سی دی هفتگی "سنگش کمه...؟؟؟!!!!"
پنجشنبه 25 آذر 1395 ساعت 20:37 | نویسنده این مطلب : مسافر محمدجعفر | ( نظرات )

سی دی هفتگی از مهندس دژاکام

عنوان: سنگش کمه ، سه شنبه 1395/09/02مثلاً خداوند نیکوکاران را دوست دارد پس نیکوکاران یاران یمین هستند و آنهایی را که خدا دوست ندارد یاران سمت چپ یا شمال هستند.
به نام قدرت مطلق

در جلسه قبل گفتیم که یاران یمین کسانی هستند که کارهای نیکو و ارزشی انجام می‌دهند و از تعقل پیروی می‌کنند ولی یاران شمال یا چپ کسانی هستند که کارهای ضدارزشی انجام می‌دهند.

اگر بخواهیم بفهمیم که کدام کارها ارزشی و کدام کارها ضد ارزشی هستند، در کتاب دو نشانه هست. منظور از کتاب قرآن مجید و قرآن کریم است. در خود قرآن هم از لفظ کتاب استفاده می‌کند (الم. ذَلِکَ الکِتاب...). قرآن اسامی متعددی دارد: قرآن مجید، قرآن کریم، قرآن مبین، فرقان و ... که هرکدام از نظر مفهومی باهم فرق می‌کند. مثلاً قرآن کریم به صور پنهان اشاره دارد و قرآن مجید به صور آشکار اشاره می‌کند. من چون محقق هستم و از نظر تحقیقی صحبت می‌کنم از واژه کتاب استفاده می‌کنم.

پس در کتاب آمده که آن چیزی که خداوند دوست دارد و آنها انجام می‌دهند اینها یاران شمال هستند. مثلاً خداوند نیکوکاران را دوست دارد پس نیکوکاران یاران یمین هستند و آنهایی را که خدا دوست ندارد یاران سمت چپ یا شمال هستند.

اصحاب دست راست برایشان القائات مثبت هست و خمر و شبه افیونی آنها خوب کار می‌کند ولی یاران سمت چپ اینگونه نیستند و در سختی و عذاب هستند. نشان دیگر که در کتاب گفته شده این است که خداوند به بدی حکم نمی‌کند. خداوند حکم به عدل و قسط حکم می‌کند. حتی به عدل حکم به قصاص می‌کند.

 ما برداشت درستی از عدالت نداریم و اکثراً معتقدیم که عدالت آن چیزی است که به نفع ماست و کفر آن چیزی است که به ضرر ماست و اگر فساد را انجام دهیم عین عدالت است ولی اگر دیگری انجام دهد می‌شود کفر.

این برداشت نادرست است و باعث می شودکه انسان‌ها بدنبال نواقص بگردند و دائماً انتقاد کنند و این مثل یک مرض مُسری شده است. مثل این است که یک صفحه سفید هست و ما فقط یک نقطه سیاه در صفحه را می‌بینیم و این همه سفیدی را نمی‌بینیم. یعنی این همه مزیت را نمی‌بینیم ولی یک ضعف کوچک را می‌بینیم. در کنگره هم به ندرت این قضیه وجود دارد. مثلاً شخص مصرف کننده بوده و هزاران خرج بیرون انجام داده و هزاران راه رفته ولی درمان نشده ولی در اینجا سرویس مجانی داده می‌شود بعد در آخر انتقاد می‌کند و ایراد می‌گیرد. برای همین تمام صندوقهای انتقادات و پیشنهادات را از تمام شعب جمع آوری کردیم چون در سیستم کنگره هیچ جایی برای انتقاد وجود ندارد چون همه بصورت دلی و عشقی کار می‌کنند و دستمزدی دریافت نمی‌کنند. اسب و قاطر را برای اینکه بخواهند تشخیص دهند چند سالشان است دندانهایش را می‌شمارند، حالا یک اسب مجانی به طرف می‌دهیم دندانش را می‌شمارد (اسب پیشکشی را دندانش را نمی‌شمارند).

پس باید حواسمان را جمع کنیم و وقتی چیزی را رایگان و مجانی در اختیارمان می‌گذارند انتقاد نکنیم و به مسئولین احترام بگذاریم. پس انتقاد و ایرادگیری کار اصحاب شمال است. ما باید به کارهایمان نگاه کنیم و بفهمیم که از یاران شمال هستیم یا یاران یمین. آیا در قبال خدمتی که به ما می‌دهند قدردان و سپاسگذار هستیم یا نه؟

پس یاد بگیریم در قبال کار و خدمتی که برایمان انجام می‌دهند شاکر و سپاسگذار باشیم. مولای متقیان علی (ع) می‌فرمایند: هرکسی که به من یک چیزی یاد بدهد من بنده و برده او هستم. به طور کلی هیچ جایی و هیچ شخصی وجود ندارد که بدون مشکل باشد. باید این موضوع را درک کنیم و به بالا دست‌ها و بزرگترها احترام بگذاریم و تمام خوبی‌های شخص را به خاطر یک بدی که به ما کرده از یاد نبریم. روی سخنان و صحبت‌های دیگران باید تأمل کنیم و ساده لوحانه هر حرفی را قبول نکنیم و توقع بیجا نداشته باشیم.

انسان‌ها را که می‌خواهیم قضاوت کنیم باید ببینیم که چقدر خوبی کرده‌اند و در قبال آنهمه خوبی آنها یک اشتباه را فقط نبینیم. هرکس پیش شما غیبت کسی را کرد بدانید که جزء اصحاب شمال است (حتی اگر بصورت خیرخواهانه باشد)

سخنان استاد در تاریخ 1375/05/05

استاد: در مورد حرکت و انجام در هر بُعد از حیات باید انجام وظیفه در مورد کل زندگی با تلاش و رسیدن به هدف ادامه دار باشد.

در کل حیات چه در جهان دنیا و چه در جهان آخرت همیشه تلاش و حرکت و رسیدن وجود دارد و جزء مسائل اصلی است. بعبارتی هر موجودی یک وظیفه دارد و باید وظیفه خود را اگر نمی‌داند پیدا کند و برای رسیدن به وظیفه‌اش شروع به تلاش بکند.

اولین وظیفه مهم می‌باشد. با اینکه مشکلات هست در صدد حل و ادامه آن شما را ترغیب می نمائیم.

اول باید بدانیم وظیفه ما چیست با اینکه مشکلات در تمام سطوح هست باید مشکل را حل کنیم و راهکار آن را یاد بگیریم. مثلاً مشکل اعتیاد را راهکارش را نمی‌دانستند. راهکار آن متد DST است و با راههای دیگر مثل سقوط آزاد و ... راهکار نیست.

در سطح جهان اعتقاد بر این است که اعتیاد مشکل و بیماری 1- مرموز 2- لاعلاج و 3- پیش رونده است. نتیجه این می‌شود که می گویند 1- یار بازی 2- زمین بازی و 3- توپ بازی را باید عوض کنی. با این کار مشکل حل نشده است و تا ابد ادامه دارد و تنها کاری که کرده‌ایم این است که صورت مسئله را پاک کرده‌ایم.

نقطه در آن آغاز و پایانش ابتدا و شروع دیگری است.

هر چیزی در جهان هستی تمام می‌شود و به پایان می‌رسد دوباره آغاز می‌شود. (پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست). هیچ زمانی نیست که چیزی تمام بشود، اگر اینطور بود کار جهان هستی تمام می‌شد و ادامه پیدا نمی‌کرد. بنابراین در هر جایگاه و مقام و منسبی که باشیم، اگر یک سری مشکلات و مسائل را حل کردیم، مسائل دیگری شروع می‌شود.

باز نموده شدن دریچه‌های حیات هم در جریان است زیرا با دیدن می‌توانید ادامه را بیابید در هر محلی که بدنبال تکامل هستید نهایت سعی را نمائید.

باز شدن افکار و چیزی که تا حالا مشاهده نشده هم در اینجا مطرح است. باز شدن دید و تفکر به اینکه جهان آخرت و جهان‌های دیگری هم وجود دارد، انسان دارای بقا هست، دریچه‌ای باز شود که بدانیم این جسم خاکی فقط یک وسیله است، یک بلد و شهر است و ما خود جسم نیستیم، ما چیزی ورای جسم هستیم اینها همگی مربوط به این قضیه می‌شود. هرچه ما به تکامل بیشتری برسیم به آسایش و آرامش بهتری می‌رسیم. ما برای رسیدن به تکامل باید تلاش کنیم تا کیفیت زندگی خوب شود و این نکته بسیار حائز اهمیت است، کیفیت برخورد با زندگی بر پایه عدل و عدالت خوب می‌شود. برای همین در کتاب تمثیل بهشت آمده است که نشانه و نوید آسایش و آرامش است.

ما برای اینکه بتوانید به جهان‌های دیگر آگاه شوید برای ثابت نمودن مسائل با در نظر گرفتن به چگونگی حیات باید منتظر القاء باشید، ناامید نشوید در هر بُعد از زندگانی شما مسائلی مطرح است که با دید فعلی قابل لمس و حس نیست

 تعدادی از انسان‌ها، جهان بعدی و بهشت برین را قبول دارند ولی خودشان هم شک دارند و می گویند شاید باشد، شاید نباشد و باورش کار هر کسی نیست.

انسان موجودی است که تحت تأثیر یک نیروی ورای ماده است و آن القاء مثبت و منفی است. وقتی نفس به مرحله اعتدال رسید آن موقع الهام و القاء می‌شود یعنی اگر در مسائل خوب و ارزشی حرکت کنیم باید منتظر القاء مثبت باشیم و در صورت حرکت در مسائل بد و ضد ارزشی باید منتظر القائات منفی باشیم. ما باید حواسمان باشد که القاء مثبت را دریافت کنیم. القاء مثل تلفن نیست که صدایش واضح باشد بلکه یک حس درونی است. القائات مانند یک کنترل از راه دور هستند و باید حواسمان باشد که چه وقت کانال عوض می‌شود و به ما القاء می‌شود. در هر بُعد زندگی ما یک سری مسائل مطرح است و وجود دارد که با دید فعلی، قابل لمس و قابل حس نیست. شاید هرکدام از ما برای رسیدن به یک نقطه و مسئله خاص پا به حیات گذاشته‌ایم و این موضوع خاص در صور پنهان ما وجود دارد و از روز الست شروع شده است.

شما هریک از دیدهای خود را به دنیایی از هستی فرض نمائیدکه در هرکدام با همه هستی که وجود دارد نیست می‌شوید و با نیستی به هستی می‌رسیم و با نیازهای حقیقی و مجازی خود همیشه در جدال هستیم و این هریک دنیایی دارد و آنچه حال نیست و نداریم بوده و هست و خواهد بود و ما مانند کسانی هستیم که تمامی مدارج علمی را می‌گذرانیم و سپس در اثر حادثه به فراموشی دچار می‌شویم سپس در یک حرکت به آنچه بودیم به نوع دیگری می‌شویم تا به تعالی الهی برسیم و در قبول ورود به هر یک از مسائل هستی.

جسم ما مربوط به عالم خاکی است ولی نفس مربوط به جای دیگر است. ما همه نیازهایی داریم که ممکن است مادی و یا معنوی باشد. به یک سری از خواسته‌هایمان می‌رسیم و به یک سری آن‌ها نمی‌رسیم، یک سری قابل لمس است و یک سری قابل حس است.

در اینکه به انسانها راهنمایی می نمائید اگر اندیشه یا توان قبول را در وجود ندارند رها نمائید زیرا بعضی از گمشدگان خودشان برمیگردند و اگر در بُعد جسمانی باشند (زنده باشند) که جبران می‌شود و اما اگر در قید حیات دیگری باشند (مرده باشند) بدانند که از نظر زمانی باید زحمت تلاش را برای خود هموار سازند و از روزنه‌هایی که مانند یک صافی است بگذرند تا به گوشه‌ای از آن حفره‌ها دست بیابند.

تمام راهنمایان توجه کنند در اینکه به انسان‌ها راهنمایی می‌دهید، اگر اندیشه و توان قبول ندارند، رهایشان کنید، مثلاً موضوع را چند بار گفتید و دیدید توان ندارد شاید حساب دیگری هست. اگر به کمیته انضباطی هم فرستادید و درست نشد، رهایش کنید. چون اینجا دادگاه که نیست و این کارها را فقط برای خدمت به آنها انجام می‌دهیم. گاهی اوقات هنوز فرمانش صادر نشده است. ما مورد داشتیم که ول کرده و رفته و بعد از چند سال دوباره برگشته و خودش جبران کرده و سفر خیلی خوبی هم داشته و به رهایی رسیده است.

به اعتقاد من بهشت و جهنم افسانه نیست و حقایقی است که وجود دارند. مسئله اعتیاد جزء خصوصیات فردی است و در جهان‌های بعدی هم به همراه انسان است، چون اعتیاد تمایل نفس است و در جهان‌های دیگر هم، همراه شخص است و با مرگ هم از بین نمی‌رود. این طور نیست که بگوئیم، بمیرم و راحت شوم. اصحاب شمال و اصحاب یمین خصوصیات فردی است کاری به جسم ندارد. باید در جهان دیگر تلاش و سختی‌های بسیار زیادی بکنند شاید بتوانند وارد فردوس و مرحله دیگری بشوند.

خداوند خود بهتر می‌داند که چه کسانی را هدایت بنماید و راه را به چه چشمی خواهید یافت آنان حتی اگر چراغ هم به دستشان بدهند از اینکه در تردیدها قدمی در آسمان و زمین دارند به آن چه هست نخواهند رسید

خداوند خودش می‌داند که چه کسی باید هدایت شود و چه کسی نباید هدایت شود. آن‌هایی که در رهن نیستند باید هدایت بشوند بعضی از انسان‌ها حتی اگر چراغ هم به آنها بدهیم باز هم به بیراهه می‌روند مثل کسانی که نمی‌خواهند به درمان برسند و اگر هر کاری هم کنیم باز به بیراهه می‌روند

و یا بسیار دیر به مطالب پی می‌برند و اگر این چنین نبود خداوند در وحی خود حیات و زندگی را به صور گوناگون بیان نمی‌نمود و ما بایستی در هر لحظه از زمان، زمان بیهوده از دست نرود با گذراندن وقت کار مفید انجام بدهیم و در آن صورت مورد لطف و عنایت قدرت مطلق قرار خواهیم گرفت ما در آنچه که در کائنات هست اگر بگوئیم بارها و بارها می‌خواهد و باید حوصله داشته باشید و آهسته بدانید و پُر نباشید که گرسنه طالب دانستن است.

 بعضی‌ها پُر هستند و همیشه می گویند، ما بلدیم، از سیاست، نجوم، اقتصاد و ... همه راه‌ها را رفته‌ایم و ما می دانیم. این‌ها پُرِ خالی‌اند و گرفتار منیّت هستند و هیچ آموزشی نمی‌گیرند. کسی که گرسنه باشد دنبال نان است.

به آنچه می‌بینید و دریافت می نمائید خوب توجه نمائید و در ادامه همیشه به آنچه خواسته‌اید خواهید رسید و آنگاه آن روزنه‌ها و تاریکی‌های ظلمت مطلق روشن چون روز می‌شوند.

نگارنده: مسافر محمدجعفر

رهجوی آقای علی جمالی


مرتبط با: متن یا خلاصه سی دی های اموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فرزانه پنجشنبه 12 اسفند 1395 14:31
باسلام وخدا قوت بسیار مفید بود باسپاس
مسافر امیر حسین سه شنبه 21 دی 1395 07:30
بسیار عالی مثل همیشه
اعظم همسفرمهدی جمعه 26 آذر 1395 14:43
خداقوت سپاس
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic