کارگاه آموزشی خصوصی همسفران؛ دوشنبه 96/01/28
دوشنبه 28 فروردین 1396 ساعت 20:42 | نویسنده این مطلب : همسفر : الهه | ( نظرات )

به نام نامی عشق

روز دوشنبه 96/01/28جلسه چهارم از دور دوازدهم  کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه شیخ بهایی به نگهبانی همسفر مهین ،استادی همسفر زهرا و دبیری همسفر زهره با دستور جلسه :جهان بینی 1 و 2 ،راس ساعت 15شروع به کار کرد .  

جهان بینی درون ، میگوید وقتی میخواهی حرکتی را شروع کنی باید بدانی کجای کار هستی ،چه كسی  هستی و از کجا آمدی و کجا میخواهی بروی،چه نیروهایی داری و چقدر توانایی داری ؟ از کجا آمده ای آمدنت بهر چه بود؟ وقتی شخصی پاسخ همه ی این سوالات را بداند می تواند مبدأ را مشخص کند تا بداند در چه مسیری حرکت می خواهد بکند.

خلاصه سخنان استاد:

جهان بینی کاربردی یکی از آموزشهای پایه کنگره است که در شناخت انسان ،شناخت نیروهای اطراف انسان و حتی شناخت قدرت مطلق به ما کمک می کنند و می شود گفت که جهان بینی الفبای کنگره است. در کلام الله هم آیات زیادی به جهان بینی اشاره می کند در سوره ی بقره وقتی خدا داستان خلقت انسان را بیان می کند و در آیه ی دیگر میگوید ما به انسان تمام علم ها را آموخیتم و این به دو نکته اشاره می کند یکی این است که ؛انسان قدرت شناخت تمام علم ها را دارد و محدود نیست و می تواند به بالاترین علم ها دست یابد و دیگری این است که؛برای هر حرکتی و هر شروعی باید به شناخت ها دست پیدا کند و وقتی قرار شد انسان پا به این دنیا بگذارد حتی خداوند قبل از اینکه  که از او بخواهد بندگی وعبادتش را انجام دهد و قبل از پرسیدن اینکه آیا من پروردگار تو هستم ؟ اول خود انسان را به او نشان داد و بعد علم جهان هستی و سپس خودش را معرفی کرد و بعد با قدرت اختیاری که به انسان داد خواست تا انتخاب کند و گفت آیا قبول می کنی که پروردگار تو هستم ؟و انسان پاسخ داد :بلی

در کنگره هم وقتی فرد خواسته برای درمان دارد و وارد کنگره می شود، کنگره  میگوید باید همزمان با درمان جسم ،روان و جهان بینی هم تغییر کند و هر سه با هم به تعادل برسد. تصویری که من در ذهنم  در مورد جهان بینی و اهمیت آن ساختم خیلی به من کمک کرد، در تصویر من این سه مولفه را به شکل تابی می بینم که جسم فرد درون تاب قرار داده شده است و دو طناب های اطرافش را روان و جهان بینی تشکیل دادند اگر جسم فرد که در روی تاب مشغول بازی است یک لحظه دستش از هریک از طناب ها جدا بشود تعادل فرد به هم میریزد و یا سقوط می کند.

در کنگره هم جهانبینی درون وهم بیرون است .جهان بینی درون ، میگوید وقتی میخواهی حرکتی را شروع کنی باید بدانی کجای کار هستی ،چه كسی  هستی و از کجا آمدی و کجا میخواهی بروی،چه نیروهایی داری و چقدر توانایی داری ؟ از کجا آمده ای آمدنت بهر چه بود؟ وقتی شخصی پاسخ همه ی این سوالات را بداند می تواند مبدأ را مشخص کند تا بداند در چه مسیری حرکت می خواهد بکند.

آقای حکیمی فرمودند: جهان بینی کلید تمام قفل های به هم ریختگی انسان است.

جهان بینی بیرون : وقتی مبدا ما برای حرکت مشخص شد به شناخت نیاز داریم و شناخت را هم از طریق آموزش و هم از طریق کمک راهنمایان که آموزش و تجربیات خود را در اختیار ما می گذارند و در طول مسیر ما را راهنمایی می کنند و میگویند در کجای این مسیر پرتگاه وجود دارد و کجا فرعی وجود دارد و حتی نیروهای تخریبی و نجات دهنده را به ما می شناسند و اگر ما پذیرفتیم و عمل كردیم در صراط مستقیم حرکت می کنیم  و به مقصد می رسیم.

نکته ی دیگر این است که در طول سفر متوجه بشویم در چه مرحله ای از نفس قرار داریم زیرا وقتی انسان در تاریکی ها باشد نفس خواسته های نا معقول دارد و اینقدر صدای نفس اماره محکم و کوبنده هست که انسان قادر نیست صدای عقل را تشخیص بدهد و صدایش مثل دهل و طبل است و اجازه نمی دهد من از فرمان عقل تبعیت کنم، اجازه نمی دهد صدای راهنما را بشنوم و اجازه نمی دهد آموزش های کنگره برایم تداعی بشود و در صراط مستقیم حرکت کنم و می خواهد خودش من را هدایت کند، در کنگره برای چنین شرایطی آموزشی هایی وجود دارد تا با کمک تفکر و اندیشه تمرکز کنیم و صدای نیروها و اصوات نیکو را بشنویم و هر روز که پیش می رویم برایمان پررنگ تر میشود.

در کتاب 60 درجه   از استاد سیلور جمله ای هست در قسمت دریافت کلید شهر وجودی می فرمایند:

ضمن تفکر و اندیشه البته اصواتی با صدا و نوای بسیار دلنشین این موج را برای شما آزاد خواهند گذاشت تا مانند اصوات یا دیدگاه  رادیویی به شما برسند ما به احیای ساختمان وجودیتان بیش از خودتان علاقه مند هستیم .

این پیام ها ،نوشتارها وحرمت ها و تمام منابعی که در کنگره هست و آموزش می بینیم همه همان صوت های نیکویی هستند که می توانند ما را به مقصد برسانند.

ما در روزگاری هستیم که برای هر بیماری و افسردگی و ترک اعتیاد و هر چیزی به ما قرص و دارو تجویز می کنند ولی خوشبختانه ما در جایی هستیم که تمام مشکلات ما با جهان بینی برطرف می شود و تغییر می کند و اینقدر شیرین است که جاودانه می ماند .

در کنگره به تعادل خیلی اهمیت می دهند و میگویند تعادل فوق درمان است .

دانایی زمانی مفید واقع می شود که به دانایی موثر تبدیل شود و یاد می گیرم با تفکر و تجربه و آموزش مشکلاتم را حل کنم و اگر من شناگر ماهری باشم  و در دریایی در حال غرق شدن باشم و بگویم خودم بلد هستم که نجات پیدا کنم و از کسی کمک نگیرم از منیت من است و غرق می شوم و اگر تفکر کنم که باید یك راهی پیدا کنم باز هم ترس بر من غلبه می کند و باعث غرق شدن من می شود و اگر نیروهای ناامیدی به سراغم بیاید که اجازه تجربه کردن و استفاده از تجربیات قبلم را نمی دهند و با این که تا ساحل راهی نیست نمی توانم خود را به ساحل برسانم و دانایی موثر زمانی اتفاق می افتد که این سه ضلع با هم رشد بکنند یعنی در مثال بالا اگر از تفکرم فقط استفاده کنم غرق میشوم اگر از تجربه تنها و یا فقط آموزش استفاده کنم قطعا غرق می شوم گاهی دانایی موثر با تجربیات نا خوشآیند بدست می آید .

خدا را شکر که در این روزگار میتوانیم از آموزش های کنگره بهره مند شویم و از ضد ارز شها فاصله بگیریم .

جزوات جهان بینی  آقای امین بر گرفته از کتاب 60 درجه و از سخنان اساتید بزرگ کنگره و تخصصی ترین جهان بینی ها است که به شکل ساده بیان شده است و خیلی به ما کمک می کند و در آخر تشکر می کنم از آقای امین برای این مطالب عالی و برای ایشان و خانواده ی محترمشان سلا متی را آرزومندم .

گزیده ای از مشارکتهای همسفران:

جهانبینی یعنی نگرش من به خودم، به خانواده ام و به هستی چگونه است. ما زمانی در اثر جهل و نادانی خودمان وارد تاریکیها شدیم و یکسری تواناییهایمان را از دست دادیم و جهانبینی مثل طنابی به ما کمک کرد تا از تاریکیها به سمت روشناییها حرکت کنیم. برای اینکه جهانبینی ما تغییر کند باید حس هایمان را بشناسیم و اینکه حس ترس و ناامیدی باعث می شود ما نتوانیم انرژیهای مثبت را دریافت کنیم. وقتی شخصی درونش بهم ریخته است خشمگین و عصبانی است باید نگاهش را به زندگی تغییر دهد و همین فرق نگاه باعث می شود شخص هدفمند به زندگی نگاه کند، بعضی چیزها را فقط با آموزش نمی توانیم یاد بگیریم باید خواسته قوی داشته باشیم و حرکت کنیم تا در رفتار و کردار ما مشخص شود چقدر یاد گرفته ایم و در ادامه بدانیم آرامشی که در زندگی ما به وجود آمده به خاطر این بوده که نوع نگرش ما تغییر کرده است. اگر شخصی جهانبینی درست داشته باشد زندگی آرامتری خواهد داشت.

نویسنده:همسفر الهه

تصویرگر:همسفر فاطمه ج 

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر محبوبه چهارشنبه 30 فروردین 1396 11:29
ممنون ازخانم زهرا عزیز وخدا قوت به خانمها الهه وفاطمه عزیز.
همسفر زهره توكلی سه شنبه 29 فروردین 1396 20:37
خانم زهرای عزیز به خاطر تمام خدمتهای خالصانه و عاشقانه شما سپاسگزارم و امیدوارم كه به زودی شما را ملبس به شال مقدس كمك راهنمایی ببینم.
با سپاس از خانم الهه و خانم فخری و خانم فاطمه به خاطر انعكاس سریع مطالب.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic