کارگاه آموزشی عمومی؛ سه شنبه 95/11/26
چهارشنبه 27 بهمن 1395 ساعت 12:06 | نویسنده این مطلب : مسافر جلیل | ( نظرات )

به نام اولین عاشق که اوست

روز سه شنبه 26 بهمن ماه  1395 جلسه  کارگاه  آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 ؛نمایندگی شیخ بهایی اصفهان به استادی دیدبان محترم   آقای احمد حکیمی ،نگهبانی مسافر جلال و دبیری مسافرحسین با دستور جلسه « هفته دیدبان »  رأس ساعت 17 آغاز به کار  نمود.

امیدوارم عزیزانی که در سفر اول هستند طعم شهد شیرین رهایی را بچشند و با تمام وجود از گوهری که بدست میاورند نگهداری کنند و به آنچه در دل دارند برسند.

خلاصه سخنان استاد:

از خداوند سپاسگذارم که به من توفیق داد تا در خدمت شما عزیزان باشم.

از آقای مهندس و خانواده محترمشان به جهت اینکه حرکتی را آغاز نمودند که پایانش دست ما نیست تشکر میکنم

آقای مهندس بعد از رهایی برای تاسیس کنگره نزدیک به یک سال در خیلی از گروه ها حضور داشتند و مشغول به تحقیق بودند تا به نقاط ضعف و قوت گرد همایی هایی که در آن زمان برگزار میشد بیشتر پی ببرند و بعد از مدتی کتاب 60درجه زیر صفر به نگارش در آمد و کنگره 60 تاسیس شد.

کتاب 60 درجه زیر صفر به خودی خود یک راهنمای کامل است اما به مکمل دیگری هم نیاز دارد.بعد از تاسیس کنگره مهندس متوجه شدند این گستردگی را نمیتوان با یک نفر اداره کرد و به همین حهت یک نفر را به عنوان دیدبان انتخاب کردند و کارها را با مشورت هدایت کردند و به جلو بردند و بعد از مدتی با مشورت نفر سوم را نیز انتخاب کردند و همینطور انتخاب انجام شد تا به امروز که حدود 18 سال از تاسیس کنگره میگدرد هنوز دیدبانها از نظر تعداد کامل نشده اند و امید داریم در آینده فردی بتواند به جمع این عزیزان بپیوندد.

خداوند در کلام الله قوانینی را مطرح کرد و یک سری آموزه ها را به صورت تمثیل وار برای انسان ها مطرخ نمود که انسانها شروع به تحقیق و کاوش کنند که در مغز این تمثیلها چه پیام های شگرفی وجود دارد و انها را بشکافند.

یکی از تمثیل ها شجره خبیثه و طیبه است.اگر انسان از میوه های شجره طیبه استفاده کند برای او زندگی و حیات بوجود میاورد و اگر از میوه های شجره خبیثه استفاده کنند ناتوان و بیمار میشوند.

ساختار کنگره 60هم همانند درختی است که تمام شادابی ان به ریشه اش بستگی دارد که چقدر مواد مغذی و قابل استفاده برای تنه و سر شاخه هایش آماده میکند.اگر ریشه نباشد درخت قابل استفاده نخواهد بود و سرنوشت آن از بین رفتن است .

روش دی اس تی به راه خودش ادامه میدهد.کسانی که با این مثال ها و نمونه ها نمیخواهند بپذیرند انگار دچار یک بی حسی شده اند و موضوعی مانع از حس ما میشود.

مثل سرما که حس لامسه را از کار میاندازد و ممکن است منیت و غرور به ما اجازه دیدن موضوعی را ندهد و این بی حسی بالاترین ضربه را به انسان وارد میکند مثلا انسانی که حس چشایی و بویایی خود را از دست داده باشد تفاوتی بین کدو و کبک برای تو وجود نخواهد داشت زیرا قدرت تشخیص خود را از دست داده است.این بی حسی علاوه بر صور آشکار میتواند برای صور پنهان نیز اتفاق بیفتد بطوری که انسان نمیتواند رحمت خداوند و موقعیت و نعمتهایی که در اختیارش گذاشته شده را حس کند .برای مثال شخصی پس از ترکهای مداوم و نافرجام وارد کنگره شده است و اوتی ،راهنما و اموزش در اختیارش گذاشته شده است و سیستم به او خدمت میکند ولی حواسش جای دیگری است و نمیتواند تشخیص دهد که در گذشته چه وضعیتی داشته و الان در چه وضعیتی به سر میبرد و در این صورت شخص دچار بی حسی شده است.

در اروپا چندین دانشگاه معتبر و پر قدرت درخواست تحقیق در کنگره را مطرح کردند و اصلا برای انها قابل باور نیست که همچنین ساختاری اینقدر عظیم در حال فعالیت است و ما تازه کمی از ان را حس میکنیم.

دیدبان در عنوان خودش را معرفی میکند و کارش دیدن است البته سطح دریا را همه میبینند ولی چه کسی میتواند عمق را ببیند؟حتما کسی ابزاری دارد که میتواند عمق دریا را مشاهده کند.

در کنگره ما سفر دومی،مرزبان، کمک راهنما و راهنما داشته ایم که بازگشت کرده اند ولی تا کنون دیدبانی نداشته ایم که بازگشت کرده باشد یعنی دیدبانی جایگاهی است که اگر شخص غیر از صراط مستقیم حرکت کند کار خیلی سخت میشود.

تمامی تصمیماتی که در کنگره گرفته میشود به صورت شورایی است یعنی موضوعاتی که ما میبینیم را در شورا میبریم و بعد از شور و طرح موضوع رای گیری میکنیم و به عنوان قانون مطرح میشود.

در این مدت ما خیلی تجربه کسب کردیم  و افرادی که برای این جایگاه انتخاب شدنداصلا به این جایگاه فکر هم نمیکردند.

هر جایگاهی در این ساختار به فردی داده میشود برای رشد خود فرد است.

 اگر من خدمتی میکنم باید از شما تشکر کنم که به واسطه بودن شماست که من هم هستم و باید از یکدیگر تشکر کنیم که به واسطه بودن با همدیگر در حال رشد و پیشرفت هستیم.

اگر قرار بود همه افراد وارد بشوند که ما نمیتوانستیم به عزیزی سرویس بدهیم و امیدوارم قدر این لطفی که خداوند شامل حال تک تک ما کرده است را بدانیم و دچار بی حسی نشویم.

در حال حاضر چندین سال است که پزشکان عزیز که در کلینیک ها مشغول خدمت رسانی هستند همیاری و کنگره جدایی تشکیل داده اند و چندین تن از پزشکان عزیز در آزمون گذشته شرکت کردند و به درجه کمک راهنمایی رسیدند و شال کمک راهنمایی را هم دریافت کردند و هر هفته شاهد رهایی عزیزانی هستیم که در کلینیک ها صورت میگیرد و در اینده روش دی اس تی به واسطه همین عزیزان مطرح خواهد شد.

چند وقت گذشته تغییراتی در امور شهرستان ها و تهران اتفاق افتاد که به جهت مدیریت مشخص تر،نمایندگی های استان تهران به آقای سلامی سپرده شد و تمامی نمایندگی شهرستانها به بنده سپرده شد تا به کمک دیدبانهای رابط بتوانیم این حرکت را ادامه بدهیم و امیدوارم به کمک همدیگر سعی کنیم بی نقص جلو برویم و عمل کنیم.

برای من مسئول،به عنوان یک سرباز کنگره اینقدر یک انسان مهم و ارزشمند است که میتوانم کیلومتر ها سفر کنم و راهنماها متوجه میشوند که من چه میگویم و چه حسی دارد و این حس را با هیچ چیز نمیتوان عوض کرد.امیدوارم قدر این رحمتی که خداوند شامل حال ما کرده است را بدانیم و سپاسگزار باشیمو اگر نمیتوانیم به خداوند خدمت کنیم و از خود گذشتگی نشان دهیم میتوانیم نسبت به خلق خداوند خدمت کنیم و از خود گذشتگی نشان دهیم.

امیدوارم همه این توفیق را بدست بیاوریم که علاوه بر اینکه مهم باشیم مفید هم باشیم که مفید بودن بهتر از مهم بودن است.

امیدوارم عزیزانی که در سفر اول هستند طعم شهد شیرین رهایی را بچشند و با تمام وجود از گوهری که بدست میاورند نگهداری کنند و به آنچه در دل دارند برسند.

از ایجنت شعبه شیخ بهایی مرزبانان لژیون پزشکان که در استان اصفهان بسیار قدرتمند عمل میکنند تشکر میکنم.از کمک راهنمایان سپاسگزارم،از خدمتگزاران بخش اوتی،نشریات و دیگر خدمتگزاران تشکر میکنم و امیدوارم خداوند مزد تک تک ما که آن هم حال خوش است را به ما بدهد. 


نویسنده : مسافر جلیل

عکاس : مسافر مجتبیمرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمدجعفر پنجشنبه 28 بهمن 1395 08:51
خداوند را هزار مرتبه شاکرم که به من لیاقت داد تا دراین جشن پرشکوه حضور داشته باشم و از بیانات پربار آقای حکیمی فیض وافی را ببرم. همیشه بخودم می گفتم دیده بان به من سفر اولی چه ربطی داره . دیده بان مربوط به مسئولین شعب هست نه من سفر اولی. آخه دیده بان برای یه سفر اولی چه کاری میتونه انجام بده. چه نقشی تو رهایی داره. ولی با حضور در این جشن و سپاسگذاری از آقای حکیمی متوجه شدم که من سفر اولی واقعا نیاز دارم به دیده بان همانطور که به آقای مهندس و راهنما و مرزبان و اوتی و نشریات نیاز دارم. وقتی آقای حکیمی را در آغوش گرفتم آنچنان انرزی خاصی بهم دست داد آنچنان حالم خوب شد که انگار مهندس را در آغوش گرفته باشم. (البته من این تجربه را هنوز کسب نکردم که مهندس را در آغوش بگیرم ولی وصف آن را زیاد شنیدم که حال آدم را دگرگون میکنه) . امیدوارم این عزیزان همیشه موفق و پیروز باشند. تشکر میکنم از آقای جمالی راهنمای خوبم که سپاسگذاری را یاد من داد تا من به حال خوب برسم.
همسفرخاطره پنجشنبه 28 بهمن 1395 01:27
باز هم این هفته رو به جناب آقای حکیمی بزرگوار تبریک و برایشان آرزوی سلامتی و موفقیت و شادمانی دارم .
خداقوت خدمت همه خدمتگذاران کنگره 60 شعبه شیخ بهایی و نویسنده این پست آقای مسافر جلیل و ارسال عکس های به یاد ماندنی توسط آقای مسافر مجتبی
همسفر سارا چهارشنبه 27 بهمن 1395 18:58
شکر شکر شکر
خیلی خوشحالم و خدارا شاکرم که توفیق داد در این جشن پرشگون شرکت کنم و آموزش بگیرم
سپاس و خداقوت خدمت آقای حکیمی عزیز ، ایجنت و اسیستنت محترم و تمامی مرزبانان گرامی همچنین دبیر جلسه
خداقوت و سپاس از نویسنده و تصویرگر گرامی
شاد و پیروز باشید..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو