کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ وادی هفتم و تاثیر آن روی من
چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت 22:51 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

بنام خدا

نهمین جلسه از دوره پنجاه و هشتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه وادی هفتم و تاثیر آن روی من، در روز چهارشنبه مورخ 95/12/25 به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری مسافر مهدی راس ساعت 11 آغاز بکار نمود.


اگر ما بخواهیم طول درمان را زیاد کنیم، اثر تخریبی داریم، ما باید رنج را روی 10 تا 11 ماه بیاوریم. 

پیام سالیانه برای ما خیلی مهم است و هر سال ما یا روی علم تکیه کرده ایم یا پول


سلام دوستان حسین هستم یک مسافر.

امیدوارم حال همه شما خوب باشد، حال من هم بحمدلله خوب هست. خداوند توفیق داد جلسات را مرتب برگزار کردیم و این آخرین جلسه ما در سال 95 می باشد، البته هفته آینده جلسه داریم. همه شما از روز دوشنبه مرخص هستید و من باید روز سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه برای دید و بازدید و عید باشم، با کمال خوشحالی هم می ایستم و منتظر پذیرائی شما هستم.

سالی که گذشت، سال خوب و پرباری بود. نتایج خوبی داشتیم، جلوی رشد شعب را گرفتیم. تا جائی که در حد توان بود، نگذاشتیم تعداد شعب زیاد شود، جلوی ازدیاد لژیون ها را هم گرفتیم. نباید کیفیت ما از بین برود. باید بگونه ای عمل کنیم که بتوانیم نظارت داشته باشیم. در کنگره 60 یکپارچه سازی وجود دارد که در هیچ سازمانی وجود ندارد. تعلیماتی که در آکادمی داده می شود، در تمام شعب همان آموزش داده می شود. نمی توانیم بگوئیم که چون اینجا شعبه آکادمی تهران است، اینها از نظر مالی بیشتر کمک می کنند یا آموزشهای اینجا بهتر و بیشتر است. همه در یک رنج خاصی حرکت می کنند.

یکی از کارهایی که در سال گذشته برای ما ارزشمند بود، که حتی تصورش هم برای ما شاید مشکل باشد، درختکاری بود. من جا دارد همینجا از بچه هایی که در اردوی درختکاری هستند که یک اکیپ 80، 90 نفره هستند، تشکر کنم. درختکاری حرکت بسیار بزرگی بود. حتی در نامه ای که من برای آقای ویلیام نوشتم، گفتم که کمک کند تا ما این حرکت را جهانی کنیم و این کار را می تواند انجام دهد. یعنی در جهان تمام کسانی که در ریکاوری هستند و اعتیادشان را درمان کرده اند، به جهت جبران خسارتی که زده است و ایجاد یک محیط سالم در کره زمین، یک درخت بکارد.

باز شنیدم که امین می گفت که هر درخت اکسیژن دو نفر را تامین می کند، یعنی گازکربنیک را می گیرد و اکسیژن تولید می کند و برای ما نقش بسیار مهمی دارد. از همه مهمتر ما با سازمانها شروع به کار کردن کردیم، یعنی سازمان جنگلبانی و مراتع ما را کاملاً شناخت و برایشان خیلی جالب بود که چنین پتانسیلی در کنگره 60 وجود دارد. حالا من تفاهم نامه را تکثیر می کنم، که پنجاه هکتار زمین را در اختیار ما گذاشتند که به مدت 5 سال بکاریم و آبیاری کنیم.

در شهرستانها در مراسم درختکاری مقامات مسئول کشور حاضر بودند و این اثر بسیار مثبت و خوبی را در درمان اعتیاد کشور می گذارد. وقتی معاون سیاسی استاندارد، یا دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با موادمخدر می بینند که مصرف کنندگان موادمخدر کثیف و کارتن خواب نیستند، نگاهشان به درمان اعتیاد و ریکاوری عوض می شود. اینگونه نگاه می کنند که نباید معتادان را به دریا بریزیم.

این حرکت یک اثر بسیار ژرفی گذاشت و خوشبختانه در تمام شهرستانها برگزار شد. امیدوارم این حرکت را بسیار بهتر به انجام برسانیم، در اهواز در بیابانها برای جلوگیری از ریزگردها این کار را کردند، یکسری جاها واکاری و ترمیم کردند.

مطلب وادی امروز، وادی بسیار بسیار موثری است، یکی از کلیدی ترین وادی هاست. به هر وادی می رسیم، می گویم که حرف ندارد. وادی هفتم می گوید که رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است، یکی یافتن راه ، یعنی هرکاری ما می خواهیم انجام بدهیم، باید راهش را پیدا کنیم. اگر ما در کنگره 60 موفق شدیم، بخاطر این بود که راهش را پیدا کردیم، تمام زیر و بم این کار را پیدا کردیم. دوم آنچه برداشت می نماید.

گاهی اوقات ما راه صحبت کردن را بلد نیستیم، چطور حرف بزنیم که به طرف نیش نزنیم. بعضی ها زبانشان مثل مار می ماند، تیز و تند و بی ادب هستند. عشق ورزیدن هم یک راه دارد، باید راهش را بلد باشید. ابراز عشق کردن، ابراز دوستی ، ابراز کمک به انسانها، راه دارد. باید راهش را بلد باشی. به چه کسی می خواهی کمک کنی؟ چطور می خواهی کمک کنی؟

وقتی می خواهید به انسانها کمک کنید، ممکن است که بگوئید اولین مسئله، منابع مالی است. به عقیده من این آخرین قسمت است. اولین قسمت این است که راهی را که می خواهی به انسانها کمک کنید، پیدا کنید. منابع مالی تامین می شود، ولی ما باید به چه کسانی کمک کنیم؟ آیا پولی که برای کمک به نیازمند می دهیم، به نیازمند می رسد یا خیر.

من وقتی برای ماه رمضان و عاشورا غذا تهیه می کنم، سخت ترین کار تقسیم غذا است. تهیه غذا، پختن اصلاً کاری ندارد، ولی اینکه چطور تقسیم کنیم، کار بسیار سختی است.

اول باید راه را پیدا کنیم، بعد آیا از این راه استفاده کردیم یا نه؟ متد DST وجود دارد، آیا به درمان می رسیم یا خیر؟

ما هر سال یک پیام سالیانه داریم. سال گذشته منابع مالی کنگره 60 بود. ولی سال 96 را استاندارد سازی طول درمان DST می خواهیم قرار بدهیم. طول درمان DST بین 10 تا 11 ماه است. ممکن است بعضی ها قرص می خورند و بیماری روانی هم دارند، 3 ماه به آن اضافه می کنیم، یعنی کلاً 14 ماه و باید حتماً ایجنت و اوتی در جریان باشند. چون وقتی یک نفر سفر 10 ماهه اش،، به 17 ماه می رسد، یعنی 100درصد راندمانش از بین رفته است. این انرژی را می توانیم روی یک نفر دیگر بکار بگیریم. اگر طول درمان ما 16 ماه باشد، یعنی اینکه ما 70درصد راندمان را خراب کرده ایم.

یک نکته عجیب:

اگر ما طول درمان را از 10 و 11 ماه اضافه تر کنیم، اثر معکوس دارد. هیچکدام به این قضیه فکر نکرده اید! این موضوع اثر تخریبی دارید. مثل میوه ای است که روی شاخه درخت است، اگر رسید باید بچینید، اگر رسید و نچینید، میوه می گندد. باید وقتی پله را کم کمی کنید، یک شوک ظریف به شخص وارد شود. در قدیم می گفتند، تا بچه گریه نکند، مادر به او شیر نمی دهد. یک پله کم می کنیم، چند روز اول خوابش کمی بهم می ریزد، اعصابش خرد می شود و در هفته دوم و سوم بهتر می شود. این شوک ها باید مرتب به شخص وارد شود.

پس اگر ما بخواهیم طول درمان را زیاد کنیم، اثر تخریبی داریم، ما باید رنج را روی 10 تا 11 ماه بیاوریم. پیام سالیانه برای ما خیلی مهم است و هر سال ما یا روی علم تکیه کرده ایم یا پول. ولی من امسال می خواهم روی استانداردسازی طول درمان کار کنیم، اگر طول درمان به 10 ماه برسد، آمار رهائی و درمان چندین برابر می شود.

وقتی فرمهای رهائی را نگاه می کنم، بچه هایی که روی 10 ماه و 11 ماه هستند، خیلی سرحال تر هستند. من هم خیلی خوشحال می شوم.

بنابراین پیام سال 96، استانداردسازی طول درمان DST است. اصلاً نگران نباشید. نمی خواهم خشونت کنید ولی نازدرمانی هم نکنید.

مسئله دیگر که راهنماها باید بسیار روی شاگردانشان کار کنند، ادب و نزاکت است. اگر به اردوی درختکاری می روند و صف شلوغ است و غذا دیر حاضر می شود، نبایستی اعتراضی صورت بگیرد. ما به این ادب و نزاکت نیاز داریم. همه انسانها به ادب و نزاکت نیاز دارند. من حاضرم که شخص معتاد باشد ولی با ادب باشد. من با آدم بی ادب 5 دقیقه هم نمی توانم زندگی کنم. بهترین علم دنیا را هم اگر داشته باشد، اگر ادب نداشته باشند، فایده ای ندارد.

تا الآن آنچیزی که کنگره 60 را نگه داشته است، مسئله ادب و نزاکت است. ما صبح ها 200 نفر به استخر شهید شیرودی می رویم، کوچکترین مشکل و سر و صدائی نیست، ولی روزهای دیگر شلوغی و دغدغه برای ناجیان بسیار زیاد است. اینها همه بخاطر ادب و نزاکتی است که بچه های کنگره رعایت می کنند.

من هر سال آخر سال آمار و ارقام را می دهم، تا ببینید که در چه وضعیتی هستیم.

 

خلاصه صورت حساب و هزینه های انجام شده در سال 95، از فروردین تا 95/12/23

هزینه تحقیقات و اوتی

1.100.000

گروه موسیقی

1.400.000

کرایه ماشین و ایاب و ذهاب

12.000.000

نظافت و سایر لوازم مصرفی

13.000.000

تولد مسافرین

20.000.000

چاپ و فتوکپی

22.000.000

ملزومات اداری

45.000.000

ماموریت اعضاء

50.000.000

اردوی آموزشی

65.000.000

آب و برق و تلفن و اینترنتی

68.000.000

آبدارخانه

82.000.000

سایر جشنها

83.000.000

هزینه های ورزشی

180.000.000

تعمیرات ساختمان

193.000.000

اجاره های پرداختی

235.000.000

جمع هزینه ها

1.070.000.000 تومان

توضیح اینکه تا کنون مبلغ یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان بابت ودیعه و رهن و اجاره برای 29نمایندگی پرداخت گردیده است.

 

دریافتی های 1395

کمک از ستاد مبارزه با موادمخدر

2.500.000

زمین دانشگاه (وجوه دریافتی)

407.000.000

سایر کمک های اعضاء

450.000.000

سود بانکی

586.000.000

کمک های داوطلبانه مسافران و همسفران

972.000.000

سبدها

1.000.000.000

لژیون مالی

2.235.000.000

جمع دریافتی ها

5.729.000.000 تومان

 
تمام پولها بعنوان سپرده در بانک وجود دارد. خوشبختانه ما بالانس کارمان خیلی خوب و مرتب است و تا یک ریال هم حفظ و نگهداری می شود. جا دارد که من از مسئولین امور مالی آقای سلامی، فریدون، محمد صداقت، مجدیان، سعید سبزه ای، آقای زرکش و خیلی بچه های دیگر که صبح تا شب کار می کنند، تشکر کنم.

به اعتقاد من این مبلغ خیلی کم است، ما که از دانشگاه هاروارد کمتر نیستیم، هاروارد 12میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد. اگر بخواهیم شعبات دیگری بزنیم، باید منابع مالی ما، خیلی بیشتر از اینها باشد.

 

در انتهای چلسه از نفرات برتر مسابقات تیراندازی با کمان تقدیر به عمل آمد.

نفرات برتر ریکرو آقایان: 1-آقای منوچهر نوری زاده 2-هانی میلانی 3-احمد خانه زر

نفرات برتر کامپوند آقایان: 1-آقای احمد حکیمی 2-محمود جمشیدی 3-محمد رضا ضیغمی

نفرات برتر ریکرو بانوان: 1- خانم فاطمه منتظری 2-خانم کیمیا خرمشاهی 3-خانم الهام اشکذری

نفرات برتر کامپوند بانوان: 1-خانم لیلا شاطی 2-خانم معصومه گرائیلی 3- خانم شهناز شهبازی

نام فایلتاریخمدت زمانحجم (MB)لینک
فایل صوتی سخنان مهندس95/12/2500:33:1115دانلود
فایل صوتی رهایی ها95/12/2501:37:0033دانلود


منبع : کنگره 60

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی،

برچسب‌ها: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو