به نام خالق زیبایی
روز پنجشنبه تاریخ94/06/19 جلسه سوم از دور هفتم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی با نگهبانی مسافر حسین ، استادی مسافر رضا شوشتری ودبیری مسافر محمد با دستور جلسه وادی چهاردهم و تاثیر ان روی من و تولد یک سال رهایی مسافر احمدرضا راس ساعت 17 اغاز بکار نمود

استاد این چنین فرمودند:
آقای مهندس در کتاب عشق می فرمایند من تعجب می کنم از قدرت مطلق الله و سر پیچی انسانها که تمام بدنم به لرزه در می آید ,اشک در چشمانم حلقه زده و بغض گلویم را می گیرد و واقعا قلبم به طپش در می آید و تعجب می کنم که خداوند چه بهای سنگینی برای انسانها می دهد و من انسان این وجود این در نافرمانی به سر می برم.......

استاد در ابتدا فرمودند :
خدا را شاکرم که باز هم این توفیق را پیدا کردم که در این جایگاه خدمت کنم .امروز دو دستور جلسه داریم :وادی چهاردهم ...آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است و  اولین سالروز رهایی مسافر احمد رضا.
دستور جلسه اول:آقای مهندس در توضیح این وادی در 12 سی دی صحبت کرده اند و یک جزوه حدودا  50صفحه ای مرقوم فرموده اند که ما باید آنرا به دقت بخوانیم چون نمی شود در این زمان کم در مورد آن صحبت کرد اما به صورت جزئی به آن می پردازیم .
اگر به صفحه 117کتاب عشق مراجعه کنیم آقای مهندس  می فرمایند: من تعجب می کنم از قدرت مطلق الله و سر پیچی انسانها که تمام بدنم به لرزه در می آید ,اشک در چشمانم حلقه زده و بغض گلویم را می گیرد و واقعا قلبم به طپش در می آید و تعجب می کنم که خداوند چه بهای سنگینی برای انسانها می دهد و من انسان این وجود در نافرمانی به سر می برم و برای اینکه آرامش بگیرند مطلبی از یکی از دوستانشان نقل می کنند : شاید متوجه شویم که تنها پیوند محبت است که ما را به هم متصل می کند و افرادی فاقد این پیوند،مانند ظروف تهی هستند ، حقیقتا همین طور است تنها پیوند محبت است که ما را به استادانمان و به همدیگر متصل کرده یا متصل می کند  .
در ادامه می فرماید: این که می گویم کلام خود نیست بلکه فردیست در جمع بیکران هستی که باور کار هر کس نیست ,مگر معنی آن بداند که آن چیست .ارابه ها را در بیکران به حرکت درآورید که نگهبانان ماوراء به آنچه در زمین می گذرد نیاز مندند.
مطالب این وادی انقدر پر محتواست که می توان در مورد آن چندین کتاب نوشت .
خداوند این فرمان را صادر نمود که کنگره که مکان امن و مقدسی است را پیدا کنیم و با استفاده از آموزش های آن بتوانیم خود را بشناشیم و بازیابیم پس در قبال ان مسئولیت داریم .
ما همیشه دستمان رو به بالاست و نیاز هایمان را از خداوند می خواهیم ولی این پیام به ما می گوید نگهبانان ماوراءبه آنچه در زمین می گذرد نیاز مندند و منتظرند که من مسافر که تمام شرایط برایم فراهم شده به روشنایی و نور برسم و ذره ذره محبت را درک کنم .
اصولا در مورد محبت صحبت کردن برای آنهایی که آن دانایی لازم را نداشته باشند در حد حرف است و نتیجه ای ندارد . قطعا یکی از شاخصه های محبت و عشق دانایی است و ایمان و عقل هم در آن دخیل است .شاید بعضی بگویند مثل محبت  فرزند ,همسر و...
 آقای خدامی می فرمایند محبت دو نوع است :محبت عام و محبت خاص
محبت خاص مختص انسانهایی است که فقط نسبت به داشته ها و داراییشان محبت دارند چه دانایی داشته باشند یا نه .که شامل وادی چهاردهم نمی شوند .چون در مراتب پایین تر از انسان مثل حیوانات این محبت را می بینیم . اما محبتی که در وادی چهاردهم به آن پرداخته شده اینست که ما همه انسانها را دوست داشته باشیم حتی آنهایی که با ما نسبتی ندارند. آقای مهندس می فرمایند عاشق   را با معشوق کاری نیست و حساب او با عشق است .مانند خورشید که نور را به تمام هستی و موجودات می دهد.
انشاء الله خداوند کمک کند آگاهی و دانایی مان را با آموزش های کنگره بالا ببریم تا آن عاشق واقعی شده و خدمت کنیم اما آنچه مسلم است این عشق زمانی جاری میشود که جسم ما سالم باشد و جسم بیمار نمی تواند عشق و محبت واقعی را جاری کند
و اما دستور جلسه دوم (اولین سالروز رهایی مسافر احمدرضا):
خیلی از دوستان به احمد رضا میگویند تو که مصرف کننده نبودی که اعلام سفر می کنی یک سال اعتیاد . اینکه به جایی نمی خورد .(البته ایشان به خاطر داشتن کار اداری و اهمیت دادن به کارش دوران نامزدی را حساب نمی کرد ) . احمدرضا در ابتدای ورود به کنگره اعتیادش را قبول نداشت و مشکل دوم ایشان تخریب قرص بود که قرص را نیز جزء اعتیادش حساب نمی کرد . نزدیک رهاییشان بود که به من گفت قرص مصرف می کند وقتی دلیل نگفتن مصرف قرص را از ایشان پرسیدم گفت تجویز پزشک است  و اگر قرص مصرف نکنم نمی توانم به کارم برسم و...... که با راهکارهای مناسب مصرف قرص هم قطع شد .الان به این باور رسیده که همان مدت کم و مصرف کم هم تخریبهای خود را داشته است . خدا را شکر به رهایی رسید و اکنون از تعادل نسبی برخوردار است . من این تولد را به آقای مهندس ,خانواده محترمشان تمام اعضای شعبه و به راهنمای خودم تبریک عرض می کنم و امید وارم در ادامه از خدمت گزاران کنگره باشد.


پس از سخنان استاد اولین سالروز رهایی مسافر احمد رضا را با شور و شعف فراوان جشن  گرفتیم


اعلام سفر مسافر احمد رضا :سلام  دوستان احمد رضا هستم یک مسافر,  انتی ایکس مصرفی تریاک و شیره ,تخریب بیش از یک سال , روش درمان DST, دارو درمان OT  , مدت سفر   دوازده ماه و24 روز رهایی 1سال و28 روز.


آرزوی مسافر احمد رضا :امیدوارم بتوانم در کنگره آموزش بگیرم و به دیگران هم آموزش دهم.

سخنان مسافر احمد رضا :
خداوند بزرگ را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفتم .من در سن 15سالگی با مشکل بی خوابی  مواجه شدم به طوری که در طول شبانه روز یا اصلا نمی خوابیدم یا نیم ساعت می خوابیدم بعد از مدتی به پزشک مراجعه کردم که برایم قرص خواب تجویز کرد و تا وقتی قرص مصرف می کردم خوابم خوب بود که پس از چند سال مصرف دارو ،کم کم به مواد روی آوردم که به ندرت مواد مصرف می کردم . قبل از ورود به کنگره یکسال بود که به صورت دائم مواد مصرف می کردم .خدا این توفیق را داد که در خدمت آقای شوشتری باشم که گفتنی های سفرم را استاد فرمودند.
در پایان از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می کنم, از برادران هم لژیونی مخصوصا آقا ی رسول نصر تشکر میکنم ,از راهنمای عزیزم , همسفرم ,لژیون مرزبانی و تمام اعضای شعبه که امروز در این جشن شرکت نمودند کمال تشکر را دارم.
 ضمنا در این روز زیبا چهار نفر از مسافرانی که روز چهار شنبه گذشته گل رهایی را از دستان پر مهر آقای مهندس دریافت نموده بودند اعلام سفر کردند :

آقای: حسین _ نام راهنما : آقای علی کاظمی _ آنتی ایکس : شیره _ مدت سفر: 13ماه و 28 روز _ داروی درمان : OT

آ

آقای: مجید _ نام راهنما : آقای رضا رامشه_ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 14ماه  _ داروی درمان : OT
آقای: حمید _ نام راهنما : آقای رضا رامشه_ آنتی ایکس : تریاک _ مدت سفر: 11ماه _ داروی درمان : OT


آقای: محمد _ نام راهنما : آقای سعید صلواتی_ راهنمای همسفر:خانم فرخنده _آنتی ایکس :  تریاک و متادون _ مدت سفر:12ماه  -داروی درمان : OTاز طرف مسئولین و اعضای شعبه شیخ بهایی رهایی این عزیزان را خدمت خودشان  ,خانواده و راهنمای معززشان تبریک عرض نموده و بهترین ها را برایشان آرزو مندیم .
تهیه گزارش و ارسال تصاویر:مسافر مجتبی
تصویر گر: مسافر نیما
ویرایش و تنظیم :مدیر وبلاگ

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،

لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ابراهیم موحدی شنبه 21 شهریور 1394 23:33
این تولد زیبا را خدمت آقای احمد رضا و جناب آقای شوشتری و تمام اعضای کنگره تبریک می گویم
خدا قوت خدمت تهیه کنندگان این گزارش زیبا
مسافر شکرالله شنبه 21 شهریور 1394 23:14
خدا قوت خدمت نگهبان، استاد و دبیر جلسه
تبریک مجدد به آقا احمد رضا
تبریک به رهایافتگان و اساتید بزرگوار
خدا قوت به تهیه کنندگان این گزارش
المیرا شنبه 21 شهریور 1394 14:22
باعرض یلام وخداقوت منم تولداقای احمدرضارابهشون تبریک میگم همچنین خدمت اقای شوشتری ومسافران وهمسفران شعبه ی شیخ بهایی
ممنون ازگزارشتون
مسافر جمال شنبه 21 شهریور 1394 07:03
با سلام وادب
خدا فوت به کلیه زحمتکشان کنگره
سخنان استاد بسیار زیبا و آموزنده بود
امیدواذم که همگی حقیقت محبت و عشق واقعی خالق به مخلوق و بر عکس را دریابیم
همسفر لیلی جمعه 20 شهریور 1394 23:55
این تولد زیبا را خدمت مسافر احمد رضا، همسفر گرامیشان و جناب آقای شوشتری و تمام اعضای کنگره تبریک می گویم.
خدا قوت خدمت مسافر مجتبی به خاطر تهیه ی گزارش جامع و زیبای تولد...
انشالله برکت خدمت در وبلاگ نمایندگی شیخ بهایی، هزاران بار شامل حال شما و خانواده محترمتان شود.
با سپاس از تصویرگر گرامی مسافر نیما...
و همچنین مدیر محترم وبلاگ...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic