گفت و گو با همسفر فاطمه خادم الحسینی
یکشنبه 29 اسفند 1395 ساعت 15:37 | نویسنده این مطلب : همسفر آزاده | ( نظرات )

به نام متحول کننده قلوب

گفت و گو با همسفر فاطمه خادم الحسینی

فصل بهار ،فصل زایش و بارگیری طبیعت

یک همسفر سال جدید را مثل زمانی که با کنگره آشنا نشده بود ،نمی بیند و این بهار را با تعادل شروع می کند و با نیروهای بازدارنده به خوبی برخورد می کند و در مورد این که مثلا به مسافرت بروم یا فلان خرید را انجام بدهم و خیلی  از کارهای دیگر  به قوه تشخیص می رسد زیرا نفس همیشه احساس می کند که می خواهد، اما انسان های مصمم آن را مهار می کنند..

 

لطفا خودتان را معرفی کنید؟

با سلام خدمت شما ، من فاطمه هستم همسفر محمد ،ما تقریبا نه سال است که با کنگره آشنا شده ایم ،آنتی ایکس مصرفی مسافر من تریاک  بود که در تاریخ 4/11/91 با دوازده ماه و دوازده روز سفر به رهایی رسیدند و الان هم چهار سال است که آزاد و رها هستیم .

لطفا برایمان توضیح دهید که چگونه با کنگره آشنا شدید؟

ما به وسیله بازدید از غرفه کنگره شصت در  نمایشگاه پلیس در سال هشتاد و شش با کنگره آشنا شدیم.

نقش و تاثیر یک همسفر بر مسافر تا چه میزان می تواند باشد؟

به نظر من به غیر از این که خواسته یک مسافر باید خیلی قوی باشد ،یک همسفر هم تاثیر به سزایی می تواند داشته باشد .سی دی کوه آقای امین توضیح می دهد که یک کوه چگونه می تواند بر آب و هوا و شرایط جوی تاثیر بگذارد و یک همسفر نمی تواند با زور گفتن و یا با مدیریت بی جا و یا پلیس بازی در آوردن و کنترل کردن ،روی مسافرش تاثیر بگذارد و به قول آقای مهندس بعضی مواقع هیچ کار نکردن بهترین کار است و ما در اوایل ورود یک همسفر پیشهناد شش الی نه ماه سکوت را به او می دهیم .

تاثیر یک همسفر بر روی مسافرش خوب سفرکردن خودش است و رسیدن به این یقین است که برای خودش به کنگره بیاید و همسفری که صرفا برای مسافرش به کنگره می آید هم خودش و هم مسافرش را در یک تنگنا قرار می دهد و در سفر همدیگر گیر و اختلال ایجاد می کنند و او با تغییر خودش و صفات ضد ارزش خودش می تواند در مسافرش هم تاثیر بگذارد .

روند تغییر یک همسفر چگونه است ؟

یک همسفر وقتی که به کنگره می آید ،اول با چهار مقاله آشنا می شود .تا قبل از کنگره از اعتیاد یک غول بی شاخ و دم برای هر کدام از ما ساخته شده بود و اولین تغییر در افراد شناخت مواد مخدر است و زمانی که ما شناخت دقیق و واقعی و بدون ابهام از مواد مخدر و تاثیری که در روح و روان و جسم و جهان بینی یک مسافر و به تبع آن ترکش هایی که در همسفران به وجود آورده پیدا می کنیم ،تازه آن موقع متر درونی من درباره اعتیاد تغییر پیدا می کند .

اگر همسفری فقط سه جلسه به کنگره بیاید و این موارد را فرا بگیرد حتی اگر تا سالها هم به کنگره باز نگردد ولی این آموزش ها باعث می شود که دیگر به معتاد به چشم مجرم و فردی خطاکار نگاه نکند و او را به عنوان بیمار بپذیرد .

همسفر کنگره ای چگونه باید سال جدید خود را آغاز کند؟

در کتاب گفته شده که فصل بهار فصل زایش و بارگیری طبیعت است به این منظور که باید  در پاییز وجودی خودم بار اندازی لازم را داشته باشم و در زمستان وجودی خودم سوخت گیری لازم را داشته باشم تا بتوانم در بهار پیش رو بارگیری خیلی خوب داشته باشم ،یعنی صفات ضد ارزش و رفتارهای به ظاهر نیک  خودم را بشناسم و این شناخت به من کمک می کند که بار اندازی خوبی داشته باشم و با قرار گرفتن در مسیر ارزش ها و با کمک از از سی دی ها و کتاب و جزوات سوخت گیری خوبی انجام بدهم تا بهاری نو در من به وجود بیاید .

یک همسفر سال جدید را مثل زمانی که با کنگره آشنا نشده بود ،نمی بیند و این بهار را با تعادل شروع می کند و با نیروهای بازدارنده به خوبی برخورد می کند و در مورد این که مثلا به مسافرت بروم یا فلان خرید را انجام بدهم و خیلی  از کارهای دیگر  به قوه تشخیص می رسد زیرا نفس همیشه احساس می کند که می خواهد، اما انسان های مصمم آن را مهار می کنند .

توصیه شما برای همسفران سفر اول در این ایام چیست؟

اول این که خیلی از سکوتی که راهنما به او گفته ،مراقبت کند ،دوم این که ندیدن راهنما و کنگره در این چهارده روز خودش یک آموزش است ،برای این که آموزش هایش را کاربردی بکند .ما در کنگره می گوییم که انرژی مثل پول می ماند و همسفر باید سعی کند که انرژی خود را صرف چیزهایی که لازمه زندگی اش نیست نکند و ان را مدیریت کند و مراقب نیروهای منفی و حس های خودش باشد زیرا نیروهای بازدارنده و خواسته های نفس ما در این روزها خیلی زیاد هستند .

 با توجه به تعطیلی کنگره در ایام نوروز و در دسترس نبودن راهنما بهترین پیشنهاد شما برای همسفران چیست؟

زمانی که رهجو نمی تواند با راهنمای خود در ارتباط باشد ،این فرصت خوبی است که آموزش هایش را مرور کند و از این فرصت برای گوش کردن سی دی هایی که کمتر گوش داده و مطالعه کتاب استفاده کند زیرا خیلی از مواقع با تفعل زدن به کتاب می توان جواب مشکل خود را یافت ،پس مرور موشکافانه کتاب شصت درجه زیر صفر و کتاب عشق و سرکشی کردن به سایت و وبلاگ های مختلف می تواند بسیار موثر باشد.

علاوه بر این وادی اول می گوید که ما آموزش ها را دریافت می کنیم  ولی تصمیم نهایی را خودمان می گیرم ،شاید این چهارده روز به من کمک بکند که قسمت اول وادی یک را روی خودم کار بکنم یعنی اگر در تصمیم گیری کردن مشکل دارم ،الان زمانی است که من باید بدون راهنما تصمیم بگیرم و به شناختی از خودم برسم که چقدر آموزش ها روی من تاثیر داشته و من توانسته ام آنها را کاربردی کنم.

چه الهامی میتوان از بهار و نوشدن طبیعت گرفت ؟

ما می توانیم از تمام فصل ها در طبیعت الهام بگیریم ،بهار فصل نو شدن و احیا شدن است یک جوانه کوچک ممکن است  با یک باد از بین برود اما در فصل بعد می بینیم که تبدیل به نهال شده و سپس به یک درخت تنومند تبدیل می شود ،زمانی که ما به کنگره می آییم تفکرات جدیدی در ما جوانه می زند و  من آن تفکرات را با تلاش و استمرار می توانم به درختی تنومند تبدیل کنم و نیرومند و مستحکم کنم تا آن جوانه با هر بادی نلرزد زیرا ما تاریکی ها را تجربه کرده ایم و تجربیات ما ریشه در تاریکی های ما دارند و ما با تغییر حال درونی مان می توانیم به سمت ارزش ها برویم و ما باید حتما در تلاشمان استمرار داشته باشیم و از آن نگهداری کنیم زیرا مراقبت کردن از جوانه ها  به اندازه خود جوانه ها اهمیت دارد ،همانگونه که آقای مهندس می گویند ما باید از هر روزنه ای برای رسیدن به نور استفاده کنیم .

کلام آخر؟

هر کدام از ما و انسانهایی که در مسیر تاریکی ها قرار گرفته اند ،در این مسیر  ما باید مقام انسانی خود را که در جایی ،جا گذاشته ایم را پیدا کنیم و با آموزش هامی توانیم از این تاریکی ها به خوبی گذر بکنیم و جایی که مقام انسانی مان را در ان گذاشته ایم را پیدا کنیم و ورود ما به کنگره راهی است برای دست یافتن به آن مقام .

در آخر از مسافر خوبم و راهنمای عزیزشان آقای علی طاهری تشکر می کنم ،همینطور از راهنمای خوب خودم سرکار خانم امینی عزیز . رهایی هر فردی در کنگره ،نقطه عطفی است در زندگی من برای همین ما این رهایی ها را جشن می گیریم پس باید قدر آنها را بدانم. اگر بتوانم مرغکی رنجور را به آشیانه اش باز گردانم ،حاشا بیهوده نزیسته ام و اگر بتوانم جوانه ای را تبدیل به نهال و آن نهال را تبدیل به درختی تنومند بکنم حاشا بیهوده نزیسته ام .

سال نو را به آقای مهندس عزیز که با گذشتشان بهار را به زندگی تک تک ما هدیه دادند و خانواده محترمشان و تمامی اعضای کنگره شصت و تمامی هموطنانم تبریک و شادباش می گویم و امیدوارم در این سال جدید بتوانیم از مرز ترس هایمان عبور کنیم و تغییرات را در زندگی خود آغاز کنیم .

تهیه گزارش :همسفر آزاده

 

مرتبط با: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 6 فروردین 1396 23:48
باسلام وتبریک خدمت بنیان وکلیه اعضای محترم کنگره۶۰ صحبتهای پر معنا ومفهومی از کمک راهنمای عزیز بود، تشکر ویژه از سرکار خانم خادم الحسینی و خسته نباشی خدمت سرکار خانم آزاده بابت تهیه این گزارش زیبا
آرزو.ص جمعه 4 فروردین 1396 13:59
مصاحبه بسیار زیبایی بود.خانم فاطمه عزیز از صحبتهای پربار شما بسیار استفاده بردم.با تشکر از خانم آزاده بخاطر این مصاحبه زیبا.
همسفر دوشنبه 30 اسفند 1395 23:15
خدا قوت به خانم آزاده تشکر از خانم فاطمه عزیز.
همسفرالهه دوشنبه 30 اسفند 1395 11:02
خدا قوت خدمت خانم آزاده عزیز وفاطمه جان گل که خیلی براشون احترام قائلم مثل همیشه عالی بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic