گزارش عملکرد لژیون چهاردهم ، کمک راهنما همسفر خاطره خادم الحسینی
شنبه 21 اسفند 1395 ساعت 15:07 | نویسنده این مطلب : همسفر: سارا | ( نظرات )

به نام خالق زیبایی ها

عملكرد لژیون چهاردهم همسفران؛ كمك راهنما همسفر خاطره خادم الحسینی

موضوع : لژیون

 

ما نمی توانیم حد مشق مسافرمان را به کمک راهنمای مسافر دیکته و یاد آوری کنیم .  کمک راهنما هرچیزی را که باید از مسافر من بداند بطور کامل می داند . کمک راهنما طرز رفتار مسافر، ظاهر و برخورد او را می بیند وحتی اگر مسافر نقاب بزند و یا دو دره بازی و ریا کند ، کمک راهنمای مسافر صدرصد متوجه می شود . زیرا خود او تمام این مسیر را طی کرده است . کمک راهنما کار خود را انجام می دهد و تا خود مسافر حرفش را به کمک راهنمای خود نزند کمک راهنما هیچ کاری را برای مسافر انجام نمی دهد ....

 

پارامتر هایی که همه ما را به درمان و رهایی می رساند پارامتر زمان و تکرار مکرر موضوع می باشد .  وقتی مشکل را مطرح می کنیم و جواب را صریحا و مستقیما از استاد لژیون دریافت می کنیم مانند ماهی به دست دادن است . ولی وقتی با گوش دادنِ سی دی ، تفکر کردن و آموزش گرفتن، ماهیگیری را در قالب هایی همچون کتاب ، سی دی و آموزش های لژیون یاد می گیریم بسیاری از مشکلات حل خواهد شد . 

اوایل سرِ کوچکترین مشکلی به بن بست می رسیدیم و یا نمی دانستیم که چگونه حل مسئله کنیم ولی الان خودمان قادر به حل کردن مشکلات هستیم و نقطه تحملمان بالا رفته است . اگر از سمت همسفر با کمک راهنمای مسافر تماس گرفته  شود آنها به هیچ وجه گوش نخواهند کرد . در واقع آنها راهنمای درمان اعتیاد هستند و هیچ گونه دخالتی در امور خانوادگی همسفر ومسافر ندارند . ما نمی توانیم حد مشق مسافرمان را به کمک راهنمای مسافر دیکته و یاد آوری کنیم .  کمک راهنما هرچیزی را که باید از مسافر من بداند بطور کامل می داند . کمک راهنما طرز رفتار مسافر، ظاهر و برخورد او را می بیند وحتی اگر مسافر نقاب بزند و یا دو دره بازی و ریا کند ، کمک راهنمای مسافر صدرصد متوجه می شود . زیرا خود او تمام این مسیر را طی کرده است . کمک راهنما کار خود را انجام می دهد و تا خود مسافر حرفش را به کمک راهنمای خود نزند کمک راهنما هیچ کاری را برای مسافر انجام نمی دهد . 

برفرض مثال : من یک مسئله مهمی را برای کمک راهنمای مسافر بازگو می کنم که شاید در درمان مسافرم خیلی تاثیر داشته باشد . مثلا : دیرآمدن مسافر به منزل، رفیق بازی، گریز زدن و..... اما با این حال کمک راهنما متوجه می شود ولی کاری انجام نمی دهد . چون یک مسافر خودش باید با کمک راهنمای خود صحبت کند و جویای حل مشکلاتش شود. چرا مسافر از هرشخصی کمک می خواهد و به هر دری می زند برای کمک گرفتن به جز کمک راهنمای خود!؟ 

اگر من دخالت کنم سد راه در برابر درمان مسافرم شده ام . اگر هم درمان شود یک شخص ترسو وبی مصرف می شود چون عادت کرده است که همه نازش را بکشند و به زور ، به او راه حل بدهند . خودش باید کمک بخواهد و خودش گلیمش را از آب بیرون بکشد . مثل کودکی که تا گرسنه نشده او را غذا می دهیم ، تا خواب او را نگرفته ، اورا می خوابانیم و... او عادت می کند قبل از اینکه هرچیزی را احساس کند همه چیز برایش آماده باشد.

من باید اجازه دهم مسافری که زمان طولانی تمام حس هایش بسته شده بوده و تمام حس هایش در گرو مواد بوده است ، حس هایش باز شود و متوجه شود که چه نیازی دارد وخودش به دنبال حل کردن مسائلش باشد و هیچ کمک راهنمایی به زور راه حل به رهجو نمی دهد . اگر شما صد روز هم سر جلسه لژیون حضور داشته باشید و حالتان خوب نباشد هرگز کمک راهنما به زور جویای حال شما نمی شود و حال شما را نمی پرسد  پس وقتی به کنگره و کمک راهنمای خود ایمان پیدا کردی با صحبت کردن  با او و آموزش دیدن مشکلت حل می شود . هرچیزی باید با اراده و خواسته خودمان باشد  تا آن خواسته را به مرحله عملی شدن برسانیم و هرگونه مشکلی را حل کنیم . اگر کمک راهنمایی هم به تماس و صحبت شما گوش داد ، مطمئن باشید به ایجنت و مرزبان اطلاع خواهد داد و کمکی که شما می خواستید در خفا به مسافر خود بکنید همه جا درز پیدا می کند و یک کار ضدارزشی انجام داده اید . این به ظاهر کمک شما اصلا ارزشی ندارد . کمک راهنما درنقش یک رباتیک نیست که هرچه مسافر یا همسفر بگوید را انجام دهد و یک طرفه به قاضی برود. هیچ کمک راهنمایی در جهت مخالف حرکت نمی کند . چون درکنگره یک سری مطالب درقالب آموزش وجود دارد به عنوان کتاب و سی دی که آموزش می دهیم وشما با آموزش گرفتن و عملی کردن به دنبال حل مشکلات خود باشید وراه حل را پیدا کنید . کمک راهنما نقش مشاور خانواده را ندارد . این جا یک کمک راهنما با گوشت و پوست و استخوان خود تمام مشکلات شما را لمس ، درک و تجربه کرده است و از طریق آموزش دادن ، ماهیگیری را به شما آموزش می دهد نه اینکه ماهی را به دست شما بدهد. 

آقای مهندس می گویند: هرکاری راکه می خواهید انجام دهید در ابتدا پرس و جو کنید ، بسنجید و بعد درنهایت دنبال کنید. 

آیا شما فکر می کنید که یک کمک راهنمای مسافر نمی داند که چه کاری را باید انجام دهد ومنتظر تذکر دادن ما است ؟ وتمام این مشکلات مختص مسافر من است و من باید تماس بگیرم و گوش زد کنم که راه حل چه مشکلاتی را بدهید ؟واو نمی داند که چه کاری را باید انجام داد؟ پارامترهایی که همه ما را به درمان  و رهایی می رساند پارامتر زمان و تکرار مکرر موضوع می باشد .

منتظر نباشید که با یک یا دوبار تکرار موضوع مشکل حل شود . این تکرار ، زمان زیادی می خواهد تا با تکرار مکرر موضوع به هدف برسیم . بدون این دوپارامتر هیچ چیزی در وجود ما نهادینه نمی شود . اگر ما چیزی را عجولانه بدست آوریم مطمئن باشید به سرعت هم ازدست خواهیم داد . یک شبه می خواهیم با نصیحت کردن به نتیجه برسیم که این موضوع غیرممکن است. 

اگر قرار بود کمک راهنما بطور خصوصی برای هر رهجو گفتگو کند و راه حل بدهد دیگر نیازی به برگزاری لژیون نبود ، مانند مطب پزشک هرکسی به تنهایی مشکلش را می گفت و راه حل می گرفت و می رفت . ما دور هم درلژیون هستیم و به طور گروهی کار می کنیم . ما خواهران هم لژیونی هستیم تا با وجود هم قوت قلب بگیریم . نه این که از سیر تا پیاز زندگی شخصی یکدیگر را بدانیم و پا از حریم یکدیگر فراتر بگذاریم . راز داری در لژیون یک مسئله مهم دیگر است وهمیشه می گوییم : هویت افراد در این مکان محفوظ است و این محیط را یک مکان امن می دانیم . ما درلژیون سفر اولی و سفر دومی داریم ولازم نیست که همه مشکلاتمان رابازگو کنیم ؛ شاید شخصی ظرفیت شنیدنش را نداشته باشد و باعث دل مشغولی و درگیری ذهنی او شود و باعث شود که قضاوت کند . ما باید بدانیم که چه حرفی را باید بزنیم و چه حرفی را نزنیم که این خود یک آموزش مهم است که چگونه رفتارکردن را بیاموزیم . این آموزش باعث می شود که دیوار زندگی شخصی خودمان را بالا ببریم و اجازه ندهیم که کسی در زندگی و حریم خصوصی ما دخالت کند . ما یاد می گیریم که اعتماد کردن هم حد و مرزی دارد . خواهرهای هم لژیونی باید هم دل باشند تا یک نفر به رهایی برسد . همه ی ما ، در به رهایی رسیدن و درمان قطعی همچنین در برگشت و خراب کردن سفر مسافران دخیل هستیم .
نگارش متن : همسفر سحر ؛ رهجوی کمک راهنما همسفر خانم خاطره

مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: