس صبر، استقامت، آرامش و صراط مستقیم، عشق، عقل، ایمان، پرورش انسان، حرمت ،احترام و محبت.

ما در طول سال چهار جشن داریم :هفته راهنما در فصل بهار ،هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبانان در تابستان، جشن همسفر در پاییز، هفته دید ه بان در زمستان.در این چهار جلسه ما باید از زحمات این عزیزان تشکر و قدردانی کنیم .قدردانی کردن از راهنما چگونه باید باشد ؟می توان از دو منظر به آن نگاه کرد .1- از دید راهنما 2- از دید رهجو. از منظر راهنما ،راهنما هیچ توقع و چشم داشتی ندارد ولی من رهجو باید قدردان وسپاسگزار ،اول از خداوند و دوم از کسی که وسیله خداوند شده تا من رها شوم و راه ورسم درست زندگی کردن را فرا گیرم باشم.

شکر گزاری یعنی تشکر کردن وشکر گزاری در سه مرحله است 1- تشکر به زبان ۲- تشکر به دل یا قلب ۳- تشکر با قدم یا با عمل

من از نگاه یک رهجو به این دستور جلسه نگاه می کنم :مسافران و همسفران نباید فرامو شکار باشند .آیا ما از خالق هستی به خاطر نعمتهای که به ما داده تشکر نمی کنیم؟ آری فراموش کردن عشق و محبت دیگران کار جالبی نیست و دور از ادب می باشد. من همیشه باید روز اول که به کنگره آمدم را فراموش نکنم. چه حس وحال بدی داشتم دنیای پر از نا امیدی ،ترس و منیت. کسی که همه را مقصر می دانست غیر از خودش و دنیای پر از تاریکی و پر از که چی ها که همه ی جوابهایش به نفع خودش بود و به ضرر مسافرش. ولی موقعی که آمدم و راهنما انتخاب کردم با مهربانی و محبت و سرشار از عشق مرا پذیرفت. گفت :بهترین مکان آمدی. بعد از مدتی در تعجب و حیرت بودم که در این دنیای وانفسا که همه به دنبال پول و منافع خویش هستند کسانی هم هنوز هستند که بدون مزد و پاداش کار می کنند. این عزیزان بدون توقع، بدون چشم داشتی به انسانهای در راه مانده خدمت می کنند٬ صراط مستقیم را نشان می دهند. چه زیبا راهنمای عزیزم برایم شرح داد سیستم ایکس و روش دی اس تی را و گفت او مسافر است و بیمار٬ باید زمان بدهی تا تغییر کند. چه طور دید و نگرشم را با آموزش دادن جهان بینی تغییر داد تا به دانایی موثر برسم. برایم روشن کرد مثلث جهالت را،عشق و محبت را با کتاب وادی عشق به من آموزش داد و گفت بخوان کتاب 60 درجه زیر  صفر را که چه زحمتهایی کشیده شده تا این روش را اثبات کند و الگویی باشد برای کسانی که در اعماق تاریکی ها فرو رفته اند. آری این عزیزان با عشق ،عقل و ایمان آدرس زندگی کردن را یادم دادند که رها کنم ،سکوت کنم و عشق و محبت بلاعوض داشته باشم تا همه ی زندگی ام پر از نور و روشنایی شود.

آیا من رهجو گوش دادم؟ آیا من آموزش ها را کاربردی کردم؟ آیا فرمانبردار بودم؟ آیا حرمت ها و قوانین را اجرا کردم؟ آیا مسافر سفرش را خوب طی کرد؟ آیا بدون گریز زدن سفر کرد؟ آیا دروغ نگفت؟ آیا تمام روزها را که باید آموزش بگیرد به کنگره آمد؟ آیا خدمت کرد تا به حال خوش برسد؟ و... .

آری اینها فرشتگانی هستند که آمده اند زندگی ها را نجات بدهند. آن قدر عاشق خدمت کردن هستند که زودتر از همه می آیند و دیرتر می روند و تمام آموزشهایی را که  دیده اند به ما منتقل می کنند. اگر عشق نباشد هر هفته به تهران نمی روند ولی با تمام وجود  و عشق این راه را می روند. بدون عشق برای کمک به رهایی مصرف کنندگان مواد مخدر کاری نمی شود کرد و حرکتی کرد. او عاشق است، عاشق کمک کردن به دیگران، عاشق رهایی برای مصرف کنندگان، عاشق کمک به انسانهای در بند، وقتی این موضوع با علم و آموزش در آمیزد جایگاهی به وجود می آید که شاید در هیچ مکان دیگری نتوان آنرا تجربه کرد.

 استاد سردار در کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر می فرمایند: ما برای آموزش و خدمت قدم به حیات نهاده ایم .ابتدا آموززش و سپس خدمت درست انجام بدهیم .شاید بتوان گفت که آموزش و خدمت نبض زندگی است و اگر این دو موضوع نباشد آن زندگی ،زندگی نیست.

یک راهنما تمام رهجوهایش را با یک چشم نگاه می کند و همه را دوست دارد. راهنما از آموزشهای که خود آموخته و تجربه کرده به رهجو هایش آموزش می دهد. راهنما مانند خورشید می ماند برایش فرقی نمی کند چه به گل بتابد چه به خار.

از راهنماهای عزیزم خانم ندا و خانم زهره کمال تشکر را دارم. خانم ندا در سفر اول به من کمک کرد تا از تاریکیها به طرف روشنایی ها حرکت کنم و مسافرم را با هر خصوصیتی که دارد بپذیرم و دوست داشته باشم. از خانم زهره از اینکه عشق خدمت در جایگاه کمک راهنمایی را به من منتقل کرد کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم خانم زهره واقعا عاشقانه ،خالصانه و مومنانه خدمت می کند  و به من یاد داد خودت را باور داشته باش تا خداوند زیر باورت یک نقطه بگذارد و بشود یاورت. از خداوند می خواهم کمکم کند تا در جایگاه کمک راهنمایی مانند این عزیزان باشم.

می کند سلسله ی زلف تو دیوانه مرا                  می کشد نرگس مست تو به میخانه مرا

متحیر شده ام تا غم عشقت ناگاه                         از کجا یافت در این گوشه ی ویرانه مرا

 

با احترام کمک راهنما همسفر سمیرا؛ لژیون نوزدهم شعبه شیخ بهایی

نگارش متن:همسفر فاطمه ج

 

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی،

برچسب‌ها: کنگره 60، هفته راهنما،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شنبه 9 اردیبهشت 1396 23:04
هفته راهنمابرتمامی راهنمایان خوب وادی عشق مبارکباد
باتشکراز خانم سمیراوخانم فاطمه عزیز
همسفر فاطمه جمعه 8 اردیبهشت 1396 19:56
این هفته زیبا رو خدمت تمامی راهنمایان عزیزکه به معنای واقعی عشق می ورزند تبریک میگویم وآرزوی سلامتی برایشان دارم.
خیلی ممنون بابت گزارش زیبای خانم سمیرا تبریک میگم وخداقوت خدمت فاطمه عزیز.
همسفر فهیمه پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 08:42
هفته راهنما را به تمامی راهنمایان دلسوز و زحمتكش كنگره 60 بالاخص راهنمایان شعبه شیخ بهائی تبریك عرض می كنم واز خداوند برای این عزیزان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم. وتشكر از خانم سمیرای عزیز بابت این گزارش زیبا و همچنین تشكر از خانم فاطمه بابت نگارش متن
همسفر مانا چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 23:41
خیلی عالی بود استفاده کردم.هفته راهنما را به خانم سمیرا وهمه راهنمایان تبریک میگویم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic