كارگاه آموزشی عمومی روز پنج شنبه با دستور جلسه جشن همسفر
جمعه 26 آذر 1395 ساعت 15:20 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

بنام قدرت مطلق

سومین جلسه از دور اول سری کارگاههای آموزشی عمومی جشن همسفر کنگره 60 

نمایندگی شیخ بهاییپنجشنبه 25 آذرماه 1395با استادی همسفر آزاده و نگهبانی 

همسفر لیلا و دبیری همسفر عفت؛ با دستورجلسهء" هفتهء همسفر (جشن) "

رأس ساعت 17 آغاز بکار نمود.


زمانی که همسفر وظایفش را پذیرفت و قدم در راه گذاشت و قبول کرد که او هم احتیاج به اصلاح و درمان دارد ،کم کم متوجه می شود که از آن انسان افسرده و و نا امید و ضعیف گذشته خبری نیست و از درون آن تاریکی ها یک انسان قوی و متکی به خود متولد می شود که نه تنها مسافرش بلکه تمام انسان ها را با همان ویژگی هایی که دارند می پذیرد و دوست دارد.....

جز آستان توام در جهان پناهی نیست.........سر مرا به جز این در حواله گاهی نیست

عدو چو تیغ کشد ما سپر بیندازیم............که تیغ ما به جز از ناله و آهی نیست

چرا ز کوی خرابات روی برتابم...........کزین بهم به جهان هیچ رسم و راهی نیست


 بزرگی می گوید که انسانها بعد از مدتی میانگینی می شوند از انسانهایی که در اطرافشان هستند ،خداوند را سپاسگزارم بابت این که در جمع کسانی هستم که راه و مسلکشان نیکی و عشق و انسانیت است و امیدوارم که لیاقت حضور در این جمع را داشته باشم.

امروز اینجا هستیم تا همسفر را بهتر بشناسیم و بدانیم چرا یک هفته به نام همسفر نام گذاری شده است .

در ابتدا می خواهم این هفته قشنگ را خدمت بزرگ بانوی کنگره 60سرکار خانم آنی و خانواده محترم جناب آقای مهندس ،تبریک عرض کنم ،چرا که اگر این عزیزان همسفران خوبی نبودند ،امروز ما هم اینجا نبودیم.

طبق تعریف کنگره همسفر کسی است که سابقه مصرف مواد مخدر ندارد و برای تعالی اهداف کنگره تلاش می کند و البته طی دوران اعتیاد مسافر خود از آسیب ها ی آن  به دور نبوده است ،کمکی که یک همسفر می تواند به مسافر خود بکند این است که پا به پای او به فراگرفتن علم اعتیاد بپردازد تا متوجه شود مسافرش در چه وضعیتی قرار دارد و در کنار آن وارد یک سفر درونی می شود و طی این سفر به شناخت خود مشغول می شود .یک همسفر تا زمانی که نپذیرد که برای اصلاح خود به کنگره می آید ،سفر او آغاز نمی شود و اگر حتی یک یا دو سال از ورودش به کنگره گذشته باشد و هنوز معتقد باشد که به خاطر مسافرش به کنگره می آید ،تغییری در او ایجاد نمی شود .


وظیفه اصلی یک همسفر اعتماد و احترام به مسافر و ایجاد امید و انگیزه در او می باشد و همچنین پذیرفتن او به عنوان یک بیمار که طی دوران اعتیاد جسم،روان و جهان بینی او دچار آسیب شده است و باید با محبت و حمایت و پشتیبانی کردن راه را برای رشد هردو نفرشان فراهم کند و با صبوری کردن به ترمیم روابط آسیب دیده گذشته بپردازد .یک همسفر خوب قدردان مسافری است که به او هم اجازه داده که پا به پای او آموزش ببیند و آموختن را فقط برای خود نخواسته است .

زمانی که همسفر وظایفش را پذیرفت و قدم در راه گذاشت و قبول کرد که او هم احتیاج به اصلاح و درمان دارد ،کم کم متوجه می شود که از آن انسان افسرده و و نا امید و ضعیف گذشته خبری نیست و از درون آن تاریکی ها یک انسان قوی و متکی به خود متولد می شود که نه تنها مسافرش بلکه تمام انسان ها را با همان ویژگی هایی که دارند می پذیرد و دوست دارد .


چون عشق و محبتی که در کنگره وجود دارد نار وجودی انسان ها را تبدیل به نوری می کند که وجود خودشان و تمام انسان ها را گرم و نورانی می کند و با عث ایجاد یک زبان مشترک بین مسافر و همسفر می شود .من همسفر زمانی می توانم همسر ،مادر و فرزند خوبی باشم که خودم را خوب شناخته و پذیرفته باشم و بدانم به عنوان یک ستون خانواده من باید از حال خوش برخوردار باشم تا طبق قانون القا بتوانم این حال خوش را به بقیه هم انتقال بدهم و اگر الان احساس خوبی دارم ،زود نا امید نمی شوم ،در زندگی آرامش دارم و احساس ضعف و شکست نمی کنم ،تمامی اینها را مدیون وجود مسافری هستم که روزی او را سیاه ترین نقطه زندگی ام می دانستم اما امروز دریافته ام که هر چیزی بهایی دارد و اگر مسافرم نبود من امروز نمی توانستم این همه عشق و زیبایی را درک کنم .


لذت همسفر بودن در این است که اکنون همسفر با آگاهی قدم در راه بی نهایتی که پیش روی اوست می گذارد ،انگار سوار بر کشتی زندگی می شود که زیبایی های زیادی در اطراف وجود دارد ولی رعد و برق و طوفان هم وجود دارد ؛اما همه اینها از نگاه یک همسفر زیباست چون او دریافته که طوفان هم جزیی از ماهیت دریا و زندگی است و با صبوری کردن در ادامه راه به آرامش هم خواهد رسید.

همسفر تو را برای این ساخته اند که بیایی ،بیندیشی ،بپذیری ،عاشق باشی و زیبا زندگی کنی ،محکم و استوار ،شاد و سرخوش،و رها و آزاد و هزاران بوسه بر دستانی که آموخت عشق را به بها می دهند نه به بهانه .


در این روز زیبا مسافران از همسفرانشان قدردانی می کنند تا این امر زیبا را که شاید در زمان حضور در تاریکی ،فراموش کرده بودند را احیا کنند و بیان کنند که قدردان از خود گذشتگی های همسفرانشان هستند زیرا دریافته اند که شکرگزاری از مخلوق پیش نیاز شکرگزاری از خالق است و امیدوارم که در این روز به بهترین نحو شاهد این موضوع باشیم .

در پایان از راهنمای خوبم سرکار خانم داودی و راهنمای مسافرم آقای علی حسینی و مرزبانان و ایجنت محترم تشکر می کنم و از مسافرم بی نهایت سپاسگزارم که به من اجازه داد که در کنگره بمانم و خدمت کنم .

 

رنجهایم را داخل کیسه ریختم و دم در گذاشتم،اما فرشتگان برایم باز فرستادند،معطر به عطر بهشتی،تا هرگز یادم نرود روزی همین رنج ها بود که راه نجات را به من آموخت،همین رنج ها بود که راه درست زیستن را به من هدیه داد،رنج هایم را بوسه می زنم و در صندوق گنج هایم می گذارم،گذر زمان جواهرشان می کند،از آنچه بر سرتان گذشته نهراسید،حتی فرار نکنید،بلکه دوستش بدارید،همان گذشته بود که امروز شما را ساخته است،امروز را دریابید تا فردایی خوش بسازید و شاد زندگی کنید.

.........................................................................................................

می رسند آنانی که مشتاق رسیدن و تشنه سیراب شدن بودند و آنانی که از سکون به در نمی آیند هرگز نخواهند رسید ،تو ای همسفر و تو ای مسافر ،استوارتر از گذشته باش ،چرا که اکنون راه و رسم برخواستن را یافته ای .

.............................................................................................................
همسفر اکنون که از آن گذرگاه های سخت گذشتی ،محکم تر از گذشته باش و بگذار از آن آب زلال دیگران نیز سیراب شوند و سرمست، چرا که رسالت تو ادامه این راه و گرفتن دستان نیازمند دیگر است.


همچنین چهار نفر از مسافرانی که چهارشنبه گل رهایی از دستان پر مهر وعطوفت آقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:

 نام مسافر: جمشید  _ نام راهنما:آقای  عباس خورسندی  _راهنما همسفر:همسفر اعظم
 آنتی ایکس مصرفی : تریاک _  مدت سفر: 11  ماه  و 11 روز _ داروی درمان OT 


 نام مسافر: امیر حسین  _ نام راهنما: آقای رضا  شوشتری نام راهنمای همسفر : خاطره 
آنتی ایکس مصرفی : تریاک شیره متادون_  مدت سفر: 12  ماه  و 14 روز _ داروی درمان OT

نام مسافر: محمد  _ نام راهنما:آقای علی  صادقی
 آنتی ایکس مصرفی : تریاک _  مدت سفر: 10  ماه  و 25 روز _ داروی درمان OT

 نام مسافر: سعید  _ نام راهنما:  آقای رسول صادقیان
 آنتی ایکس مصرفی : تریاک شیره _  مدت سفر:  12 ماه  و 16 روز _ داروی درمان OT

تا باد چنین بادا...

نویسنده:همسفر زهره
عکاس:مسافر حسین و همسفر اکرم
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،

برچسب‌ها: كنگره 60، جشن همسفر،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرعلی ابراهیمی یکشنبه 28 آذر 1395 00:07
باسلام ودرودبه تمام همسفران کنگره ۶۰ هفته همسفررابه همگی وهمسفرخودم میناتبریک عرض میکنم واززحمات راهنمای گرانقدرشان خانم لیلا بسیارسپاسگذارم باآرزوی موفقیت برای ایشان وتمام همسفران
محمدحیدری ازاصفهان شنبه 27 آذر 1395 14:30
تبریک وشادباش هفته همسفران
انشااله همواره سلامت باشند درپناه حق
خسته نباشیدوبلاک نویسان
خداقوت مرزبانان
مرضیه جمعه 26 آذر 1395 19:07
من هم این روز زیبا را خدمت همه همسفران عزیز تبریک میگویم تبریک خدمت مرزبانان محترم همسفران خانم مهتاب عزیز و زهرای عزیزم وبه این عزیزان خدا قوت وخسته نباشید میگویم تبریک خدمت خانم آزاده عزیزم خانم لیلا و خانم عفت عزیزم وخداقوت خدمت مرزبانان قسمت مسافران وخانم زهره وخانم اکرم ومسافرشون برای همگی بهترینها رو آرزومندم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic