كارگاه آموزشی عمومی؛ پنج شنبه 95/10/30
جمعه 1 بهمن 1395 ساعت 00:43 | نویسنده این مطلب : همسفر اعظم | ( نظرات )

روز پنج شنبه 95/10/30 جلسه سیزدهم از دور یازدهم كارگاه های آموزشی عمومی كنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان با نگهبانیمسافر علیرضا، استادی مسافر جلال امینی و دبیری مسافر حسین با دستور جلسه:"سم زدایی و سم نزدایی"و "جشن اولین سال رهایی مسافر حسن" رأس ساعت 17 آغاز به كار نمود.

مقاله ای که آقای مهندس ارائه کردند واقعا تاثیر گزار بود و راه را از بیراهه مشخص نمود و فرمودند که سم زدائی یک روش کاملا غلط است که گاهی منجر به مرگ میشود و امروزه به ندرت اتفاق می افتد و به امید روزی که در سر تاسر دنیا هیچ شخصی را سم زدائی نکنند .

خلاصه سخنان استاد: 

در سی دی معما آقای مهندس توضیح می دهند که معما یک مثلثی را تشکیل میدهد که یک ضلع آن صورت مسئله معما و یک ضلع آن فاعل و ضلع دیگر، حل معما است .صورت مسئله منظور آن مشکل یا معمایی است که انسان می خواهد حل کند که در کنگره صورت مسئله ما اعتیاد است و ضلع فاعل که خود فرد مصرف کننده است و ضلع دیگر، حل معما که در کنگره درمان اعتیاد است .

وقتی که فرد وارد کنگره می شود در ابتدا چهار مقاله به او داده میشود که از اهمیت بالایی برخوردار است که اهمیت آن به خاطر فهمیدن صورت مسئله اعتیاد است . کسانی که در ابتدا صورت مسئله اعتیاد را به خوبی درک می کنند و می فهمند سفر بهتر و راحت تری خواهند داشت چون متوجه می شوند که اعتیاد به کجای جسم آسیب وارد کرده و چه کاری باید انجام دهند تا به درمان برسند. یکی از مسائلی که آقای مهندس در جزوه صورت مسئله اعتیاد بیان کرده اند مقاله سم زدایی و سم نزدایی است که در ابتدا سم را تعریف میکنند به این صورت که هر چیزی که فرد به صورت گاز ، مایع یا جامد مصرف کند و  انسان را از حالت تعادل طبیعی خارج کند سم است . و اما این مواد مخدر (تریاك) چه سمی است که وقتی فرد مصرف می کند تازه سر حال می شود و به کارهایش می رسد و می گویند مگر معتاد را مار گزیده که سم زدایی شود .

کاری که در سم زدایی انجام میشود این است که به فرد قرص نالکسون یا آمپول نالترکسون زده میشود و تمام مواد شبه افیونی و مرفین و ....از بدن فرد خارج میشود و فرد دچار شوک میشود و دیگر قادر به حرکت کردن نیست و اگر فرد مشکل قلبی و ... داشته باشد دچار مشکلات غیر قابل جبرانی میشود .

مقاله ای که آقای مهندس ارائه کردند واقعا تاثیر گزار بود و راه را از بیراهه مشخص نمود و فرمودند که سم زدائی یک روش کاملا غلط است که گاهی منجر به مرگ میشود و امروزه به ندرت اتفاق می افتد و به امید روزی که در سر تاسر دنیا هیچ شخصی را سم زدائی نکنند .

شعری هست که میگوید :   سالهل دل طلب جام جم از ما میکرد       آن که خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد

                                     گوهری کز صدف کون و مکان بیرون است      طلب از گمشدگان لب دریا می کرد

بالحق که کم خطر ترین،جامع ترین،بهترین،موثرترین و با راندمان ترین دارو ، داروی شفا بخش OT است و کم خطر ترین راه روش DST  است که نمونه هایش تمام عزیزان سفر دومی هستند که به خیر و خوشی به درمان رسیدند.

دستور جلسه دوم اولین سالروز رهایی مسافر  حسن :

مسافر حسن جزء اولین رهجو های لژیون بودند. حسن 4 ماهی بود که می آمد و به دلیل تخریب بالایی که در قرص،تریاک و شیره داشت من نمی توانستم او را روی شربت OT ببرم .چندین مرتبه به من گفت من دیگر دارم می روم ولی به خاطر خواسته قوی که داشت ماند و در نهایت توانست به رهایی برسد و حتی بعد از آن درمان سیگارش را هم شروع کرد که حالا اواخر سفرش است .

من این روز را به مسافر حسن ، آقای مهندس و خانم آنی تبریک میگویم و آرزوی سلامتی و موفقیتهای روز افزون برای خودش و خانواده محترمش دارم .

 

پس از سخنان استاد، مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60  اولین سالروز رهایی مسافر  حسن را با شور فراوان جشن گرفتیم.

 

اعلام سفر مسافر حسن:

آنتی ایکس مصرفی:تریاک٬شیره و قرص

مدت تخریب:۳۳ سال

روش درمان:DST همراه با داروی OT

مدت سفر:۱۶ ماه

نام راهنما:آقای جلال امینی

مدت رهایی:یک سال

آرزوی مسافر حسن:آرزو می کنم حالا که روش درمان اعتیاد در کنگره ۶۰ پیدا شده هیچ مصرف کننده ای روی کره ی زمین نباشد.

سخنان مسافر حسن:

امروز می خواهم تجربه سی و سه سال دوران تخریبم را در چند دقیقه برای جوانان امروز بگویم.من هشت سال هفته ای یک بار مواد (تریاک بومی) مصرف می کردم و به دوستانم که مصرف کننده بودند می گفتم من اگر یک روز مثل شما مصرف کننده شدم خودکشی می کنم.اما بعد از هشت سال همان یک روز در هفته مصرف کردن تریاک٬  زندگی من را سی و سه سال فلج کرد.

قبل از آشنایی با کنگره ۱۶ بار ترکهای مختلف ائم از سقوط آزاد٬سم زدائی و ...انجام دادم اما موفق نشدم.زمانی که با کنگره آشنا شدم زمانی بود که دیگر از همه جا بریده بودم افسردگی شدید گرفته بودم انواع و اقسام قرص های اعصاب و روان گردان و قرص های خواب را پزشک برایم تجویز کرده بود و هر بار دوز آنها را بالاتر می برد. تقریبا سه ٬چهار سالی بود که دیگر حتی با خوردن تعداد زیادی قرص هم نمی توانستم بخوابم و خواب دیگر برای من معنا نداشت. به جایی رسیده بودم که علاوه بر قرص هایی که می خوردم روزانه تقریبا هشت گرم  هم شیره  خوراکی مصرف می کردم و چند گرم هم مصرف کشیدنی با سیخ و بافور را داشتم.طوری شد که دیگر معده من از کار افتاد٬کلیه هایم خونریزی کرد٬پروستاتم کار نمی کرد٬کبد نازک شده بود و... .دکتری که هشت سال زیر نظر او بودم و من را معالجه می کرد یک آزمایش کامل از من گرفت و گفت دیگر فایده ای ندارد...... .

مرگ را هر لحظه احساس می کردم و هر روز مثل شمع آب می شدم  و منتظر مرگ بودم تا اینکه  یک شب برادرزاده ام که دو ماه بود با کنگره آشنا شده بود به منزل ما آمد و سه سی سی شربت OT برای من آورده بود و گفت این شربت شفا بخش است این را بخور. وقتی شربت را خوردم من که چند سالی بود خواب درستی نداشتم از ساعت ۹ شب تا ۸ صبح به خواب رفته بودم که باورش برای خودم هم سخت بود و از اینکه حالم خیلی بهتر شده بود واقعا تعجب کرده بودم.به همسرم با تعجب گفتم چطور شده که دیشب به راحتی خوابیدم و حالا هم حالم خیلی بهتر از قبل است؟!!! همسرم که از خوردن شربت OT اطلاعی نداشت گفت آخر من دیشب تا صبح بالای سر تو دعا می خواندم و این دعاهای من اثر کرده و معجزه شده و تو حالت بهتر شده.اما من که خودم متوجه شده بودم که شربت OT که خوردم معجزه کرده  با برادرزاده ام تماس گرفتم و گفتم این شربتی که دیشب به من دادی داروی من است.ایشان گفت اگر این شربت را می خواهی فردا ساعت ۵ باید با من به جایی به نام کنگره بیایی.وقتی وارد کنگره شدم گفتم اینجا که داروخانه نیست من شربت را می خواهم گفت حالا در جلسه بنشین تا برایت دارویت را بنویسند.....

 من با آقا جلال آشنا شدم و با راهنمایی های ایشان تقریبا در طی صد روز قرص هایم را تیپر کردم و دو سه ماه هم تریاک خوراکی مصرف کردم تا اینکه توانستم روی شربت OT بیایم و درمان شوم.واقعا من آنقدر حالم خراب بود که در این مدتی که در کنگره هستم تا به حال حتی یک نفر را ندیدم که به اندازه من حالش خراب باشد.پس به جایی که آمده اید ایمان داشته باشید و جلسات را به موقع بیایید تا با مصرف داروی شفابخش اوتی به درمان قطعی برسید.

از بنیانگزار کنگره ۶۰ جناب آقای مهندس و مادر کنگره ۶۰ سرکار خانم آنی و از راهنمای خوبم که خیلی برای من زحمت کشیدند تشکر می کنم و از همه شما سپاسگزارم.

همچنین تعدادی  از مسافرانی که چهارشنبه گذشته گل رهایی از دستان پرمهر و عطوفت آقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:

نام مسافر:ولی-نام راهنما:آقای علی جمالی-نام راهنمای همسفر:خانم نسیم-آنتی ایكس مصرفی:شیره و تریاك-مدت سفر:11 ماه و 3 روز-داروی درمان :OT

 نام مسافر:سعید-نام راهنما:آقای علی جمالی-نام راهنمای همسفر:خانم نسیم-آنتی ایكس مصرفی:شیشه و متادون -مدت سفر:15 ماه و 20 روز-داروی درمان :OT

نام مسافر:میثم-نام راهنما:آقای مهدی صدیقی- -آنتی ایكس مصرفی: تریاك-مدت سفر:11 ماه -داروی درمان :OT

نام مسافر:علیرضا-نام راهنما:آقای علیرضا كاظمیان- -آنتی ایكس مصرفی: شیره و تریاك-مدت سفر:10 ماه و 21 روز-داروی درمان :OT

 

تا باد چنین بادا !...

 نویسنده:همسفر اعظم و همسفر زهره

تصویرگز:مسافر مجتبی

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 3 بهمن 1395 15:32
خداقوت به همه خدمت گزاران به خصوص آقا جلال
همسفر حدیث شنبه 2 بهمن 1395 16:45
خدا قوت خدمت خانم زهره وخانم اعظم عزیز وتبریک می گویم تولد یک سال رهایی را واز خداوند خواستارم که با دانشDSTدیگر مصرف کنندهای نباشد.آمین
مسافر شکرالله جمعه 1 بهمن 1395 15:02
خداقوت خدمت استاد ،نگهبان و دبیرمحترم جلسه
اگر واقعا کسی درکنگره بدنبال دیدن معجزه باشد باید حالات اولیه حسن آقا را میدید من به عینه همه این حالات را میدیدم یکبار دیگه این تولد را به حسن آقا و خانواده محترمشان تبریک عرض میکنم
خداقوت خدمت تهیه کنندگان این گزارش زیبا
خدا قوت خدمت تصویر گر عزیز آقا مجتبی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic