هر ماه یك سوال
یکشنبه 29 اسفند 1395 ساعت 22:47 | نویسنده این مطلب : همسفر فاطمه ق | ( نظرات )

به یادش ویاریش

سوال این ماه : انسان خوشبخت کیست ؟ چگونه در سال جدید خوشبختی را به زندگی خود می آورید؟ 

برای پاسخ به این سوال در ادامه مطلب با ما همراه شوید....


پاسخ کمک راهنمایان محترم 

همسفر خانم مانا خانباباپور: 

خوشبختی امری نسبی است .یعنی رضایت از وضعیت موجود ، قدرت تفسیر زیبا از وقایع ،یعنی اینکه اگر نمی توانیم دنیا را طوری که دلمان می خواهد بسازیم ،حداقل طوری که دلمان می خواهد ببینیم .پس همه ما خوشبخت هستیم ،کافی است قدری فکر کنیم وبه عقب برگردیم .

همیشه آرزو داشتیم مسافرانمان شروع به سفر کنند یا به رهایی برسند و این تنها عامل خوشبختی بود.اما اکنون که این اتفاق افتاده دیگر این آرزوی محال تبدیل به خاطره شده و همچنان به سرعت به دنبال خوشبختی هستیم .افراد خوشبخت حس قوی قدر شناسی دارند و بر روی آنچه در زندگی شان خوب است تمرکز می کنند .

همسفران عزیز عجله نکنید ، روی داشته هایتان تمرکز کنید .برای عبور از گذرگاه سخت باید چیزهایی را از دست بدهید، تا بهتر از آنها نصیبتان بشود .

آب کم جوی تشنگی آور به دست         تا بجوشد آب از بالا وپست 

به جای اینکه به دنبال خوشبختی باشی ،ارزش درونت رابالاببرکه  خوشبختی خودش دوان دوان به سمت تو بیاید .

همسفر خانم فرخنده نظری :

کسی که درحداکثر توان فیزیکی وروانی خودش برای هدف والا در راه درست حرکت کند ودر مغز او ترتیب ایجاد شود ، این نظم وترتیب در مغز یعنی خوشبختی ! هر چه داناتر ، خوشبخت تر ! 

خوشبختی دائما در فضاهای زندگی ما در حال تردد است ، برای تبادل از زمین به آسمان و از آسمان به زمین، آن را باید در قالبهایی دید که زاویه ی آن را بادقت براساس دانایی رصد می کنیم .همه ی هستی با همه ی اتفاقاتش در پارامتر زمان به نیکی ختم می شود.

و من در سال جدید با آمادگی بیشتر برای رویارویی با تفاوتها با همه ی خوبیها وبدیهایش از راهنمایانم می آموزم که خوشبختی در کنارم خیمه زده ، کافی است آن را به زندگی خود راه دهم وتوانایی هایم را ظاهر کنم .

همسفر خانم سارا نجاران :

با توجه به صحبت آقای مهندس که فرمودند : خوشبختی در درون ماست . چیزی که بسیار اهمیت دارد این است که من خوشبختی را چه چیزی تعبیر کنم !

برای پاسخ به این سوال باید به جهان بینی که همان نگرش واندیشه ی فرد است ، باز گردیم .هر چه دانایی من بیشتر شود ارزشها وخواسته های معقولم هم بیشتر می شود .پس بابالا رفتن دانایی ارزشهای ما تغییر می کند .آیا حددانایی من به گونه ای است که خوشبختی رادر خانه ، ماشین وسر ولباس می دانم ؟ یا نه خوشبختی را در آموزش ، دانستن علوم وکشف علوم می دانم ؟ 

اگر من افکار واندیشه غلط ، ضد ارزش ها ،ناخالصی ها وحس های آلوده ام را دور بریزم وبه جای آنها در زمین وجودیم تخم و دانه ی با ارزش بکارم ( مهر ،روشنایی،شجاعت،عشق و...)آنگاه معنی خوشبختی را خوب درک خواهم کرد.

آن چیزی که در انسان قدرت یادگیری ،قدرت حفظ کردن مطالب ،قدرت به ذهن سپردن ،ارتباط دادن مسائل به همدیگر  را به وجود می آورد،مسئله ای نیست جز احساس محبت در درون.

خوشبختی که به دنبالش می گردیم ودر دوردستها به آن می نگریم همین جاست .امروز در همین لحظه با شاکر بودن از خداوند بابت تمام نعمتهایی که به ما عطا فرموده ،وتادیروز آنها را نمیدیدیم ،چرا که برای ما خیلی عادی وپیش پا افتاده بود .زمان تحویل سال از دست نیرومندترین دشمن خودمان که جهل و نادانی خودمان است به خداوند بزرگ پناه می بریم .و از او می خواهیم که مارایاری کند تااز مسیری که در آن قرار گرفته ایم دور و منحرف نشویم .آنی و کمتر از آنی ما را به خود وا مگذارد تا بتوانیم از لحظه لحظه زندگی مان ودر کنار عزیزانمان با کمترین امکانات وبیشترین عشق ومحبت ،بیشتر از همیشه خوشبختی را لمس ودرک کنیم.

امیدوارم همه مادر این سال جدید بتوانیم معنی ومفهوم حقیقی خوشبختی رادرک کنیم وکارهایی که لازمه رسیدن به آن است را عمل نماییم .به فرمان عقل نزدیکتر شویم .

ما اگر چیزهایی را که داریم دوست داشته باشیم خوشبخت هستیم .پس کسی خوشبخت است که به تمام چیزهایی که دارد عشق بورزد ودوستشان داشته باشد.

همسفر فخری شهبازی

خوشبختی یعنی در زمان حال زندگی کردن و راضی بودن از تمام شرایط زندگی و لذت بردن از موهبتهای خداوند

انسان خوشبخت کسی است که با کاشتن پندار سالم، گفتار سالم و  کردار سالم و پرورش آن می تواند خوشبختی را به زندگی خود به ارمغان بیاورد.

برای رسیدن به سلامتی و صلح و آرامش و خوشبختی باید جبران خسارت کنیم و تاوان اشتباهات گذشته خود را پرداخت کنیم کم کم از جهالت و نادانی فاصله بگیریم و با آموزش، تجربه و تفکر دانایی خودمان را بالا ببریم برای جامعه مفید باشیم انسانها را دوست داشته باشیم از فرصتهای زندگی استفاده کنیم و از خدمت کردن به مخلوقین خداوند لذت ببریم. زندگی و زندگی کردن بزرگترین نعمتی است که خداوند به ما و تمامی موجودات ریز و درشت جهان هستی اعطا نموده است ولی این زندگی برای خودش قانونی دارد مهمترین قانون زندگی این است که زندگی جاریست و ما انسانها هم مانند یک رودخانه در حال حرکت هستیم و اگر از حرکت بایستیم و متوقف شویم تبدیل به باتلاق می شویم پس برای بدست آوردن بهترینهای زندگیمان تلاش می کنیم زمین می خوریم ولی بلند می شویم و با تجربه ای جدیدتر به راهمان ادامه می دهیم تا به ارزشهای وجودی انسان پی ببریم. با احترام گذاشتن به قوانین زندگی و اجرای آن از زندگی لذت ببریم زندگی را سخت نگیریم در زمان حال زندگی کنیم و از امکانات موجود استفاده کنیم حسرت گذشته را نخوریم و برای آینده برنامه ریزی کنیم.

در شرایط سخت و شرایط آسان شکرگذار خداوند باشیم از طبیعت لذت ببریم و نعمتهای خداوند راببینیم و آنها را حفظ کنیم مواظب سلامتی جسم و روانمان باشیم اگر خداوند به ما توان جسمانی داده آن را برعلیه انسانهای ضعیف و ناتوان استفاده نکنیم سعی کنیم مرهمی باشیم بر روی زخم های دیگران و با کمک به انسانهای دردمندخیر و برکت را وارد زندگی خودمان کنیم مثبت نگر باشیم و هر کار مثبتی انجام می دهیم خودمان را تشویق کنیم خدمت صادقانه و بلاعوض به مخلوقین خداوند داشته باشیم و زندگی کنیم برای آسایش و آرامش خودمان نه تایید دیگران و بدانیم راز زندگی کردن در خود زندگی هست و حود ما تعیین می کنیم جزو آدمهای خوشبخت باشیم  یا جزو آدمهای بدبخت باشیم مشکلات و سختیها جزیی از زندگی ما انسانهاست تا با حل مشکلات قدرت و توانایی خودمان را بالا ببریم پس با ایمان به خدا و صبر و استقامت اقدام به حل مشکلات کنیم در زندگی هدفمند باشیم و با برنامه ریزی در کارهایمان نظم داشته باشیم به دیگران محبت کنیم گذشت و بخشش را فراموش نکنیم به دیگران آسیب نزنیم و بگذاریم دیگران هم با آسایش و آرامش زندگی کنند.

به نظر من کتاب عشق، چهارده وادی برای رسیدن به خود بهترین منبع برای رسیدن به خوشبختی است.

همسفر سمیرا جعفری:

به نظر من انسان خوشبخت کسی است که از سلامتی کامل برخوردار باشد موقعی که سلامتی باشد حالمان خوب است آرامش داریم و می توانیم در کنار مسافر مان و بچه هایمان  بهترین زندگی را  داشته باشیم. خوشبختی یعنی با سلامتی کامل از تمام چیز های که داردیم لذت ببریم و مهم  برایمان نباشد که در زندگی چه کمبودهای وجود دارد . می شود با حداقل امکانات در کنار هم بهترین لحظه ها را سپری کرد و سخت نگرفت. در سال جدید امیدوارم عیب های همدیگر را نبینیم ،کمبودها را نبینیم ،گذشته ها را به یاد نیاوریم . مهم این است که هستیم ،مهم این است که سالم هستیم ،مهم تر اینکه  خداوند کنگره را سر راهمان قرار داد تا با درمان به حال خوش برسیم ومعنی واقعی خوشبختی و محبت را لمس کنیم ویادمان نرود که همیشه از قدرت مطلق می خواستیم که مصرف کننده نباشد ما با همه چیز می سازیم .پس زندگی را سخت اگر نگیریم مطمئن هستم معنی خوشبختی را کاملا درک می کنیم .

خدایا در این سال جدید ستاره های شب را سقف خانه مسافران وهمسفران قرار ده که با رعایت ادب ونظم وانظباط و محبت و تعادل زند گی شان مانند ستاره ها بدر خشد.

 

 

مرتبط با: مشارکت های مکتوب، هر ماه یک سوال،

برچسب‌ها: كنگره 60، خوشبختی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر جمعه 4 فروردین 1396 06:06
خداقوت
عااااااااااااااااالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات