سی دی آموزشی؛ فهم در كلام
یکشنبه 19 دی 1395 ساعت 21:52 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام دانای نهان

گزیده ای از سی دی فهم در کلامما باید برای زندگی، خودمان را قوی کنیم. چرا که در سیستم طبیعت ضعیف پایمال است. اگر قرار است بمیرید همچون درختان ایستاده بمیرید و تو سری خور نباشید. گزیده ای از سی دی فهم در کلام

کلام درلغت به معنای بیان، صحبت، حرف و سخن می باشد به طور کلی هر کلامی که بیان می شود به سه دسته تقسیم می شود:

1- کلام راستین    2- کلام دروغین    3- کلام خنثی

وقتی کلام مطرح می شود هر سه نوم کلام درهم تنیده اند چه کلام سمعی باشد و چه بصری. ما باید تشخیص بدهیم که آیا این کلام درست است یا خیر. تشخیص کلام حق از  باطل کار بسیار سختی است.گاها اینقدر کلام حق به کلام باطل آراسته شده که تشخیص آنها از همدیگر بسیار سخت می باشد. گاهی اوقات به این توجه می کنیم که چه کسی کلام رامی گوید. در صورتی که رسول خدا می فرمایند: ببینید چه می گوید نه اینکه که می گوید. بعضی وقتها مهم نیست چه کسی می گوید. چون ممکن است منطقی ترین انسانها  به ظاهر، دروغ ترین سخن را به زبان بیاورند ویا ساده ترین انسانها مهمترین سخنان را بیان کنند.

ما در حد یومیه و روزمره خودمان با کمی تفکر می توانیم کلام حق را از  کلام باطل تشخیص بدهیم . مثلا می گویند فلانی این صحبت را درمورد شما کرده، فوری باور نکنیم. اگر کلام باطل شد زندگی را ویران می کند و برعکس کلام حق زندگی مارا شکوفا می کند.

ما باید سعی کنیم کلام حق را به ساده ترین صورت که بیان شده به انسانها منتقل کنیم( سخن استاد در مورد درمان بیماری اعتیاد)

 در کنگره 60 صورت مسئله اعتیاد در چند کلمه ساده مطرح می شود. یعنی کلام حق ساده است. وقتی خیلی پیچیده شد دیگر قابل حل نیست. هیچ قانونی در جهان مادی پا بر جا نمی ماند، اگر از عقل و فکر ناسالمی بیرون آمده باشد. قانون باید چیزی باشد که مردم بتوانند انجام دهند، درست و صحیح باشد. همه سخنان در کلام الله، کلام حق هستند اگر این کلام ، کلام ناحقی بود نمی توانست 2500 سال باقی بماند.

ما باید بدانیم صراط مستقیم ما را به جایگاه اصلی خودمان هدایت می کند . اما اگر دربین راه با وسوسه های شیطانی برخورد نمائیم که حق را از باطل تشخیص ندهیم از ناقص بودن قوه تفکر وتعقل ماست. گاهی فقط لذت لحظه را می خواهیم ولی لذت لحظه برابر نابود کردن زندگی ماست که ناشی از تفکر ناقص است.

ما باید برای زندگی، خودمان را قوی کنیم. چرا که در سیستم طبیعت ضعیف پایمال است. اگر قرار است بمیرید همچون درختان ایستاده بمیرید و تو سری خور نباشید.

کلام خدا جوری است که اگر کسی زبان نداشته باشد و لال باشد میتواند آنرا بخواند و استفاده کند.این قدر مطالب ساده بیان شده که قابل فهم برای همه کس می باشد.

فهم در کلام مهم است . وقتی فهمیدی در اثر فهم و درک، کلید دربهای دیگری گشوده می شود. مثلا شما وارد کنگره میشوید برای درمان. وقتی پس از سفر اول با تلاش به نتیجه (رهائی) رسیدید ، آن وقت دربهای دیگری برای شما باز خواهد شد و به سوی صلح و آرامش هدایت می شوید.

باید بدانید انسان توانایی آنچه به او دادند را دارد و اگر مانند طفلی بارها بر زمین بیفتد می تواند دوباره بلند شود.زمین خوردن مهم نیست، مهم بلند شدن است.از زمانی که انسان زمین خوردن را یاد گرفت زمین خوردن جزئی از راه رفتن بود.

به توفیق الهی دست می یابید و این سنجشی بود برای خودتان که از خویش به خوبی دفاع کنید وآنانی که به شرایط بالاتری می رسند خودشان را از آن تاریکی خارج کرده اند. ودرخت حق را در آن زمینی که سفت بود نشانده اند. بر همگان این یک مسئله یک واقعه بود که بیاموزند و این مطلب را برای خویش نگه دارند.

نویسنده:همسفر اعظم رهجوی خانم اعظم امینی

نگارش متن :همسفر فهیمه

مرتبط با: متن یا خلاصه سی دی های اموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: