کارگاه آموزشی خصوصی مسافران؛ یکشنبه 96/02/03
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 ساعت 12:46 | نویسنده این مطلب : مسافر مسعود | ( نظرات )

به نام پروردگار مهربان 

روز یک شنبه 3 اردیبهشت ماه 1396 جلسه چهاردهم از دور دوازدهم کارگاه  آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان به استادی مسافرمسعود نگهبانی مسافر علی اصغر و دبیری مسافر حسن با دستور جلسه:آداب معاشرت وبی ادبی؛تعادل وبی تعادلی رأس ساعت 17 آغاز به کار  نمود.


یکی از مسائلی که در باادب بودن خیلی جلوه می‌کند تشکر کردن است. تشکر کردن یک نمونه بارزی است از ادب و تعادل داشتن که این قضیه متأسفانه در جامعه ما کم‌کم رو به فراموشی است و افراد کارهایی را که برایشان انجام می‌دهید به‌عنوان وظیفه می‌دانند.


خلاصه سخنان استاد:
درابتدا تشکر می کنم از نگهبان؛دبیر وشما عزیزان که این فرصت خدمت را در اختیار بنده قرار دادید تا بتوانم خدمت کنم.
دستور جلسه این هفته آداب معاشرت و بی‌ادبی و تعادل و بی‌تعادلی است.
خدارا شکر که این راه کنگره60در جلوی پای ما قرار گرفت تا با حرکت در این راه ؛مسائل ضد ارزشی به مسائل ارزشی تبدیل شود وخیلی از مسائل بیرونی ودرونی که انسان را درگیر مشکلات می کنند حل شود وقطعا این اتفاقات واین تبدیل شدن ها حاصل همین دستور جلسات وسی دی های آموزشی و آموزشهای راهنما ها می باشد.من همیشه سعی می کردم که انسان بی ادبی نباشم ولی واقعا در بسیاری از مواقع ودر بعضی از مکان ها بی ادب بودم وهمه ی اینها به دلیل این بود که آموزش درست ندیده بودم.ولی حال به کنگره می آییم واین آموزشها را فرا می گیریم ودر زندگیمان کاربردی واجرا می کنیم.
ما باید بدانیم که صحبت کردن، یک عامل بسیار قوی در ارتباط با دیگران است و این در همه‌جا به یک صورت نیست، یعنی ما در هرجایی به‌صورتی خاص صحبت می‌کنیم. ما با یک کودک، یک دوست، همکلاسی، اقوام، پلیس، نانوا به یک صورت سخن نمی‌گوییم.غذا را باید با دهان بسته بجوییم و از جویدن غذا با صدای ملچ موچ خودداری کنیم چراکه اطرافیان را شدیداً می‌رنجاند. ایجاد سروصدا با قاشق و چنگال و صدای برخورد آن‌ها با بشقاب و ظروف نیز از مواردی است که خارج از آداب غذا خوردن است.

در مهمانی‌هایی که چند نوع غذا سرو می‌شود حتی‌الامکان باید از یک نوع غذا بخوریم و وجود غذاهای مختلف به این معنا نیست که باید از همه آن‌ها بخوریم و این برای این است که اگر شخصی که از یک نوع غذا خوشش نمی‌آید بتواند غذای دیگری را میل کند.آقای مهندس می‌گویند: برای من یک مصرف‌کننده هرویینی و تزریقی کارتن‌خواب بالباس‌های کثیف اما مؤدب، بسیار ارجحیت دارد به یک شخص کاملاً شیک‌پوش و ثروتمند و تحصیل‌کرده اما بی‌ادب. من آن معتاد به‌هم‌ریخته اما باادب را به این شخص بی‌ادب ترجیح می‌دهم. در قانون 13 ام می خوانیم که رشد علمی ومعنوی ما برپایه ادب واحترام  می باشدومن به عنوان یک مسافر باید به این قوانین احترام گذاشته واز آنها پیروی کنم و در زندگی وجامعه آنها را پیاده کنم.

نتیجه ای که من از این دستور جلسه می توانم بگیرم این است که هر قدر من محترمانه تر برخورد کنم وبا ادب تر باشم؛جوی پیرامون من ایجاد می شودکه دراین جو دیگران هم نیز به خودشان اجازه نمی دهند که بی ادب باشند وبا بی احترامی با من رفتار کنند.

یکی از مسائلی که در باادب بودن خیلی جلوه می‌کند تشکر کردن است. تشکر کردن یک نمونه بارزی است از ادب و تعادل داشتن که این قضیه متأسفانه در جامعه ما کم‌کم رو به فراموشی است و افراد کارهایی را که برایشان انجام می‌دهید به‌عنوان وظیفه می‌دانند.
تعادل وبی تعادلی زابطه ی مستقیم با آداب ومعاشرت دارد وبسیار حائز اهمیت است که در بحث جهان بینی و آموزشهای آن فرد باید در این مقوله به تعادل برسد تا به درمان دست پیدا کند؛زیرا درمان فوق ترک وتعادل فوق درمان است.تعادل یعنی پایداری و پایدار بودن؛امروزه اکثر افراد متاسفانه از تعادل خارج شده اند؛چرا که مقوله بی تعادلی فقط برای افراد مصرف کننده مواد مخدر نیست؛بلکه شامل تمامی اقشار جامعه می شود.کسی که دارای تعادل است به طبع دارای ادب هم می باشد و شخصی که تعادل ندارد به سرعت با کوچکترین مسئله پرخاشگری می کند.آداب ومعاشرت روی فیزیولوژی شخص اثر می گذاردوبرای داشتن فیزیولوژی مناسب و متعادل باید در تمام ارتباط های خود؛رفتار؛گفتار و....را رعایت کنیم.در پایان باز هم ازنگهبان جلسه تشکر می کنم که این فرصت را در اختیار من قرار داد.

اعلام سفر مسافران در آستانه ی رهایی


همچنین دو نفر از مسافرانی که چهارشنبه گذشته گل رهایی از دستان پر مهر و عطوفت اقای مهندس دژاکام دریافت کرده بود ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:نشان رهایی


همچنین در این جلسه انتخابات برای نگهبانی جلسات روزهای یکشنبه برگزار گردید:

کاندیدای روز یکشنبه

پس از شمارش آرا اخذ شده مسافر پیام عرب زاده با کسب بیشترین رای برای 14 جلسه نگهبانی روزهای یکشنبه انتخاب شد.


 
تهیه گزارش وارسال تصاویر:مسافر مسعود
عکاس:مسافر حمید
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، انتخابات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: