دستور جلسه هفتگی؛ آداب معاشرت و بی ادبی، تعادل و بی تعادلی
چهارشنبه 30 فروردین 1396 ساعت 10:11 | نویسنده این مطلب : همسفر اعظم | ( نظرات )

به نام نامی قدرت مطلق

در باب دستور جلسه هفتگی: آداب معاشرت و بی ادبی، تعادل و بی تعادلی

به قلم كمك راهنما همسفر اعظم امینی

 انسانهایی که در زندگی به کار، تفریح، ورزش، خانواده، مادیات، معنویات و همه امور خود توجه دارند و برای آنها برنامه ریزی می کنند دارای تعادل هستند و در واقع می توانند انرژی خود را درست تقسیم کنند....


انسان موجودی است اجتماعی و ناگزیر به برقراری ارتباط با دیگران است هم به جهت تکامل و هم به جهت اینکه نوع آفرینش انسان به گونه ای است که نمی تواند تنها زندگی کند. پس باید آداب و روش ارتباط با دیگران را بداند تا در این مورد دچار مشکل نشود. انسان وقتی که به مرحله انسانی رسید می بیند که هر چیزی تعریف و معین شده است و قانون و روش دارد، همانطوری که انسان برای اینکه زندگی خوبی داشته باشد باید قوانین زندگی را بلد باشد برای بودن در جمع و یا معاشرت با دیگران هم باید آداب آن را بداند. اگر آداب معاشرت را نداند رفتارش به نوعی می شود که دیگران او را بی ادب می پندارند .

در اولین برخورد هر فرد با دیگرن اولین چیزی که قابل مشاهده است رفتار و ادب فرد است نه خصوصیات خوب و بد او ، و این ادب و رفتار اوست که تاثیر بر قضاوت دیگران راجع به خودش دارد .

کنگره کارخانه انسان سازی است به همین خاطر در کنگره به تمام زوایای زندگی انسان توجه شده است حتی طرز راه رفتن، غذا خوردن، صحبت کردن ، خوابیدن و .....

کار انسان پیدا کردن تعادلهاست. یک فرد وقتی که وارد کنگره می شود در نهایت به هم ریختگی و تاریکی قرار دارد و هیچ تعادلی در رفتار فرد مشاهده نمی شود و فردی که تعادل نداشته با شد هم باعث رنجش و آزار اطرافیان خود می شود و هم خودش در عذاب و تنهایی است ولی بعد از مدتی که آموزشهای کنگره را فرا گرفت و به عمل رسانید تعادل نسبی خود را در امور زندگی اش به دست می آورد .

تعادلی که مد نظر کنگره است تعادل در تمام سطوح زندگی است . انسانهایی که در زندگی به کار، تفریح، ورزش، خانواده، مادیات، معنویات و همه امور خود توجه دارند و برای آنها برنامه ریزی می کنند دارای تعادل هستند و در واقع می توانند انرژی خود را درست تقسیم کنند.

تعادل یعنی پایداری و عدالت هم از ریشه همین لغت است مسئله تعادل بی نهایت مهم است نیکی، محبت،گذشت،انفاق و ..... همه خوب است ولی اندازه اش چقدر است؟ ما باید این اندازه ها را بدانیم تا بتوانیم با تعادل رفتار کنیم. زمانی میگفتند ترک اعتیاد و بعد گفتند درمان اعتیاد ، درمان فوق ترک و تعادل فوق درمان است .

نمونه بارز تعادل در زندگی انسان آداب معاشرت است. اگر ادب را در امور مختلف آموخته و رعایت کنیم در حقیقت آداب معاشرت را رعایت کرده ایم.

کسی که ادب دارد تعادل دارد و کسی که بی ادب است تعادل ندارد. هر انسانی یک حریمی دارد که باید این حریم محترم شمرده شود شکستن حریم دیگران بی ادبی است، وقت نشناسی از بی ادبانه ترین کارهاست و وقت شناسی جزء ادب است بی ادبی یکی از ریشه های حال خرابی است.

آراسته شدن به زیور ادب و معاشرت سنجیده و درست و همچنین تعادل خود به خود به دست نمی آید همه اینها محصول آموزش ، تفکر و داناییست و نبود آن نتیجه جهل و عدم آموزش است.

از خدا جوییم توفیق ادب                بی ادب محروم ماند از لطف رب

بی ادب تنها نه خود را داشت بد            بلکه آتش در همه آفاق زد

با احترام كمك راهنما همسفر اعظم امینی

لژیون دوازدهم شعبه شیخ بهایی

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی، مقالات و دل نوشته ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا(ب) جمعه 1 اردیبهشت 1396 01:02
.بسیار کامل وجامع بود
همسفر مانا پنجشنبه 31 فروردین 1396 15:30
عالی بود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic