کارگاه آموزشی عمومی؛ پنج شنبه 96/01/17
جمعه 18 فروردین 1396 ساعت 17:55 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

روز پنج شنبه 96/01/17 جلسه هشتم از دور دوازدهم كارگاه های آموزشی عمومی كنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی مسافر عباس، استادی مسافر مهدی و دبیری مسافر علی با دستور جلسه اول: وادی هشتم و تاثیر آن روی من" و دستور جلسه دوم: " جشن اولین سالروز تولد مسافر حمید" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

چرا حرکت نمی کنیم؟ چون سخت است٬ یک عمری راهی را به اشتباه رفته ایم و حالا به راحتی نمی خواهیم بپذیریم که مسیری که چندین سال رفتیه ایم مسیر اشتباهی بوده. حالا می خواهی این مسیر را برگردی اصطکاک ایجاد می شود خیلی مسائل و مشکلات می آیند که جلوی تو را بگیرند تا به همان راه اشتباه قبلی برگشت کنی...

به نظر من کسی که فقط برای درمان اعتیادش به کنگره می آید ظرفش خیلی کوچک است. خیلی باید ظرفش کوچک باشد که از این دریای علمی که در کنگره وجود دارد بخواهد فقط اعتیادش را درمان کند...

خلاصه سخنان استاد:

رستاخیز و دوباره زنده شدن طبیعت را به همه عزیزان تبریک عرض می نمایم. ان شاءالله سالی که پیش رو داریم سالی پر از سلامتی و موفقیت برای همه عزیزان باشد. سالی که گذشت با تمام کمی و کاستی هایش٬ با تمام پستی و بلندی هایش٬ با تمام بودن ها و نبودن هایش تمام شد. هیچ وقت ما نباید غصه ی گذشته را بخوریم بلکه باید فقط درس بگیریم که کجاها اشتباه کردیم و کجاها اشتباه نکردیم. باید سعی کنیم در سالی که پیش رو داریم نقاط ضعفمان را پوشش دهیم و نقاط قوتمان را قدرتمندتر کنیم.
ما چهارده تا شاه کلید در کنگره داریم به نام وادی. این وادی ها آنقدر عظمت دارند که اگر این وادی ها را به کوه بخوانیم کوه پودر می شود. این وادی ها را سرسری نگیریم٬ آن کلامی که در وادی ها به کار رفته یا پیام هایی که در وادی ها به کار رفته٬ کلام حق است. اکثر ما انسانها در زندگی مان مشکلات بسیار زیادی داریم، اگر هر کسی در کنگره در هر جایگاهی که هست بتواند این وادی ها را در زندگی اش به کار گیرد تمامی مشکلاتش حل خواهد شد. این وادی ها شاه کلیدهایی هستند که به من و شما یاد می دهند که مشکلاتمان را چگونه حل کنیم. سخنانی گرانبها٬ مفت و مجانی در اختیار ما قرار داده می شود که ما بتوانیم مسیر زندگی مان را عوض کنیم و بتوانیم از تاریکی ها و ظلمت هایی که دور خودمان تنیدیم خارج شویم و به سمت نور و قوانین الهی حرکت کنیم. با این شرایط اگر کسی حرکت نکند واقعاً جای تاسف دارد.
وادی هشتم به ما می گوید با حرکت راه نمایان می شود، هفت تا وادی را پشت سر گذاشتیم تا رسیدیم به این وادی. اکثر ما راه را بلد نبودیم نمی دانستیم که باید چه کار کنیم. وادی ها در کنگره فقط اعتیاد شخص را درمان نمی کنند بلکه تمامی مشکلات ما را حل می کنند که به نظر من اعتیاد کوچکترین آنهاست. گاهی ما آنقدر ضد ارزش درونمان است که اعتیاد در برابر آنها صفر است. وادی هشتم می گوید که حالا که راه را پیدا کردی وظیفه ی تو حرکت است. چرا حرکت نمی کنیم؟ چون سخت است٬ یک عمری راهی را به اشتباه رفته ایم و حالا به راحتی نمی خواهیم بپذیریم که مسیری که چندین سال رفتیه ایم مسیر اشتباهی بوده. حالا می خواهی این مسیر را برگردی اصطکاک ایجاد می شود خیلی مسائل و مشکلات می آیند که جلوی تو را بگیرند تا به همان راه اشتباه قبلی برگشت کنی. مطمئن باشید اگر هر کدام از ما در راهی که کنگره جلوی پای ما گذاشته حرکت کنیم می رویم و می رسیم به آنچه که باید برسیم. چون بودند افرادی که قبل از من و شما رفتند و رسیدند. چون بودند افرادی که مشکلاتی که من و شما داریم در مقابل مشکلات آنها هیچ است اما رفتند و رسیدند.
هستی که خداوند به وجود آورده و ما انسانها هم جزئی از آن هستیم دائما در حال حرکت است پس هیچ کدام از ما انسانها هم بدون حرکت نمی توانیم برسیم. شما اگر صبح از رختخواب بلند نشوی٬ زحمت نکشی کسی به تو دستمزدی نمی دهد. یک شخصی اگر می خواهد عالم شود٬ پولدار شود و... اگر حرکت نکند زحمت نکشد راهنما نگیرد درس نخواند و... نمی تواند به آن چیزی که می خواهد برسد. هیچ وقت در سکون چیزی را به کسی نمی دهند. آن شخصی که بزرگ می شود حرکت می کند سختی های راه را به جان می خرد.
به نظر من بهانه ی کنگره اعتیاد است. کنگره برای درمان تمام مشکلات ما راه را به ما نشان می دهد٬ مسیر را برای ما علامت گذاری می کند و اگر کسی حرکت کند پایان خوشی نصیبش می شود. کسی که در حرکتش خواسته داشته باشد و روی خواسته اش متمرکز شود و وارد حاشیه نشود به آنچه که می خواهد می رسد. به نظر من کسی که فقط برای درمان اعتیادش به کنگره می آید ظرفش خیلی کوچک است. خیلی باید ظرفش کوچک باشد که از این دریای علمی که در کنگره وجود دارد بخواهد فقط اعتیادش را درمان کند. علومی که در کنگره به من و شما یاد داده می شود من هیچ کجای دنیا ندیدم که اینقدر زیبا٬ اینقدر شیوا٬ اینقدر ساده علوم را در اختیار ما قرار دهند که هر شخصی در هر سطح علمی که باشد بتواند آن را درک کند و واقعا باید تاسف خورد به حال آن رهجویی که مدتی است به کنگره می آید اما هنوز دور خود می چرخد.
تفکر صحیح ساختار صحیح می سازد و اگر تفکر صحیحی نداشته باشی هیچ وقت ساختار درستی نخواهی داشت. انسانهایی که انسانهای موفقی هستند تفکرات صحیحی دارند. ساختارهایی که می سازند درست و محکم است و هیچ وقت خراب نمی شود. ساختاری که خراب می شود تفکرش تفکر درستی نبوده. به قول آقای مهندس کنگره از یک نقطه شروع شد و روز به روز به شعاع آن اضافه می شود٬ چون تفکرش درست بوده است. در وادی هشت هم می گوید در این حرکت ما٬ تفکرات٬ معمار ساختارهاست.

قوانین در کنگره دائما به روز می شود و در حرکت به این قوانین جدید می رسند مثل قانونی که امسال گذاشته اند که هر مسافری فقط ۱۱ ماه فرصت دارد تا اعتیادش را درمان کند.

و دستور جلسه دوم: تولد اولین سال رهایی مسافر حمید

من افتخار این را داشتم که در سفر دوم در خدمت آقا حمید باشم و زحمت سفر اولشان را آقای علیرضا کاظمیان کشیدند. یکی از خصوصیات بسیار خوبی که آقا حمید دارند این است که انسان جستجوگری هستند همیشه در لژیون سوال دارند و این خیلی خوب است که انسان چراها و چراهایی در ذهنش باشد و سعی کند که به جواب آنها برسد. آقا حمید دقیقا مصداق وادی هشتم هستند با حرکت کردن به جواب سوالاتش می رسد. خدمتگزار بسیار خوبی برای کنگره است و من از ایشان به خاطر خدماتش سپاسگزارم هر چند دارد برای خودش خدمت می کند. کسی که خدمت می کند مزدش را چندین برابر دریافت می کند٬ علمش بالا می رود و چه چیزی بالاتر از این که انسان به فرمان عقل نزدیک شود. کسی که در کنگره خدمت می کند برکاتش در زندگی او جاری می شود هر چند خیلی وقتها آنها را متوجه نمی شویم چون خداوند سریع الحساب است پاداش می دهد٬ ما متوجه نمی شویم. این آیه قرآن است که تو هر خدمتی بکنی خداوند همان موقع پاداش تو را می دهد خیلی وقتها من نمی فهمم، او می دهد و من متوجه نمی شوم.

این تولد فرخنده را خدمت همه اعضاء کنگره تبریک عرض می نمایم.اعلام سفر  مسافر حمید:

آنتی ایکس مصرفی: تریاک

مدت تخریب: بیش از ده سال

مدت سفر: ده ماه و پنج روز

روش درمان: DST

داروی درمان: OT

رهایی: 13 ماه و 5 روزآرزوی مسافر حمید:

ان شاءالله خداوند کمک کند که بتوانیم با معرفت به عمل سالم برسیم.

آرزوی همسفر مریم:

امیدوارم که هر مصرف کننده ای که بیرون از کنگره هست با کنگره آشنا شود و به رهایی برسد.

آرزوی همسفر زهرا:

آرزو میکنم همه سفر اولی ها به رهایی برسند.
سخنان مسافر حمید:

در ابتدا سال نو را خدمت شما عزیزان تبریک عرض میکنم. من چند سالی را درگیر اعتیاد بودم و از بچگی بوی تریاک را دوست داشتم و همین باعث شد که جذب تریاک شوم و بعد از آن دیگر نتوانستم از آن رها شوم.

بارها اقدام به ترک کردم که همگی ناموفق بود و حس بسیار بدی به من دست میداد چون هم خودم حال بدی پیدا میکردم و هم خانواده ام ناامید میشدند و آن موقع واقعا نمی دانستم که چرا دوباره به طرف مواد میروم ولی حالا میدانم که علت ترکهای ناموفق من چه بوده است.

روزی با یکی از آشنایان مشورت کردم و گفتم که دوست دارم اعتیادم را کنار بگذارم و او هم مرا به کنگره آورد موقعی که وارد کنگره شدم تازه واردین بسته بود و پذیرش نداشت 16 الی 117 جلسه آمدم و رفتم تا اینکه پذیرش شدم و وارد لژیون شدم. 5 ماهی بود که سفر میکرم که تصادف کردم و پزشک مسکن های زیادی برایم تجویز کرد و راهنمایم گفت مسکن نخور و اگر درد داری دارویت را افزایش بده ولی من نه دارو خوردم و نه اوتی را افزایش دادم و تحمل کردم و همین باعث شد سیستم ایکس بدنم به خوبی راه اندازی شود و سفر خوبی را داشته باشم.

کنگره به غیر از درمان اعتیاد درسهای دیگری به من داد، به من آرامش داد و یاد داد که درست تصمیم گیری کنم. در پایان از آقای مهندس تشکر و سپاسگزاری میکنم و خداوند را سپاس میگویم به خاطر رحمت و لطفش و به خاطر اینکه کنگره را سر راه من قرار داد. از راهنمای سفر اولم آقای کاظمیان و راهنمای فعلی ام آقای صدیقی و همچنین از راهنمای ویلیام وایت آقای زاد افشار تشکر میکنم. از خانم توکلی راهنمای همسفرم تشکر میکنم که همیشه تأثیر گفته هایشان را در رفتار همسفرم میدیدم. از همسفرم متشکرم که صدمات زیادی به او زدم و از او میخواهم که فرصت جبران به من بدهد.
سخنان کمک راهنما همسفر زهره:

در ابتدا سال جدید را به همه شما تبریک عرض میکنم و تشکر میکنم از همه شما مسافرانی که با خوب سفر کردنتان به ما اجازه میدهید که ما هم لحظات نابی را در کنار شما تجربه کنیم. تشکر میکنم از همه همسفران عزیزی که با وجود مشکلاتی که در رابطه با سختیهای اعتیاد داشتند در کنار مسافرانشان ماندند و به ما کمک راهنمایان اجازه دادند که این حسهای زیبا را تجربه کنیم.

خداوند به من توفیق داد که عید به دیدن آقای مهندس بروم و وقتی که آن همه جمعیت را آنجا دیدم به این فکر فرو رفتم که اگر آقای مهندس راهی را که ابداع کردند را در اختیار دیگران قرار نمیداد چه بلایی قرار بود سر این جمعیت بیاید، شاید این جمعیت امروز در تیمارستانها، در بیمارستانها و یا در دادگاهها بودند. عمل بسیار عظیمی اتفاق افتاده است امیدوارم که بیش از پیش قدر بدانیم و متوجه باشیم که کجا آمده ایم و اگر کسی درک کند که کنگره چه جایی است به راحتی کنگره را از دست نمی دهد و حتی حاضر نمیشود که یک دقیقه دیر به جلسه برسد.

فرد باید از بسیاری از خواسته هایش بگذرد که بتواند در کنگره حضور پیدا کند و قطعا این خانواده ای که امروز من لیاقت حضور در کنارشان را پیدا کرده ام عظمت کنگره را درک کرده اند که به رهایی رسیدند و ماندند خدمتگزار شدند و حالا یکسال رهاییشان را جشن میگیرند.

خدا را شکر میکنم که به واسطه آموزشهای کنگره یک خانواده دیگر توانست ظعم خوشبختی را بچشد زیرا خوشبختی چیزی نیست مگر اینکه یک خانواده بتوانند با پیمان محبت در کنار یکدیگر زندگی کنند و به خاطر داشتن همدیگر، خدا را شکر کنند.

آموزشهای کنگره است که به ما اجازه میدهد بتوانیم زندگی را زیبا ببینیم و بتوانیم پیوند محبتی را که از هم گسسته شده بود را ترمیم کنیم. خانم مریم هیچ وقت شکایتی نمیکردند، نق نمیزدند و در حاشیه نبودند و همیشه از مسافر و زندگیشان راضی بودند در وبلاگ لژیونی فعال بودند و خدمت میکردند و تصمیم جدی دارند برای ادامه مسیر تکاملیشان در کنگره، به او تبریک میگویم و برای او و مسافرش آرزوی جایگاه کمک راهنمایی را دارم و همچنین تبریک میگویم به راهنمایان آقای کاظمیان و آقای صدیقی.

سخنان همسفر مریم :

از خداوند سپاسگزارم که ما را با کنگره آشنا کرد، از بنیان کنگره آقای مهندس تشکر میکنم، از راهنمایان محترم آقای کاظمیان و آقای صدیقی و راهنمای عزیزم خانم زهره تشکر میکنم که زحمات زیادی برای ما کشیدند.

مسافرم خیلی خواسته رهایی داشت ولی راه را پیدا نمیکرد راههای زیاد و داروهای مختلفی را امتحان کرد ولی هیچ کدام راه اصلی و صراط مستقیم نبود ولی در نهایت راه را پیدا کرد و خدا را شکر به رهایی رسید و من بسیار خوشحالم و برای همه کسانی که در این جشن شرکت کردند آرزوی موفقیت دارم.
سخنان همسفر زهرا :

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است، این که میگویم کلام خود نیست بلکه فردیست در جمع بیکران هستی که باورش کار هر کس نیست، ارابه ها را در بیکران به حرکت در آورید، بشکافید آنچه شکافتنی نیست در دل سنگ بروید و ترکیبها را جدا نمایید.

من هم خوشحالم که در این جایگاه قرار گرفتم و از آقای کاظمیان و آقای صدیقی و خانم زهره تشکر میکنم و از آقای مهندس خیلی خیلی تشکر میکنم و به پدرم تبریک میگویم. 

نویسنده: همسفر زهره و همسفر اعظم

عکس: مسافر مجتبی

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهره یکشنبه 20 فروردین 1396 14:21
تبریک فراوان خدمت خانم مریم ومسافرش وهم سفرهای کوچکشان این تولد مبارکتان باشدودرجایگاه بالاترببینمتان .ازخانم زهره هم قدردانی میکنم از بابت خدمت هایشان.ورهایی خانم رویاوخانم مهری هم لژیونی های عزیزم رابه خودشان وخانم زهره تبریک میگویم.
همسفر یکشنبه 20 فروردین 1396 09:33
تابادچنین باداخداقوت فرشتگان زمینی(کمک راهنمایان عزیز)
مسافر شکرالله شنبه 19 فروردین 1396 12:30
تبریک خدمت آقا حمید و همسفران محترم و راهنمای بزرگوار
تبریک خدمت همه رهایافتگان و راهنمایان محترم
خداقوت خدمت تهیه کنندگان این گزارش زیبا
شاد باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic