كارگاه آموزشی عمومی؛ پنج شنبه 95/11/7
جمعه 8 بهمن 1395 ساعت 00:58 | نویسنده این مطلب : همسفر فاطمه ج | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز پنجشنبه 95/11/7 جلسه چهاردهم از دور یازدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 شیخ بهایی با نگهبانی مسافر علیرضا ،استادی مسافر محمدمهدی و دبیری مسافر حسین با دستور جلسه: "وادی ششم و تأثیر آن روی من" و "اولین سال رهایی مسافر حسین و مسافر رسول" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمودند.

 

اگر انسان بخواهد به تعادل، آرامش و قله رفیع انسانی برسد باید به‌فرمان عقل نزدیک بشود.
خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که بعد از مدت‌ها در جمع شما دوستان هستم همان‌طور که دبیر محترم فرمودند دستور جلسه امروز وادی ششم و تأثیر آن روی من است.

همه مسافران و هم سفرانی که در کنگره 60 هستیم یک هدف را دنبال می‌کنیم و آن هدف درمان اعتیاد است و مهم‌تر از آن رسیدن به تعادل و آرامش است.


برای رسیدن به درمان اعتیاد و تعادل، اول باید بیماری اعتیاد را بشناسیم؛ بیماری اعتیاد تشکیل‌شده از انسان و مواد مخدراست که بیشتر ما مواد مخدر و تأثیر آن روی جسم انسان را می‌شناسیم اما انسان تشکیل‌شده از دو پارامتر: 1_صور آشکار  2_صور پنهان؛ که منظور از صور آشکار یعنی آنچه قابل‌رؤیت است و منظور از صور پنهان یعنی آنچه قابل‌رؤیت نیست که شامل عقل، نفس، حس، کالبدهای هفت‌گانه دیگر، ذهن، آرشیو و روح است.

که ما امروز می‌خواهیم در مورد عقل صحبت کنیم و ببینیم جایگاه عقل کجاست؟ و چه‌کارهایی را عقل انجام می‌دهد؟

عقل در درون انسان مانند پیامبر درون را دارد و حکم یک فرمانروای بزرگ را دارد و هیچ‌وقت کار اشتباهی انجام نمی‌دهد مگر اینکه اطلاعات غلطی به عقل داده بشود؛ که ما اگر دانایی خود را افزایش دهیم کمتر اتفاق می‌افتد که عقل خطا بکند.

اگر کسی بگوید که شخصی عقل ندارد این کاملاً اشتباه است حتی حیوانات و مایعات  هم دارای عقل هستند، ولی عقل، سالم و غیرسالم دارد اگر عقلی سالم باشد حکمی که صادر می‌کند سالم است ولی اگر عقل غیرسالم باشد حکمی که صادر می‌کند هم غیرسالم است.


اگر عقلی سالم باشد حتماً حس آن شخص سالم بوده است و برعکس. اگر کسی حس خشم، نفرت و... داشته باشد عقل این شخص نمی‌تواند حکمی سالم صادر کند، کسی که تفکر سالم داشته باشد حسی سالم دارد، کسی که ایمانش سالم باشد تفکری سالم را به وجود می‌آورد، کسی که عمل سالم داشته باشد ایمانی سالم را به وجود می‌آورد. کسی که عشق سالم داشته باشد عملی سالم دارد و دوباره این چرخه از اول آغاز می‌شود.

در کل اگر انسان بخواهد به تعادل، آرامش و قله رفیع انسانی برسد باید به‌فرمان عقل نزدیک بشود و انسان در آن موقع به درجه شو شود می‌رسد.


و اما دستور جلسه دوم:

اولین سال رهایی مسافر رسول و حسین عزیز را تبریک عرض می‌کنم و آرزو می‌کنم این دو عزیز را در جایگاه‌های بالاتری ببینم، این دو عزیز با تخریب بالایی که داشتند سفر خوبی را داشتند و مطیع کامل حرف‌های راهنما بودند و غیر از درمان مواد مخدر درمان سیگار خود را انجام دادند. بازهم به این دو عزیز تبریک عرض می‌کنم و بهترین‌ها را برایشان آرزوی می‌کنم.

پس از سخنان استاد، مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60  اولین سالروز رهایی مسافران حسین و رسول را با شور فراوان جشن گرفتیم.

همچنین در این جلسه انتخابات برای نگهبانی جلسات روزهای پنج شنبه برگزار گردید:

کاندیدای روز پنج شنبه
پس از شمارش آرا اخذ شده مسافر عباس خورسندی با کسب107 رای برای 14 جلسه نگهبانی روزهای پنج شنبه انتخاب شد.اعلام سفر مسافران در آستانه رهایی

اعلام سفر مسافر رسول:

آنتی ایکس مصرفی: تریاک، شیره و  الکل؛ مدت تخریب: 24 سال؛ روش درمان: DST همراه با داروی OT؛ مدت سفر:12 ماه؛ نام راهنما: آقای محمدمهدی صادقی؛ مدت رهایی: یک سال

اعلام سفر مسافر حسین:


آنتی ایکس مصرفی: هروئین، متادون؛ مدت تخریب:20 سال؛ روش درمان: DST همراه با داروی OT؛ مدت سفر:12 ماه؛ نام راهنما: آقای محمدمهدی صادقی؛ مدت رهایی: یک سال


آرزوی مسافر حسین:


آرزو می‌کنم که تمامی سفر اولی‌ها به رهایی برسند.

آرزوی مسافر رسول:


آرزو می‌کنم که هر شخصی وارد کنگره می‌شود با معرفت و عمل سالم وارد کنگره شود.

سخنان مسافر رسول:


من با تخریب تریاک و شیره وارد کنگره شدم، هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم یک روزی برسد که بدون مواد زندگی بکنم، پیام کنگره را یکی از رهجویان آقای علی کاظمی به من دادند و من تا دو ماه به‌عنوان همسفر ایشان در  کنگره بودم و بعد از دو ماه فهمیدم که به یک مکان مقدس پا گذاشتم و با کمک راهنمای عزیزم سفرم را آغاز کردم و مطیع حرف راهنمایم شدم.

در اوایل ورودم به کنگره خیلی سیگار مصرف می‌کردم در شعبه قبلی باید پشت یک پرده می‌رفتیم و سیگار می‌کشیدیم یک روزبه خودم گفتم که آیا شخصیت من این است که الآن باید سیگار مصرف کنم و همین یک جرقه‌ای شد تا سیگار را هم درمان کنم.

در یکی از جلسات پنجشنبه یکی از رهجویان آقای شوشتری اعلام سفر کردند و من متوجه شدم ایشان تخریب بالایی دارند و به خودم گفتم یعنی می‌شود من هم یک روز به رهایی برسم که خدا را شکر این روز هم رسید و من هم به رهایی رسیدم و الآن هم اولین سال رهایی بنده است.

از آقای محمدمهدی صادقی راهنمای سفر اولم، آقای مهدی صدیقی راهنمای سفر دومم و آقای مهندس و همگی شما دوستان تشکر می‌کنم.

سخنان مسافر حسین:

قبل از ورودم به کنگره دیگر مواد جواب گوی من نبود و صبح که بیدار می‌شدم متادون می‌خوردم و تا دوازده شب می‌خوابیدم، من همه روش‌های ترک اعتیاد را انجام دادم اما به نتیجه‌ای نرسیدم.

پیام کنگره را یکی از دوستانم به من داد و قرار شده به دنبال من بیایند تا باهم به کنگره بیاییم، من وارد کنگره شدم و قرار شده بود که آقای محمدمهدی به من نامه اوتی را به من بدهند که از من پرسیدند که چرا خماری من هم جواب دادم که خوب آمدم اینجا ترک کنم چرا مصرف کنم؟ ایشان گفتند که برو و مصرف کن من هم حرف ایشان را گوش دادم که بعدازاین اتفاق ما روی اوتی آمدیم و سفر خوبی داشتم.


از آقای محمدمهدی صادقی، آقای مهدی صدیقی، آقای مهندس، خانم آنی، ایجنت محترم شعبه و مرزبانان هم کمال تشکر رادارم.

همچنین تعدادی  از مسافرانی که چهارشنبه گذشته گل رهایی از دستان پرمهر و عطوفت آقای مهندس دژکام دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:


نام مسافر: مسیح _ نام راهنما: آقای سالار خسرویان_ آنتی ایکس مصرفی: انواع مواد مخدر _

مدت سفر: 14 ماه _ داروی درمان: OT

 

نام مسافر: محمد _ نام راهنما: آقای سالار خسرویان_ آنتی ایکس مصرفی: انواع مواد مخدر _

مدت سفر: 12 ماه _ داروی درمان: OT

دریافت نشان رهایی روز پنج شنبه:

تا باد چنین بادا!...


 نگارش متن: همسفر فاطمه ج

عکاس: مسافر مسعود


مرتبط با: انتخابات، کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرنیره جمعه 8 بهمن 1395 21:24
خداقوت خسته نباشین همسفر فاطمه
مسافر حمید جمعه 8 بهمن 1395 19:50
سلام
خدا قوت خدمت نویسنده و عکاس گرامی
آقایان حسین و رسول هزاران تبریک به شما و راهنمای گرامیتان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic