گزارش عملكرد لژیون یازدهم؛ کمک راهنما همسفر لیلا مرادی
شنبه 7 اسفند 1395 ساعت 17:32 | نویسنده این مطلب : همسفر: سارا | ( نظرات )


به نام آنکه جان را فکرت آموخت

عملكرد لژیون یازدهم همسفران؛ كمك راهنما همسفر لیلا مرادی

موضوع: جهان بینی 2 (قوانین بازی)

اعتیاد هم یکی دیگر از مشکلات است که ما با نقض قوانین الهی درگیر این ضدارزش شده ایم . امروز به هر دلیلی مسافر ما وارد این ضدارزش شده است و من به عنوان همراه او با این مشکل دست و پنجه نرم می کنم ، حتما در وجود من هم ضد ارزشهایی وجود داشته و دارد که یک مصرف کننده روزی من شده است . اگر فکر کنم که فقط این مسافر است که نقض فرمان  کرده و مسیر را اشتباه رفته است سخت در اشتباهم ...


ما برای وارد شدن به یک بازی باید قوانین آن بازی را بلد باشیم ؛ اگر قوانین آن بازی را بلد نباشیم اولین مسئله ای که خیلی اهمیت دارد یاد گرفتن و آموزش دیدن قوانین آن بازی است . مثلا اگر بخواهم روزهای جمعه در زمین ورزش حاضر شوم و والیبال بازی کنم در درجه اول باید قواعد و اصول بازی والیبال را بلد باشم اگر اصول و قواعد بازی را بدانم می توانم وارد بازی شوم و از بازی والیبال لذت ببرم و انرژی بگیرم . اما اگر قواعد و اصول بازی را بلد نباشم نمی توانم وارد بازی شوم و نباید انتظار داشته باشم مانند کسانی که کار بلد هستند در داخل زمین والیبال فعالیت کنم . اگر هدف من بازی والیبال است اول باید برای یادگیری اصول و قوانین این بازی وقت بگذارم و تلاش کنم یعنی در یک باشگاه ثبت نام کنم یا اگر برایم امکان پذیر نیست روزهای جمعه اول وقت در زمین ورزش کنگره حاضر باشم و از خانم سحر مربی ورزش خواهش کنم که به من آموزش های لازم را بدهد . باید به این موضوع  توجه داشته باشم که اگر نخواهم بپذیرم که قواعد و اصول بازی والیبال را بلد نیستم و بدون توجه به این موضوع وارد بازی شوم هم به خودم و هم به دیگران آسیب می زنم . در جزوه جهانبینی آقای امین به این موضوع اشاره کرده اند که در جهانبینی ، ما به دنبال فراگیری قوانین زندگی هستیم . زندگی ما هم دقیقا مثل یک بازی است و چون ما قوانین این بازی را بلد نیستیم برای خودمان و دیگران مشکلات زیادی به وجود می آوریم .

ما برای گرفتن گواهینامه رانندگی باید بتوانیم یک راننده کار بلد و خوب باشیم و برای این که کار بلد شویم باید قوانین راهنمایی و رانندگی را یاد بگیریم . در رانندگی زمانی که چراغ قرمز می شود ما باید به حقوق عابر پیاده و رانندگانی که در جهت های دیگر در حال حرکت هستند احترام بگذاریم و پشت خط عابر پیاده و چراغ قرمز بایستیم . اگر در این کار تخلف کنیم هم برای خودمان مشکل درست می کنیم و باعث تصادف می شویم و هم به دیگران آسیب می زنیم و ممکن است بعضی وقت ها این مشکلات و تخلف ها قابل جبران نباشد . زمانی که در حال رانندگی هستیم ممکن است یک مسیر را اشتباه برویم ، وقتی که متوجه اشتباهمان شدیم باید از دوربرگردان استفاده کنیم و مسیرمان را تغییر دهیم و به طرف مقصد و هدف مورد نظر حرکت کنیم . زمانی که ترافیک سنگینی وجود دارد باید فاصله خودمان را با ماشین جلویی رعایت کنیم تا باعث برخورد و تصادف نشویم . دقیقا در زندگی هم باید مثل زمانی که در حال رانندگی هستیم به قوانین و فرامین الهی توجه کنیم و به آن ها عمل کنیم . خداوند در کلام ا... شریف می فرمایند : ولاتجسسوا : در کار دیگران تجسس نکنید یا کلوا و اشربوا و لا تسرفوا : بخورید و بیاشامید اما زیاده روی و اسراف نکنید یا حدیثی داریم؛ النظافة من الایمان : پاکیزگی نشانه ایمان است و یا فرمان های دیگر که می فرمایند : دروغ نگویید ، غیبت نکنید ، خشم وکینه را از دل بیرون کنید ، حسادت نورزید ، شکرگزار باشید و قدر نعمت هایی که دارید را بدانید و هزاران فرمان دیگر که اگر ما در زندگی مان رعایت نکنیم هم به خود وهم به دیگران آسیب می زنیم .

اعتیاد هم یکی دیگر از مشکلات است که ما با نقض قوانین الهی درگیر این ضدارزش شده ایم . امروز به هر دلیلی مسافر ما وارد این ضدارزش شده است و من به عنوان همراه او با این مشکل دست و پنجه نرم می کنم ، حتما در وجود من هم ضد ارزشهایی وجود داشته و دارد که یک مصرف کننده روزی من شده است . اگر فکر کنم که فقط این مسافر است که نقض فرمان  کرده و مسیر را اشتباه رفته است سخت در اشتباهم ، مطمئناً من هم جایی نقض فرمان کرده ام و باید مسیرم را تغییر دهم و به طرف مسیر درست حرکت کنم . من به عنوان یک همسفر باید کنگره را در اولویت کارهایم قرار دهم . به کنگره بیایم ، نسبت به مسافرم و بیماری او پذیرش داشته باشم ، همین طور بپذیرم که من هم نیازمند آموزش دیدن هستم . در کنگره قوانین و حرمت ها را یاد بگیرم و به آن ها عمل نمایم و برای رهایی مسافرم و رهایی خودم از بند ضدارزشها تلاش کنم تا انشاا... بتوانیم طعم و شهدشیرین رهایی از دام اعتیاد و بند ضدارزشها را بچشیم . امیدوارم خداوند متعال به همه ما کمک کند تا بتوانیم یک کنگره ای موفق باشیم و آموزه های خودمان را از قوه به فعل تبدیل کنیم .

با آرزوی موفقیت روز افزون برای تمام خدمت گزاران و اعضاء کنگره 60 .

با احترام : کمک راهنما همسفر لیلا مرادی

لژیون یازدهم شهبه شیخ بهایی

نگارش متن:همسفر سارا

 

مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: