مصاحبه با دیده بان محترم آقای احمد حكیمی
چهارشنبه 27 بهمن 1395 ساعت 12:30 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام خدایی که عاشقی‌اش دل می‌خواهد نه دلیل

روزهای خیلی خوب تر هم خواهیم داشت

گفت‌وگو با دیده بان محترم جناب آقای احمد حکیمی


من این پتانسیل را در استان اصفهان می‌بینم که بسیار قوی‌تر از این چیزی که الآن هست باشد و خواهد شد انشا... چه من باشم چه نباشم دیگر الآن اعضا به چنان رشدی رسیده‌اند که می‌توانند حرکت خود را ادامه دهند.


ضمن عرض سلام و تشكر از اینكه وقتتان را در اختیار ما قرار دادیدلطفاً خودتان را معرفی کنید؟

سلام دوستان احمد هستم یک مسافر-آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک-سفر اولم ۸ ماه طول کشید-روش درمان دی‌اس‌تی همراه با داروی اپیوم-با راهنمایی آقای مهندس-رشته ورزشی تیراندازی با کمان-آزادی هم ۱۵ سال و چند ماه.


چطور با کنگره آشنا شدید؟

یک فردی كه 16 سال من را ندیده بود و خارج از تهران بود یک کاغذ نوشته بود و تا کرده بود و منگنه زده بود و داده بود به پدرم و گفته بود ببر برای فلانی. پدرم نامه را به من داد وقتی باز کردم آدرس کنگره بود ، آدرس را نگاه کردم  و متوجه نشدم آدرس چه معنی می دهد، آدرس پیشم بود. چند روز بعد از این اتفاق آقای مهندس را تلویزیون نشان می داد اینقدر شیره زده بودم که حالم خوب نبود اقای مهندس را دیدم وقتی به خودم آمدم متوجه شدم جلو ی تلویزیون ایستاده بودم به خودم گفتم اگر کسی بتواند تو را نجات بدهد...  (اشک از چشمان آقای حکیمی جاری شد و  بعد از چند لحظه سكوت در حالی كه بغض گلویش را گرفته بود فرمودند: امیدوارم قدرش را بدانیم.)


از چه زمانی در جایگاه دیده‌بانی قرار گرفتید؟

نزدیک دو سال  رهایی داشتم که به این جایگاه رسیدم.


چه میزان به جایگاه کمک راهنمایی عشق می‌ورزید؟

قطعاً جایگاهم را دوست دارم اما باید این‌قدر تلاش بکنم که به‌اندازه‌ی جایگاهم برسم امیدوارم که این تلاشم ادامه‌دار باشد و توانسته باشم یک جزئی از این جایگاه را تجربه کرده باشم.


آقای حکیمی شما همیشه در صحبت‌هایتان می‌گویید که جایگاه‌ها در کنگره برای این است که افراد در آن‌ها رشد کنند بیشترین آموزشی که در جایگاه دیده‌بانی گرفتید چه بوده؟

خیلی برای من آموزش داشته و آموزشی هم که داشته آموزشی غیر از آموزش‌های کنگره نبوده در واقع فکر می‌کنم به‌کارگیری آموزه‌های کنگره باعث شده که من بتوانم به روند کاری خودم ادامه دهم. من سعی می‌کنم موضوعاتی که آقای مهندس و آقای امین در سی‌دی‌ها مطرح می‌کنند را فراموش نکنم و آن ها را به کار بگیرم امیدوارم که تا اینجا موفق بوده باشم.


بیشترین دغدغه شما در این جایگاه چیست؟

من دغدغه‌ای ندارم به‌آرامی تلاش می‌کنم با صبر و تحمل و کوشش و اتحاد و پایداری صبر می‌کنم که با آموزش‌هایی که گرفتم بتوانم وظیفه‌ی خودم را به‌درستی اجرا کنم.


چه چیزی در کنگره بیش از هر چیزی یک‌دیده بان را خوشحال می‌کند؟

من از طرف خودم می‌توانم بگویم که رضایت آقای مهندس و خانواده محترمشان. امیدوارم که خداوند از من راضی باشد.


وچه چیزی شمارا ناراحت می‌کند؟

من وقتی می‌بینم افراد به جهت ناآگاهی حرمت و قوانین کنگره را نادیده می‌گیرند درواقع...


در کنگره گفته می‌شود که یک‌دیده بان، دیدی متفاوت با بقیه دارد لطفاً کمی در این مورد توضیح دهید؟

من فکر می‌کنم که به موضوعات عمیق‌تر نگاه می‌کنند، ذره‌بینی‌تر نگاه می‌کنند این باعث می‌شود که  آن مسئله‌ای که نگاه می‌کنند برای آن‌ها بیشتر شکافته شود.


چطور می‌توانید بین مسئولیت سنگین دیده‌بانی٬مسئولیت رسیدگی به شعب٬مدیریت لژیون٬مسائل روزمره زندگی و...تعادل برقرار کنید؟

ما برخی افراد را در کنگره‌داریم که شرایطشان خاص است مثل خود من و این شرایط خاص هست که این اجازه را به من می‌دهد و اگر فردی بخواهد کار من را انجام دهد و شرایط من را نداشته باشد قطعاً نمی‌تواند این تعادل را به وجود بیاورد.


چطور یک راهنما می‌تواند هم در کنگره فعال باشد و هم به کارهای بیرون از کنگره‌اش برسد؟

در کنگره نقش اول، نقش خانواده است یعنی آن فرد باید اول به خانواده برسد. من فکر می‌کنم با برنامه‌ریزی می‌تواند به‌اندازه لازم آن زمان خودش را پیدا کند اما اگر بیش از آن چیزی که زندگی به آن اجازه می‌دهد بخواهد خدمت کند و آن لطمه به سیستم خانواده بزند، آن است که فرد را ناراحت می‌کند اگر همان قسمتی که خدمت می‌کند را ببیند و از آن لذت ببرد برای او کفایت می‌کند.

کدام‌یک از پیام‌های کتاب ۶۰ درجه شمارا بیشتر تحت تأثیر قرار داده است؟

همه‌ی پیام‌های آقای مهندس، چنان تأثیری در من به وجود می‌آورد که یک مواقعی مریضم می‌کند یعنی عین آدم‌های مریض هستم اما مریض نیستم٬در فکرم. پیام اول کتاب ۶۰ درجه من آب می آورم ...،پیام انتهای کتاب بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم...این‌ها پیام‌های عظیمی است و پیام محبت هم که جای خود دارد.


می‌گویند دیده بانان در مقابل مشکلات مثل کوه استوارند چراکه در کنار بزرگ‌مردی چون آقای مهندس دژکام آموزش گرفته‌اند و می‌گیرند کمی از حستان از اینکه در کنار آقای مهندس خدمت می‌کنید برایمان بگویید.

آدم که نمی‌تواند بوی گل را انتقال دهد ولی من در هر زمانی خواب یا بیداری٬خوشی یا ناخوشی تصویری که اول می‌بینم تصویر آقای مهندس است و در هیچ زمانی تصویر ایشان از ذهنم خارج نمی‌شود و تمام تلاشم را می‌کنم که رضایت ایشان را داشته باشم. صبوری ایشان، استقامت و پایداری ایشان، محکم بودن ایشان، تعادل ایشان واقعاً زبانزد است و من نمی‌توانم بیان کنم که چقدر این انسان تعادل دارد!! چقدر استحکام دارد!! چقدر پایدار است!! و بدانید که آن‌قدر پایدار است و آن‌قدر این بنیان قوی است که این شجره بر روی این بنیان استوار است. من کوچک‌ترین نقطه تاریکی در ایشان ندیدم واقعاً ندیدم اگر دیده بودم می‌گفتم واقعاً می‌گفتم من یک‌بار ندیدم ایشان غیبت کند، یک‌بار ندیدم تهمت بزند، همیشه به صلح و آشتی دعوت کرده همیشه نکات مثبت موضوع را نگاه کرده همیشه گفته که روی مهر نشان دهید و از مشکلات درس بگیرید و این واقعاً فقط مال بزرگان است.


آقای حكیمی اعضای شعب اصفهان همیشه بی‌صبرانه منتظر این هستند که شما به اصفهان تشریف بیاورید و از جلسات پربار شما استفاده کنند چطور می‌شود که یک نفر این‌قدر محبوب قلب‌ها می‌شود؟

من فکر می‌کنم محبت است من غیر از محبت چیزی نمی‌بینم. اعضا اعلام می‌کنند که من در شعبه اصفهان این کارها را کردم من این کارها را نکردم، من حضور داشتم، من هم بودم و همه هم بودند و حالا هم هستند وقتی بین ما محبت جاری باشد، بین ما قانون و حرمت جاری باشد مثل این روزها را زیاد می‌بینیم و روزهای خیلی خوب‌تر هم خواهیم داشت، منوط به این‌که باهم باشیم٬منوط به اینکه در حاشیه نرویم و در صراط مستقیم همه باهم باشیم و از موضوعاتی که آقای مهندس می‌گویند پرهیز کنیم،پرهیز کنیم این‌ها نکاتی هستند که ما را به همدیگر نزدیک می‌کند من این پتانسیل را در استان اصفهان می‌بینم که بسیار قوی‌تر از این چیزی که الآن هست باشد و خواهد شد انشا... چه من باشم چه نباشم دیگر الآن اعضا به چنان رشدی رسیده‌اند که می‌توانند حرکت خود را ادامه دهند.


از دیدگاه شما حضور یک هم‌سفر در کنگره چقدر اهمیت دارد و برای هم‌سفرانی که مسافرانشان سخت سفر می‌کنند و یا به کنگره نمی‌آیند چه پیشنهادی دارید؟

به نظر من الزامی است. حضور هم‌سفر در کنگره الزامی است نه هم‌سفری که برای مسافر پلیس شود ٬هم‌سفری که به‌عنوان یک انسان راه خودش را پیدا کند که بداند باید به‌طرف چه مسیر و هدفی حرکت کند امیدوارم که همه به این نقطه برسند.

آقای مهندس در سی دی اخیرشان گفته که اگر در زندگی ناراحت می‌شوی٬تو مشکل‌داری یعنی انسان باید به یک جهان‌بینی‌ای برسد که هیچ‌چیزی انسان را ناراحت نکند.


یک پیام برای کمک راهنمایان کنگره ۶۰:

رهجویان به دست همه ما امانت هستند.


یک پیام برای کسانی که می‌خواهند در آزمون کمک راهنمایی شرکت کنند:

امیدوارم که سؤال درنیاورند و فقط بخوانند.


یک پیام برای سفر دومی‌ها:

قدر گوهری که به دست آوردند را بدانند و با هیچ‌چیزی این گوهر را عوض نکنند چون اگر گوهر را از دستشان بگیرند ذلت و زبونی و بیماری و ناتوانی می‌گیرند.


یک پیام برای سفر اولی‌ها:

استوار باشند بر حرکتشان و امیدواریم که رحمت خداوند که شامل حالشان شده کم‌کم و به‌تدریج آن را احساس کنند و به هدفشان که رهایی است فکر کنند.


 هدف کنگره60:

احیای انسان‌ها.


هدف شما از ادامه‌ی خدمت در این جایگاه:

اول کمک به خودم و سپس کمک به احیای انسان‌ها.


و کلام آخر:

از دیدن شماها خوشحال شدم.


دیده بانان محترم،بزرگمردان كنگره 60،خستگی ناپذیران،عاشقان خداقوت!

تهیه‌کننده: هم‌سفر زهره و هم‌سفر آزاده

تصویرگر: مسافر مجتبی

مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر شهناز جمعه 29 بهمن 1395 00:55
هفته دیدبان برتمام دیدبانان محترم،مبارک،بسیار مصاحبه ی
پرباروآموزنده پرعشق ومحبت خالصانه بود،بسیارلذت بردم وآموزش گرفتم،امیدوارم بتوانم آموزشهارا به مرحله عمل برسانم.
تشکر، ازخانم زهره وخانم آزاده
مسافر محمدجعفر پنجشنبه 28 بهمن 1395 09:43
تشکر از خانم زهره و خانم آزاده و آقا مجتبی بابت این مصاحبه پربار. پاینده باشید.
همسفر فرزانه پنجشنبه 28 بهمن 1395 01:26
باسلامو خدا قوت خدمت خانم ازادهو وزهره ی عزیز و ارزوی سلامتی برای تمام دیده بانهای محترم به ویژه اقای حکیمی باسپاس
همسفر مانا پنجشنبه 28 بهمن 1395 00:48
خسته نباشید و خدا قوت خدمت خانم آزاده و زهره عزیز وتشکر از زحمات آقای حکیمی.
همسفر زهره پنجشنبه 28 بهمن 1395 00:10
مصاحبه خیلی زیبا ودلنشین بود.وتمام حرفهای آقای حکیمی کوهی ازتجربه بود.وما ازاین بزرگ مردان تشکرفراوان میکنیم. وتشکرازراهنمای خوبم خانم زهره وازخانم آزاده عزیزکه همیشه زحمت میکشند.
همسفر زهره پنجشنبه 28 بهمن 1395 00:09
مصاحبه خیلی زیبا ودلنشین بود.وتمام حرفهای آقای حکیمی ازکوهی تجربه بود.وما ازاین بزرگ مردان تشکرفراوان میکنیم. وتشکرازراهنمای خوبم خانم زهره وازخانم آزاده عزیزکه همیشه زحمت میکشند.
مسافر حمید چهارشنبه 27 بهمن 1395 21:54
سلام و خدا قوت خدمت جناب آقای حکیمی و خانم توکلی گرامی.
همسفرلیلا چهارشنبه 27 بهمن 1395 17:30
باتشکرازعزیزان خانم زهره وآزاده.هفته دیده بان برتمامی شیرمردان وزنان درجایگاه دیده بانی مبارک،
چهارشنبه 27 بهمن 1395 16:07
سخنان بسیار زیبا و دلنشین بود سپاس فراوان از آقای حکیمی و هفته ی دیده‌بانی را به ایشان تبریک عرض میکنم. سپاس از خانم زهره و خانم آزاده وخدا قوت
همسفر محبوبه چهارشنبه 27 بهمن 1395 15:34
ممنون از خانم زهره خانم آزاده.ازآقای حکیمی صمیمانه سپاسگزار م
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات