كارگاه آموزشی عمومی؛ پنج شنبه 95/12/19
جمعه 20 اسفند 1395 ساعت 02:34 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام اولین عاشق که اوست

روز پنج شنبه ۹۵/۱۲/۱۹جلسه ششم از دور دوازدهم كارگاه های آموزشی عمومی كنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی مسافر عباس، استادی مسافر علی جمالی و دبیری مسافر اسماعیل با دستور جلسه اهمیت خواب شب و بیداری در صبح زود" راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

در صور آشکار باید با مصرف شربت اوتی و به موقع خوابیدن و بیدار شدن و در صور پنهان هم باید با تزکیه و پالایش و حرکت در صراط مستقیم بتوانیم از کیفیت خواب خوبی برخوردار باشیم...

بسیار خوشحالم و خداوند را سپاسگزارم که بار دیگر در این جایگاه قرار گرفتم تا بیشتر بیاموزم و خوشا به حال من و شما که در این جلسه حضور داریم و از کارگاه آموزشی امروز که اهمیت بسیار زیادی دارد بهره مند می شویم و آنهایی که نیستند غافل می مانند امیدوارم که از این به بعد این بیداری نصیب همه ما بشود و آموزشها را به راحتی از دست ندهیم.

دستور جلسه امروز بار علمی بسیار بالایی دارد و در روند درمانی ما و حال خوب ما بسیار موثر است و یکی از دلایلی که دستور جلسه اهمیت خواب شب و بیداری در صبح زود را در آخر سال گذاشتند این است که یادآوری شود برای تک تک ما که در این تعطیلات نوروزی مواظب خواب شبمان باشیم و خواب شب را از دست ندهیم.

یکی از وظایف انسان محافظت از این جسمی است که خداوند به امانت در اختیار ما گذاشته است. حال اگر ما بخواهیم جسم سالمی داشته باشیم تا به موازات نفسمان بتواند به خوبی طی طریق نماید که همان سوار و سوارکار هستند مثلثی را می شود ترسیم کرد که از سه ضلع ورزش٬تغذیه و خواب تشکیل شده است که این سه پارامتر بسیار اهمیت دارند.اگر ما نگاهی به این هستی بکنیم همه موجودات ائم از گیاهان٬حیوانات و انسانها در زندگی روزمره شان بخشی را به خواب باید اختصاص بدهند یعنی خواب جز نیازهای اساسی ما است.در خواب چه در صور پنهان و چه در صور آشکار اتفاقاتی می افتد که اگر من به موقع نخوابم از آن اتفاقات محروم می شوم.

اعتیاد بسیار بسیار بر روی خواب انسان تاثیرگذار است به دلیل اینکه اعتیاد جایگزینی مزمن است و بعضی از مواد شبه افیونی بدن مثل استیل کولین٬آدرنالین ٬ سروتنین و ملاتنین که خواب و بیداری را تنظیم می کند در بدن فرد مصرف کننده٬ تولید نمی شود یا کم تولید می شود٬ بنابراین اعتیاد اثر تخریبی زیادی روی خواب دارد و بی خوابی یکی از عوارض ناشی از قطع ناگهانی موادمخدر است که هم مربوط به صور آشکار و هم صور پنهان می باشد .وابستگی به مواد مخدر باعث شده که شخص نتواند بدون مواد بخوابد و از طرفی خوابش کیفیت خوبی نداشته باشد.پس مواد مخدر هم کمیت و هم کیفیت خواب فرد مصرف کننده را٬ تحت الشعاع قرار می دهد.

پس لازم است که ما خواب شب مناسبی داشته باشیم تا به تعادل در درمان برسیم.آقای مهندس موقع رهایی افراد از آنها می پرسد که خوابت چطور است یعنی یکی از پارامترهای اصلی به تعادل و به درمان رسیدن شخص٬ در تنظیم شدن خواب شب است که شخص بتواند در ساعت ۱۱ شب بخوابد و ۷ صبح بیدار شود.در صور آشکار باید با مصرف شربت اوتی و به موقع خوابیدن و بیدار شدن و در صور پنهان هم باید با تزکیه و پالایش و حرکت در صراط مستقیم بتوانیم از کیفیت خواب خوبی برخوردار باشیم.

برای یک خواب خوب داشتن غیر از هورمونهایی که باید در بدن ترشح شود باید ذهن٬ آرام باشد و از فرکانس ۱۱ یا بالاتر به فرکانس ۷ برسد تا شخص بتواند به خواب برود.از ساعت ۱۱ شب تا ۷ صبح بدن بالاترین راندمان را برای ترمیم بافتهای آسیب دیده و خروج سموم از بدن دارد که اگر شخص در این ساعات خواب نباشد این بازسازی و خروج سموم از بدن صورت نمی گیرد.از ساعت ۱۲ شب تا ۴ صبح عملیات خونسازی در مغز استخوان صورت می گیرد و اگر در این ساعات خواب نباشید کم خونی می گیرید.دریافت انرژی از کائنات توسط کالبد دوم در همین ساعات صورت می گیرد که اگر شخص در این ساعات خواب نباشد از این انرژی محروم می گردد و حتی اگر در روز ساعتها هم بخوابد نمی تواند آن انرژی را کسب کند.اینها شاید موارد بسیار کمی از اهمیت خواب شب بوده باشد.


برای اینکه بتوانیم خواب شب را تنظیم کنیم باید خوابمان را از صبح درست کنیم و بتوانیم هر روز یک ساعت زودتر از روز قبل بیدار شویم.در روز هم نباید خواب سنگین برویم تا بتوانیم شب به موقع بخوابیم.باید قبل از خواب از خوردن غذاهای پرحجم پرهیز کنیم.باید دو یا سه ساعت قبل از خواب ورزش کرده باشیم.داشتن ذهنی آرام و پرهیز از استرس ٬پرهیز از خوردن مواد کافئین دار٬داشتن اتاق خواب مناسب و تاریک و...ضروری است.


دستور جلسه دوم:اولین سالروز رهایی مسافر محمد

محمد هم با تخریب تریاک و شیره وارد کنگره شد. شغلش شیفتی بود یعنی یک هفته می توانست به کنگره بیاید و یک هفته نمی توانست بیاید٬اما آن خواسته ای که برای درمان داشت و آن علاقه ای که به آموزشها داشت باعث شد که جلساتی را که می آمد خوب کار کند و جلساتی را که غیبت داشت از طریق وبلاگ و سی دی ها کار کند تا عقب نماند و در ادامه حضور همسفرانش به آمدن محمد به کنگره بسیار کمک کرد و توانست بال پروازی برای محمد باشد.سفر بسیار خوبی داشت.در ماه رمضان گذشته در قسمت آشپزخانه خدمتگزار بودند.تمام ما آرزویمان این است که از وادی اعتیاد خارج شویم و بتوانیم یک زندگی سالمی داشته باشیم باید برای این کار بازپرداختی هم بدهیم٬ اینکه انسان فقط چیزی را بخواهد امکان پذیر نیست.باید از خیلی از خواسته هایش بگذرد تا بتواند به موقع در جلساتش حضور داشته باشد.خودمان را نباید گول بزنیم و برای به درمان رسیدن باید با این رودخانه کنگره همراه بشویم و خواسته درمان را در الویت خواسته هایمان قرار دهیم.در پایان این روز زیبا را خدمت جناب اقای مهندس دژاکام٬ سرکار خانم انی؛ اعضا٬ مسئولین و خدمت گذاران شعبه؛ خدمت محمد عزیز٬ خانواده و همسفرانش و راهنمای همسفرشان سر کار خانم قاسمی و اعضای لژیون تبریک عرض می کنم و موفقیت روزافزون شان را ارزومندم.
پس از سخنان استاد، مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 اولین سالروز رهایی مسافر محمد را با شور فراوان جشن گرفتیم.


اعلام سفر مسافر محمد: 

آنتی ایکس مصرفی : شیره

تخریب: ۱۰ سال

روش درمان:دی اس تی همراه با شربت اوتی

مدت سفر:11 ماه و ۱۴روز

نام راهنما: آقای علی جمالی

رشته ورزشی:فوتسال

رهایی: ۱۳ ماهآرزوی مسافر محمد:انشاا.. که خداوند همه ما را به راه راست هدایت نماید.

آرزوی همسفر زهرا:آرزو  می کنم هر کس در دام اعتیاد است نجات پیدا کند.سخنان مسافر محمد:

من قبل از اینکه به کنگره بیایم مشکلات زیادی داشتم٬ خواب درستی نداشتم٬ کارم شیفتی بود و در بیرون هم کار می کردم .پیش پزشکان و مشاوران زیادی رفتم و هزینه های زیادی پرداخت کردم همه می گفتند باید شغلت را عوض کنی اما وقتی وارد کنگره شدم و با راهنمای خوبم آقای جمالی صحبت کردم گفتند که سی دی خواب شب را گوش کن من هم چندین بار گوش کردم دیدم واقعا مشکل از خودم هست و  راهی که من می رفتم همه اش اشتباه بود و با کمک راهنمایی های راهنمایم و راههای درستی که جلوی پایم گذاشت یکی از شغلهایم را حذف کردم و به یک شغل اکتفا کردم تا توانستم به درمان و آرامش برسم.

از آقای مهندس و گروه مرزبانی و نشریات و کسانی که من را در این راه یاری کردند کمک راهنمای خودم و همسفرم و کمک راهنمای همسفرم تشکر می کنم.

سخنان همسفر احمد:

من هم از آقای علی جمالی که به پدرم کمک کردند تا به این جایگاه برسد تشکر می کنم و امیدوارم که تک تک سفر اولیها به این جایگاه برسند و به مقامی برسند که هیچ وقت فکرش را هم نمی کردند.


سخنان همسفر عمادرضا:

من از آقای مهندس و آقای جمالی و راهنمای مادرم تشکر می کنم که توانستند پدرم را به این جایگاه برسانند دستشان درد نکند.


سخنان کمک راهنما همسفر فاطمه:

خداوند مهربانم را بسیار سپاسگزارم که به من فرصت داد تا در کنگره باشم و برای درمان خودم تلاش کنم.بعضی از افراد فکر می کنند که یک مصرف کننده حتما باید به آخر خط برسد تا به فکر درمانش بیفتد مثلا باید از خانواده طرد شود اگر همسفر دارد باید طلاق بگیرد کارش به زندان بکشد کارتن خواب شود کارش را از دست دهد تا به خودش بیاید و بیدار شود تا به فکر درمان خود بیفتد اما این تفکر٬ یک تفکر ناصحیح است و همه ما در کنگره باید به این قضیه توجه داشته باشیم که مشکل اصلی ما مواد مخدر  یا خود مشکل٬ نیست مشکل اصلی خود ما هستیم.یعنی این خود من هستم که باید یاد بگیرم تعادلها را در زندگی رعایت کنم و یاد بگیرم هر چیزی را درست ٬در جای خودش و به اندازه خودش مورد استفاده قرار دهم.امیدوارم که خداوند به همه ما این بیداری و هوشیاری را عطا کند و بتوانیم در مسیری که هستیم بهترین بهره را ببریم.

خانم زهرا از آن رهجویانی هستند که واقعا عاشق خانواده شان هستند و همه ی سعی و تلاششان را کردند تا کانون خانواده را گرم و صمیمی نگه دارند.اما این را باید بدانند که یک همسفر برای اینکه بتواند یک عشق سالم به خانواده اش بدهد اول باید بتواند تفکر سالم ٬عمل سالم و حس سالمی داشته باشد تا بتواند از عشق سالمی برخوردار باشد تا بتواند آن را هم به خانواده اش هدیه دهد.انشاا.. در ادامه مسیر بیشتر برای خودشان سفر کنند و برای سلامتی جسم و روان و جهان بینی خودشان بیشتر حرکت کنند.انشاا..که همیشه کانون خانواده شان گرم و شاداب باشد.

این تولد را خدمت آقای مهندس ٬مسافر محمد ٬کمک راهنمای محترم جناب آقای جمالی و همچنین خانم زهرا و دو فرزند گلشان تبریک عرض می کنم.

سخنان همسفر زهرا:


به نام خدا٬برای خدا و به یاد خدا.حضور همه ما در کنگره به خاطر نقطه مشترکی بوده که در زندگی ما بوده  و آن چیزی نیست جز بیماری.پرسیدند از بیماری که حالت چطور است؟گفت عالی٬ همچو گل٬ در دست چنگیز مغول.خداوند را شاکریم که به کمک عزیزانی همچون آقای مهندس و حضور گرم دوستان توانستیم از دست چنگیز مغول زندگی مان٬ نجات پیدا کنیم. خداوند مهربان را شاکرم که باعث شد شادی به خانواده ام برگردد.امید٬توکل و ایمان راه گشای همه مشکلات زندگی و نجات از هر بیماری است.گاهی فرصت با هم بودن کمتر از عمر شکوفه هاست پس بیاییم خوبی ها را از هم دریغ نکنیم و آن هم چیزی نیست جز محبت.

از آقای مهندس و راهنمای مسافرم و راهنمای خوب خودم خانم قاسمی تشکر می کنم.
همچنین تعدادی  از مسافرانی که چهارشنبه گذشته گل رهایی از دستان پرمهر و عطوفت آقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:
تا باد چنین بادا!

نویسنده:همسفر زهره

عکاس:مسافر مجتبی

ارسال تصاویر: مسافر محسن

وب نمایندگی شیخ بهایی

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
طاها دوشنبه 23 اسفند 1395 15:27
رهایی مسافر عزیز اکبرآقای گل رهجوی حسین آقا ایوبی را به ایشان و راهنمای گرامیشیان و آقای مهندس دژاکام تبریک عرض مینماییم.
طاها دوشنبه 23 اسفند 1395 15:26
رهایی مسافر عزیز اکبرآقای گل رهجوی حسین آقا ایوبی را به ایشان و راهنمای گرامیشیان و آقای مهندس دژاکام تبریک عرض مینماییم.
مطهر دوشنبه 23 اسفند 1395 15:24
باسلام رهایی جناب اکبرآقای گل را تبریک عرض مینماییم.ان شاالله همیشه موفق و پیروز باشی...در کنار خانواده و در زیر سایه مرتضی علی.
اعظم همسفرمهدی(میرداماد) شنبه 21 اسفند 1395 13:17
هزاران تبریک وشاد باش خدمت مسافرمحمد وهمسفر عزیزشان خانم زهرا وهم چنین خدا قوت وتبریک خدمت راهنمایان گرام جناب آقای جمالی وسرکار. خانم قاسمی
تاباد چنین باد
شاد باشی
همسفر حکمت جمعه 20 اسفند 1395 20:39
سلام و تبریک صمیمانه خدمت خانم زهرا ی عزیز اولین سالروز رهایتان رابه شما ومسافرتان ودو پسر گلتان تبریک عرض میکنم وبرایتان بهترینها را آرزو میکنم وهمچنین تبریک خدمت خانم قاسمی عزیز و آقای جمالی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic