کارگاه آموزشی خصوصی همسفران؛ دوشنبه 95/12/16
دوشنبه 16 اسفند 1395 ساعت 22:53 | نویسنده این مطلب : همسفر : الهام | ( نظرات )

به نام آنکه هر چه داریم از اوست

روز دوشنبه 95/12/16 جلسه چهاردهم از دور یازدهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه شیخ بهایی به نگهبانی همسفر شهناز ،استادی همسفر فخری و دبیری همسفر سارا با دستور جلسه لژیون داخل و خارج کنگره ،راس ساعت 15 شروع به کار کرد.

از انجایی که هر محصولی یک میوه و ثمره ای دارد ،محصول لژیونهای کنگره رهجویانی هستند که به درجه کمک راهنمایی می رسند. لژیونها بازوان توانمند کنگره هستند که باعث پیشرفت کنگره می شوند ...

خلاصه سخنان استاد:

در کنگره 60 به حلقه تشکیل شده از راهنما و رهجوهایش که دایره وار دور همدیگر می نشینند و یک گروه را تشکیل می دهند لژیون گفته می شود . اگر یک مثلث را در نظر بگیریم یک ضلع آن راهنما و یک ضلع  آن رهجو و قاعده مثلث تشکیل شده از متون آموزشی و مطالب کنگره که نیاز رهجوها را برطرف می کند .

در کلام اله آمده به طبیعت بروید و در خلقت و آفرینش تفکر کنید. ما همه چیز را از طیبعت الگو برداری می کنیم ،در اطراف قله های اورست  کوههای زیادی وجود دارند که این کوهها در کنار همدیگر قرار گرفته اند و هر کدام از این کوهها نور و گرمای خورشید را می گیرند و به کوههای مقابل بازتابش می کنند و در اثر این باز تابش نور ،دمای هوا در این قسمتها  خیلی سرد نیست ولی کوه دماوند چون یک کوه تنهاست مقداری از نور خورشید را جذب می کند و بقیه در فضا پخش می شود ،پس دمای هوا در کوه دماوند خیلی سرد است مثل لژیون که راهنما و رهجوها مثل کوه کنار همدیگر قرار دارند و اطلاعات و آگاهی خودشان را به همدیگر منتقل می کنند پس در نتیجه بعد از اتمام جلسه ،افراد در اثر تبادل اطلاعات و تبادل انرژی با چهره های شاد و پر انرژی به خانه  می روند .

طبق وادی دهم کسانی که مجذوب رحمت خداوند می شوند به ارتقا می رسند ،در لژیون هم کسانی که نور خداوند که همان علم و دانش کنگره است را جذب می کنندبه ارتقا می رسند و به جایگاههای بالاتری دست پیدا می کنند و کسانی که علم و دانش کنگره را جذب نمی کنند یعنی فقط به کنگره می آیند و می روند ولی آموزشی را  جذب نمی کنند در برابر مشکلات زندگی مانند صخره گلی فرو می ریزند .برای اینکه یاد بگیریم صفات خودمان را تغییر دهیم و صفات بد خود را به صفات خوب تبدیل کنیم ،باید آموزش ببینیم و برای آموزش دیدن نیاز به استاد و مربی داریم . چون انسان موجودی اجتماعی است ، برای رسیدن به تکامل باید در جمع زندگی کند تا پیشرفت کند.

همه ی شما که امروز روی این صندلی ها نشسته اید مطمئنأ در گذشته خواسته ای مبنی بر آموزش و یادگیری داشته اید و کائنات به خواسته شما جواب داده و کنگره در مسیر راه شما قرار گرفته است پس از این بستری که فراهم شده به نحو احسن استفاده کنید و از آن بهره ببرید .

لژیون یک ساختار مثبت است و پایه اصلی لژیون ،آموزش است و این آموزشها بر پایه جهان بینی است و بر اساس عدالت ،معرفت و عمل سالم است . افراد یک لژیون چون دردشان مشترک است و حس مشترک دارند طبق اصول و قوانین کنگره از همدیگر حمایت می کنند و پشتیبان همدیگر هستند و احساسی که نسبت به  یکدیگر دارند به این گونه است که اگر یکی از افراد لژیون مشکلی برایش پیش بیاید ،بقیه افراد هم ناراحت می شوند و هنگامی که شخصی در لژیون به رهایی می رسد ،راهنما و دیگر اعضا احساس خوشحالی می کنند .

کنگره کارش گروهی است ،وقتی یک نفر می خواهد به رهایی برسد کمک راهنما به تنهایی نیست که تلاش می کند بلکه مرزبان ها ،ایجنت ،دیده بان و همه اعضای کنگره تلاش می کنند ،همه تلاش می کنند تا یک نفر از دریای طوفان اعتیاد به ساحل امن رهایی برسد . در لژیون همه افراد با هم مهربان هستند و به هم محبت می کنند و همین پیوند محبت است که اعضا را به یکدیگر نزدیک می کند . در لژیون با سکوت کردن به حرفهای دیگران احترام بگذاریم چون همه ما به برداشتهای هم نیاز داریم ،نیازمان را در دل دیگران جستجو کنیم تا نیاز دیگران هم در دل ما برآورده شود.اگر فضای لژیون خوب و آموزنده و پر انرژی باشد ،می توانیم انرژی مثبت دریافت کنیم و جایی که نیروهای مثبت و الهی هستند ،نیروهای منفی نمی توانند رسوخ پیدا کنند .

در ادامه استاد فرمودند: بعضی از ما شاید قدرت صحبت کردن در جمع را نداشتیم ولی با کنفرانس دادن سی دی در لژیون کم کم صحبت کردن در جمع های بزرگتر و مشارکت در جلسات عمومی را یاد گرفتیم و همین مشارکت کردن به ما اعتماد به نفس و انگیزه و قدرت حرکت می دهد تا بتوانیم نا تواناییهای خودمان را به توانایی تبدیل کنیم .زمانی قبل از کنگره بازی زندگی ما ،بازی در نا آگاهی بود ولی اکنون در کنگره بازی در آگاهی را یاد گرفتیم پس سعی کنیم بازیگرخوبی باشیم و نمایشنامه زندگی خودمان را طوری بازی کنیم که انسان بودن خودمان را نشان  دهیم و به سمت کمال حرکت کنیم .

از انجایی که هر محصولی یک میوه و ثمره ای دارد ،محصول لژیونهای کنگره رهجویانی هستند که به درجه کمک راهنمایی می رسند تا بتوانند پیام محبت را انتقال بدهند و در این زمینه فعالیت می کنند . لژیونها بازوان توانمند کنگره هستند که باعث پیشرفت کنگره می شوند .برای آموزش در کنگره لژیونهای متعددی تشکیل می شود که همه در جهت اهداف کنگره تلاش می کنند مانند ،لژیون درمان اعتیاد ،لژیون درمان سیگار ،لژیون مالی ،لژیون درمان چاقی و لژیون پزشکان که با حضور آقای مهندس و پزشکان برگزار می شود .

در آخر این پیام را تقدیم همه شما عزیزان می کنم : سعی کنیم در شادیها علت باشیم و در غم ها شریک .قدر کنگره و رهایی را بدانیم نه برای تفاخر بلکه برای انتقال دادن پیام محبت و انسانیت به کسانی که نیازمند این پیام هستند.

لژیون من بهشت كوچك من،مكان امن سخنانم،غذای كامل روح من،همیشه سربلند و باقی و جاودانه بمان.

ضمنا در این جلسه انتخابات نگهبانی داشتیم كه بعد از خواندن پیام انتخابات توسط مرزبان محترم و  انجام رای گیری، همسفر مهین مظاهری برای چهارده جلسه نگهبانی انتخاب شدند.از طرف اعضای شعبه شیخ بهایی از همسفر شهناز عابدینی و همسفر سارا نجاران به خاطر چهارده جلسه خدمت نگهبانی و دبیری تشكر می كنیم و به همسفر مهین مظاهری تبریك عرض می نماییم.

نویسنده:همسفر الهام

تصویرگر:همسفر فهیمه

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 17 اسفند 1395 22:50
خداقوت به خانم شهناز،خانم سارا وخانم فخری عزیز
همسفرالهه سه شنبه 17 اسفند 1395 19:59
خدا قوت خدمت خانم الهام وفهیمه عزیز مرحبا بر شما
همسفر سه شنبه 17 اسفند 1395 06:46
تشکر از نویسنده و تصویرگر عزیز
تشکر از استاد نگهبان و دبیر عزیز
تشکر از همه خدمتگزاران کنگره شاد باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic