دستور جلسه هفتگی؛ وادی هشتم و تأثیر آن روی من
جمعه 18 فروردین 1396 ساعت 01:03 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

در باب دستور جلسه هفتگی: وادی هشتم و تأثیر آن روی من

به قلم کمک راهنما همسفر لیلا مرادی

هر کدام از وادی ها اقامت گاه هایی هستند که در طول مسیر حرکت٬ ما می توانیم برای لحظه ای در آن توقف کرده٬تجدید قوا کنیم و اطلاعات لازم را بررسی و با بهره گیری و استفاده از تجارب گذشته با همت و پشتکار بیشتر به راه خودمان ادامه دهیم....


با حرکت راه نمایان می شود

اصل و اساس جهان بینی در کنگره ۶۰ ٬شناخت انسان است و وادی ها پله هایی برای رسیدن به خودشناسی هستند.هفت وادی را پشت سر گذاشتیم.با ورود به کنگره یاد گرفتیم که قبل از هر کاری تفکر کنیم و بدون تفکر کاری را انجام ندهیم و اگر در زندگی با مشکلی مواجه شدیم ناامید نشویم و به تلاشمان ادامه دهیم و بدانیم که هیچ کس به اندازه ی خودمان چاره ساز و حلال مشکلاتمان نیست و در حال کاوش و تکاپو باشیم و مسئولیت هایی که در زندگی به عهده داریم را به خداوند نسپاریم و برای رسیدن به اهدافمان تلاش کنیم تا در طول مسیر از حمایت قدرت مطلق بهره مند شویم.

یاد گرفتیم هر چه که آموزش دیده ایم از قوه به فعل تبدیل کنیم و برای رسیدن به نتیجه ی بهتر از فرمانروای بزرگ عقل پیروی کنیم تا بتوانیم رمز و راز کشف حقیقت را در یافتن راه و آنچه برداشت می نماییم دریافت کنیم.

و اما در وادی هشتم تلاش و کوشش ما شکل دیگری به خود می گیرد چرا که دیگر سکون جایز نیست و باید حرکت کرد و با توجه به اینکه با حرکت راه نمایان می شود با جمع آوری اطلاعات کافی و دانستن مسیر راه ٬عزم خود را جزم نماییم و با ایمان کامل به حرکت خود ادامه دهیم.

ما از روز الست وقتی که با قدرت مطلق پیمان بستیم و ندای قالو بلی سر دادیم سفر خود را شروع کردیم و هر کدام از ما به نوعی در حال حرکت هستیم اما باید این را در نظر بگیریم که مسیر هموار نیست و فراز و نشیب زیادی وجود دارد٬گذرگاه های سخت و دشوار در طول مسیر وجود دارد٬پستی و بلندی های زیادی را در طول زندگی تجربه می کنیم و پشت سر می گذاریم .وادی هشتم به ما می گوید با حرکت راه نمایان می شود٬حرکت کن و برای حرکت کردن نترس و پروا مکن و حرکت خود را آغاز کن.

هر کدام از وادی ها اقامت گاه هایی هستند که در طول مسیر حرکت٬ ما می توانیم برای لحظه ای در آن توقف کرده٬تجدید قوا کنیم و اطلاعات لازم را بررسی و با بهره گیری و استفاده از تجارب گذشته با همت و پشتکار بیشتر به راه خودمان ادامه دهیم.

برای کسب موفقیت و نتیجه مطلوب باید در ابتدای حرکت هدف مشخصی را برای خودمان تعیین کنیم و با خودمان رو راست باشیم و بعد از تعیین هدف مشخص و درست٬ تمام توان و تلاشمان را به کار گیریم تا به هدف مورد نظر دست پیدا کنیم.مثلا اگر هدف ما رهایی است و خواهان رهایی هستیم باید بها بپردازیم٬هزینه کنیم٬وقت بگذاریم٬برنامه ریزی داشته باشیم٬از کارها و تفریحات غیر ضروری صرف نظر کنیم و با تمام وجود پذیرا و جویای آموزش های کنگره باشیم٬عامل به عمل باشیم و ایمان به خواست قلبی خودمان که رهایی است داشته باشیم چرا که رحمت بدون زحمت حاصل نمی گردد.

سیستم خلقت و کائنات مجانی و رایگان هیچ چیز در اختیار کسی قرار نمی دهد برای به دست آوردن هر جایگاهی باید تلاش کرد. اگر طالب صلح و آرامش هستیم٬طالب عشق و محبت هستیم٬طالب تعادل و تامل صحیح هستیم باید برای بدست آوردنشان هزینه کنیم٬وقت بگذاریم٬تلاش کنیم٬قوانین را رعایت کنیم و به قوانین احترام بگذاریم٬از خود بگذریم تا به خود برسیم٬ببخشیم تا بخشیده شویم٬آموزش پذیر باشیم و سراپا گوش به فرمان رب و مربی خود باشیم.نکته سوم اینکه نباید در طول مسیر چیزی مانع حرکت ما شود.کنگره آموزش لازم را به ما می دهد ما باید با تفکر صحیح و درست بهترین راه را انتخاب کنیم و در طول مسیر٬اسیر ظواهر و یا حاشیه نشویم چون هر لحظه احتمال دارد با کوچکترین اشتباهی از مسیر درست منحرف شویم.

اکثر افرادی که به کنگره می آیند به دلیل نابسامان بودن شرایط زندگی٬ اوضاع و احوال خوبی از لحاظ جسمی٬روحی٬مادی و معنوی ندارند و به دنبال تعادل ٬آرامش٬سلامت جسم و روان و بهبود کیفیت زندگی خود هستند.برای رسیدن به این پارامترها باید حساب خودمان را تسویه و به صفر نزدیک کنیم و جبران خسارت کنیم چون خواسته یا ناخواسته به جسم و روان خودمان٬ خانواده و جامعه آسیب هایی را وارد کرده ایم.اما امروز با تکیه بر دانایی موثر و قدرت تفکر و تعقل در جهت جبران خسارت بر می آئیم.

نکته ای که باید به آن توجه لازم را داشته باشیم و از اهمیت بالایی برخوردار است این نکته است که برای جبران خسارت در ابتدا باید در مقابل خودمان مسئول باشیم و آسیب هایی را که به خود وارد کرده ایم جبران کنیم و در ادامه مسئولیت هایی را که در قبال خانواده و جامعه به عهده داریم با جان و دل پذیرا باشیم و با تمام توان و نیرو در جهت جبران خسارت برای خانواده و جامعه تلاش کنیم.

در وادی هشتم آقای مهندس مراسم پیمان وادی هشتم و شرایط آن را ذکر کرده اند تا هر کسی که می خواهد قدم در یک مسیر درست بگذارد با اختیار کامل و انتخاب راه درست٬ قدم در راه مستقیم بگذارد و سعی و تلاش کند تا از خط قرمزهایی که در زندگی وجود دارد عبور نکند و به سلامت به مقصد برسد.

و اما تاثیر وادی هشتم روی من؛زمانی که با لطف و عنایت خداوند مهربان وارد کنگره شدم هدفم فقط و فقط رهایی مسافرم بود اما به خاطر خدمت صادقانه و عاشقانه ی آقای مهندس و خانواده عزیزشان و همچنین اعضای کنگره٬مجذوب کنگره و خدمت در کنگره شدم و با انجام هر خدمتی در کنگره٬تجربه مفید و ارزشمندی دریافت کردم و متوجه نقاط ضعف و ضدارزش های خودم شدم امیدوارم بتوانم در ادامه ی مسیر موفق باشم و از خداوند مهربان خواهانم که اجازه خدمت به بندگانش را در کنگره ٬شامل حال عاشقان به خدمت قرار دهد.آمین.

معشوقه به سامان شد تا باد چنین بادا         کفرش همه ایمان شد تا باد چنین بادا

از اسلم شیطانی شـــد نفس تو ربانـی         ابلـیس مســلمان شد تا باد چنین بادا 

با احترام کمک راهنما همسفر لیلا؛ لژیون یازدهم شعبه شیخ بهایی

نگارش متن: همسفر زهره

 

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی، مقالات و دل نوشته ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا(ب) جمعه 18 فروردین 1396 08:56
بسیار عالی بود،سپاس از خانم لیلا،،،خداقوت به خانم زهره
پیروز وسربلند باشید....
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic