هرماه یک سؤال
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 13:45 | نویسنده این مطلب : همسفر فاطمه ق | ( نظرات )
به نام نامی قدرت مطلق الله

هرماه یک سؤال

تدابیری عاقلانه برای گذرگاههای سخت زندگی

چگونه باوجود مشکلات مالی در سفر اول، سفری آسوده داشته باشیم؟
با سپاس وستایش خداوند مهربان و عرض سلام و درود خدمت همراهان صمیمی

با پیشنهاد و صلاحدید مسئول وبلاگ بخش همسفران خانم زهره توکلی و اسیستنت محترم خانم داوودی و همکاری کمک راهنمایان محترم بخش خانواده، بخش جدیدی در وبلاگ شعبه طراحی و تنظیم‌شده است.

در این بخش هرماه یک سؤال از سؤالات همسفران مطرح می‌شود که توسط کمک راهنمایان بخش همسفر پاسخ داده می‌شود. به امید آنکه به اشتراک گذاشتن این تجربه‌ها که در سایهٔ علم کنگره به‌دست‌آمده است بتوانیم در مسیر آموزش و خدمت قدم کوچکی برداریم.


سؤال: چگونه باوجود مشکلات مالی در سفر اول، سفری آسوده داشته باشیم؟

پاسخ‌ها:

  • همسفر زهرا جابر زاده

در رابطه با مشکلات مالی همسفران در سفر اول می‌توانم بگویم که تا حدی که همسفر می‌تواند پس‌انداز داشته باشد، برای اینکه هر وقت احساس نیاز کرد اعتمادبه‌نفس لازم را داشته باشد تا جایی که می‌تواند مشغول به کار شود؛ کارهای خانگی مثل میناکاری، خاتم‌کاری، شمع‌سازی و...

البته تمامی این کارها به علاقه و شرایط رهجو بستگی دارد. در حین کار تمامی مشکلات او از یاد می‌رود.


  • همسفر زهره توکلی

آنچه تاکنون از آموزش‌های کنگره آموختم این است که ما برای داشتن آرامش هم نیاز به علم‌داریم وهم ثروت؛ اما این‌که من در چه موقعیتی هستم بسیار مهم است. گاهی ما در سفر اول و حتی سفر دوم اسیر مشکلات مالی می‌شویم چنان‌که تمام قدرت و توان ما را می‌گیرند.

اگر در سفر اول هستیم باید خواسته‌هایمان را اولویت‌بندی کنیم و اولویت را رهایی مسافر قرار دهیم و بانظم و برنامه‌ریزی درست با درآمد پایین هم بتوانم زندگی کنم و از کمترین امکاناتم بهترین استفاده را ببرم، توقعاتم را کم کنم مسافرم را درک کنم و به او امید بدهم... مسافر باید این را ببیند و حس کند که من از زندگی‌ام راضی هستم تا بتواند زمان و انرژی‌اش را به‌جای کار بیشتر و پیدا كردن درآمد بیشتر روی سفرش بگذارد.

چیزی که می‌تواند مشکل مالی من را کم‌رنگ کند نوع نگاه من به زندگی است. اگر دید وجهان بینی من ناسالم باشد، مشکلات مالی من را عذاب می‌دهد. چون کسی که فقط نداشته هایش را می‌بیند در جهنم زندگی می‌کند و حتی با این نوع تفکر با داشتن مال زیاد هم باز به دنبال نداشته هاست؛ اما برعکس کسی که جهان‌بینی سالم و دید باز به زندگی داشته باشد فقط داشته‌هایش را می‌بیند و باوجود نداشته هایش هم آرام است، چون می‌داند که تکامل او فعلاً در همین مقدار مال و همین نوع زندگی است. پس این نوع نگاه است که به من قدرت می‌دهد نه مال و ثروت!

حواسمان باشد که گاهی نیروهای بازدارنده برای منحرف کردن ما از مسیر مستقیم نداشته هایمان را به رخمان می‌کشند.

شاید در این میان همسفرانی هستند که می‌گویند ما می‌توانیم از خیلی از خواسته‌هایمان بگذریم اما فرزندان ما چی؟ این را بدانیم که فرزندان ما بیش از اینکه به پول ما نیاز داشته باشند، به حال خوش پدر و مادر و محبت آن‌ها نیاز دارند و از حال خوب آن‌ها حالشان خوب و از حال بد آن‌ها حالشان بد می‌شود.


  • همسفر سارا نجاران

مثلث درمان اعتیاد از سه ضلع جسم، روان وجهان بینی تشکیل‌شده است. برای به تعادل رسیدن جسم و روان حدوداً ده ماه و برای جهان‌بینی زمان نامشخصی وقت لازم است... برای به تعادل رسیدن جهان‌بینی فراگیری با آموختن وادی‌ها در سفر اول فرد یاد می‌گیرد که چگونه تفکر کند، ناامید نباشد و بداند هیچ‌کس به‌اندازه او به فکر خودش نیست حتی پدر و مادر. یاد می‌گیرد که مسئولیت کارهای خودش را به عهده بگیرد. در وادی پنجم ضمن فراگیری حرکت با هفت پله پالایش آشنا می‌شود که یادگیری و اجرای این هفت پله باعث می‌شود که او در هر سفری که باشد آسوده‌خاطر سفر کند.

زمانی که تازه‌واردی وارد کنگره می‌شود او را به ایمان و تلاش دعوت می‌کنیم و به او این نوید را می‌دهیم که اگر باایمان و توکل حرکت کند و طبق آموزش‌های کنگره رفتار کند و صبر داشته باشد گره مشکلات آرام‌آرام بازخواهد شد.

در آموزش جهان‌بینی است که متوجه می‌شود که بیشترین مشکلات او در زندگی به دلیل نادانی و منفی نگری خودش بوده است. پس هر چه با جهان‌بینی دانایی بیشتر شود، از مشکلات مالی به هم نمی‌ریزد و این مشکلات مانع رشد و پیشرفت او نخواهد شد. بعد هر سختی آسانی است و نیک می‌دانیم آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.

  •  همسفر لیلا مرادی

اكثر افرادی كه وارد كنگره می شوند با انبوهی از مشكلات وارد كنگره می شوند كه یكی از این مشكلات ،مسائل مالی و معیشتی است.همسفری كه وارد كنگره می شود قبل از ورود به كنگره هم با این مشكلات دست و پنجه نرم می كرده و سالها با این وضعیت زندگی می كرده ،پس بهتر است كه صبور باشد و با آموزش گرفتن و بالابردن علم و آگاهی خودش،نه تنها به خودش كمك كند بلكه تكیه گاه محكمی برای مسافرش باشد .چرا كه وقتی كه شما وارد مسیر و راه مستقیم شدید نیروهای الهی به كمك شما خواهند آمد و شما را یاری خواهند كرد و كم كم شما متوجه این موضوع خواهید شد. یكی یكی مشكلات از سر راه شما كنار خواهند رفت و شما طعم آرامش را خواهید چشید.

مشكلات انسانهای كوچك را متلاشی و انسانهای بزرگ را متعالی می كنند.


همسفر فرخنده نظری

یكی از بارزترین فاكتورهای سفر تدریجی، دست یافتن تدریجی به سلامت فیزیك،روح و روان مسافر است و نقطه عطفی است برای رسیدن به رهایی با امدادگرفتن از سه نیروی القا،احیا و تحرك.

گاهی اتفاق می افتد كه حاضریم برای رسیدن به تعادلی نسبی مانند حفظ حرمتها و حریم خانواده،تجربه ی خوابی آرام و دور از كابوس های شبانه ،درمان استرسهای مزمن و امید به آینده، حضور و بیداری حس و رسیدن به خودباوری سالهای متمادی با شرایط ابتدایی و بی آلایش، زندگی خو د را سپری كنیم زیرا به این باور رسیده ایم كه تنها خودمان هستیم كه در اثر بی توجهی و عدم دانایی مشكلاتی را برای زندگی خودمان بوجود آورده ایم كه باید به فكر اصلاح آن باشیم چرا كه ما طعم شكست را با تك تك سلولهای شهر وجودی چشیده ایم .بنابراین مسافر به اندیشه ای می رسد كه می پذیرد مشكلات مالی را باید در قالب اجرای پله ی قناعت در صفحه ی تابلوی نقاشی زندگی خود طراحی كند و در ادامه یكی از الگوهای مهم سفر خود قرار دهد.

سفر مسافر مدلی از زندگی تفسیر شده است كه اساس آن علم و تجربه است علمی كه همراه با تجربه به مرحله ی یقین رسیده است و در پایان تا زمانی كه یك مصرف كننده پی نبرد كه اجرای هفت پله در وادی پنجم جز پروسه درمان و الگویی تجربه شده برای رسیدن به زندگی خاص با آرمانهای بسیار متعالی و با محتواست كه قطعا عمل سالم و به دنبال آن رویش و زایش دوباره به همراه دارد.


"شما عزیزان می‌توانید در قسمت نظرها، جواب‌های خود را نسبت به سؤال مربوطه ارائه دهید یا سؤال‌های خود را مطرح نمایید تا در پست‌های بعدی انتشار و جواب داده شود"


"درضمن هرگونه انتقاد، پیشنهاد یا سؤال را میتوانید با خانم زهره توکلی مطرح نمایید"


مرتبط با: مشارکت های مکتوب، هر ماه یک سوال،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر پریوش یکشنبه 20 فروردین 1396 22:13
با عرض سلام وآرزوی شادی وموفقیت برای همه عزیزان کمک راهنمااز مطالب ونقطه نظرهای مفید وتاثیر گذارتان استفاده کردم سپاسگزارم
همسفر فرزانه سه شنبه 5 بهمن 1395 22:12
باتفکر ساختار دیگری اغاز شد کمک راهنمایان عزیز از مطالب امزندهی شما سپاس
دوشنبه 4 بهمن 1395 11:02
باعرض سلام وخداقوت خدمت مدیروبلاگ و راهنمای عزیزم سركار خانم زهره بسیار استفاده كردم نظر بسیار خوبی است چون در آن واحد در مورد یك سوال نظر چند راهنما را مبینی كه هر كدام بار آموزشی خاص خود را دارند با تشكر از راهنماهای محترم بابت جوابهائی كه دادند
دوشنبه 4 بهمن 1395 01:19
برای طراحی این ایده جالب وپربار ،صمیمانه ازخانم داوودی،خانم زهره وکمک راهنمایان بخش همسفر تشکر می کنم

موفق وپیروز باشید....آمین
همسفر فرزانه یکشنبه 3 بهمن 1395 22:05
خدا قوت و خسته نباشید خدمت عزیزان خانم زهرا زهره سارا لیلا برای مطالب مفید و اموزنده ای که برای همسفران نوشته بودید تشکر فراوان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic