گزارش عملکرد لژیون دهم؛ همسفر طاهره ابراهیمی
شنبه 30 بهمن 1395 ساعت 19:10 | نویسنده این مطلب : همسفر: سارا | ( نظرات )


به نام خداوند جان آفرین

عملكرد لژیون دهم همسفران؛ كمك راهنما همسفر طاهره ابراهیمی

موضوع: سی دی معما


وقتی انسان روی یک موضوع کاملا متمرکز می شود آن موقع الهامات و القائات آغاز می شود. این الهامات و القائات برای افراد خاصی نیست بلکه برای کسانی است که روی آن کار متمرکز شده اند و به دردشان می خورد.


سی دی معما

معما یعنی مسئله حل نشده . اگر مسئله ای حل شود علم می شود . علم عبارت است از کشف و توضیح قوانین حاکم بر ذرات و امواج برای تغییر ، تبدیل و ترخیص که علم این قوانین را توجیه می کند و توضیح می دهد . ( ذرات یعنی ماده و امواج یعنی احساس و تفکر) .

ماهمیشه در زندگی با معماهای زیادی رو به رو می شویم و آن ها را حل می کنیم . هر معما سه پارامتر دارد . 1 _ صورت مسئله  2 _ فاعل 3 _ حل مسئله . اگر فاعل این معما یعنی صورت مسئله را حل کند می شود علم . علم یعنی دانستن و یقین داشتن  . اولین گام برای حل مسئله ، صورت مسئله است که باید حل شود . معما ویژگی دارد که ما با دریافت این ویژگی ها باید صورت مسئله را حل کنیم  . مثلا : زَردم ، زِبرم ، زیر زمین به سر بَرم ، قبای زَردی به تَنم ، کلاه سبزی به سرم . این می شود صورت مسئله معما که مشخصات آن شئی را بیان می کند . این جا جواب می شود زَردک .

وقتی با معما رو به رو می شویم باید به خودمان بگوییم من می خواهم یک کاری را انجام بدهم مخاطرات این کار چقدر است ؟ این کار چقدر خوبی و چقدر بدی دارد ؟ ریسک این کار چقدر است ؟ پس درست مطرح کردن صورت مسئله خیلی مهم است . اگر صورت مسئله صحیح مطرح شود ما به جواب می رسیم وگرنه به جوابی نمی رسیم . صورت مسئله اعتیاد که هنوز برای معتادان بی نام حل نشده خودش یک معما است . چون می گویند اعتیاد یک بیماری مرموز ، لاعلاج و پیش رونده است ؛ به خاطر همین درمان نشدند . درمان با ترک فرق دارد . ( درمان یعنی به تعادل رسیدن از لحاظ روانی ، جسمی و فکری ) . اگر به عنوان مثال فرد مصرف کننده ای که تریاک یا هروئین مصرف می کرده را درمان کردیم و شب در انبار تریاک یا هروئین ماند و با خیال راحت رخت خوابش را پهن کرد و بدون هیچ وسوسه فکری ، رنج و عذاب و خماری خوابید و خواب آشفته ندید ، این درمان است .

هر انسان هم یک معما است . هر راهنمایی که رهجویی را به رهایی می رساند در واقع مقداری از این معما را حل می کند . معما هم یک صور آشکار دارد و یک صور پنهان که ما باید به صور پنهان معما هم توجه داشته باشیم . مثلا صور پنهان زردک  شیرین و قابل خوردن بودن ، مقداری آب و ویتامین A داشتن است . این صور پنهان در حل کردن مسئله ی معما نقش بسیار مهمی دارد .

وقتی انسان روی یک موضوع کاملا متمرکز می شود آن موقع الهامات و القائات آغاز می شود . این الهامات و القائات برای افراد خاصی نیست بلکه برای کسانی است که روی آن کار متمرکز شده اند و به دردشان می خورد . مثلا ارّه ، میخ و چکش به درد یک خیاط نمی خورد بلکه سوزن ، نخ و پارچه ابزار کار اوست . پس این الهامات و القائات مخصوص همه انسان ها در زمینه های مختلف است . کسی که زمان زیادی روی موضوعی متمرکز باشد وقتی کوچکترین اشاره و الهام به او شود آن را دریافت می کند ولی کسی که تمرکزروی موضوع نداشته باشد اصلا متوجه الهامات نمی شود و القائی هم انجام نمی شود چون تشخیص نمی دهد . درست مثل کسی که جواهر شناس است و کوچکترین تکه جواهری که ببیند تشخیص می دهد که جواهر است ولی کسی که جواهر شناس نباشد اگر یک کیلو الماس و جواهر هم جلوی چشمش بگذارند می گوید خرده شیشه است . همه چیز در هستی با برنامه ریزی خاص خود وجود دارد و انسان ها فقط آن ها را پیدا می کنند و یا رابطه بین آن ها را پیدا می کنند و ما چیزی نمی توانیم به هستی بدهیم . مثلا سرعت نور سیصد هزار کیلومتر در ثانیه است ؛ جاذبه در زمین بوده و نیوتون فقط آن را پیدا کرد . بعضی چیزها پیش نیاز دارد و ما باید آن ها را پیدا کنیم تا راه برایمان باز شود . مثل متد DST که راه را برای درمان اعتیاد باز کرد . هر کاری که در تفکر و اندیشه ما باشد به انجام می رسد مشروط  به این که برای به انجام رسیدن آن ها باید هم از نیروهای درونی و هم از نیروهای بیرونی استفاده کنیم . انسان ها همیشه در حل مشکلات به دنبال نیروهای بیرونی هستند در حالی که باید از نیروهای درونی هم استفاده کرد . ما در حل مسائل نباید به دنبال پارتی باشیم و فقط از نیروهای مالی استفاده کنیم بلکه باید تفکر و اندیشه هم داشته باشیم .

مهمترین دلیل رشد کنگره این بود که چاهی را کند و به آب رسید در حالی که معتادان بی نام خیلی تلاش کردند و می کنند که پاکیشان را حفظ کنند ولی چون چاه آن ها به آب نرسیده به خاطر همین درمان نشدند و دوباره برگشت می کنند . هر رهایی یعنی رسیدن هر رهجو به آب چاه ... روش DST درست بوده و از نیرو های درونی هم استفاده کرده واستفاده از نیروهای درونی وقتی امکان پذیر است که چاه به آب برسد و برای رسیدن به این آب باید روش هم درست باشد .

ما در برابر جهان و قاعده و نظمش ، به اندازه ی یک طفل تازه به دنیا آمده هم نیستیم و هنوز به جایی نرسیده ایم و هیچ نمی دانیم و نباید فکر کنیم با چند کلاس سواد و فلان مدرک حالا دیگر همه چیز را می دانیم .

با احترام کمک راهنما همسفر طاهره ابراهیمی

نویسنده : همسفر رویا لژیون دهم 

نگارش متن : همسفر سارا

مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: