کارگاه آموزشی خصوصی همسفران؛ دوشنبه 95/10/13
سه شنبه 14 دی 1395 ساعت 08:15 | نویسنده این مطلب : همسفر فخری | ( نظرات )

به نام خالق زیباییها

روز دوشنبه 95/10/13 جلسه پنجم از دور یازدهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه شیخ بهایی با نگهبانی همسفر شهناز، استادی همسفر مانا و دبیری همسفر سارا با دستور جلسه: "نقش آموزش و خدمت در رهایی و تجربه من" رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود

ما اینجا آموزش می گیریم تا بتوانیم راه نفوذ نیروهای بازدارنده را ببندیم ما وقتی یک ساختمان می سازیم طوری می سازیم که هیچ چیز به داخل آن نفوذ نکند پس با خدمت کردن می توانیم ذهنمان را نفوذناپذیر کنیم


سخنان استاد:

نقش آموزش در کنگره برای ما این است که مسافران ما وقتی به اینجا می آیند پرونده شان را با مواد مخدر می بندند یعنی نه علاقه ای به مصرف مواد دارند و نه لذتی و نه تنفری به مواد مخدر دارند و با آموزش در کنگره درمان می شوند ما همسفران هم وقتی به کنگره می آییم باید پرونده مان را با مشکلات ببندیم مثل گذشته مشکلاتمان را تحمل نمی کنیم که هم فشار روی ما باشد و هم مشکلات را داشته باشیم همۀ ما که اینجا هستیم با آموزشهایی که دیدیم شاید همۀ مشکلاتمان حل نشده باشد ولی خیلی راحت می توانیم با مشکلاتمان کنار بیاییم یعنی در واقع ما هم مثل مسافرانمان در حال درمان هستیم. در این دستور جلسه نقش آموزش و خدمت با هم آمده نگفته یا آموزش یا خدمت، چون اگر هر کدام از اینها ناقص باشد و یا نباشد آن یکی جواب نمی دهد. ما زمانی می توانیم آموزش ببینیم که آرامش داشته باشیم و زمانی می توانیم خدمت کنیم که از آن بهم ریختگی در آمده باشیم یعنی آموزش و خدمت مکمل همدیگر هستند.

خدمت کردن دانایی موثر ما را،  بالا می برد. ما در مثلث دانایی که تفکر،تجربه و آموزش است خیلی چیزها را می دانیم ولی کاربردی کردن یعنی همان دانایی موثر در خدمت کردن مشخص می شود. در مقابل مثلث دانایی مثلث جهالت را داریم ترس،منیت و ناامیدی که منیت و آموزش مقابل همدیگر هستند پس در خدمت کردن منیت ما از بین می رود وقتی من خدمتی در کنگره انجام می دهم صندلی جابه جا می کنم باعث می شود غرور و منیت در من پایین بیاید وآموزش پذیری من بالا برود.

ما اینجا آموزش می گیریم تا بتوانیم راه نفوذ نیروهای بازدارنده را ببندیم ما وقتی یک ساختمان می سازیم طوری می سازیم که هیچ چیز به داخل آن نفوذ نکند پس با خدمت کردن می توانیم ذهنمان را نفوذناپذیر کنیم خدمت کردن باعث می شود دانایی موثر ما بالا برود آگاهی ما بالا برود و تفکر پویا داشته باشیم و بتوانیم خوب آموزش بگیریم. خدمت کردن سطح انرژی ما را بالا می برد و جابجایی انرژی در ما صورت می گیرد و ایجاد لذت می کند مثل خدمتگزاران کنگره از جمله آقای حکیمی که دیده بان شهرستانها هستند واین راه طولانی را می آیند و می روند با خدمت کردن به مخلوقین خود خداوند، لذت می برند.

پس سفر اولی ها بدانند که باید تجربه کنند واینکه من با حرف بگویم خدمت کنید لذت خدمت را نمی توانند درک کنند. من خودم در سفر اول باور نمی کردم وقتی تجربه کردم به لذت خدمت پی بردم. نوع خدمت در کنگره هم با جاهای دیگر فرق می کند ما قبل از کنگره هر خدمتی می کردیم باید عوضش را یکی دیگر برایمان انجام می داد یا درمقابل آن خدمت پول می گرفتیم در غیر صورت برای کسی کاری نمی کردیم ولی در کنگره خدمت بلاعوض است.


شاعر می گوید:  

سخن از عشق نتوان گفت به مدد خواهی عشق     جز به خدمت نتوان شد به جهان ساقی عشق

ما زمانی ساقی عشق می شویم که محبت بلاعوض داشته باشیم ما وقتی خدمت می کنیم به وادی چهاردهم می رسیم. یعنی تجلی محبت، که ما یکسری مرغان پر و بال شکسته را به عقابان تیز پرواز تبدیل می کنیم. ما احیای نفس می کنیم و خودمان هم در آن شریک هستیم. پس اینجا جنس خدمت متفاوت است پس بیایید خدمت کنیم و از این شادی و لذتی که خدمت دارد بهره مند شویم. آقای مهندس می فرمایند: خدمت کردن یک لیاقت است که به همه کس داده نمی شود و این لیاقت اکتسابی است پس ما می توانیم آن را به دست بیاوریم و سعی کنیم از این مسئله بی نصیب نمانیم. کنگره همه چیز را برای ما آسان کرده متون آموزشی داریم آموزش دهنده داریم و مطالب خیلی مهم و عرفانی را خیلی ساده مثل اینکه برای ما ترجمه کرده اند برای ما بیان می کنند و همچنین خدمت را هم برای ما آسان کرده اند و ما توجیهی نداریم، ما با خدمت می توانیم به سبد کنگره کمک کنیم. اگر وضع مالی بهتری داریم کمکهای سنگین تری بکنیم در امتحانات شرکت کنیم، در انتخابات شرکت کنیم، مسئولیت بپذیریم اینها همه خدمت است و در کنگره یک رهجوی خوب باشیم و در بیرون، یک کنگره ای خوب باشیم یعنی تغییر،تبدیل و ترخیص روی ما صورت گرفته باشد تا دیگران که ما را می بینند متوجه شوند و کسانی که راهشان را گم کرده اند و دنبال خروج از تاریکیها هستند جذب کنگره شوند و به رهایی برسند و در پایان شعری از شیخ بهایی تقدیم شما می کنم.

همه روز روزه بـــــــودن               همه شب نماز کردن

همه سـاله حج نمودن               ســـــــفر حجاز کردن

زمــــــــــدینه تا به مکه               ســـرا پا برهنه رفتـن

دو لـــــب از برای لبیک               به وظیـــفه باز کـردن

شب جمعه ها نخفتن               به خـــدای راز گفـتن

ز وجــــــود بی نیازش                طلب نــــــــیاز کـردن

به خدا که هیچ یک را                ثمر آن قـــــدر نباشد

که به روی نا امـــیدی                در بســـــته باز کردن


نویسنده: همسفرفخری

تصویرگر: همسفر فاطمه ج

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 14 دی 1395 12:57
بسیار عالی بود از بیانات خانم مانا بسیار استفاده كردم با تشكر از خانم مانا و خسته نباشید خدمت خانم فخری و خانم فاطمه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic