دستور جلسه هفتگی؛ وادی دوازدهم و اجرای آن
چهارشنبه 27 بهمن 1395 ساعت 14:20 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام خالق هستی‌بخش

در باب دستور جلسه هفتگی: وادی دوازدهم و اجرای آن

به قلم کمک راهنما هم‌سفر زهره توکلی

پس ببینیم بخشندگی خداوند را که تمام هستی را برای آموزش و تکامل انسان هزینه کرد٬تمام حیات را برای رسیدن به آخر امر خلق انسان سرمایه کرد تا با اختیاری که دارد اشتباه بکند و بیاموزد. پس حتی اشتباهات انسان هم بخشی از آموزش اوست که باید طی فرآیند زمان آن‌ها را اصلاح کند تا بتواند به آخر امر خلق انسان نزدیک شود و ترخیص نهایی صورت گیرد.....


همیشه از نوشتن مقالات در مورد وادی‌ها فرار می‌کردم چون خودم را در حدی نمی‌دانستم که بخواهم متن وادی‌ها را به‌صورت مقاله کوتاه بنویسم و بسیار سخت است که بخواهی عظمت یک وادی را در چند پاراگراف توضیح دهی اما به‌ناچار به نکاتی از وادی اشاره می‌کنم.

در وادی دوازدهم یاد می گیریم که برای اینکه به هدف و خواسته‌ی خود برسیم باید فرآیند زمان را مدنظر بگیریم و درواقع فرود وادی دوازدهم روی فرآیند زمان است و در مورد پارامترهای اختیار٬چگونگی پیدایش جهان خاکی٬معجزه زمان٬تغییر٬ تبدیل٬  ترخیص٬ القا٬ احیا٬تحرک و...صحبت می‌شود.

نفس انسان که از ازل بوده اما زمانی که خداوند جسم انسان را خلق کرد تمام ساکنین آسمان‌ها را در یک گردهمایی بزرگ جمع کرد و اعلام کرد که من جانشینی در جهان خاکی قرار داده‌ام که دارای اختیارات کامل بر سرنوشتش هست. ولی ساکنین(منظور ساکنین آسمانها که هنوز در قالب جسمانی قرار نگرفته اند) با اعتراض گفتند چرا چنین موجودی را قرار دادی که در آنجا فساد و خونریزی نماید. قدرت مطلق فرمود: من می‌دانم آنچه را که شما نمی‌دانید؟

ساکنین از جانشین سؤال می‌کنند با این ویژگی‌هایی که انسان دارد فکر نمی‌کنید در زمین فساد و خونریزی کند؟ جانشین جواب می‌دهد که: آری حق با شماست. خصوصاً زمانی که در جسم خاکی قرار می‌گیرد کلیه مطالب و پیمانی را که با قدرت مطلق بسته فراموش می‌کند. پس احتمال هرگونه فساد و خونریزی٬ظلم و ستم وجود دارد ولی نیک بدانید که قدرت مطلق به من آموخت که در آخر امر اول اجرا می‌شود. پس بایستی نظاره‌گر وقایع باشیم تا به آخر امر خلق انسان نزدیک شویم تا نتیجه مشخص گردد.

پس ببینیم بخشندگی خداوند را که تمام هستی را برای آموزش و تکامل انسان هزینه کرد٬تمام حیات را برای رسیدن به آخر امر خلق انسان سرمایه کرد تا با اختیاری که دارد اشتباه بکند و بیاموزد. پس حتی اشتباهات انسان هم بخشی از آموزش اوست که باید طی فرآیند زمان آن‌ها را اصلاح کند تا بتواند به آخر امر خلق انسان نزدیک شود و ترخیص نهایی صورت گیرد.

در آخر امر اول اجرا می‌شود یعنی چه؟

یعنی اینکه در زمین برای رسیدن به هر خواسته‌ای باید زمان را در نظر داشت. مثلاً اگر خواسته شما رهایی از اعتیاد باشد باید ۱۱ ماه زمان بگذرد٬ اگر خواسته شما تولید گندم باشد باید ۸ ماه زمان بگذرد٬ اگر خواسته شما پختن قورمه‌سبزی باشد باید چند ساعت زمان بگذرد و...بلافاصله شما صاحب آن چیزی که می‌خواهید نخواهید شد بلکه اول باید بخواهید که به آن برسید بعد بذر آن را بکارید و مراقبت نمایید و تلاش و کوشش کنید تا در آخر امر به آن خواست اولیه‌تان برسید.

پس هیچ راهی برای حذف زمان وجود ندارد مگر اینکه از ظرف زمان خارج شویم و برای رسیدن به آخر امر بایستی از مراحل تغییر و تبدیل عبور کنیم تا به مرحله ترخیص برسیم. البته سه نیروی القا٬احیا و تحرک ما را در این امر هدایت می‌نمایند.

نکته: ما در برخی از موارد پارامتر زمان را در نظر می‌گیریم مثل ساختن خانه چون می‌دانیم مصالح باید تهیه شود و آجرها باید یکی‌یکی روی‌هم قرار گیرند و... یا مثلاً در تولد نوزاد چون می‌دانیم جنین باید در طی ۹ ماه تغییر کند و رشد کند در این‌گونه موارد كه مربوط به صور آشكار است، راحت فرآیند سپری شدن زمان را قبول می‌کنیم چون این تغییرات در صور ظاهر اتفاق می‌افتد و ما آن‌ها را می‌بینیم؛ اما در بسیاری از مسائلی که مربوط به صور پنهان می‌شود و تغییرات باید در صور پنهان صورت گیرد ما به‌راحتی فرآیند گذر زمان را نمی‌پذیریم و می‌خواهیم زمان را حذف کنیم اینجاست که دچار مشکل می‌شویم مثلاً در درمان اعتیاد که تغییرات باید در طی ۱۱ ماه هم در صور آشکار و هم صور پنهان شخص صورت گیرد یا در تبدیل انسانی حال خراب به انسانی باحال خوش می‌خواهیم یک‌شبه این کار صورت پذیرد اما این امکان‌پذیر نیست چون تغییرات باید در صور پنهان شخص مثل تفکرات و اندیشه او ٬جنس ذرات وجودی او٬جهان‌بینی او و... صورت گیرد و چون ما آن‌ها را با چشم نمی‌بینیم  فکر می‌کنیم بدون گذر زمان هم می‌شود به انسانی باحال خوش تبدیل شد.

تغییر، تبدیل، ترخیص

برای اینکه قانون در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود را عملی کنیم مراحل تغییر، تبدیل و ترخیص حتماً باید انجام شوند که این مراحل جز ساختار جهان فیزیکی هستند که هم در صور آشکار و هم در صور پنهان نقش دارند. در صور آشکار مانند کاشت دانه گندم که پس از تغییرات تبدیل به خوشه گندم می‌شود و آن را برداشت می‌کنیم و از آن مرحله ترخیص می‌شود یا مثال دلو آبی که آن را در چاه می‌اندازند کم‌کم پر از آب می‌شود و تغییر می‌کند تا تبدیل به دلو پر از آب شود و بعدازاینکه آن را از چاه بیرون کشیدیم از آن مرحله ترخیص می‌شود و... در صور پنهان مانند تبدیل انسان حال خراب به انسانی باحال خوش یا انسانی بی‌خرد به انسانی خردمند که برای این کار تغییرات باید ذره‌ذره در افکار او، اندیشه او، در عقل او، در جنس ذرات نفس او، در گفتار و رفتار او و...ایجاد شود تا تبدیل به انسان خردمند گردد و از مرحله بی‌خردی ترخیص شود. تا تغییری صورت نگیرد تبدیلی انجام نمی‌شود و تا تبدیلی انجام نشود ترخیصی انجام نمی‌گیرد. پس مراحل تغییر، تبدیل، ترخیص یک قانون است و زمان آن در انسان‌ها به دلیل وجود تفاوت‌هایی از قبیل قدرت تفکر، تعقل، حس و نفس و... باهم متفاوت است به همین دلیل انسان نباید خودش را با دیگران مقایسه کند.

علت اینکه همیشه در مشکلات به ما می‌گویند صبوری کنید  این است که فرصت به خودمان بدهیم تا فرآیند تغییر٬تبدیل و ترخیص را به اجرا درآوریم چون ما برای اینکه از مرحله مشکلات ترخیص شویم باید فرآیند تغییر و تبدیل انجام شود و این نیازمند گذر زمان است. مثلاً وقتی دچار مشکلات مادی می‌شویم و تبدیل به فرد بی‌پولی می‌شویم باید ذره‌ذره در روند کارمان در افکار و اندیشه‌مان و...تغییر ایجاد کنیم تا تبدیل به انسان پولداری شویم و از مرحله بی‌پولی ترخیص شویم. یا وقتی دچار مشکل اعتیاد یا هر مشکل دیگر هم می‌شویم به همین شکل باید فرآیند تغییر٬تبدیل و ترخیص انجام شود که نیازمند گذر زمان است.

ترخیصی که مدنظر کنگره است خارج شدن از بعد است (آخر امر خلق انسان) و اما برای رسیدن به آن ترخیص نهایی ابتدا باید ترخیص‌های کوچک‌تر انجام گیرد.

در ادامه وادی اشاره می‌کند که نیروهای القا، احیا و تحرک نیز در هستی وجود دارند که آن‌ها نیز وارد عمل می‌شوند و به یاری تغییرات و تبدیلات می‌شتابند و بدون مساعدت و یاری آن‌ها، هیچ تغییر و یا تبدیلی انجام نمی‌گیرد؛ اما اینکه این نیروها به چه کسانی یاری می‌رسانند نکته بسیار مهمی است که در متن وادی گفته می‌شود که با بیدار شدن تفکر در فرد ، بلافاصله نیروهای القا، احیا و تحرک نیز حرکت خود را آغاز می‌نماید.

ما در وادی اول هم یاد گرفتیم که وقتی تفکر کردیم نیروهای القا، احیا و تحرک به کمک ما می‌آیند یعنی انسان اول باید با تفکر کردن به این نتیجه برسد که بخواهد  تغییر کند تا بعد این نیروها به کمک او بیایند حال اگر تفکر مثبت کرد و خواست به انسانی با صفات مثبت تبدیل شود این نیروها در جهت مثبت او را یاری می‌کنند و اگر تفکرش منفی بود این نیروها در جهت منفی او را یاری می‌رسانند.

القا‌٬احیا٬تحرک

القا: به معنی انتقال اطلاعات و آگاهی است چه مثبت و چه منفی٬چه از طریق مستقیم یا غیرمستقیم. القا مستقیم منظور تأثیر گذاشتن دو انسان روی یکدیگر و القا غیرمستقیم منظور الهام روح یا جن است که به ما می‌شود. ازنظر القا هستی کاملا فعال است یعنی هر جزئی از هستی ٬علاقه‌مند‌است هر چه را که می‌داند به همنام خودش القا نماید که هم می‌تواند منفی باشد مانند مصرف‌کنندگان مواد مخدر که دوست دارند بقیه را هم مصرف‌کننده٬ کنند و هم می‌تواند القا مثبت باشد مثل رها یافتگان از مواد مخدر که دوست دارند بقیه را هم از این تاریکی نجات دهند و...

احیا : یعنی زنده کردن. بزرگ‌ترین احیاکننده خداوند است؛ اما در سطوح ما٬ به انسان‌ها و نیروهایی که برای کمک کردن به انسان‌های نیازمند (مصرف‌کنندگان مواد مخدر ٬افرادی که در اثر فقر بی‌خانمان شده‌اند و...که با مردگان فرقی ندارند) اقدام می‌نمایند احیاکننده می‌گویند مانند کمک راهنمایان کنگره ۶۰. در متن وادی گفته می‌شود که نیروهای احیاکننده در تمامی سطوح هستی برای تغییرات و تبدیلات به‌صورت کاتالیزور وارد عمل می‌شوند و این برنامه عظیم را پیش می‌برند. کاتالیزور ماده‌ای است که به آزمایش اضافه می‌کنند تا سرعت آزمایش را بالا ببرد بدون آنکه خودش مستقیماً وارد شود. وقتی در آزمایشگاه آزمایشی را بخواهند انجام دهند و زمانشان کم باشد ماده‌ای را به آزمایش اضافه می‌کنند تا سرعت انجام آزمایش بالا برود؛ که به این کاتالیزور می‌گویند راهنمایان کنگره ۶۰ هم مانند کاتالیزور عمل می‌کنند یعنی با نشان دادن راه مستقیم و حذف بیراهه‌ها کاری می‌کنند که رهجویان زودتر به خواسته‌شان که رهایی و آرامش است برسند بدون آنکه بخواهند در اختیار و تصمیمات آن‌ها دخالت بکنند.

تحرک: اساس هستی و اساس تغییرات و تبدیلات تحرک است یعنی تا حرکت نکنی تغییری انجام نمی‌گیرد. وقتی تفکر کردیم و خواستیم تغییر کنیم با حرکت ما راه نمایان می‌شود. گاهی حرکت ما طوری است که انگار روی تردمیل هستیم هر چه می‌رویم فایده‌ای ندارد گاهی هم به‌طرف مثبت‌ها و گاهی به‌طرف منفی‌ها می‌رویم. با حرکت ما نیروهای مثبت یا منفی به کمک ما می‌آیند. همه‌چیز در هستی یک مکانیزم می‌خواهد نیروهای الهی و شیطانی هم تحت مکانیزم خداوند هستند یعنی طبق یک برنامه‌ریزی عمل می‌کنند  هرکسی به هر طرفی حرکت کند به کمک او می‌آیند.به‌عنوان‌مثال کسی که نسبت به دیگری شک دارد چون حس او یک حس منفی است و گمان بد داشتن یعنی نافرمانی از فرمانهای الهی ٬وقتی با حس منفی حرکت می‌کند نیروهای شیطانی هم به کمک او می‌آیند و چیزهایی را در مسیر او قرار می‌دهند و با القائات منفی کاری می‌کنند که او بیشتر در تاریکی فرورود؛ یعنی حس منفی او را تشدید می‌کنند.

 نیروهای تخریبی و بازدارنده می‌توانند به‌عنوان نیروی مکمل ارتقادهنده انسان‌ها باشند. نیروهای بازدارنده همیشه از نقطه‌ای که شخص در آن ضعف دارد  وارد افکار و اندیشه انسان می‌شوند و اگر شخص ضعف خود را تشخیص دهد و بپذیرد می‌تواند در آن نقطه قوی شود و از آن عبور کند. نیروهای بازدارنده اهمیت خیلی زیادی دارند به این جهت که اگر بتوانیم آن‌ها را تشخیص دهیم می‌توانیم قدم‌هایمان را محکم‌تر برداریم واقعیت این است که اگر متوجه باشیم و آن‌ها را بشناسیم می‌توانند به ما درس بزرگی بدهند اگر حرکت هرکدام از ما بی‌دغدغه و بدون مانع باشد چیزی یاد نمی‌گیریم. باوجوداین نیروهاست که تو حواست را جمع سفرت می‌کنی و این درس بزرگی است که باید به همه نشانه‌هایی که به تو داده می‌شود توجه کنی تا بتوانی به‌درستی حرکت کنی. خوشبخت کسی است که نشانه‌ها را ببیند و از آن‌ها استفاده کند.

به انسان اختیار کامل داده‌شده تا هرکسی خودش جبهه خودش را انتخاب کند نکته مهم این است که انسان اگر بخواهد وارد هر گروهی شود چه روشنایی و چه تاریکی قطعاً بایستی بهایش را پرداخت کند و هر گروه بهای خودش را دارد. چه نیروهای مثبت چه نیروهای منفی همین‌طوری کسی را در گروه خود راه نمی‌دهند. به همین دلیل است که وقتی ما می‌خواهیم راه جدیدی را آغاز کنیم انگار از درودیوار بر سر ما مشکل ریخته می‌شود. خیلی وقت‌ها افراد می‌گویند ما بااینکه خیلی دوست داریم به کنگره بیاییم اما همان روز اتفاقاتی می‌افتد که ما نمی‌توانیم بیاییم. چرا؟ چون شما می‌خواهید یک مسیر جدیدی را در زندگی‌تان آغاز کنید در اینجا نبرد بین دونیروی الهی و شیطانی صورت می‌گیرد و هرکدام می‌خواهند شما را به سمت خود بکشند اولا نیروهای بازدارنده نمی‌خواهند شما را به‌راحتی از دست بدهند دوما نیروهای الهی به‌راحتی شما را در گروه خود راه نمی‌دهند و سختی‌هایی را جلوی راه شما قرار می‌دهند تا ببینند چند مرده حلاجید. چقدر در این مسیر ثابت‌قدم هستید. (چون مسیر کنگره مسیری است که ما می‌خواهیم در آن ضد ارزش‌های خودمان را پیدا کنیم و اصلاح کنیم)

و چه زیبا به ما سفارش کرده‌اند که در زمین زندگی کنیم و بگذاریم که دیگران هم زندگی کنند.هر چه بر خود نمی‌پسندیم بر دیگران هم روا مداریم. در زمین به طبیعت٬گیاهان٬جانوران و به سایر انسان‌ها خسارت وارد نکیم. زمین را آلوده نکنیم. آب‌ها را لجن آلود نکنیم. دیگران قبل از ما کاشتند و ما خوردیم ٬بایستی ما هم بکاریم تا دیگران بخورند و توصیه آخر برای آبادانی زمین و محیطی پاکیزه و سالم برای خودمان این است که همه‌ساله یک درخت بکاریم از هر نوع که باشد و در هرکجا که برویم تا شاید ذره‌ای از فرمان در آخر امر اول اجرا می‌شود را با بزرگ شدن درختانی که خود کاشته‌ایم رؤیت کنیم.

و چه زیبا کنگره به ما آموزش داد راه عمل کردن به آموزش‌هایش را با کاشتن هرساله یک درخت. چون کاشتن درخت یعنی زنده کردن طبیعت ٬یعنی کمک به احیا شدن طبیعت٬یعنی به تماشا نشستن و دیدن تغییرات یک موجود زنده در پدیده زمان٬یعنی رسیدن به درک مفهوم وادی ۱۲ که در آخرالامر امر اول اجرا می‌شود.

انشا الله که شما بتوانید ۱۲۰ درخت بکارید.

با احترام کمک راهنما هم‌سفر زهره توکلی

لژیون هشتم شعبه شیخ بهایی

 

 

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی، مقالات و دل نوشته ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرشهناز جمعه 29 بهمن 1395 14:14
بسیارآموزنده وزیبا.
این وادی جواب خیلی از سؤالات من راداد.
اگر جواب سؤالات خود رانمی گرفتم،ناامیدی من راازپای درمیآورد.خانم زهره بسیار تشکر،شادوسربلندباشید
پنجشنبه 28 بهمن 1395 08:44
چه قدر زیبا وادی رابیان کرده بودید.وچه مطالب کامل وپر محتوا بود.ازشما کمک راهنمای عزیزم خیلی تشکر میکنم. که اینقدر فعال وپرانرژی هستید.چه درلژیون چه درسایت خیلی زحمت میکشید.تامارااگاه کنید.خسته نباشیدبه شمامیگویم .دعامیکنم به جایگاههای بالاتر برسید.
پنجشنبه 28 بهمن 1395 08:44
چه قدر زیبا وادی رابیان کرده بودید.وچه مطالب کامل وپر محتوا بود.ازشما کمک راهنمای عزیزم خیلی تشکر میکنم. که اینقدر فعال وپرانرژی هستید.چه درلژیون چه درسایت خیلی زحمت میکشید.تامارااگاه کنید.خسته نباشیدبه شمامیگویم .دعامیکنم به جایگاههای بالاتر برسید.
همسفر فرزانه پنجشنبه 28 بهمن 1395 00:13
باسلام وخدا قوت خدمت سرکار خانم زهره مانند همیشه بسیار دلنشین وزوان نوشته اید با ارزوی سلامتی برای شما وسایر عزیزان17
همسفر مانا چهارشنبه 27 بهمن 1395 23:54
خانم زهره عالی بود.استفاده کردم.
همسفر رویا چهارشنبه 27 بهمن 1395 23:37
استاد انرژی و پویایی شما قدرت حرکت ما را افزون تر می کند جملاتتان برای من بسیار آموزنده بود
چهارشنبه 27 بهمن 1395 23:29
چه قدرزیبا وادی رابیان کرده بودید.وچه مطالب پرمحتواوکامل بود.ازشما کمک راهنمای خوبم تشکر میکنم. که اینقدر فعال هستید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic