گزارش لژیون (شماره 11) کمک راهنما آقای مهدی پوستی
یکشنبه 28 آذر 1395 ساعت 14:44 | نویسنده این مطلب : مسافر مجتبی | ( نظرات )

به نام خالق زیبایی

گزارش لژیون (شماره 11) کمک راهنما آقای مهدی پوستی روز یک شنبه مورخه 1395/09/21

با دستور جلسه: "سی دی انرژی نفس 1"تصویر و انرژی یا قوت در بیشتر عالم هست و برای نشان دادن آن ، آن را حک مینمودند که شناخته شود و از انرژی باید درست و به موقع و در جهت خودش استفاده کنیم . در مورد انسان ، تصویر ، نیروی خفته یا پنهان دارد که میتواند اثرات خوب یا اثرات بد و مخرب داشته باشد .

ابتدا صحبت های بین استاد و شاگرد در تاریخ 6/11/73 بیان شده و سپس توضیحاتی در این باره ارائه گردیده است .

استاد میگوید : ما در بحث گذشته راجع به صوت و نور اشاره ای به تصویر نمودیم . میدانید که شروع و حرکتِ بیشترِ عمل را ، صوت انجام میدهد ، و باقی است . راجع به نور قدری توضیح دادیم اما گفتیم تصویر و انرژی و یا تصویر و قوت در بیشتر عالم هست و برای نشان دادن تصویر ، آن را حک مینمودند . در مورد بشر و یا انسان که قوت میگیرد ، تصویر ، نیروی خفته یا پنهان دارد . در انسانی که با آن تصویر آشنا باشد ، مطالب را عوض مینماید .

و اما بحث امروز ما که قبلا هم در مورد آن صحبت کرده ایم . جسم انسان به مانند یک ماشین یا یک شهر یا یک خانه میباشد و خود ما یا نفس ما مثل راننده آن ماشین یا کسی است که در آن خانه سکونت دارد . 

در تعریف نفس هم گفتیم ، نفس آن چیزی است که تعیین موجودیت میکند در ظاهر و در باطن و همینطور یک سری خواسته ها هم دارد .

علت آن که میگوییم ، یک چیزی است ، به آن دلیل است که نمیدانیم نفس از چه جنسی است و از چه ساخته شده . البته گفتیم که جسم یا کالبد ما از خاک تشکیل شده . به این مفهوم که کلیه موادی که در جسم ما هست ، همگی در خاک هم وجود دارد . این مواد را جسم ما بطور غیر مستقیم از گیاهان و میوه ها و نیز خوردن گوشت حیوانات بدست می آورد .

اگر انسان را با ماشین مقایسه کنیم ، تفاوتی که وجود دارد ، این که سوخت ماشین که میتواند بنزین ، گاز ، الکل یا برق باشد ، آنرا به حرکت در می آورد ولی اگر اشکال یا نقصی در ماشین بوجود آمد ، این سوخت نمیتواند ماشین را تعمیر کند و دوباره به حرکت در آورد.

در مقایسه با انسان ، برخلاف ماشین ، اگر مشکلی برای جسم ما بوجود آمد ، بدن ما خودش آن را ترمیم میکند و در واقع مواد لازم برای ترمیم را از مواد غذایی که حکم سوخت را برای ما دارد ، تامین میکند . پس نکته مهم اینکه مواد غذایی یا سوخت بدن انسان دو کار انجام میدهد ، یکی انرژی حرکت و نقل و انتقال انسان مثل راه رفتن و کار کردن و دوم تامین مواد برای ترمیم جسم در هنگام نقص یعنی بیماریها .

به همین دلیل مهم و اساسی است که ما باید به نوع مواد غذایی مصرفی و چگونگی نگهداری و تهیه و مصرف آنها بسیار دقت کنیم و لذا میگوییم ، مواد غذایی تازه مصرف کنیم ، از غذاهای کنسروی ( به جزء در مواقع اضطرار و اجبار ) استفاده نکنیم و همچنین از غذاهای فرآوری شده مانند سوسیس ، کالباس ، نوشابه های گازدار و ..... حتی الامکان مصرف نکنیم .

 چرا که بسیاری از بیماری هایی که امروزه بشر با آن دست به گریبان است ، از مواد غذایی ناسالم و تغذیه ناسالم و غیر بهداشتی است . مثلا به بهانه گران بودن میوه از مصرف آن خودداری میکنیم در صورتی که هزینه های بیماری های ناشی از عدم مصرف میوه جات و سبزیجات بسیار بالاتر از هزینه های خرید آنها است .

مواد غذایی که ما مصرف میکنیم را میتوان به سه گروه تقسیم بندی نمود :

1- غذاهای خوب : غذاهای خوب که همان مواد غذایی تازه و مفید هستند شامل سبزیجات ، میوه و گوشت که همگی تازه مصرف شوند نه اینکه در فریزر به مدت شش ماه یا یکسال بمانند و یا غذاهای کنسروی .

2- غذاهای بد : غذاهای بد که مشخص است و میدانیم مثل مشروبات الکلی ، مواد مخدر ، قرصهای روان گردان ، سیگار و ...........

3- غذاهای خنثی : غذاهای خنثی که به اصطلاح نه کور میکند نه شفا میدهد . مثل سوسیس ، کالباس ، سس های چرب صنعتی و ........

مسئله دیگر ، تشخیص غذاها است که ما از سه روش آنها را تشخیص میدهیم :

1- از راه دیدن که آیا قابل خوردن است یا خیر

2- بوی آنها که میشود با حس بویایی تشخیص داد که آیا غذا فاسد است یا نه .

3- مزه غذا

البته امروزه در اکثر کارخانجات مواد غذایی بویژه سوسیس و کالباس ، با اضافه کردن مواد مختلف ، طعم ، بو و مزه را مطابق سلیقه و ذائقه مصرف کنده تغییر میدهند بطوریکه از شرایط اولیه کاملا متفاوت شده و بسیار خوش طعم و بو ، با ظاهر مناسب و زیبا عرضه می گردد .

جدا از مسئله مواد غذایی و تغذیه سالم ، مسئله دیگر ، ورزش است که آن هم برای جسم لازم است و بر ضرورت آن تائید شده و در کنگره همه باید ورزش کنند ، کسی که ورزش نکند نمیتواند راهنما ، مرزبان ، دبیر یا نگهبان شود . 

تا اینجا راجع با اتومبیل ( جسم ) صحبت کردیم و نیز راجع به انرژی و خوراک این اتومبیل ، اما این اتومبیل ، یک راننده هم دارد و آن نفس ماست و گفتیم نفس آن چیزی است که تعیین موجودیت میکند ، در ظاهر و در باطن . بر طبق کتاب آسمانی ، فرشته مرگ به هنگام مرگ ، نفس ما را تحویل میگیرد و جسم متلاشی میشود . حال این نفس هم احتیاج به خوراک و انرژی دارد ولی این انرژی و خوراک از نوع مواد غذایی و معدنی نیست و این انرژی را از صوت میگیرد .

اما این صوت ها که به نفس انرژی میدهند و میگیرند ، میتوانند به دسته باشند :

1- صوت خوب : صوت خوب که به نفس ، انرژی خوب میدهد مثل زمانی که کسی با ما حرفی میزند و ما سرشار از انرژی میشویم و یا زمانی که به صوت پرندگان خوش آواز ، صدای موج دریا و یا موسیقی گوش نواز ، ملایم و زیبا و خاطره انگیزی گوش میدهیم یا در ارتش و جنگها با صدای طبل و کوس و انواع موزیکها به جنگجویان انرژی میدهند .

2- صوت بد : صوت بد مانند زمانی که کسی ما را ملامت میکند ، تحقیر میکند ، زخم زبان میزند ، ناسزا میگوید یا صدای  موسیقی های مخرب و انواع صوت های مخرب دیگر که انرژی ما را تخلیه میکند و حرکت و پویایی را از ما میگیرد .

3- صوت خنثی : صوت خنثی تاثیر آنچنانی بر انرژی نفس ندارد .

چیز دیگری که به نفس قدرت میدهد یا قدرت آن را میگیرد ، نور است . البته نور خودش را به صورت تصویر به نمایش میگذارد. مثل تصویر سینمایی ، تلویزیون یا عکس . این تصاویر و عکسها میتوانند انرژی را از ما بگیرند و یا به ما انرژی بدهند . مثلا ممکن است با دیدن یک عکس راجع به جنایت یا فقر یا قحطی ، خالی از انرژی شویم یا برعکس .

( برخی از عکسهای خبری ، جهان را تکان داده و چنان افکار عمومی را تحت تاثیر قرار داده که راجع به آنها کتابها نوشته اند و یا حتی موردی بوده راجع به قحطی در سومالی که عکاس آن بعدا خودکشی کرده است )

پس تا اینجا مشخص شد که صور آشکار ما یعنی جسم ما احتیاج به مواد غذایی دارد و صور پنهان ما که نفس، مربوط به آن است هم احتیاج به خوراک و انرژی دارد که این انرژی ، ماورای ماده است و شامل نور ( به صورت تصاویر ) و صوت میشد .

و اما مورد دیگری که مربوط به صور پنهان ما میشود و روی آن تاثیر میگذارد ، افکار ماست . هم افکار خوب و هم افکار بد که به صورت موج یا به اصطلاح امواج پنهانی ، از افکار می آید .

همانطور که اگر به جسم غذا نرسد ، بیماریهای جسمی عارض میشود ، اگر به قسمت نفس هم انرژی نرسد ، دچار بیماریهایی میشویم که اصطلاحا بیماری های سایکوسوماتیک یا روان تنی( Psychosomatic) ( بیماریهای جسمی که ریشه عصبی و روانی دارند ) میگویند که امروزه بشر با آنها دست به گریبان است مثل خیلی از بیماریهای گوارشی ، قلبی و تنفسی که ریشه بیماری را تشخیص نمی دهند و فکر می کنند همه بیماریها با یک قرص و دارو درمان میشود . ما در کنگره برای درمان بیماریهای سایکوسوماتیک ، جهان بینی را  تدریس میکنیم یعنی با جهان بینی خوراکی برای نفس تهیه می کنیم . برای تربیت درست و برای صور پنهان .

مورد دیگری که میخواهیم بحث کنیم در مورد مواد غذایی سالم و تازه است که میتواند از انواع و اقسام بیماریهای ما جلوگیری کند و در اینجا به یک مورد آن اشاره میکنیم که به عنوان اکسیر ضد پیری استفاده میشود و آن عبارت است از ترکیب عسل و سرکه سیب که هر دو اینها سرشار از پتاسیم هستند که سطح سدیم خون را تنظیم کرده و فشار خون را کنترل می کنند و نیز هر دوی آنها حاوی منیزیم هستند و باعث کاهش فشار از دیواره رگها میشوند .

برای تهیه این اکسیر ، یک لیوان آب ولرم ، 1/5 تا 2 قاشق سرکه سیب طبیعی ، 1/5 تا 2 قاشق عسل را با یکدیگر مخلوط کرده ، بطوریکه کاملا حل و یکدست شوند . مقدار پیشنهادی این معجون ، 1 تا 2 لیوان به مدت 7 روز یا بیشتر است .

اثرات مثبت این اکسیر عبارتند از : بهبود گوارش و تقویت سیستم گوارشی بدن ، تقویت سیستم گردش خون ، تقویت غشاء مخاطی گلو ، رفع خستگی و از بین بردن برخی میکروبهای مضر بدن .

البته سرکه سیب خالص و طبیعی به تنهایی برای مسافران سفر اول هم مفید است . اگر یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب ولرم حل کرده و صبح بعد از بیدار شدن و نیم تا یک ساعت قبل از خوردن داروی OT استفاده شود ، باعث رفع یبوست شده و روده  بزرگ و دستگاه گوارش را سم زدایی میکند .

مادر امراض نسل بشر امروزه دو چیز است : اول بیخوابی و دوم یبوست که باعث انباشته شدن مواد سمی ، زخم ، کولیت روده ، خونریزی و مشکلات عدیده دیگر میشود .

و اما برگردیم به بحث نور ، صوت و تصویر که قبلا صحبت کردیم .

صوت : صوت که شروع حرکت است و همه ارتباطات روزانه ما با صوت انجام  میگیرد و ارتباطات و گفتگوها در زندگی ما نقش بسیار بسیار زیادی دارد .

تصویر : تصویر در تمام امورات زندگی و حیات ما اثر ثمر بخش دارد و کاربرد و استفاده از تصاویر در نزد اشخاص منفی و  نیروهای تخریبی و غیره ، که این عمل ممکن است در جهت بدی باشد و این نمونه ای از قدرت تصویر میباشد .

تصویر و انرژی یا قوت در بیشتر عالم هست و برای نشان دادن آن ، آن را حک مینمودند که شناخته شود و از انرژی باید درست و به موقع و در جهت خودش استفاده کنیم . در مورد انسان ، تصویر ، نیروی خفته یا پنهان دارد که میتواند اثرات خوب یا اثرات بد و مخرب داشته باشد .

ما انسانها ،امروزه در حال ثبت وقایع و لحظات هستیم و در فکر درک وقایع و لحظات نیستیم و با ورود تکنولوژی جدید و سهولت گرفتن عکس و فیلم ، بدون توجه به نتیجه و یا اینکه چه موقع فرصت بازدید آنها را داریم یا نه ، بطور پیوسته مشغول عکس گرفتن میشویم .

پس این شد که ما به جهت کسب علم و دانش و تسویه کالبدها سخن داریم . کالبدها یعنی کالبدی که در خواب است ، در بیداری است و ادامه آن و مراقبت های لازم در هر بعد . انسان لازم است که از آنها اطاعت نماید تا برای امورات خود به مشکلات عدیده برخورد ننماید.


منبع وب لژیون مسافر مهدی پوستی

انتقال مطلب و عکس : مسافر مجتبیمرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سارا چهارشنبه 1 دی 1395 22:47
بسیار عالی بود.
خداقوت خدمت استاد محترم واعضای لژیون
شاد و پیروز باشید..
همسفر میلاد اراک یکشنبه 28 آذر 1395 15:04
باعرض سلام و خداقوت بسیارعالی و کامل بود موفق باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic