كارگاه آموزشی خصوصی همسفران؛ دوشنبه 95/11/18
سه شنبه 19 بهمن 1395 ساعت 00:51 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام خدا

روز دوشنبه مورخ 95/11\18جلسه دهم از دور یازدهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه شیخ بهایی به نگهبانی خانم شهناز، استادی خانم فاطمه و دبیری خانم سارا با دستور جلسه" :وظایف رهجو " رأس ساعت 15 شروع به کار نمود.

رهجو باید 15 دقیقه قبل از شروع جلسه حاضر شود و برای رسیدن به حال خوش خدمت بگیرد .رهجو باید به جهان بینی و آموزش های کنگره اعتقاد داشته باشد،اعتقاد به جهان بینی یعنی رسیدن به درمان....خلاصه سخنان استاد:

ابتدا خدا را شاکرم که به من لطف کرد واستادان عزیزی را سر راه من قرار داد برایشان آرزوی بهترینها را دارم .

در کنگره سعی شده واژه ها درست انتخاب شود و هر واژه بار مفهومی خود را دارد و سر جای خودش قرار گرفته است . .واژه مسافر قبلا نبوده است و جدیدا اختراع شده است .تفاوت مسافر با معتاد در این است که فردی  که مسافر است می خواهد مصرف کننده نباشد و خواسته برای درمان دارد ولی فرد معتاد می خواهد همواره موادش را مصرف نماید و قصد درمان ندارد.مرزبان؛ مرزهای جغرافیایی و مادی و معنوی و قوانین کنگره را محافظت می کند و به اجرا در می آورد.دیده بان ؛ کل شعبه ها را زیر نظر دارد وکنترل می کند.

آقای مهندس میگویند در کنگره به افراد بیمار ومریض نمیگوییم و به کسی که آنها را درمان میکند پزشک ومددکار نمی گوییم ما در کنگره راهنما ورهجو داریم .راهنما راه را نشان می دهد و رهجو جوینده ی راه است و به دنبال راهی برای خروج از تاریکی ،ترس ،خشم و... است و اگر به زور پدر و مادر و همسر به کنگره بیاید فایده ای ندارد و بایستی با پندار و گفتار و کردارش نشان دهد که می خواهد رهجوی واقعی باشد.

کسی که می خواهد قله ی اورست را فتح کند حتی اگر دکترای جغرافیا را هم داشته باشد به یک راهنما نیاز دارد تا با خطر و دردسر مواجه نشود و ما هم در کنگره باید از راهنماهایمان اطاعت بکنیم.

اولین بار که رهجویی به کنگره می آید با عنوان تازه وارد تا سه جلسه مهمان محسوب می شود و در این زمان به او فرصت انتخاب ومسئولیت می دهند و هیچ تکلیف و تعهدی ندارد ولی اگر تصمیم گرفت به کنگره بیاید باید حرکت کند و راهنمایی با حس خود انتخاب کند و هیچ کس نمی تواند به او راهنما معرفی بکند و رهجو باید هدف داشته باشد وهدفش  رسیدن به درمان باشد. کنگره در این مسیر به ما کمک می کند وکمکش همین افراد رها شده وکمک راهنماها بعنوان الگو می باشند.

در کنگره یك مواردی برای رهجو ممنوع شده است، مثلا نمیتواند همزمان در دو گروه عضو باشد مثلا مسافر هم کنگره بیاید وهم" ان ای" برود و یا همسفر هم به کنگره بیاید وهم کلاس" مدیتیشن ومعنوی" برود چون اینها تداخل پیدا می کند و ما راه وهدفمان فرق می کند.رهجو باید به راهنمایش اعتقاد داشته باشد و این اعتقاد و اعتماد را راهنما برای رهجو بوجود می آورد. زمانی که رهجو وارد کنگره می شود هر مقام و مدرکی که دارد باید پشت درب کنگره بگذارد و بعد وارد شود و در کنگره ارزشی ندارد و در اینجا فقط احترام یک رهجو را دارد. درسفر اول درست سفر کردن ارزش دارد ومعیار؛ ادب وانضباط و رسیدن به درمان است.آقای مهندس میگویند سفر اولی ها نمیتوانند در لژیون مالی شرکت کنند یعنی درواقع یک رهجویی فکر می کند با کمک کردن به کنگره میتواند زودتر به درمان برسد در صورتی که زمانی که به تعادل رسید و درمان شد آن موقع به کنگره کمک مالی بکند.تعدادی از رهجوها هستند که فکر می کنند با کادو دادن به راهنما زودتر به درمان می رسند این اشتباه است شما فقط در روز خاصی با عشق وعلاقه باید به کنگره هدیه بدهید.

رهجو باید به جهان بینی و آموزش های کنگره اعتقاد داشته باشد،اعتقاد به جهان بینی یعنی رسیدن به درمان. آموزش های کنگره را باید کاربردی بکنیم.مانباید فکر کنیم درمان اعتیاد خیلی ساده و آسان است هر کدام از ما 300 تا 400 ساعت کلاس های آموزشی را پشت سر گذاشتیم تا توانستیم به اینجا برسیم.سفر درونی خیلی سخت تر از سفر بیرونی است.شخص معتادی که وارد کنگره می شود باید بمیرد تا به مسافر تبدیل شود مثل ققنوس که برای تولید مثل اینقدر بال هایش را به هم میزند تا می سوزد ویک موجود دیگری از او بوجود می آید.

رهجو باید به تمام قوانین وحرمت های کنگره احترام بگذارد و رهجو باید به مرزبان ها اعتقاد داشته باشد و به آنها احترام بگذارد و گفته هایشان را بشنود و عمل کند و راهنما باید احترام به مرزبان را یاد بدهد.

رهجو باید 15 دقیقه قبل از شروع جلسه حاضر شود و برای رسیدن به حال خوش خدمت بگیرد .در کنگره سرایدار ،آبدارچی ومستخدمی وجود ندارد و ما خود باید خدمات  را انجام دهیم و اگر من امروز خدمتی انجام دادم ،چایی تعارف کردم و یا آشغالی از زمین برداشتم دوستان بامن بهتر آشنا میشوند و در زمان های انتخابات چهره ی من در ذهنشان هست.

ما نباید از کنگره انتظاری داشته باشیم باید خودمان سعی وتلاش بکنیم.همانطور كه زمانی که فردی پایش شکسته باشد و به درمانگاه مراجعه می کند آنجا دیگر برای او بنگاه همسر و دوست یابی و قرض الحسنه نیست در كنگره هم فقط شخص بیمار را درمان میکنند و رهجو باید خودش پول دارویش را تامین کند.

همسفران که بدون مسافر هستند تا 6 ماه فقط میتوانند به کنگره بیایند و بعد از این زمان اگر مسافرشان نیامد دیگر نمیتوانند بیایند .در کنگره مساله ترافیک حل شده وساعت هم اختراع شده است وبهانه ای برای دیر آمدن نیست.

راهنما ها باید حمایت از سبدها را تاکید کنند ،اینجا تشکیلات خود گردان هست و از جایی مخارج کنگره تأمین نمیشود.یک رهجو باید لباس تمیز ومناسب بپوشد وبدیگران احترام گذارد و در حرمت ها هم به این موضوع اشاره شده است.امیدوارم من هم رهجوی خوبی برای کنگره وراهنما هایم باشم.

گزیده ای از مشارکت همسفران

وظیفه رهجو این است که به حرف راهنما گوش بدهد و به راهنمایش احترام بگذارد و تسلیم راهنما باشد ( در چارچوب قوانین و حرمتهای کنگره) رهجو اگر فکر کند بیشتر از راهنمایش می داند نمی تواند به رهایی برسد پس این به نفع رهجو است که راهنمایش را قبول داشته باشد و حرفهای راهنما را اجرا کند تا به صلح و آرامش برسد . هر کدام از ما در کنگره در هر جایگاهی که قرار داریم رهجو هستیم و در حال آموزش گرفتن هستیم. در کنگره 60 اختیار ما محترم شمرده می شود و این اجازه به ما داده می شود تا راهنما را با حس خودمان انتخاب کنیم. رهجو باید خودش بار مسئولیت کارهایش را به عهده بگیرد و بداند به چه دلیلی به کنگره آمده است و این آمدنها و رفتنها بیهوده نیست به این دلیل است که ما بتوانیم در زندگی به یک صلح و آرامش برسیم.

زیباترین ادب یک رهجو سکوت در لژیون و نظم و انظباط داشتن است حرمت کنگره دو بار در جلسه خوانده می شود و این خیلی مهم است هنگامی که حرمت خوانده می شود رهجو باید سکوت کند و سر جایش بایستد. ما به هر مکانی می رویم مثل مدرسه یا مسجد پوشش مناسب آن مکان را می پوشیم پس در کنگره هم  بر اساس حرمت کنگره باید با پوشش مناسب و شال سفید بیاییم تا قداست کنگره حفظ شود.

رهرو تویی ، راه تویی ، منزل تویی ، هشدار ! که راه خود به خود گم نکنی.

نویسنده: همسفر الهه

تصویرگر: همسفر فاطمه ج

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر حکمت شنبه 23 بهمن 1395 08:26
بسیار زیبا و دلنشین بود. جایگاه استادی رابه خانم فاطمه ی عزیزم تبریک عرض میکنم. ، خدا قوت خدمت خانم الهه و فاطمه ی عزیزم
همسفر فاطمه پنجشنبه 21 بهمن 1395 21:50
با سلام و عرض خدا قوت
اگر خوشبختی یک برگ است
برای شما عزیزان درختی را آرزو می کنم
همسفرزهرا (ب) پنجشنبه 21 بهمن 1395 11:16
تبریک به خانم فاطمه عزیز وکمک راهنمای خوبشون خانم کاظمیان عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات