کارگاه آموزشی خصوصی همسفران؛ دوشنبه 95/10/20
سه شنبه 21 دی 1395 ساعت 00:24 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه 95/10/20 جلسه ششم از دور یازدهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه شیخ بهایی با نگهبانی خانم شهناز، استادی خانم عفت و دبیری خانم سارا با دستور جلسه: "وادی پنجم و تأثیر آن روی من" رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

هر فردی از درون خودش مطلع است که چه ضد ارزشهایی دارد وباید آنها را آرام آرام کنار بگذارد.همان طور که مسافران یک شبه مصرف کننده نشدند که بخواهند یک شبه مواد را کنار بگذارند،همسفران هم یکدفعه دچار ضد ارزش نشدند وباید به تدریج ،اینها را کنار بگذارند.


خلاصه سخنان استاد:

وادی ها راهکارهایی هستند که اگر به آنها عمل کنیم،روش درست زندگی کردن را به ما می آموزند. دستور جلسه امروز:وادی پنجم است و ما تا کنون چهار وادی را پشت سر گذاشتیم. وادی اول ما را با موضوع بسیار مهمی آشنا می کند که درست فکر کردن است.در این وادی یاد گرفتیم که به چه چیزهایی فکر کنیم وبه چه مواردی فکر نکنیم.در وادی دوم آموختیم که برای خودمان ارزش قائل شویم وخود را دست کم نگیریم.وادی سوم ،ما را به خودمان شناساند و وادی چهارم  به ما یاد داد که مسیرمان را خودمان انتخاب کنیم، آموخت که درهرجایگاهی که هستیم مثبت یا منفی،انتخاب خودمان بوده است.

 واما وادی پنجم...درجهان ما تفکر،قدرت مطلق حل نیست،بلکه توام با رفتن ورسیدن آن را کامل می نماید.تفکر با افکارخیلی فرق می کند، مجموعه افکار دست خودمان نیست و فکر به هرجایی می رود.اگر ما خواسته ای داریم، بدون تفکر امکان پذیر نیست.این وادی به ما می گوید:خواسته هایت را اجرا کن وبه مرحله عمل برسان. نوشته ای خواندم که نوشته بود که آرزوهایت را برای خودت هدف بگیر وبرای رسیدن به آنها تلاش کن تا به آن برسی.

در این وادی برای تزکیه وپالایش انسان،هفت قانون نهاده شده است. اولین قانون"دوری از ضد ارزشها می باشد.هر فردی از درون خودش مطلع است که چه ضد ارزشهایی دارد وباید آنها را آرام آرام کنار بگذارد.همان طور که مسافران یک شبه مصرف کننده نشدند که بخواهند یک شبه مواد را کنار بگذارند،همسفران هم یکدفعه دچار ضد ارزش نشدند وباید به تدریج ،اینها را کنار بگذارند.به قول آقای مهندس:ما یک شبه نمی توانیم انسان خوبی بشویم. اگر دروغ می گفتیم ،غیبت می کردیم و.. یک جا باید استپ کنیم و آرام آرام از آن دوری کنیم. مورد بعد"خودداری است، اینکه می خواهم جایی بروم ویا صحبتی بکنم ومردد هستم ،از رفتن ونرفتن!! از گفتن ونگفتن!! اینجا باید ازرفتاری که می خواهم انجام دهم ومرددهستم، خودداری کنم. یکی دیگر از موارد وادی"قناعت است، به قول آقای مهندس: باید ازکمترین امکانات بیشترین بهره را ببریم. ما باید بتوانیم صبر،قناعت وپس انداز کردن را هم خودمان یاد بگیریم وهم به فرزندانمان آموزش بدهیم.اگرمن بخواهم تغییر کنم،باید صبر داشته باشم.صبر کردن با تحمل کردن متفاوت است. صبرمن؛ باید با آگاهی وجهان بینی همراه باشد. در کنگره به همسفر گفته می شود،اگرمیخواهی مسافر به رهایی برسد باید یازده ماه صبرکنی. من باید برای هدفم تلاش کنم،صبور باشم و ایمان داشته باشم تا به چیزی که می خواهم برسم. کمکی که این وادی به من کرد این بود که قبلا خیلی درمورد دیگران قضاوت می کردم و مدتی که می گذشت متوجه می شدم که قضاوت درستی نکرده بودم وپشیمانی زیادی برایم به همراه می آورد،اما دیگر پشیمانی من فایده ای نداشت.حالا درکنگره همسفرباید یاد بگیرد که قضاوت نکند حتی درامور مسافرش.من همسفر باید صبرداشته باشم ودرکارمسافرم قضاوت نکنم تا او به رهایی برسد.اگر من به این مکان ایمان داشته باشم و موج مثبت را به مسافرم بدهم،حتما سفر خوبی خواهد داشت وبه رهایی می رسد.

انشاالله  با تلاش به خواسته هایی که داریم برسیم وخداوند هم  به ما کمک کند.

گزیده ای از مشارکت همسفران

وقتی انسان ضدارزش انجام می دهد بی قرار می شود و این باعث می شود من متوجه شوم کجا، کار ضدارزش انجام داده ام.

 اگر کسی تفکر نداشته باشد نمی تواند قناعت کند ولی با تفکرکردن فرق بین قناعت و خساست را متوجه می شویم.

نیروهای مثبت همیشه به ما یاد می دهند که ببینیم خودمان چه کار کرده ایم ولی نیروهای منفی ما را تشویق می كنند تا ببینیم دیگران چه کار می کنند.

 برای رسیدن به صبر باید از بی صبری بگذریم باید اینقدر تمرین کنیم تا صبر را یاد بگیریم.

توکل یعنی ما در جهت خواسته خودمان حرکت می کنیم و به خداوند هم توکل می کنیم و تسلیم یعنی اعتراض نکردن بر مقدرات الهی.

در وادی پنجم لازمه رسیدن ب مقام رضا ٬قرار گرفتن در مقام صبر٬توکل و تسلیم می باشد.من روزی شاهد حجامت افراد بودم دیدم کسی که حجامت می کند با اینکه می داند پزشک موقع انجام حجامت تیغ می زند و خراش ایجاد می کند اما چون می خواست خون های کثیف از بدنش خارج شود خودش را تسلیم پزشک می کند و بی تابی نمی کند چون اطمینان دارد که پزشک کارش را درست انجام می دهد.آنجا من با تمام وجود از خداوند طلب بخشش کردم که من به اندازه ی یک پزشک هم به خداوند اطمینان و توکل ندارم که موقع رنج ها به کار خدا اعتراض نکنم و بی تابی نکنم.

پس به کار خدا اعتراض نکنیم و به خالق مهربان بگوییم:در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم٬رای آنچه تو اندیشی٬حکم آنچه تو فرمایی.


نویسنده: همسفر محبوبه

تصویرگر: همسفر فهیمه

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر حدیث سه شنبه 21 دی 1395 21:52
جامع وکامل توضیح دادید وخدا قوت به سرکار خانم زهره وخانم فهیمه ومحبوبه عزیز.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات