دستور جلسه هفتگی؛ وظایف رهجو
چهارشنبه 13 بهمن 1395 ساعت 22:26 | نویسنده این مطلب : همسفر فخری | ( نظرات )

به نام خالق زیباییها

در باب دستور جلسه هفتگی؛ وظایف رهجو

به قلم كمك راهنما همسفر فخری شهبازی


یک رهجو باید آموزشهای کنگره را باور داشته باشد با حضور مستمر خود در کنگره و مشارکت در جلسات مرتباً در حال دیدن آموزش باشد
وظایف رهجو

کنگره 60 تشکیلات تحقیقاتی علمی است که راه رهایی ما را فرامی‌خواند رهایی از تاریکی اعتیاد، رهایی از بندهای نادیدنی جهالت و اهریمن و بازیافتن نیروهای ازدست‌رفته خودمان تا بتوانیم به یک اندیشه پاک و زلال انسانی برسیم.

جمعیت احیای انسانی کنگره 60 یک جمعیت ریکاوری درمان اعتیاد در ایران است که توسط مهندس دژاکام پایه‌گذاری شده است و افرادی که خواستار رهایی از دام اعتیاد هستند برای درمان خودشان به این مرکز رجوع می‌کنند این افراد وقتی درمان خودشان را شروع می‌کنند به‌جای کلمه معتاد که بار منفی دارد واژه مسافر به آن‌ها اطلاق می‌گردد و کسی که در این راه و مسیر مسافر را همراهی می‌کند همسفر نامیده می‌شود. مسافر و همسفر در کنگره 60  هر دو رهجو هستند و یکسری وظایفی دارند. در طی این سال‌ها تجربه نشان داده است رهجویانی که وظایفشان را به‌خوبی انجام داده‌اند توانسته‌اند به جایگاه‌های بالاتری برسند.

ساختار کنگره 60 بر اساس پایه‌های آموزشی بسیار قوی شامل آموزش شناخت صور پنهان انسان و شناخت اعتیاد بناشده است و یادگیری علم کنگره و عمل کردن به آموزش‌ها باعث می‌شود که رهجویان در سه قسمت جسم، روان و جهان‌بینی به یک تعادل نسبی برسند. هر قانونی علم محسوب نمی‌شود و نشانه‌اش این است که آن علم محصولی داشته باشد. محصول علم کنگره الگوهای درمان شده‌ای است که دانایی خود را در قالب آموزش به دست آورده‌اند و در جایگاه راهنما با اجرای عدالت، معرفت و عمل سالم به کسانی که تازه سفرشان را شروع کرده‌اند آموزش می‌دهند.

ما در کنگره درمانگر و مددکار نداریم یک راهنما داریم که الگوی درمان شده اعتیاد است و راه را نشان می‌دهد یک رهجو  داریم که جستجوگر و جوینده راه است تا پاسخ معماها و سؤالات خودش را بیابد. رهجو اگر خواسته قوی داشته باشد با انگشت اشاره راهنما، راه را پیدا می‌کند و به رهایی می‌رسد. هر فرد بعد از سه جلسه مشاوره وارد لژیون می‌شود وقتی سفرش را شروع کرد رهجوی کنگره نامیده می‌شود در اینجا باید اول تسلیم خودش شود و بداند که چیزهایی که بیرون از کنگره در مورد درمان اعتیاد می‌دانسته به او کمک نکرده وقتی این را فهمید آموزش پذیر می‌شود و می‌تواند خودش را تسلیم راهنما کند و طبق قوانین و چارچوب کنگره فرمان‌بردار راهنمایش شود اعتقاد به کنگره و ایمان داشتن به راهنما او را به هدفش که درمان و رهایی است نزدیک می‌کند چیزی که از ابتدای راه به او کمک می‌کند درست سفر کردن، مرتب و منظم بودن، وظیفه‌شناسی و درمان است.

یک رهجو باید آموزش‌های کنگره را باور داشته باشد با حضور مستمر خود در کنگره و مشارکت در جلسات مرتباً در حال دیدن آموزش باشد هفته‌ای دوتا سی دی گوش کند تا تغییر، تبدیل و ترخیص در صفات او انجام شود و با تزکیه و پالایش صفات نیک و پسندیده را در وجود خودش ارتقاء دهد و به تعالی برسد.

کنگره برای ما هدف نیست کنگره وسیله‌ای است که ما را به هدفمان که درمان و رهایی است می‌رساند در این راستا احترام گذاشتن به قوانین و حرمت‌های کنگره برای ما امنیت و آرامش را به وجود می‌آورد. پس یک رهجو باید به حرمت کنگره اعتقاد داشته باشد و به آن عمل کند به مرزبانان و راهنمایان احترام بگذارد در کنگره چرا، امّا و برای چه نداریم باید گوش‌به‌فرمان مرزبانان باشیم.

رهجوها در کنگره با برنامه‌ریزی، مدیریت بر زمان را یاد می‌گیرند یک ربع قبل از جلسه در کارگاه‌های آموزشی حضور پیدا می‌کنند بنابراین به این نتیجه می‌رسیم مسئله ترافیک در کنگره حل‌شده و همچنین ساعت هم در کنگره اختراع‌شده است و همین وقت‌شناسی و نظم و ادب باعث شده که افراد کنگره 60 در خدمات اجتماعی مثل مراسم درختکاری حضور فعّال داشته باشند در همایش‌ها و فعالیت‌هایی که گروه‌های دیگر هم حضور دارند افراد کنگره ازنظر لباس پوشیدن، ادب، نظم و انضباط سرآمد هستند.

اساس هستی بر مبنای حرکت و تغییر است و هر چیزی در حال سکون باشد سقوط می‌کند در کنگره هم به همین صورت است برای اجرا کردن آموزش‌ها، خدمت در کنگره جزء وظایف رهجو است. خدمت حال مسافر و همسفر را خوب می‌کند و باعث تبادل انرژی و پویایی رهجو می‌شود. خدمت کردن از میکروفون گردانی، چای دادن و تمیز کردن سالن شروع می‌شود تا خدمت‌های بالاتر مثل مرزبانی یا راهنما شدن و...

خدمت مکمل درمان است و در خدمت انسان رشد می‌کند و به نقاط ضعف و قوتش پی می‌برد.

کنگره 60 یک سازمان مردم‌نهاد است که حمایت‌های مالی آن توسط خود اعضاء انجام می‌شود درمان در کنگره رایگان است. ما خانواده‌ها قبل از کنگره حاضر بودیم تمام زندگی‌مان را بدهیم تا حال مصرف‌کننده ما خوب شود حالا چه طور می‌توانیم نسبت به‌جایی که مسافرمان اعتیادش درمان شده و  آرامش به زندگی ما برگشته بی‌تفاوت باشیم؟! پس یکی از وظایف رهجو این است که به بهترین نحو از سبد پول حمایت کند.

یک رهجو خودش باید به درمان خودش کمک کند و انتظار کمک از کسی نداشته باشد در کنگره درمانگر اصلی خود فرد است پول دارو را خودش باید تهیّه کند و به شربت شفابخش اوتی اعتقاد داشته باشد و دارویش را سر ساعت بخورد تا به درمان برسد، در سفر اول اولویت با درمان است ولی در سفر دوم خانواده از اهمیت بیشتری برخوردار است پس رهجو باید بین کار و خانواده و کنگره تعادل لازم را برقرار کند.

درمان اعتیاد فقط یک‌راه دارد بازسازی سیستم ایکس و به تعادل رساندن ناقل‌های عصبی است که طی ده ماه به‌صورت تدریجی انجام می‌شود. در درمان دارویی با شربت اوتی جسم به تعادل می‌رسد و با حضور در جلسات و آموزش گرفتن، روان و جهان‌بینی هم به تعادل می‌رسد. شرکت در مسابقات ورزشی و موسیقی و هنر باعث می‌شود فرد جایگاه خودش را در هستی پیدا کند و یک زندگی ایدئال داشته باشد.   

یک رهجو باید بداند به چه دلیلی به کنگره آمده است و همیشه قدردان و سپاسگزار باشد. پس چقدر خوب است که گاهی هم به گذشته خود یک مروری داشته باشیم، یادم می‌آید همان روزهای اول که من باحال خراب به کنگره آمدم راهنما مرا با آغوش باز پذیرفت. با عشق بلاعوض یادم داد که چگونه در کنار مسافرم باشم و بیاموزم آنچه را که نمی‌دانم، سکوت کنم در مقابل مسافرم چون‌که مسافر فرد بیماری است که اهریمن اعتیاد وجودش را تسخیر کرده و با سفر کردن در کنگره در حال جنگیدن با نیروی شیطانی است تا شهر وجودی خودش را از شیطان پس بگیرد، صبر داشته باشم تا شکوفا شدن مسافرم را ببینم و عشق داشته باشم برای دریافت کردن مطالب، برای فهمیدن و انتقال دادن آنچه آموخته‌ام. امیدوارم در کنگره در هر جایگاهی هستیم همیشه یک رهجوی کنگره‌ای باشیم.

با احترام کمک راهنما همسفر فخری رهجوی خانم طاهره اسماعیلی

لژیون هفتم شعبه شیخ بهایی اصفهان

 

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فرزانه پنجشنبه 14 بهمن 1395 12:11
خدا قوت مانند همیشه از بیانات شما استفاده کردم. با سپاس
مانا پنجشنبه 14 بهمن 1395 08:01
عالی بود استفاده کردم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات