کارگاه آموزشی خصوصی همسفران
سه شنبه 7 دی 1395 ساعت 11:54 | نویسنده این مطلب : همسفر آزاده | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه 95/10/06 جلسه چهارم از دور یازدهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه شیخ بهایی با نگهبانی همسفر شهناز، استادی همسفر فاطمه و دبیری همسفر سارا با دستور جلسه: "كمك كنگره به من و خدمت من به كنگره" راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

ما وقتی وارد کنگره می شویم با حالی خراب و مملو از ناامیدی ،اضطراب ،ترس ،پریشانی هستیم ،بعد از گذشت مدتی که حالمان بهتر می شود یادمان می رود که با چه حالی وارد کنگره شدیم و با خود فکر نمی کنیم این همه آرامش را کنگره به من داد و آیا من امروز چه چیزی در قبال این آرامش به کنگره داده ام ؟در صورتی که کنگره به کمک من نیازی ندارد و ما هر خدمتی هم که می کنیم باز حال خوش وآموزشش نصیب خودمان می شود...


======================

تا توانی به جهان خدمت محتاجان کن              به دمی یا درمی یا قلمی یا قدمی

خیلی خوشحالم که خداوند لیاقت لمس این جایگاه را به من داد تا در خدمت شما دوستان عزیز باشم . روز اولی که به کنگره آمدم اصلا به فکرم هم نمی رسید که روزی در این جایگاه قرار بگیرم و امروز به لطف خدا این نعمت نصیبم شد.

دستور جلسه این هفته کمک کنگره به من و خدمت من به کنگره می باشد که مانند تمامی دستور جلسات از اهمیت والایی برخوردار است .اگر بخواهیم کمک کنگره به من و خدمت من به کنگره را به طور کلی بیان کنیم با مثلثی روبه رو هستیم که شامل کمک کنگره به من ،خدمت من به کنگره و موضوع مربوطه است که مشخص می کند این کمک چه نوع کمکی است ،مادی یا معنوی ؟

در اصل ما باید بگوییم کنگره چه کمکی به ما نکرده است ،فی الواقع کنگره خود فعل کمک کردن است .این که ما چه کمکی به کنگره داشته ایم ،برای این است که بفهمیم اکنون در چه جایگاهی قرار داریم وگرنه به گفته آقای مهندس حساب همه ی ما با کنگره صفراست .آقای مهندس چهارشنبه گفتند ،خود من هم که بنیان گزار کنگره هستم وقتی می خواهم ببینم کنگره به من چه داده است و من به کنگره چه داده ام ،نمی توانم رابطه برقرار کنم ،اگر من یک به کنگره داده ام کنگره به من صد داده است .

کنگره نیازی به کمک و مساعدت هیچ کدام از ما ندارد ،مانند این است که بگوییم خداوند که خود قدرت مطلق است به نماز خواندن من که بنده اش هستم نیازمند است .نماز خواندن فقط و فقط به خودم کمک می کند تا بتوانم در صراط مستقیم با استقامت و آرامش بیشتری قدم بردارم .خدمت کردن هم همینطور است ،به  من کمک می کند تا بتوانم با عشق بیشتری در مسیر کنگره و رسیدن به رهایی حرکت کنم .

وقتی به واژه ی کمک از سوی کنگره فکر می کنیم می بینیم طیف وسیعی از انواع کمک ها درون این واژه نهفته است که شاید کمتر به آن توجه می کنیم که من در اینجا به چند مورد اشاره می کنم :

اولین کمک کنگره به من همین علم کنگره است ،فهمیدن صورت مساله اعتیاد ،شناخت فرد مصرف کننده ،این که مصرف کننده یک بیمار است ،فهمیدن روش دی اس تی ،روش دوری از ضد ارزش ها و.... کنگره این حق انتخاب را به من داد که راهنمای خود را با حس خود انتخاب کنم .کنگره امکانات مادی رایگانی در اختیار ما گذاشت از قبیل ساختمان ،میز ،صندلی ،امکانات ورزشی و هزاران عامل دیگر ،کنگره خیلی چیزها به ما همسفران داد ،آن حال پریشان و خرابمان را آرام کرد ،نفس مان را که در مرحله اماره بود را ارتقا داد ،از ضد ازش ها دور شدیم ،واژه هایی مثل ترس و نا امیدی و حقارت و توقع و هزاران صفت ناپسند دیگر را از ما گرفت و به جای آن عشق ،ایمان و امیدواری ،صبر ،آرامش ،استقامت و خیلی چیزهای دیگر داد .

یکی دیگر از چیزهایی که کنگره به ما داد این بود که زندگی در حال نابودی خیلی از ما را نجات داد و باعث شد تا دید من همسفر نسبت به مسافرم عوض شود ،همسری که او را مسبب تمامی مشکلات زندگی ام می دیدم ،با آمدن به کنگره فهمیدم او یک بیمار است و این خود من هستم که در ضد ارزش ها و تاریکی ها غوطه ور هستم و ابتدا باید خودم را تغییر بدهم تا او هم تغییر کند .کنگره به ما اسم همسفر داد تا در کنار مسافرمان باشیم نه روبه رویش .در کنگره با مشارکت کردن ترس از صحبت کردن در جمع از بین رفت .

من خودم قبل از ورودم به کنگره وقتی چیزی از مسافرم می دیدم روی آن موضوع کلیک می کردم و هزار جور قضاوت می کردم که در آخر منجر به دعوا و مشاجره می شد .بعد از ورودم به کنگره فهمیدم من حق قضاوت را ندارم و از یک سری مسائل باید گذشت کنم ،معنی واقعی صبررا فهمیدم .

حالا من فاطمه چگونه می تونم این همه لطف وکمک کنگره را جبران کنم ؟آیا با حمایت مالی یا خدمت در کنگره؟ وقتی فکر می کنم می بینم همه ی اینها باز کمکی است از سمت کنگره به من چرا که تمامی خدمت های کنگره از یک مهماندار گرفته تا مرزبانی ،کمک راهنمایی و دیگر خدمت ها ،همه ی اینها باز آموزشی است برای من و اگر بخواهیم به تک تک چیزهایی که کنگره به ما داده است فکر کنیم آنقدر عظیم و بزرگ است که حقیقتا نمی توان بیان کرد .

آقای مهندس روز چهارشنبه گفتند ،تعلیم و تربیتی که به ما داده شده است ،مقداری مشکل دارد و این است که یک سری مسائل را به ما آموزش داده اند ولی مقدارش را مشخص نکرده اند ،مثلا گفته اند محبت خوب است ولی مقدارش را نگفتند .مثلا من فکر می کردم محبت این است که مسافرم هر جا می رود باید به او تلفن کنم و بپرسم چه کار می کنی و کجایی ؟در صورتی که نمی دانستم این محبت نیست و با این کار روز به روز او را از خودم دور می کردم و حتی او را مجبور به دروغ گویی می کردم .

خیلی از مادرها تمام مسئولیت فرزندشان را به عهده می گیرند و فکر می کنند با این کار به او محبت می کنند در صورتی که این ظلم محض است چرا که این فرزند مسئولیت پذیری را یاد نمی گیرد .محبت مانند باران است اگر کم ببارد باعث خشکسالی و اگر زیاد ببارد باعث ویرانی است .کنگره اندازه و مقدار هرچیز را به ما یاد داد و گفت در هر چیزی باید تعادل رعایت شود تا زندگی بقاء داشته باشد .

انسان ها به طور ذاتی موجوداتی فراموشکار هستند و این بخشی از طراحی انسان توسط خداوند است که این فراموشی می تواند هم مثبت باشد و هم منفی .

ما وقتی وارد کنگره می شویم با حالی خراب و مملوء از ناامیدی ،اضطراب ،ترس ،پریشانی هستیم ،بعد از گذشت مدتی که حالمان بهتر می شود یادمان می رود که با چه حالی وارد کنگره شدیم و با خود فکر نمی کنیم این همه آرامش را کنگره به من داد و آیا من امروز چه چیزی در قبال این آرامش به کنگره داده ام ؟در صورتی که کنگره به کمک من نیازی ندارد و ما هر خدمتی هم که می کنیم باز حال خوش وآموزشش نصیب خودمان می شود .

اولین خدمت ما به کنگره این است که قدرشناس و سپاس گزار کمک هایی باشیم که از سوی کنگره به ما شده است ،آن ها را درک کنیم ،احساس کنیم واهمیت آن را بدانیم .سعی کنیم در جهتی حرکت کنیم که این کمک ها و این نیروهایی که صرف ما شده است به هدر نرود ،در صراط مستقیم باشیم و برای کنگره یک همسفر خوب باشیم و کاری کنیم که کمک های کنگره برای ما مؤثر واقع شود و به رهایی برسیم و در ادامه به کمک راهنمایی و جایگاه های دیگر برسیم .سعی کنیم طوری عمل کنیم که کنگره از ما راضی و خشنود باشد ،به مسئولین کنگره از بنیان گرفته تا دیده بان ها ،ایجنت ها ، اسیستانت ها ،مرزبانان ،کمک راهنمایان و همه کسانی که به نحوی در کنگره خدمت می کنند احترام بگذاریم .

کنگره یک نهاد مردمی است و بودجه آن از گردش سبد پول در جلسات تامین می شود و پول های جزئی ماست که چرخ کنگره را می چرخاند ،البته اگر ما هم کمک نکنیم هستند بسیاری از افرادی که عاشقانه خدمت کنند و باید بدانیم چرخ کنگره هیچ موقع از حرکت باز نمی ایستد و اگر خدمتی می کنیم سر کنگره منتی نگذاریم زیرا خداوند لیاقت و اجازه خدمت به بندگانش را به هر کسی نمی دهد .

بسیارند کسانی که بند عشق بین آنها و قدرت مطلق برقرار گشته و عاشقانه خدمت می کنند و بدون خدمت نمی توانند زندگی کنند ،کنگره آغازی نموده است که پایانش در اختیار ما نیست ،تلاشی است ادامه دار ،ماندنش جاوید و نامش برای انسان های پاک سیرت اسطوره .

در کتاب شصت درجه صفحه 255 جمله بسیار مهم از قول سردار وجود داد با این مضمون :

باید بدانید که ما همه برای خدمت و آموزش پا به حیات نهاده ایم ،ابتدا آموزش و سپس خدمت درست انجام بدهیم در این راه بسیار وقت لازم است .

امیدوارم توانسته باشم قسمتی از حق مطلب را بیان کنم و در آخر صحبت های خود را با این دعا به پایان می رسانم :باشد که لیاقت خدمت و حضور در کنگره همواره بر تقدیرمان ثبت شود .
نویسنده:همسفر آزاده
تصویرگر:همسفر فهیمه

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرفاطمه چهارشنبه 8 دی 1395 20:27
خیلی ممنون ومتشکر از خانم شهناز عزیزم وخانم نسیم بابت لطفشون به بنده.خداقوت خدمت خانم آزاده وخانم فهیمه
همسفرالهه چهارشنبه 8 دی 1395 19:02
خدا قوت خانم فاطمه واقعا استادی عالی را انجام دادید و انشاءالله شال کمک راهنمایی
همسفرنسیم چهارشنبه 8 دی 1395 12:17
عالی بودخانم فاطمه عزیز.خداقوت خدمت خانم ازاده وخانم فهیمه
شهناز سه شنبه 7 دی 1395 16:14
سلام وخداقوت خدمت خانم آزاده وخانم فهیمه وخانم فاطمه عزیزم،فاطمه جان ،آرزوی بهترینها رابرات ازخداوند می خواهم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic